Kaplan International, 80 yılın üzerinde deneyimiyle Birleşik Krallık, İrlanda, Avustralya, Yeni Zelanda, Malta, Kanada ve Amerika gibi çok çeşitli ülkelerde İngilizce eğitimi veren prestijli bir kurumdur. Dünya çapında 1.000’den fazla öğretmeniyle her yıl 75.000 kadar öğrenci ağırlayan Kaplan; New York, Boston, Londra, Dublin, Toronto, Los Angeles ve Melbourne gibi dünyanın önde gelen şehirlerinde şehir, kasaba, kampüs ya da plajda eğitim seçenekleriyle İngilizcenizi hayatın tadını çıkararak en ideal şekilde öğrenme olanağı sunar. Bugün Kaplan International dendiğinde ‘eğitimde çeşitlilik, akademik bütünlük ve teknolojik yenilik’ ile özdeşleşmiştir. Kaplan’ın amacı, eğitim verdiği öğrencilerinin her birinin eğitimleri süresince olabilecek maksimum ilerlemeyi kaydetmelerine olanak sağlamaktır. Kişisel, akademik başarı ve başarılı bir kariyer yolunda Kaplan International English’ten daha iyi bir başlangıç yoktur. Kaplan Aspect okullarının British Council, Accet, ACELS, NEAS, NZQA, Language Canada akreditasyonları bulunmaktadır. Ayrıca English UK Member, Marketing English in Ireland, English Australia Member College ve English New Zealand kurumlarına akreditasyonu bulunmaktadır.

Kaplan Cambridge Dil Okulu, 1976 yılında İngiltere’nin Cambridge şehrinde kurulmuştur. İngiltere’nin önde gelen şehirleri arasında gösterilen Cambridge, ülkenin sanat, tarih ve bilim şehri olarak da gösterilmektedir. Bu öğrenci şehri böylesi akademik havasıyla öğrencileri gelir gelmez sarar ve onlara eğitimlerine odaklanabilecekleri güzel bir ortam sunar. Cambridge şehrinde İngilizce dil eğitimi alırken aynı zamanda Cambridge Üniversitesi’ndeki derslere ve seminerlere katılabilir, deneyimli konuşmacıların eğitimlerinde bulunabilirsiniz. Stephen Hawking, Sir Isaac Newton Sir Ian McKellen gibi önemli şahsiyetlere ev sahipliği yapmış akademik bir şehirde İngilizce’yi Kaplan Cambridge Dil Okulu farkıyla öğrenme ayrıcalığını yaşayın.

Kaplan International Cambridge İngilizce dil okulu, İngiltere’nin geleneksel öğrenci şehri olan Cambridge’in merkezinde bulunmaktadır. Cambridge, İngiltere’nin Cambridgeshire bölgesinde yer alan bir şehirdir. Londra’nın 90 km kuzeyinde yer alır. Londra’ya trenle sadece 45 dakika uzaklıktadır. Geniş, modern ve yenilenmiş Kral Edward dönemine ait bir binada yer alan Kaplan Cambridge Dil Okulu, sakin ve huzurlu bir yerleşim bölgesi olan Newnham’dadır. Okulun şehir merkezine mesafesi yürümeyle 20, bisikletle 10, otobüsle 15 dakikadır. Okulun hemen yanında otobüs durağı vardır. Restoran, süpermarket, postane, banka, spor merkezi, hastane gibi yerlere yürüme mesafesindedir.

Cambridge, Birleşik Krallık’a bağlı İngiltere ülkesinde şehir. Özellikle dünyanın en iyi beş üniversitesinden biri olan Cambridge Üniversitesi ile bilinir. Cambridge şehri, Birleşik Krallık’ta Cambridgeshire vilayetinin idari merkezidir. Londra’nın kuzeyinde olup yaklaşık 65 mil (105 km) uzaklıktadır. Çok sayıda küçük kasaba ve köylerle çevrilir. Ayrıca, Silicon Fen olarak bilinen yüksek teknoloji bölgesinin kalbidir.

