LSI, 1965’ten bu yana dünyanın dört bir yanından binlerce öğrenciye eğitim vermektedir. LSI, tüm dünyaya yayılmış olan geniş bir okul ağına sahip uluslararası bir kurumdur. İngiltere, Kanada, ABD, Malta, Yeni Zelanda Fransa İsviçre ve Avustralya’da merkezleri bulunmaktadır. LSI ayrıca İspanya, İtalya, Rusya, Meksika, Panama ve Kosta Rika’da partner dil okullarıyla birlikte çalışmaktadır.Tüm okulları modern uygulamalara sahip olup en son teknoloji ile donatılmıştır. Şehirlerin cazip bölgelerinin merkezinde yer almaktadır. Özenle seçilmiş yardımsever bir kadro ile çalışır. Tüm okullar son teknolojiyle donatılmıştır. LSI okulları oluşturdukları sıcak ve arkadaş canlısı atmosfer ile, dil öğrenmeyi oldukça keyifli hale getirir. LSI öğretmenleri esaslı eğitim becerilerine sahip olup, bütün LSI calışanları arkadaş canlısı ve yardımsever servisimiz bütün LSI öğrencilerine sunulması için özenle seçilmiştir. Eğitiminiz boyunca size yönlendirmek için sürekli hazır bulunurlar. LSI’nin bir amacı ve amacı vardır: mümkün olan en iyi dil öğrenme deneyimini elde etmenizi sağlamak. Dil becerilerinizi ister mesleki ister akademik ister kişisel nedenlerden ötürü geliştirme istiyor olun; LSI, ihtiyacınıza cevap verecek doğru kursa mutlaka sahiptir.

LSI Cambridge, doğal güzellikleri ile ünlü olan ve Cambridge Üniversitesi’nin birçok kolejinin bulunduğu Cambridge’de, şehir merkezine 15 dakikalık yürüme mesafesindeki eski dönemlerden kalma bir üniversite binasında eğitim vermektedir. Birçok üniversite kolejini barındıran Cambridge büyüleci mimarisi ve halka açık güzel yapıları ile ünlüdür. Canlı olduğu kadar güzel olan tarihi şehir Cambridge, İngilizce dil gelişimi için kusursuz bir yerdir. Huzurlu atmosferiyle öğrencilerine şahane imkanlar sunmaktadır. LSI dil okulu Cambridge’de, tren istasyonuna ve hareketli kent merkezine yakın, sakin bir yerleşim bölgesinde yer almakta ve İngilizce öğrenmek için mükemmel bir ortam sağlamaktadır. Yaz aylarında, yakınlardaki bir üniversite kampüsünden de yararlanma imkanı bulunmaktadır. LSI Cambridge, bu güzel ve yaşlı üniversite şehrinde iyi vakit geçirmek için, mükemmel bir konumdadır.

Cambridge şehir merkezine yürüyerek 15 dakika uzaklıkta bulunan LSI Cambridge Dil Okulu sessiz bir yerleşim bölgesinde Viktorya döneminden kalma bir üniversite binasında eğitim vermektedir. Ayrıca, tren istasyonuna ve de merkeze giden otobüslere çok yakındır. Büyük bir bahçeye sahip olan okuldan Cambridge şehrinin tüm olanaklarına kolayca ulaşılabilir. Yaz aylarında öğrenci yoğunluğundan dolayı okulun yanında bulunan LSI Cambridge’n diğer bir kolejinde eğitim verilmektedir.

Cambridge İngiltere’nin kolejleri ve üniversitesiyle ünlü bir kültür ve tarihi bir şehir olup, dünyaca ünlü üniversitesi 13.yüzyılda kurulmuştur. Yoğun öğrenci nüfusu şehrin hareketliliğinin en büyük nedenidir. Tüm bu hareketliliğin yanında oldukça nezih ve yaşam standartlarının üst seviyede olduğu Cambridge, müthiş bir mozaiği de içinde barındırmaktadır. Öyle ki şehirde dünyanın her ülkesinden insan bulmak mümkündür. Mükemmel mimarisi, parkları ve binalarıyla da dünyanın dört bir yanından insanların ziyaret ettiği bir şehirdir. 2012 yılında yaklaşık 4,5 milyon insan ziyaret etmiştir. Cambridge’in nüfusu 120,000’dir. Aynı zamanda öğrencilerin gideceği yerler arasında The Backs, Parker’s Piece, Botanik gibi birçok parkı vardır.Cam Nehri’nin çevrelediği Cambridge Londra’ya 1 saat uzaklıkta olmanın getirdiği avantajla da ön plana çıkmaktadır.

