1878 yılında kurulan ve kendine has eğitim metoduyla 70 farklı ülkede eğitim veren Berlitz Language School, dünyanın önde gelen dil eğitimi merkezi ve kültürlerarası hizmet sağlayıcısı olarak 143 yıldır varlığını sürdürmektedir.

Londra’nın adli binalar ve hukuk bürolarıyla çevrili bölgesi Holborn’da yer alan Berlitz London Dil Okulu’nun 100 yılı aşkın deneyimi sayesinde ihtiyacınıza uygun programlar bulabilecek, eğitimlerinizi bire bir veya küçük gruplar halinde alma avantajını elde edeceksiniz. Ayrıca okulun düzenlediği kültürler arası seminerlere katılıp, sanal ortamda dil eğitimi alabilecek, kendi başınıza da çalışmaya devam ederek istediğiniz seviyeye ve dil hedefinize Berlitz Language School farkıyla daha hızlı ulaşabileceksiniz.

Berlitz London’da İngilizce öğrenmeye yeni başlıyor veya var olan İngilizce bilginizi ileri seviyeye taşımayı planlıyor olun, alanında profesyonel ve bilgi birikimi son derece yüksek eğitmenlerden size uygun dil programını alarak daha çabuk iletişim kurabilen ve İngilizceyi özgüvenli kullanabilen bireyler olarak ayrılırsınız.

Berlitz International School, özellikle iş alanında çalışanların daha üretken ve etkili olması adına, işletmelerin ihtiyacına özel  kapsamlı kurumsal dil eğitim programları hazırlayıp, sektörde yer alan katılımcılara gereken dil becerilerini kazandırmayı amaçlamaktadır. Berlitz Londra Dil Okulu ile Executive programlara katılarak, Yönetim ve Liderlik (Management and Leadership), Kültürlerarası Beceriler (Intercultural Skills) ve Dil Becerileri (Language Skills) alanlarında eğitim alacak kişiler alanlarında isteğe göre bireysel olarak ya da  küçük gruplar halinde dersler alabilir böylece profesyonel anlamda eşsiz bir deneyim elde edebilirler.

İngiltere’nin başkenti olan Londra asırlardır metropolit ve çok milletli bir yerleşim yeri olma özelliğini korumaktadır. Siyaset, kültür, spor, sanat ve benzeri alanlarda yol gösterici olabilen ender şehirlerden birisidir. Londra, 5 tane uluslararası havaalanına sahiptir. Yıl boyunca yağmurlu hava görülen Londra’da yazlar serin, kışlar ise ılık geçmektedir.

Holborn’da birbirine yakın mesafede bulunan Berlitz Londra merkezleri; Covent Garden, Oxford Street ve Thames Nehri’ne sadece 10 dakika yürüme mesafesindedir. Bu bölge çok sayıda cafe, restoran ve mağazalar ile çevrili son derece hareketli bir bölgedir. Berlitz Londra merkezlerine metroyla gitmek isteyenler, okula yaklaşık 5 dakikalık mesafelerde bulunan Holborn veya Chancery Lane duraklarını kullanabilirler.

 • 143 yıllık köklü bir geçmişe sahip olması
 • 10.000 üzerinde çalışanıyla 450’den fazla şubede hizmet vermesi
 • Son teknolojiye uygun ders materyallerinin kullanılması
 • Dil eğitiminde sözlü iletişim odaklı kendisinin geliştirdiği Berlitz metodunu kullanması
 • 2006 yılından beri ISO9001 kalite belgesine sahip olması
 • Almanya’da 4.000’den fazla kurumsal müşterisiyle sürekli eğitim ortaklığı bulunması
 • Her yıl 73.000’in üzerinde katılımcıya eğitim veriyor olması
 • 70’den fazla ülkede bulunan şubeleriyle dünyanın önde gelen dil eğitimi sağlayıcısı olması
 • İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Almanca, İtalyanca, Mandarin, Rusça dersleri de sunması
 • Ayrıca popüler diller haricinde 40’ın üzerinde dünya dili eğitimi imkânı sunması
 • Sunulan dil eğitimi programların sürekli gözden geçirilmesi ve geliştirilmesi
 • Hızlı ve etkili dil eğitimi alabilmenize yardımcı olacak donanıma sahip eğitmenleri olması
 • Katılımcıların ihtiyaçlarına özel olarak tasarlanmış programlar sunması
 • Kurumsal şirketlere özel olarak hazırlanan dil programları sunması, okulun öğrencilerin tam anlamıyla rahat bir eğitim almaları için sağladığı bazı olanaklardır.