  • Eğitim verilen öğrencilerin tüm ihtiyaçları düşünülmüş böylece öğreniminizi en iyi düzeye getirmek için son teknoloji eğitim materyalleri ile donatılmıştır.
  • Tamamen modernize edilmiş interaktif yazı tahtası gibi teknolojik materyallere sahip, klimalı 8 adet sınıf bulunmaktadır.
  • Geniş yazılım programı arşiviyle tam donanımlı 30 adet bilgisayar içeren multimedya merkezi ve bir kütüphane vardır.
  • Okulun, yazın barbekü yapmanın yanı sıra sosyalleşmek ve ders çalışmak için uygun bir bahçesi vardır.
  • Çalışma odası, ibadethane, sıcak yemek servisi de yapan kafeterya, ücretsiz kablosuz internet, spor salonu bulunmaktadır.
  • Okulun öğrenci kapasitesi 300 olup, her sınıfta öğrenci mevcudu 11-15 arasındadır.
  • Derslerin süresi 45 dakikadır.

Kaplan okulları eğitime gelen öğrencilerinin İngilizceyi günlük yaşantıda kullanabilmesini arzu ettiğinden dolayı öğrencinin dış dünyayı keşfetmesine ve sosyal hayata dahil olmasına özen gösteriyor. Bu sebeple okullarda pek çok aktivite ve gezi programları düzenleniyor. Bu sayede eğitim almak için geçirdiğiniz süre zarfında pek çok keyifli etkinlik yapma fırsatı da yakalıyorsunuz.Bunlardan bazıları: dünyaca ünlü Cambridge Üniversitesi turları; Londra gezisi; Shakespeare’in doğum yeri olan Stratford-Upon-Avon’a gezi; Fitzwilliam Müzesi’ni ziyaret; futbol, yüzme ve tenis gibi spor aktiviteleri; Paris ya da Edinburgh’a haftasonu turlarıdır.

Bu sırada şehirde yapmanız gerekenler;

Meşhur University of Cambridge’i görme fırsatını yakalarsınız.

King’s College’de yer alan ve  eşsiz mimarisiyle büyüleyen Gothic Chapel’i ziyaret edebilirsiniz.

Virginia Woolf’un romanlarını yazdığı Grantchester’deki Orchard Tea Rooms’da 5 çayının keyfini çıkarabilirsiniz.

Anglesey Abbey ve Orta Çağ kiliselerini keşfedin.

Cambridge Arts Picture House’u gezin.

Geleneksel İngiliz publarında eğlenin.

Cambridge pazarında alışverişe çıkın.

Milton Country Park’ta bisiklete veya ata binin.

River Cam’de sandalla açılabilirsiniz.

Kaplan, tüm Akademik Yıl ve Akademik Sömestr öğrencilerine ücretsiz bisiklet kiralama imkânı sunar. Bisikletinizle çevre şehirlere günü birlik gezi yapabilirsiniz.

Genel İngilizce: Genel İngilizce kursları İngilizce dil bilginizi ve temel seviyede okuma, konuşma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirmeyi hedefleyen programlardır. Genel İngilizce programı farklı seviyelerden oluşan sınıflar ile Elementary (Başlangıç) seviyesinden Advanced (İleri) seviyeye kadar tüm seviyelere uygundur.

Yarı Yoğun İngilizce: İngilizce bilgisini daha hızla geliştiren ve aynı zamanda dilin dört ana unsuruna yoğunlaşan programlardır. Kelime ve gramer bilgisi öğrenmenin yanı sıra resmi ve günlük konuşmalarda pratik kazandıran program haftalık ders saati 27 ders olarak belirlenmiştir.

Yoğun İngilizce: İngilizce bilgisini mümkün olan en hızlı biçimde ilerletmek isteyen öğrenciler için hazırlanan program hızlı biçimde İngilizcede akıcılık kazanmayı ve okuma, konuşma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirmeyi hedefleyen programlardır.

