2006 yılında kurulan EC English’in Londra Merkezi’nde hem eğitime hem de Londra’nın eşsiz güzelliklerine doyacak, İngilizcenin ana vatanında bu kozmopolit şehirde İngilizce öğrenmenin ve pratik yapmanın tadını çıkarabileceksiniz. İngilizce konuşulan ve dil okullarının yer aldığı ülkeler arasında dil eğitiminde merkez konumunda olup tercihlerde ilk sıralarda yer alan İngiltere; eğitim kalitesi, çok kültürlü yapısı, duru aksanı ve farklı şehirlerde dil eğitimi alabilme avantajları ile öğrenciler için her zaman vazgeçilmezler arasında olmuştur.

Okulun Londra Şubesi, West End’in kalbinde, birçok aktivite yerlerine yürüme mesafesinde bulunan, sessiz bir sokağa konumlanmıştır. Tarih, kültür, eğlence ve alışveriş üzerine dünyada bir marka değeri olan Londra’nın en iyi dil okulları arasında gösteren EC English Londra, en popüler bölgelerden biri olan Kings Cross’a birkaç dakika uzaklıktadır. Okulun hemen yakından bulunan metro ve tren istasyonu ile Londra’nın tüm bölgelerinden ulaşımın kolay hale getirmektedir. English UK üyesi olan, British Council tarafından tanınan EC English London ile siz de tarihi, müzeleri, kozmopolit yapısı, kültürü, yaratıcılığı, gece hayatı, yeşil alanları ile göz kamaştıran Londra’da eğitime hazır olun. Londra’da İngilizce eğitimi alarak İngilizlerle bir arada, sadece İngilizce konuşulan bir ortamda kendinizi çok daha hızlı geliştirme imkânı bulabilir ve unutulmaz anılar biriktirebilirsiniz.

 • Modern Donanımlı 15 Derslik
 • Kafeterya
 • Öğrenci Salonu
 • Bilgisayar Odası
 • Kütüphane
 • Ücretsiz Wi-Fi
 • Öğrenci Çalışma Odası
 • Engelli Öğrenciler İçin Erişim İmkânı

Londra’da eğitim aldığınız süre boyunca EC English Dil Okulu, derslerinizin ardından katılıp hem eğlenip hem de İngilizcenizi geliştirebileceğiniz ücretli ve ücretsiz etkinlik & aktivite programları düzenlemektedir.

 • Hoş geldin etkinliği
 • Akşam yemeği
 • Yoga
 • Sinema akşamları
 • Workshop (Gramer soru cevap, Özgeçmiş, telaffuz, telefon görüşmesi vb.)
 • Müze gezileri
 • Stonehenge & Bath, Cambridge & Oxford, Canterbury & Dover Castle vb. hafta sonu gezileri

İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrenciler kendilerine uygun programı EC English Londra merkezinde seçebilme şansına sahiptir. Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi, Şehirde İngilizce, Sınav Hazırlık gibi farklı programlar EC English Londra’da sunulmaktadır.

Genel İngilizce

EC English, genel İngilizce programlarında akıcılığa odaklanmaktadır. Bu programlar İngilizcenin nasıl geliştirileceği ve nasıl kullanılması gerektiği hakkında bilgi kazanımı sağlamaktadır. Öğrencilerin İngilizce seviyelerini artırmalarına yönelik 4 temel yeterlilik olan okuma-yazma-konuşma-anlama üzerinde durulmaktadır. Genel İngilizce dersleri uzman öğretmenler tarafından haftada 20 ders olarak uygulanmaktadır. Dersler dinamik, ilgi çekici ve öğrencilerin güçlü yönlerini harekete geçirmek ve geliştirmek üzerine tasarlanmıştır.

Yoğun İngilizce

İngilizce öğrenimin daha hızlı ilerlediği Yoğun İngilizce programları, haftada 30 ders olarak verilmektedir. İngilizceye daha fazla maruz kalarak öğrencilerin İngilizce düşünmelerini sağlamak programın ilk hedefleri arasındadır. Öğretmenleri ile daha fazla vakit geçirme şansına sahip olan öğrenciler, kendi ilgi alanlarına göre belirlenen bazı dersleri seçmeli olarak alma şansına sahiptirler. Sınıflarda daha fazla zaman geçirme imkanına sahip olan öğrenciler, İngilizce ile daha iç içe bir süreç geçirmektedirler.

Akademik Dönem/Yıl İngilizce

24 hafta ve üzeri eğitim almak isteyen öğrencilerin katıldığı akademik dönem/yıl kurslarında öğrenciler İngilizcede akıcılık kazanabilmek için yeterli zaman sahip olmaktadırlar. Her pazartesi başlayan akademik kurslar haftada 20-24-30 ders seçeneklerini sunmaktadır. Öğrencilerin İngilizce gelişimlerini yakından takip eden uzmanlar, öğrenciler ile bire bir ilgilenerek hedeflenen seviyeye gelmelerini destekler.