Şehrin önemli noktaları olan sadece yayalara açık Piccadilly Circus’a ve Leicester Meydanına gidebilir, Covent Garden’daki restoranlarda yemeğinizi yiyebilir ve Royal Albert Hall’da veya O2 arenadaki bir müzik konserine katılabilirsiniz. Ayrıca, ünlülerin balmumundan gerçek boyutlu heykellerinin bulunduğu Madame Tussauds’da, ilginç deniz canlılarıyla dolu Sea Life London Akvaryumunda ve Warner Bros Studio London’da Harry Potter filminin nasıl yapıldığını görerek ilginç bir zaman geçirebilirsiniz. İki katlı ikonik kırmızı otobüslerle bir gezintiye çıkmak son derece özel bir deneyimdir. Alışveriş dendiğinde ise durağınız Oxford Street olacaktır. Son olarak, Londra ufkuna hakim olan Shard gökdelenine çıkabilir, Londra otellerinde bir beş çayı yapabilir veya Buckingham Sarayında muhafızların değiştirilme törenini izleyebilirsiniz. Londra eğitiminiz boyunca mutlaka görmeniz gereken bazı yerleri aşağıda bulabilirsiniz.

London Eye: Dev bir dönme dolap olan ve 1999 yılında inşa edilen London Eye kısa süre içinde şehrin simgelerinden biri ve en çok ziyaret edilen cazibe merkezi olmuştur. Devasa yapısıyla Londra’nın şehir ufkunda orijinal bir yere sahip olan dönme dolap yılda üç milyondan fazla ziyaretçiyi Londra semalarında 30 dakikalık bir geziye davet etmektedir.

Trafalgar Meydanı:  Londra’daki en geniş meydan olan Trafalgar şehrin kalbi olarak kabul edilir. Orta Çağdan bu yana alan merkezi bir toplanma yeri olmuştur. Meydan ismini 1812’de zaferle çıkılan bir deniz savaşından almıştır. Meydandaki sütuna da bu savaşta hayatına kaybeden ünlü amiral Nelson’un ismi verilmiştir. Kuzey tarafında ünlü National Gallery bulunmaktadır.

Hyde Park: Hyde Park, Londra’daki Kraliyet Parkları’nın en büyüğüdür. BitişiğindekiKensington Bahçeleri ile 150 hektarlık bir alanı kaplamaktadır. Şehir parklarının en iyi örneklerinden biri olan yeşil alan Londralıların dinlenmek, konserlere katılmak için tercih ettiği bir yerdir. Büyük gösterilere de ev sahipliği yapmış olan parkta herkesin görüşünü söyleyebildiği bir köşe de bulunmaktadır (Speaker’s Corner).

Müzeler: Londra müzeler yönünden zengin bir şehirdir. Dünyanın her yanından getirilen eskiçağ yapıtları ve etnoğrafya koleksiyonlarının yer aldığı British Museum, 2300’ün üzerinde paha biçilemez tablo koleksiyonu ile sanat müzesi National Gallery, doğa tarihinin çeşitli zamanlarına ait canlı örneklerinin yer aldığı dünyanın en prestijli doğa tarihi müzesi olan Natural History Museum, modern sanat müzesi Tate Modern ve bilimsel ürünlerin gösterildiği Science Museum ücretsiz olma avantajlarıyla birlikte ziyaretçilerini beklemektedirler.

West End Şovları: West End’de efsanevi müzikaller, tiyatrolar Londra’daki aktivitelere mükemmel bir alternatif oluşturmaktadır. Özellikle efsanevi Aslan Kral, Operadaki Hayalet, Mamma Mia, Sefiller müzikalleri mutlaka en az bir kere gidilmesi ve görülmesi gereken şovlardır.

Soho: Gece yaşamı söz konusu olduğunda Soho Londra’nın eğlence merkezi olarak bilinir. Barları, pubları, mükemmel restoranları, canlı ortamı ve farklı kültürlerin harmanlandığı sokakları ile Soho karşı konulamaz bir cazibeye sahiptir.

