Kaplan International, 80 yılın üzerinde deneyimiyle Birleşik Krallık, İrlanda, Avustralya, Yeni Zelanda, Malta, Kanada ve Amerika gibi çok çeşitli ülkelerde İngilizce eğitimi veren prestijli bir kurumdur. Dünya çapında 1.000’den fazla öğretmeniyle her yıl 75.000 kadar öğrenci ağırlayan Kaplan; New York, Boston, Londra, Dublin, Toronto, Los Angeles ve Melbourne gibi dünyanın önde gelen şehirlerinde şehir, kasaba, kampüs ya da plajda eğitim seçenekleriyle İngilizcenizi hayatın tadını çıkararak en ideal şekilde öğrenme olanağı sunar. Bugün Kaplan International dendiğinde ‘eğitimde çeşitlilik, akademik bütünlük ve teknolojik yenilik’ ile özdeşleşmiştir. Kaplan’ın amacı, eğitim verdiği öğrencilerinin her birinin eğitimleri süresince olabilecek maksimum ilerlemeyi kaydetmelerine olanak sağlamaktır. Kişisel, akademik başarı ve başarılı bir kariyer yolunda Kaplan International English’ten daha iyi bir başlangıç yoktur. Kaplan Aspect okullarının British Council, Accet, ACELS, NEAS, NZQA, Language Canada akreditasyonları bulunmaktadır. Ayrıca English UK Member, Marketing English in Ireland, English Australia Member College ve English New Zealand kurumlarına akreditasyonu bulunmaktadır.

İngiltere ve Birleşik Krallığın başkenti Londra, aynı zamanda kültür, turizm, ekonomi ve eğitiminde başkenti konumundadır. 2 bin yıllık tarihi ile şu anda 8 milyonun üzerinde yerleşik nüfusu bulunmaktadır. Tarihte “üzerinde güneş batmayan ülke” olarak bilinen Britanya İmparatorluğunun da başkent olan Londra, günümüzde dünyanın en çok ziyaret alan şehirleri arasında yer almaktadır. Kozmopolit yaşantısının yanı sıra birçok ünlü müzeye de ev sahipliği yapan Londra, müzikten sanata birçok farklı gelişmiş noktaları ile öne çıkarak İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettikleri şehirlerin başında gelmektedir.

Kaplan Londra Covent Garden dil okulu Londra’nın merkezinde ünlü Covent Garden pazarının hoş sokaklarına birkaç dakika mesafede yer almaktadır. Muhteşem kültürel tarihe sahip olan Londra birçok görülmesi gereken yere, ünlü mağazalara, parklara ve birçok çeşitli etkinliğe sahip olduğundan birçok kişinin hayalini kurduğu yerlerin başında gelmektedir. George döneminden kalma binanın dışına çıktığınızda, eski, anıtsal nitelikte binalardan görkemli gökdelenlere, moda butiklerinden eşsiz müzelere, hareketli gece hayatından Kraliyet bahçelerine kadar Londra’nın sunduğu tüm tatlar ve farklılıklar elinizin altındadır.

Londra’daki diğer Kaplan dil okulları şubesi olan Covent Garden, Holborn istasyonuna 1 dakika yürüyüş mesafesinde ve Covent Garden‘a 5 dakika mesafede bulunan Bloomsbury Caddesi üzerinde konumlanmıştır. Şehir merkezine mesafesi yürümeyle 12, bisikletle 10, otobüsle 15, metroyla 12 dakikadır. Convent Garden, İngiltere’nin Londra şehrinin bir semtidir. St Martin’s Lane Caddesi ile Drury Lane Caddesi arasında, West End semtinin doğusunda yer alır.