Akademik Yıl İngilizcesi: İngilizce Akademik Sömestr kursları ile mevcut İngilizce düzeyini çok daha yüksek bir akıcılık düzeyine çıkarmayı hedefleyen uzun süreli İngilizce kurslarıdır.

İş İngilizcesi: İş İngilizcesi programı iş dünyasında başarılı olmanız için gerekli olan tüm dil becerilerini sizlere kazandırır. Profesyonel bir iş çevresinde etkili biçimde nasıl iletişim kuracağınızı öğrenirsiniz.

IELTS Sınav Hazırlık: IELTS eğitim ve profesyonel amaçlara yönelik geniş çapta kabul gören bir İngilizce yeterlilik sınavıdır. IELTS hazırlık kursu, IELTS sınavında başarılı olmanız için gerekli İngilizce bilgisini ve sınav stratejilerini kazandırarak, daha iyi bir puan almanız için size yardımcı olacaktır.

Bu genel kurslarının yanı sıra iş İngilizcesi ve sınav hazırlığı gibi özel kelime ve ilgi alanlarında da seçmeli dersler alabilirsiniz. Profesyonel ve akademik hayatında şansını daha da artırmak isteyen, hızlı ve etkili sonuçlar ile dil becerilerini geliştirmek isteyen öğrenciler için uygundur.

Ayrıca okul, eğitim süresi boyunca öğrencilerine K +tools adında çevrimiçi öğrenim programı sunmakta ve sürekli güncellenen ders kitapları vermektedir.

AİLE YANI

Yerel kültürü keşfetmek ve samimi bir aile ile yerel gelenekleri öğrenmek isteyen öğrenciler için idealdir. Ev sahibi aile ile her gün yemek zamanı, rahat ve doğal bir ortamda İngilizce konuşma imkanından da yararlanabileceksiniz. Aile yanı konaklama seçeneklerimiz seçilen okula göre değişebilir. Seçeneklerimiz arasında çift kişilik odalar, özel ve banyolu odalar vardır. Bütün aile yanı konaklamalarımız, okullarımıza bisikletle 30 dakikalık mesafededir. Aile yanı konaklamaların bulunduğu semtler Cherry Hinton, Trumpington, Fen Ditton, Arbury ve Cambourne’dür.

STÜDYO DAİRE

Study Inn: Study Inn, öğrencilere rahatlıkla ev diyebilecekleri; kendi banyosu, mutfağı, salon alanı ve TV’si bulunan özel stüdyo odalar sunan harika bir yer. Mutfaklar ocak, mikrodalga fırın, buzdolabı, fırın ve tencere, tava gibi mutfak eşyaları ile donatılmıştır. Tesis bünyesindeki imkânlar arasında spor salonu, Sky TV ve oyun konsollarına sahip büyük ortak salonlar, çamaşırhane (ek ücret alınır), temizlik hizmeti, çalışma odaları, koli toplama ve oda içi posta teslimatı bulunmaktadır. Ayrıca sıcak havalarda vakit geçirmek için bahçe sandalyeleri ve masa tenisi bulunan güzel bir avlusu vardır. Şehir merkezine mesafesi yürümeyle 15, bisikletle 5, otobüsle 10 dakikadır. Okula mesafesi yürümeyle 30, bisikletle 10, otobüsle 30 dakikadır.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_63c0b9e498c55 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c0b9e498c55 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c0b9e498c55 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c0b9e498c55 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63c0b9e49ab98 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c0b9e49ab98 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c0b9e49ab98 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c0b9e49ab98 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63c0b9e49d731 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c0b9e49d731 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c0b9e49d731 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c0b9e49d731 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_63c0b9e5265f8 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_63c0b9e5265f8 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_63c0b9e5265f8 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_63c0b9e5265f8 a:hover{ color: #ffffff; }