Total Immersion (9.00 – 18.00): Haftada 60 dersten oluşur, en yoğun Berlitz birebir programıdır. Her gün 1 ders pratiği artırmaya yönelik 2 öğretmenle yapılır, günlük hayatta kullanılan dili geliştirmeye yönelik öğretmen eşliğinde hafta içi her gün bir öğle yemeği vardır ve sınıf çalışmasını destekleyici her gün 1 kendi kendine çalışma saati içerir. Online eğitim platformu CyberTeachers’a 3 aylık erişim hakkı da programa dahildir.

 

Total Immersion Explorer (9.00 – 16.30) haftada 50 ders ve buna ek olarak her hafta 1 seminer seansı içermektedir. 1 seminer seansı 4 dersten oluşmaktadır. Bu seansların konuları şunlardır:

 

1 hafta için: İngiliz kültürü ve İngiltere’de yaşam

 

2-3-4 hafta: Sunum Becerileri, İş Toplantılarında Etkin İngilizce ya da Başarılı Müzakere teknikleri

 

Total Explorer Plus: Total Immersion programını tamamladıktan sonra eğitimlerine ülkelerinde devam etmek isteyenlere yönelik bir programdır. Total Explorer Plus katılımcıları İngiltere’de oldukları sürece haftada 50 ders eğitim almaktadırlar. Programı tamamlayıp ülkelerine döndükten sonra ise telefonda ders almaya devam ederler. Total Explorer Plus programı her biri 30 dakikadan oluşan 15 telefon dersi içerir. Katılımcılar ayrıca Online eğitim platformu CyberTeachers’a 3 aylık erişim hakkına da sahiptirler.

 

Crash Course (9.45 – 12.45 ve 14.15 – 17.15): Haftada 40 birebir özel dersten oluşur. Total Immersion programına güzel bir alternatif olarak sunulabilir. Tam gün eğitimin avantajlarından yararlanırken iş ve özel hayatınıza da daha çok vakit ayırabilirsiniz.

 

Half Day Private (9.45 – 13.30 veya 13.30 – 17.15): Haftada 25 özel dersten oluşur. Birebir eğitimin faydalarını taşımaktadır ve işin, hobinin yanı sıra katılmak isteyenler için yarım gün olması itibariyle uygundur.

 

Executive Groups: Haftada 25 dersten oluşur. Maksimum 4 kişiden oluşan gruplar halinde genel İngilizce, takım çalışması ve iş İngilizcesi gibi konular üzerine yoğunlaşılır.

 

Combo (9.00 – 12.45 ve 14.15 – 15.45): Haftada 35 dersten oluşur. Haftada 25 grup dersi, haftada 10 birebir özel ders içerir. Hafta içi her gün sabahtan öğlene kadar küçük bir grup halinde 5 ders yapılır, buna ek olarak öğleden sonraları her gün 2 birebir özel ders verilir.

 

Groups: Maksimum 10 kişilik sınıflarda grup dersleri içerir. Dili en etkin biçimde kullanabilmek için kendi dil seviyenizde bol pratik yapma imkanı yaratan bir programdır.

Berlitz Londra öğrencilerine aile yanında konforlu konaklama veya anlaşması olan yerel 3*, 4* ve 5* otellerde konaklama seçeneklerini sunmaktadır. Konaklama yapılan yerlerden okula toplu taşımayla kolayca ulaşılabilir.

Londra çok büyük bir şehir olduğu için konaklama konusunda birçok imkan karşımıza çıkıyor. Ancak kalacağınız yerin okulunuza yakın olması bir o kadarda önemlidir. Bu yüzden yurt arayışında olanlara ilk tavsiyemiz kesinlikle ilk olarak okul çevresindeki seçeneklere göz atın.

 • Öğrenci Yurtları
 • Aile Yanı Konaklama
 • Airbnb ile Ev Kiralama
Öğrenci Yurtları

Londra’da en çok tercih edilenler ise öğrenci yurtları ve ev kiralamadır. Bunun sebebi ise Londra bir metropol şehri olduğu için büyüklüğü ve güvenlik konusunu göz önünde bulundurmaktan kaynaklanır.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_6642252a88753 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6642252a88753 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_6642252a88753 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_6642252a88753 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_6642252a8af4b .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6642252a8af4b .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_6642252a8af4b .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_6642252a8af4b .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_6642252a8d3f0 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6642252a8d3f0 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_6642252a8d3f0 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_6642252a8d3f0 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_6642252b101b8 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_6642252b101b8 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_6642252b101b8 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_6642252b101b8 a:hover{ color: #ffffff; }