Tam donanımlı modern 12 tane sınıf

Maksimum sınıf mevcudu 15

Bilgisayar odası

Ücretsiz internet ve e-mail erişimi,

İngilizce kitap, oyun, kaset, CD ve CD ROM, çalışma materyalleri ve testlerin bulunduğu öğrenme merkezi

Televizyon, video, DVD oynatıcı, sıcak-soğuk içecek makineleri bulunan dinlenme odası

Öğrencilerin dinleme ve konuşma pratiği yapabilecekleri çalışma odaları

Pek çok kitabın yer aldığı geniş bir kütüphane

Film kiralama

LSI Online Portalı sınıf sonrası dil öğrenim yazılımına ücretsiz erişim

Öğrenci destek masası

Öğrenci kullanımı için yazıcı

Masa tenisi

Ücretsiz su sebili

Geniş, güzel bir bahçe

Öğrenciler özel yapılmış alanda veya büyük camlı öğrenci odasında dinlenip sosyalleşebilir, yemek yiyebilir, TV seyredebilir veya Wİİ ile tenis oynayabilirler.

İnteraktif yazı tahtası

Kafeterya

Okulda televizyon odası, Nintendo Wii ve DVD Player’da vardır

Okulda mikrodalga, çikolata, şekerleme makinesi, sıcak içecek makinesi gibi olanaklar da vardır.

LSI Cambridge öğrencilerine okulda bulundukları süre içerisinde güzel vakit geçirebilmeleri için ilgi alanlarınız veya yaşam stiliniz ne olursa olsun, size uygun ve keyif verici bir sosyal aktivite ve gezi programı sunmaktadır. LSI Cambridge, partiler, barbekü etkinlikleri, gece kulüpleri ve futbol ve golf gibi sporları içeren dinamik ve sürekli değişen bir sosyal program yürütür. Öğrencilerimiz ayrıca yerel bir tur şirketinin düzenlediği haftalık kültür turlarına rezervasyon yaptırıp Cambridge dışında Londra, Stonehenge, Shakespeare’in doğum yeri, İskoçya ve Paris gibi çok farklı yerleride görebilirler. Pek çok aktivite ücretsiz, diger pek çoğu ise indirimli fiyatlarla sunulmaktadır. Ayrıca, tüm konumlarda pek çok spor faaliyeti için yer ayırtılabilmektedir.

Genel ve Yoğun Kurslar: Genel 20 programında haftada 20 ders bulunmaktadır ve dersler boyunca farklı gündelik durumlara göre iletişim becerilerinizi hızla geliştireceksiniz. Yoğun 30 programında, kısa bir süre içinde oldukça fazla akıcılık kazanmanız için gereken tüm alanlara odaklanmaktadır. Öğleden Sonra 10 programı ise dildeki akıcılığınızı, sözcük bilginizi ve telaffuzunuzu geliştirmek isteyen öğrenciler için uygundur.

Premium Kurslar: LSI, bireyler ve küçük gruplar için özel olarak tasarlanmış dil eğitimleri sunar. Bu kurslar mesleki amaçlı dil eğitimi odaklıdır ve özel gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde uyarlanabilir. Executive Bire Bir (haftada 10 ders), Executive Bire Bir (haftada 20 ders), Executive Bire Bir (haftada 30 ders), Executive Bire Bir (haftada 40 ders), Executive Bire Bir (haftada 5 ders), Executive Bire Bir (haftada 50 ders), 9 Günlük Yoğun Kurs ( 82 ders), 9 Günlük Yoğun Kurs (92 ders) olarak farklı program seçenekleri sunulmaktadır.

Akademik Kurslar: LSI 30 Cambridge Sınavı Kursları (CAE), LSI 20 Cambridge Sınavı Kursları (CAE), LSI 30 Cambridge Sınavı Kursları (CPE), LSI 20 Cambridge Sınavı Kursları (CPE), LSI 30 Cambridge Sınavı Kursları (FCE), LSI 20 Cambridge Sınavı Kursları (FCE), TOEFL Hazırlık Kurslar, TOEIC Hazırlık Kurslar, Pathways, IELTS Hazırlık Kursları, Pathways programları seçenekleri bulunmaktadır.

Kulüp 40+: 40 yaş ve üstü öğrenciler için oluşturulan programda LSI olarak, olgun ancak ruhu genç öğrencileri yıl boyunca tüm kurslarımızda görmekten mutluluk duyarız. Buna ek olarak, belirli konumlarda daha olgun öğrencilerimizin ilgisini çekecek sosyal aktiviteler düzenlemekteyiz.

