Kaplan International, 80 yılın üzerinde deneyimiyle Birleşik Krallık, İrlanda, Avustralya, Yeni Zelanda, Malta, Kanada ve Amerika gibi çok çeşitli ülkelerde İngilizce eğitimi veren prestijli bir kurumdur. Dünya çapında 1.000’den fazla öğretmeniyle her yıl 75.000 kadar öğrenci ağırlayan Kaplan; New York, Boston, Londra, Dublin, Toronto, Los Angeles ve Melbourne gibi dünyanın önde gelen şehirlerinde şehir, kasaba, kampüs ya da plajda eğitim seçenekleriyle İngilizcenizi hayatın tadını çıkararak en ideal şekilde öğrenme olanağı sunar. Bugün Kaplan International dendiğinde ‘eğitimde çeşitlilik, akademik bütünlük ve teknolojik yenilik’ ile özdeşleşmiştir. Kaplan’ın amacı, eğitim verdiği öğrencilerinin her birinin eğitimleri süresince olabilecek maksimum ilerlemeyi kaydetmelerine olanak sağlamaktır. Kişisel, akademik başarı ve başarılı bir kariyer yolunda Kaplan International English’ten daha iyi bir başlangıç yoktur. Kaplan Aspect okullarının British Council, Accet, ACELS, NEAS, NZQA, Language Canada akreditasyonları bulunmaktadır. Ayrıca English UK Member, Marketing English in Ireland, English Australia Member College ve English New Zealand kurumlarına akreditasyonu bulunmaktadır.

Kaplan Leicester Square Dil Okulu: Londra’nın merkezinde modern bir binada eğitim veren okul, Trafalgar Square sadece bir dakika uzaklıktadır. Öğrenciler eğitimlerine devam ederken aynı zamanda Londra’nın kültürel etkinliklerinden faydalanırlar. Tarih ve kültür meraklısı 25 yaş üstü öğrenciler için dünyanın en harika şehirlerinden biri. 25 yaş ve üzeri İngilizce kurslarımız, aynı amaçlara sahip aynı yaş grubu ile İngilizce öğrenmek isteyen ve Kaplan deneyimlerinden maksimum fayda sağlamak isteyen öğrenciler için idealdir. 25 yaş ve üzeri kurslar özellikle yetişkin öğrencilerin amaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır ve profesyonel dünyaya veya akademik konulara yoğunlaşmak isteyen öğrenciler için önemlidir. Ayrıca sıklıkla iletişim ağı kuran etkinlikler ve misafir konuşmacılar organize eder.

Kaplan Londra Leicester Square Dil Okulu, İngiltere’nin dünyaca ünlü başkenti Londra’nın kalbinde, Leicester Square ve Trafalgar Square arasında, gece yaşamı ve restoranları, alışveriş merkezleri ve tiyatrolarıyla ünlü Charing Cross Road’da yer alır. Modernizmin ve tarihin birleştiği bir binada yer alır. Dünyanın en ünlü koleksiyonlarının sergilendiği National Gallery’ye sadece 5 dakikalık yürüme mesafesindedir. Ayrıca barlar, kitapçılar ve alışveriş merkezleri ile çevrelenmiş okul binası, en yakın metro istasyonuna 2 dakika yürüme mesafesindedir. Otobüs ve trenleri ile Londra’nın çok verimli bir toplu taşıma şebekesi vardır. Film yıldızları İngiliz sinemasının tarihi merkezine akın ediyor ancak ışıltılı filmlerin ön gösterimleri sadece bir başlangıç. Soho’nun asi enerjisi, Trafalgar Meydanı ve Westminster Kilisesi’nin ihtişamı ile West End’in canlı tiyatro sahnesi sadece birkaç dakika mesafededir.