Londra; iklimi, refah düzeyi, yaşam tarzı, kültür ve tarihi, eğlence anlayışı ile İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrencilere farklı bir deneyim yaşatmaktadır. İngiltere’nin en büyük şehri olan Londra 9 milyona yakın nüfusa sahip bir kültür başkenti olarak gösterilmektedir. Birçok farklı millet ve kültürden insan yaşamaktadır ve 300’ün üzerinde yabancı dil konuşulmaktadır. Aynı zamanda bir eğitim merkezi olan Londra’da dünya sıralamasında yer alan birçok üniversite bulunmaktadır. Eğitimin yanı sıra sanat, ticaret, eğlence, moda, finans, sağlık, turizm, ulaşım gibi alanlarda da dünyanın önde gelen şehirleri arasında gösterilmektedir. Yolcu trafiğinin en yoğun olduğu ve dünyanın en çok ziyaret edilen şehirlerinin başında gelmektedir.

  • Okulun öğrenci kapasitesi 430,
  • Sınıfların öğrenci mevcudu en fazla 15,
  • Eğitim kaynaklarına kolay erişimi olan ve interaktif yazı tahtası bulunan modern 15 sınıf.
  • Ders süresi 45 dakika,
  • Son teknolojiye sahip 85 adet bilgisayar bulunan multimedya merkezi ve bilgisayar laboratuarı vardır.
  • Kablosuz internet bağlantısı da mevcut olup öğrenciler binanın her yerinde kendi bilgisayarları ile bundan faydalanabilir,
  • Çalışmak için uygun ve rahat bir ortam oluşturan ders çalışma merkezi.
  • Konforlu öğrenci salonu,
  • Kahve ve sıcak içecekler otomatı,
  • Bahçe, güneş terası/veranda, asansör, klima, ısıtma bulunmaktadır.

Kaplan London Covent Garden Dil Okulunda, haftada 10-12 kere düzenlenen organizasyonlar ve aktivitelerle şehri keşfetmenize ve yeni arkadaşlıklar kurmanıza yardımcı bir sosyal program bulunmaktadır. Her hafta düzenlenen ve öğrencilerin sınıf içerisinde öğrendikleri bilgileri gerçek hayatta kullanmak için ihtiyaç duydukları ortamı sağlayan bu aktivitelerden bazıları aşağıdaki gibidir;

Victoria ve Albert Müzesi: 1852 yılında kurulan bu müze, dünyanın en geniş dizayn ve süsleme sanatları içeriğine sahiptir ve geçmişten günümüze birçok sanat koleksiyonuna ev sahipliği yapar.

Londra Bilim Müzesi: Ulusal bilim ve sanayi müzesinin bir parçası olan Londra Bilim Müzesinde, 300 binden fazla eser bulunmaktadır. Gelen ziyaretçilerine etkinlikler ve gösteriler ile de unutulmaz bir gün yaşatmaktadır.

Sherlock Holmes Müzesi: Ünlü karakter detektif Sherlock Holmes için açılan bir müzedir. Müze içerisinde Sherlock Holmes uyarlamalarından ve sahnelerinden kesitler görmek mümkündür.

Westminster Köprüsü: Londra’da Thames nehri üzerinde yer almaktadır. Big Ben, Parlamento Binası gibi birçok tarihi yapıyı ve manzarayı görebilmek için en güzel yerlerden bir tanesidir.

Big Ben Saat Kulesi: 4 yüzünde de saat bulunan ve Westminster Sarayının yanında yer alan Big Ben saat kulesi, İngiltere’nin ünlü simgelerinden bir tanesidir.

Boş zamanlarınızda ;

Londra’da, Oxford Street’ten alışveriş yapabilir,

Hyde Park’ta Pazar günü Serbest Kürsü’ye gidip istediğiniz konuda konuşabilir,

Thames’te tekne turu yaparak nehir boyunca birçok güzellikle karşılaşabilir,

Tower Bridge’e çıkıp dünyanın en büyüleyici manzaralarından birini izleyebilir,

Üstü açık çift katlı otobüslerle şehir turu yapabilir,

İngiliz Kraliçesi II. Elizabeth’in ikamet ettiği Buckingham Sarayı’nı gezebilir,

London Eye’a çıkıp 135 metre yükseklikten tüm Londra’ya hakim olabilir,

British Museum’da Türkiye’de dahil dünyanın birçok ülkesinden gelen tarihi eserleri görebilir,

Lady Diana’nın evi olan Kensington Palace’ı ziyaret edebilir,

Portobello Market ve Camden Town Market sokak pazarlarında her türden ikinci el alışverişi yapabilirsiniz.