Şehirde İngilizce

Tarihi Londra şehrinde öğrenciler Londra’yı keşfederken aynı zamanda da İngilizce öğrenme fırsatı yakalamaktadır. Özel olarak tasarlanan Şehirde İngilizce programında haftada 20 Ders Genel İngilizce programına ek olarak 10 ders de şehir içi aktiviteleri ile birleştirilmiştir. Öğrencilerin ilgi noktalarına göre değişebilmektedir. Örneğin kültür-sanat ile ilgilenen bir öğrenci için programına müze gezileri eklenerek o alanda İngilizce yeterliliğini geliştirilmesi hedeflenmektedir. En az orta seviye İngilizcesi olan öğrenciler kabul edilmektedir ve en az 1 hafta en fazla da 5 hafta gidilebilmektedir.

Sınav Hazırlık

En az orta düzey İngilizcesine sahip olan ve uluslararası dil yeterlilik sınavlarından istenilen puanları almak isteyen öğrenciler sınav hazırlık programlarına kabul edilmektedir. Program, sınavlarda bilgi düzeylerinin ölçüldüğü okuma, konuşma, yazma ve dinleme üzerine yoğunlaşmaktadır. Uzman öğretmenler tarafından sınavlarda uygulanacak teknikler öğrencilere uygulamalı olarak sunulmaktadır. Haftalık 20 ya da 30 ders olarak IELTS/TOEFL/TOEIC/Cambridge sınavlarına hazırlık sınıfları bulunmaktadır.

İngiltere’de dil eğitimi almak için Londra’yı tercih eden öğrenciler tarafından en fazla aile yanı konaklamalardır. EC English Londra’da dil eğitimi alırken okul tarafından seçilen aileler ile de vakit geçirerek öğrenciler pratik yapma şansına ulaşırlar. Evli ya da bekar olan ailelerde öğrenciler kendilerine ait odalarda konaklarken aynı zamanda da aile ile vakit geçirerek İngilizcelerini kullanma başarılarını da geliştirmektedirler. Londra’da aile yanı konaklama seçeneği dışında öğrenci yurtları bulunmaktadır. EC English Londra’nın sunduğu farklı yurt alternatifleri vardır.

Superior Liberty Plaza Residence
Liberty PlazaLondra’nın merkezi olarak gösterilen 1. Bölgede yer almaktadır. Lüks kafe ve restoranlara, tasarım mağazalarına, nefes kesen gökdelenlere ve şehir merkezine yürüme mesafesindedir. Liberty Plaza Residence, Londra’da akademik eğitim ve dil eğitimi alan birçok öğrenciye yeni ve modern binasında ev sahipliği yapmaktadır. Yardımsever bir ekibinin bulunduğu 7/24 güvenlikli resepsiyonu öğrencilere hizmet vermektedir. Büyük bir çalışma salonu, oyun odaları, atıştırmalık otomatlar, alt katında öğrencilerin kullanabilecekleri bir spor salonu, müzik odaları ve bir de dans salonu bulunmaktadır. Liberity Plaza’da 14 ve 18 metrekare olmak üzere iki farklı türde oda bulunmaktadır. Odalarda özel banyo, tuvalet, TV, çalışma masası bulunmaktadır. Haftada bir kez hem odalara temizlik hizmeti verilen yurtta ayrıca bir çamaşırhane öğrenciler tarafından kullanılabilmektedir.

Superior Chapter Kings Cross
Kings Cross’un kültürel merkezinde yer alan öğrenci yurdu, Google gibi iş dünyasının bilinen isimlerinin olduğu bölgede yer almaktadır. Kings Cross Residence, suite odalarda ücretsiz internet, özel banyo-tuvalet, temel ihtiyaçları karşılamaya yönelik küçük bir mutfak, çalışma masası, 7/24 kullanıma açık spor salonu, Apple bilgisayarlar ile donatılmış ücretsiz olarak hizmet veren bir bilgisayar odası ile modern ortak alanlara sahiptir. EC English Londra’ya ortalama yürüyerek 15 dakika sürmektedir.

Comfort Scape Wembley Studio
2017 yılında açılan Wembley Studio Residence, ünlü Wembley Stadyumunun hemen yakınında yer alır. Bulunduğu çevrede restoranlar, kafeler, marketler bulunan Scape Wembley residence, yürüme mesafesinde olan metro durağından EC English Londra’ya 35 dakika uzaklıkladır. Odalarda öğrencilerin kendilerine ait özel banyo ve tuvaletleri, temel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir mutfak bulunmaktadır. Aynı zamanda öğrencilerin odalarda kullanabileceği yüksek hızlı internet erişimi de bulunmaktadır. Yurt içerisinde ise oyun odaları, sinema salonu, aperatif alınabilen otomatlar, 24 saat kullanıma açık bir spor salonu öğrenciler tarafından kullanılabilmektedir.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_63bfc24ead1e6 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63bfc24ead1e6 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63bfc24ead1e6 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63bfc24ead1e6 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63bfc24eaf584 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63bfc24eaf584 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63bfc24eaf584 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63bfc24eaf584 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63bfc24eb18ed .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63bfc24eb18ed .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63bfc24eb18ed .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63bfc24eb18ed .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_63bfc24f39c0d a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_63bfc24f39c0d a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_63bfc24f39c0d a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_63bfc24f39c0d a:hover{ color: #ffffff; }