Londra; iklimi, refah düzeyi, yaşam tarzı, kültür ve tarihi, eğlence anlayışı ile İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrencilere farklı bir deneyim yaşatmaktadır. İngiltere’nin en büyük şehri olan Londra 9 milyona yakın nüfusa sahip bir kültür başkenti olarak gösterilmektedir. Birçok farklı millet ve kültürden insan yaşamaktadır ve 300’ün üzerinde yabancı dil konuşulmaktadır. Aynı zamanda bir eğitim merkezi olan Londra’da dünya sıralamasında yer alan birçok üniversite bulunmaktadır. Eğitimin yanı sıra sanat, ticaret, eğlence, moda, finans, sağlık, turizm, ulaşım gibi alanlarda da dünyanın önde gelen şehirleri arasında gösterilmektedir. Yolcu trafiğinin en yoğun olduğu ve dünyanın en çok ziyaret edilen şehirlerinin başında gelmektedir.

  • Okulun öğrenci kapasitesi 360,
  • Sınıfların öğrenci mevcudu en fazla 15,
  • Eğitim kaynaklarına kolay erişimi olan ve interaktif yazı tahtası bulunan modern 12 sınıf.
  • Ders süresi 45 dakika,
  • Son teknolojiye sahip 45 adet bilgisayar bulunan multimedya merkezi ve bilgisayar laboratuarı vardır.
  • Kablosuz internet bağlantısı da mevcut olup öğrenciler binanın her yerinde kendi bilgisayarları ile bundan faydalanabilir,
  • Çalışmak için uygun ve rahat bir ortam oluşturan ders çalışma merkezi.
  • Konforlu öğrenci salonu,
  • Asansör, klima, ısıtma, otomat ve ibadethane bulunmaktadır.

Kaplan International Londra Leicester Square’de eğitim alan öğrencilere haftalık olarak güncel hazırlanan sosyal aktiviteler okul tarafından paylaşılmaktadır. Okulun bulunduğu konum olan Leicester Square, birçok müzeye, tiyatroya, ünlü meydanlara, bahçelere yürüme mesafesinde olduğu için boş zamanları değerlendirebilecek farklı alternatifler bulunmaktadır. Okulun etkinlikler için ayrı bir ekibi bulunmaktadır ve pazartesiden cumaya haftada en az 10 etkinlik planlaması bu ekip tarafından yapılmaktadır.

Victoria ve Albert Müzesi: 1852 yılında kurulan bu müze, dünyanın en geniş dizayn ve süsleme sanatları içeriğine sahiptir ve geçmişten günümüze birçok sanat koleksiyonuna ev sahipliği yapar.

Londra Bilim Müzesi: Ulusal bilim ve sanayi müzesinin bir parçası olan Londra Bilim Müzesinde, 300 binden fazla eser bulunmaktadır. Gelen ziyaretçilerine etkinlikler ve gösteriler ile de unutulmaz bir gün yaşatmaktadır.

Sherlock Holmes Müzesi: Ünlü karakter detektif Sherlock Holmes için açılan bir müzedir. Müze içerisinde Sherlock Holmes uyarlamalarından ve sahnelerinden kesitler görmek mümkündür.

Westminster Köprüsü: Londra’da Thames nehri üzerinde yer almaktadır. Big Ben, Parlamento Binası gibi birçok tarihi yapıyı ve manzarayı görebilmek için en güzel yerlerden bir tanesidir.

Big Ben Saat Kulesi: 4 yüzünde de saat bulunan ve Westminster Sarayının yanında yer alan Big Ben saat kulesi, İngiltere’nin ünlü simgelerinden bir tanesidir.

Boş zamanlarınızda ;

Londra’da, Oxford Street’ten alışveriş yapabilir,

Hyde Park’ta Pazar günü Serbest Kürsü’ye gidip istediğiniz konuda konuşabilir,

Thames’te tekne turu yaparak nehir boyunca birçok güzellikle karşılaşabilir,

Tower Bridge’e çıkıp dünyanın en büyüleyici manzaralarından birini izleyebilir,

Üstü açık çift katlı otobüslerle şehir turu yapabilir,

İngiliz Kraliçesi II. Elizabeth’in ikamet ettiği Buckingham Sarayı’nı gezebilir,

London Eye’a çıkıp 135 metre yükseklikten tüm Londra’ya hakim olabilir,

British Museum’da Türkiye’de dahil dünyanın birçok ülkesinden gelen tarihi eserleri görebilir,

Lady Diana’nın evi olan Kensington Palace’ı ziyaret edebilir,

Portobello Market ve Camden Town Market sokak pazarlarında her türden ikinci el alışverişi yapabilirsiniz.