Genel İngilizce Kursları: 1 haftadan 52 haftaya kadar İngiltere’de dil okuluna gitmek isteyen, dil bilgilerini geliştirmenin yanında profesyonel ve akademik hayata da hazırlayan bu kurslar 16 yaş ve üzeri tüm öğrenciler için tasarlanmıştır. Haftada 20 ders olan genel İngilizce dersleri okuma, yazma, dinlemenin yanı sıra günlük konuşmaların geliştirilmesine odaklanır ve başlangıç seviyesinde ileri seviye öğrenciler için uygundur.

Yarı Yoğun İngilizce Kursları: Sınıfta alınan derslere ek olarak öğrencilerin okul içi ve okul dışındaki boş vakitleri en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlamaktadır. Haftada 20 ders İngilizce eğitimi yanında sadece Kaplan International öğrencilerinin sahip oldukları K+ Online, K+Learning Clubs, K+Online Extra öğrenme metotları ile haftada ekstra 7 ders destekleyici eğitim imkanı sunmaktadır. 1 haftadan 52 haftaya kadar alınan bilen yarı yoğun İngilizce kursları her pazartesi başlamaktadır.

Yoğun İngilizce Kursları: Kaplan International Londra Covent Garden’da iş İngilizcesi, akademik İngilizce, IELTS sınavlarına hazırlık gibi programlarda kendilerini geliştirmek isteyen öğrencilerin tercih ettikleri kurslardır. Kursun yapısı 20 ders genel İngilizce, 8 ders özel beceri dersleri ve ders dışında öğrencilerin İngilizce becerilerini arttırıcı 7 ders K+ Online eğitim materyalleri ile tasarlanmıştır.

Akademik Dönem Programları: Yarı Yoğun ve Yoğun İngilizce eğitim seçenekleri bulunan programlar 5 veya 6 ay sürmektedir. Programın belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

Akademik Yıl Programları: Yarı Yoğun ve Yoğun İngilizce eğitim seçenekleri bulunan programlar 8 ay sürmektedir. Programın belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

İş İngilizcesi ek Program: Haftada 20 ders Genel İngilizcesi, 8 İş İngilizcesi ve 7 bireysel çalışma derslerinden oluşmaktadır. Programa katılım için minimum B1 düzeyinde İngilizce seviyesi gerekmektedir. Program süresi minimum 2, maksimum 10 haftadır.

IELTS Sınavı Hazırlığı: Bu programlara katılan öğrenciler kendilerini dünya çapındaki en iyi okullara giriş için hazırlayacaklardır. Sınav tekniklerine yönelik becerileri kazanabilecekleri bir programdır.

Cambridge Sınav Hazırlık Kursu: Cambridge sınavı İngilizce dil yeterliliğini ölçen uluslararası bir sınavdır. Cambridge Sınavı hazırlık kursu boyunca sınav pratiği yapmanızı sağlayacak örnek sınavlara girebilir, test tekniklerini öğrenebilirsiniz.

Eğitimci Eğitimi: Bu program tamamen profesyonel bir kurs olup öğretmenlere yönelik olarak hazırlanmıştır. Donanımlı bir öğretmen olabilmek adına bir öğrenim sunar.

Üniversite Yerleştirme Servisi (Pathway): Kaplan sunduğu bu hizmet ile İngiltere ve İskoçya’da yaklaşık 64 kolej ve üniversiteye, öğrencilerine en uygun lisans, yüksek lisans ve mesleki program bulmak ve yerleştirmek konusunda yardımcı olmaktadır. Bruner Üniversitesi, Salford Üniversitesi ve Roehampton Üniversitesi gibi pek çok prestijli üniversiteye geçiş seçeneği sunmaktadır. Kaplan Dil Okullarından birinde 8 haftadan fazla eğitim alan öğrenciler bu servisten ücretsiz yararlanabilir.