LSI Eğitim ve İş Deneyimi Programları: Dil becerilerinizi bir iş ortamında uygulayıp geliştirmek ve değerli bir iş deneyimi kazanmak için mükemmel bir fırsattır. Program, iletişim becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olarak, yerleştirildiğiniz işten keyif almanızı ve faydalanmanızı sağlar. LSI, hem ücretsiz hem de ücretli işe yerleştirme imkanları sunmaktadır. Bu programlar, üniversite yaşındaki öğrenciler veya sınırlı tecrübeye sahip profesyoneller için idealdir.

İş Dünyası: Öğretmenlik için İngilizce (Standart 20 artı bireysel 10 ders), Öğretmenlik için İngilizce (Standart 20 artı bireysel 5 ders), İş ingilizcesi, Hukuk ingilizcesi, Tıp ingilizcesi programları seçenekleri bulunmaktadır.

AİLE YANI

Ev sahibi aileleri Konaklama Ofisi tarafından özenle seçilmektedir ve öğrencilerin rahat bir ortamda, İngiliz Kültürünü daha yakından tanıyarak dil öğrenmelerini sağlamak için imkan yaratmayı görev kabul etmişlerdir. Konaklama mekanları öğrencilere sıcak ve arkadaşça bir sunmaktadır. Kahvaltı ya da kahvaltı / akşam yemeğinin dahil olduğu tek kişilik oda seçeneği mevcuttur. (Eğer iki öğrenci aynı zaman dilimi için kayıt yaptırmışsa, odalar çift kişilik de olabilir.) Öğrencilere nevresim takımı ve havlu sağlanmaktadır. Pek çok ev sahibi aile haftada bir kere, ekstra ücret talep etmeden, öğrencilerin çamaşırlarını yıkamakta ya da en yakın çamaşırhaneye ulaşmaları konusunda öğrenciye yardımcı olmaktadır. Kaldığınız evlerden okulunuza iyi ve güvenli bir şekilde ulaşırsınız.

REZİDANSLAR

Bu seçenek daha ekonomik bir fiyata, temiz ve temel ihtiyaçların karşılandığı bir konaklama arayan ve bağımsız yaşamak isteyen öğrenciler için uygun bir konaklama seçeneğidir. Aksi belirtilmediği sürece bütün öğrenciler 18 yaşından büyük olmalıdır.

The Willows: Şehir merkezine 5-10 dakika ve LSI’ye 25 dakikalık yürüme mesafesindedir. Tek kişilik odalar ve stüdyolarda özel banyo. Yemekler: Kendin pişir kendin ye. Tesisler: Ücretsiz Wi-Fi, ortak mutfak (tam donanımlı), salon ve yemek alanı,Çamaşırhane. Yatak odaları tamamen mobilyalıdır ve nevresimler mevcuttur (havlu değil). Ortak alanlar haftada bir temizlenir.

Centrepoint: Cambridge’de bulunan yurt, LSI binasına ve şehir merkezine kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Tek kişilik odalarda özel banyo. Yemekler: Kendin pişir kendin ye. Tesisler: Tam donanımlı büyük mutfaklar en çok 7 kişi tarafından paylaşılmaktadır, ücretli çamaşırhane. Öğrencilere nevresim takımı verilmekte ancak havlularını kendilerinin getirmesi istenmektedir. Haftada bir kez nevresim takımlarının değişimi ve oda temizliği yapılmaktadır. Yurt CCTV güvenlik sistemi ile korunmaktadır.

OTELLER

A&B Guest House: LSI binasıyla aynı caddede bulunan otel, metro istasyonuna 5 dakikalık yürüme mesafesindedir. Kablolu televizyon, telefon, çay/kahve makinelerinin bulunduğu tek kişilik, çift kişilik ve aileler için uygun odalar bulunmaktadır. Kahvaltı dahil, özel/paylaşımlı banyo. Nevresim takımı ve havlular otel tarafından karşılanmakta ve düzenli olarak değiştirilmektedir.

Centennial Hotel: Centennial Hotel, LSI binasına ve şehir merkezine çok yakındır. Odalarda televizyon, telefon, radyo, saç kurutma makinesi ve çay/kahve makineleri bulunmaktadır. Otelde geleneksel İngiliz ve Avrupa mutfağından yemekler sunan restoran ve bar bulunmaktadır. İngiliz kahvaltısı dahildir.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_63bfe0cb40a33 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63bfe0cb40a33 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63bfe0cb40a33 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63bfe0cb40a33 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63bfe0cb42928 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63bfe0cb42928 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63bfe0cb42928 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63bfe0cb42928 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63bfe0cb44732 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63bfe0cb44732 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63bfe0cb44732 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63bfe0cb44732 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_63bfe0cbcc592 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_63bfe0cbcc592 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_63bfe0cbcc592 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_63bfe0cbcc592 a:hover{ color: #ffffff; }