Genel İngilizce:

Haftada 20 ders Genel İngilizce eğitim verilmektedir. Dersler 45 dakikadır. Minimum katılım süresi 2 hafta, maksimum 12 haftadır.

Yarı Yoğun İngilizce:

Haftada 20 ders Genel İngilizce eğitimi ve 7 bireysel çalışma derslerinden oluşmaktadır. Dersler 45 dakikadır. Minimum katılım süresi 2 haftadır.

Yoğun İngilizce:

Haftada 20 ders Genel İngilizce eğitimi, 8 seçmeli ders ve 7 bireysel çalışma derslerinden oluşmaktadır. Dersler 45 dakikadır. Minimum katılım süresi 2 haftadır.

Akademik Dönem Programları:

Yarı Yoğun ve Yoğun İngilizce eğitim seçenekleri bulunan programlar 5 veya 6 ay sürmektedir. Programın belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

Akademik Yıl Programları:

Yarı Yoğun ve Yoğun İngilizce eğitim seçenekleri bulunan programlar 8 ay sürmektedir. Programın belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

İş İngilizcesi ek Program:

Haftada 20 ders Genel İngilizcesi, 8 İş İngilizcesi ve 7 bireysel çalışma derslerinden oluşmaktadır. Programa katılım için minimum B1 düzeyinde İngilizce seviyesi gerekmektedir. Program süresi minimum 2, maksimum 10 haftadır.

IELTS Sınavı Hazırlığı:

Bu programlara katılan öğrenciler kendilerini dünya çapındaki en iyi okullara giriş için hazırlayacaklardır. Sınav tekniklerine yönelik becerileri kazanabilecekleri bir programdır.

Cambridge Sınav Hazırlık Kursu:

Cambridge sınavı İngilizce dil yeterliliğini ölçen uluslararası bir sınavdır. Cambridge Sınavı hazırlık kursu boyunca sınav pratiği yapmanızı sağlayacak örnek sınavlara girebilir, test tekniklerini öğrenebilirsiniz.

Üniversite Yerleştirme Servisi (Pathway)

Kaplan sunduğu bu hizmet ile İngiltere ve İskoçya’da yaklaşık 64 kolej ve üniversiteye, öğrencilerine en uygun lisans, yüksek lisans ve mesleki program bulmak ve yerleştirmek konusunda yardımcı olmaktadır. Bruner Üniversitesi, Salford Üniversitesi ve Roehampton Üniversitesi gibi pek çok prestijli üniversiteye geçiş seçeneği sunmaktadır. Kaplan Dil Okullarından birinde 8 haftadan fazla eğitim alan öğrenciler bu servisten ücretsiz yararlanabilir.

Aile Yanı

Yerel kültürü keşfetmek ve samimi bir aile ile yerel gelenekleri öğrenmek isteyen öğrenciler için idealdir. Ev sahibi aile ile her gün yemek zamanı, rahat ve doğal bir ortamda İngilizce konuşma imkânından da yararlanabileceksiniz. Aile yanı konaklama seçeneklerimiz seçilen okula göre değişebilir. Seçeneklerimiz arasında çift kişilik odalar, özel ve banyolu odalar vardır. Aile yanı konaklamalar Londra’da Bölge 1, Bölge 2, Bölge 3, Bölge 4 olarak dört farklı lokasyonda sınıflandırılmıştır. Bölge 1 ve Bölge 2 lokasyonlarının okula mesafesi 30-45 dakikadır. Bölge 3 ve Bölge 4 lokasyonlarının okula mesafesi 45-60 dakikadır.