AİLE YANI

Yerel kültürü keşfetmek ve samimi bir aile ile yerel gelenekleri öğrenmek isteyen öğrenciler için idealdir. Ev sahibi aile ile her gün yemek zamanı, rahat ve doğal bir ortamda İngilizce konuşma imkanından da yararlanabileceksiniz. Aile yanı konaklama seçeneklerimiz seçilen okula göre değişebilir. Seçeneklerimiz arasında çift kişilik odalar, özel ve banyolu odalar vardır. Aile yanı konaklamalar Londra’da Bölge 1, Bölge 2, Bölge 3, Bölge 4 olarak dört farklı lokasyonda sınıflandırılmıştır. Bölge 1 ve Bölge 2 lokasyonlarının okula mesafesi 30-45 dakikadır. Bölge 3 ve Bölge 4 lokasyonlarının okula mesafesi 45-60 dakikadır.

REZİDANS

Scape Shoreditch: Scape Shoreditch, Old Street’in yanında, Shoreditch’e sadece bir dakikalık yürüme mesafesinde sakin bir ada kentinde yer almaktadır. Öğrenciler, bar ve restoranlarla dolu bu hareketli yerde yaşamaktan keyif alacaktır. Her birinde çift kişilik, rahat bir yatak, özel banyo, 40 inç/101 cm HDTV, geniş bir çalışma masası, bol miktarda eşya saklama alanı ve ufak bir mutfak bulunan stüdyo odalar öğrencilere tam bir mahremiyet sunmaktadır.  Tesiste 24 saat açık spor salonu, tesis geneli bakım hizmeti ve süper hızlı WiFi erişimi, sinema ve oyun odası, barbekü bulunan çatı terasları, otomatlar, çamaşırhane ve bisiklet mağazası bulunmaktadır. Ayrıca ortak salonlar, ortak mutfak ve yemek alanları vardır. Okula mesafesi yürümeyle 35, bisikletle 15, otobüsle 25, metroyla 20 dakikadır. Şehir merkezine mesafesi yürümeyle 3 dakikadır.

IQ Highbury: Konaklama tipi: Öğrenci rezidansı, 6 veya 12 yatak odalı dairelerde tek kişilik oda, her daire için ortak mutfak ve ortak salon, rezidansta çalışma alanı, rezidansta kamusal alanlar, açık hava alanı, spor salonu, sinema odası bulunmaktadır. Yatak odalarında giysi dolabı, çalışma masası, masa lambası, sandalye, küçük çift kişilik yatak, özel banyo bulunmaktadır. Mutfaklarda yemek pişirme gereçleri, tencere, çatal, kaşık vb, mikrodalga fırın, fırın, ocak, tost makinesi, çaydanlık, buzdolabı, derin dondurucu, bulaşık yıkama makinesi, ütü ve ütü masası, elektrikli süpürge bulunmaktadır. Tesiste açık hava alanı, spor salonu, ders çalışma alanları, çamaşır yıkama tesisi bulunmaktadır. Okula mesafesi bisikletle 25, otobüsle 35, metroyla 20 dakikadır. Şehir merkezine mesafesi yürümeyle 50, bisikletle 25, otobüsle 35, metroyla 20 dakikadır.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_66422548a2ed0 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_66422548a2ed0 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_66422548a2ed0 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_66422548a2ed0 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_66422548a4e4f .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_66422548a4e4f .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_66422548a4e4f .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_66422548a4e4f .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_66422548a6daa .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_66422548a6daa .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_66422548a6daa .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_66422548a6daa .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_6642254915580 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_6642254915580 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_6642254915580 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_6642254915580 a:hover{ color: #ffffff; }