 

REZİDANS
Urbanest King’s Cross 

Londra’nın en canlı ve heyecan verici bölgelerinden birinde yer alan Urbanest Kings Cross, öğrencilere başkentin atan kalbinde olma fırsatı sunar. Ultra modern Kings Cross bölgesinden (Facebook ve Google gibi şirketlerin Avrupa merkezlerinin bulunduğu yerden) kısa bir yürüyüş mesafesinde olup öğrencilere Londra’yı ünlü kılan birçok mağazanın, barların, kulüplerin ve restoranların tadını hemen yanı başlarında çıkarabilme olanağı sağlar. Tesis bünyesinde bir restoran, harika ortak alanlar, (35. katta bulunan şehir manzaralı bir ortak alan da dahil) oda içi banyolu ve ortak mutfaklı, modern odalar bulunmaktadır. Hepsi de sınıf dışındayken İngilizce pratik yapmak için idealdir.

Okula mesafesi yürümeyle 45, bisikletle 20, otobüsle 30, metroyla 20 dakikadır.

Şehir merkezine mesafesi yürümeyle 10, bisikletle 4 dakikadır.

 

Tufnell House 

Tufnell House, Londra’nın merkezine kısa bir metro yolculuğu mesafesinde, Tufnell Parkı’ın sakin banliyösünde yer almaktadır. Etrafınız mükemmel canlı müzik ve yeme-içme mekanları ile çevrilidir. Bir simge haline gelmiş Camden Kasabası’na çok yakındadır. Spor salonu ve birden fazla sosyal alan dahil olmak üzere tesis bünyesindeki mükemmel imkânların keyfini çıkarın.  Normalden daha geniş bir odanın, ücretsiz spor salonunun ve harika ortak alanların (barbekü terası dahil) tadını çıkarabilirsiniz. WiFi ve içerik sigortası konaklama fiyatınıza dahil edilecektir ve konaklamanızdan en iyi şekilde yararlanabilmek için personellere de 7/24 ulaşabilirsiniz. Mevcut olan diğer odalar: Stüdyo daireler tek ya da iki kişilik kapasiteye sahip olabilir. (iki kişi için bir tane çift kişilik yatak bulunur.)

Okula mesafesi yürümeyle 75, bisikletle 25, otobüsle 45, metroyla 20 dakikadır.

Şehir merkezine mesafesi yürümeyle 5, bisikletle 5 dakikadır.

 

Scape Shoreditch 

Scape Shoreditch, Old Street’in yanında, Shoreditch’e sadece bir dakikalık yürüme mesafesinde sakin bir ada kentinde yer almaktadır. Öğrenciler, bar ve restoranlarla dolu bu hareketli yerde yaşamaktan keyif alacaktır. Her birinde çift kişilik, rahat bir yatak, özel banyo, 40 inç/101 cm HDTV, geniş bir çalışma masası, bol miktarda eşya saklama alanı ve ufak bir mutfak bulunan stüdyo odalar öğrencilere tam bir mahremiyet sunmaktadır.  Tesiste 24 saat açık spor salonu, tesis geneli bakım hizmeti ve süper hızlı WiFi erişimi, sinema ve oyun odası, barbekü bulunan çatı terasları, otomatlar, çamaşırhane ve bisiklet mağazası bulunmaktadır. Ayrıca ortak salonlar, ortak mutfak ve yemek alanları vardır.

Okula mesafesi yürümeyle 50, bisikletle 20, otobüsle 35, metroyla 25 dakikadır.

Şehir merkezine mesafesi yürümeyle 3 dakikadır.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_6642254ddaf21 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6642254ddaf21 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_6642254ddaf21 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_6642254ddaf21 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_6642254dddab6 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6642254dddab6 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_6642254dddab6 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_6642254dddab6 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_6642254de11f3 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6642254de11f3 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_6642254de11f3 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_6642254de11f3 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_6642254e689a1 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_6642254e689a1 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_6642254e689a1 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_6642254e689a1 a:hover{ color: #ffffff; }