LSI, 1965’ten bu yana dünyanın dört bir yanından binlerce öğrenciye eğitim vermektedir. LSI, tüm dünyaya yayılmış olan geniş bir okul ağına sahip uluslararası bir kurumdur. İngiltere, Kanada, ABD, Malta, Yeni Zelanda Fransa İsviçre ve Avustralya’da merkezleri bulunmaktadır. LSI ayrıca İspanya, İtalya, Rusya, Meksika, Panama ve Kosta Rika’da partner dil okullarıyla birlikte çalışmaktadır.Tüm okulları modern uygulamalara sahip olup en son teknoloji ile donatılmıştır. Şehirlerin cazip bölgelerinin merkezinde yer almaktadır. Özenle seçilmiş yardımsever bir kadro ile çalışır. Tüm okullar son teknolojiyle donatılmıştır. LSI okulları oluşturdukları sıcak ve arkadaş canlısı atmosfer ile, dil öğrenmeyi oldukça keyifli hale getirir. LSI öğretmenleri esaslı eğitim becerilerine sahip olup, bütün LSI calışanları arkadaş canlısı ve yardımsever servisimiz bütün LSI öğrencilerine sunulması için özenle seçilmiştir. Eğitiminiz boyunca size yönlendirmek için sürekli hazır bulunurlar. LSI’nin bir amacı ve amacı vardır: mümkün olan en iyi dil öğrenme deneyimini elde etmenizi sağlamak. Dil becerilerinizi ister mesleki ister akademik ister kişisel nedenlerden ötürü geliştirme istiyor olun; LSI, ihtiyacınıza cevap verecek doğru kursa mutlaka sahiptir.

Brighton, deniz ile muhteşem Sussex Downs arasında bulunan canlı bir şehirdir. Çoğu zaman London-by-Sea (Deniz Kıyısındaki Londra) olarak bahsedilen Brighton, iki üniversiteye ve İngiltere’nin en büyük sanat ve komedi festivallerine ev sahipliği yapmaktadır. Bir öğrenci kenti olarak bilinen Brighton İngiltere’nin güney sahillerinde yer alır. Brighton özellikle yaz aylarında ılıman iklimi ile İngiltere’nin en çekici lokasyonlarının başında gelir. Brighton’da, öğrendiğiniz İngilizceyi, pek çok sosyal aktivitenin keyfine varırken geliştirme şansı bulacaksınız.

LSI Brighton okulumuz Victoria tarzında inşa edilmiş bahçeli bir binası ile Hove’da göz alıcı ve ağaçlarla çevrelenmiş bir sokakta, Brighton’ un yaşam bölgesinde konumlanmıştır bu sayede alışveriş merkezleri, cafeler, publar, restoranlar sadece yürüyüş mesafesinde bulunmaktadır. Ayrıca, sahile 5 dakika uzaklıkta olduğu gibi Hove Tren İstasyonuna da çok yakındır. Brighton okulumuz, birbirinden yürüyerek yalnızca 10 dakika uzaklıkta bulunan iki kampüsten meydana gelmektedir.

Deniz kenarında capcanlı bir şehir olan Brighton sadece tarihi rıhtımı ve ikonik akide şekerleri ile değil, renkli bir gençlik kültürü ile dolu kent merkezinin sunduğu sayısız ve çok çeşitli eğlence imkanlarıyla da ünlüdür. Brighton, İngiltere’nin güney kıyısında bulunan East Sussex bölgesinde yer alan bir kenttir ve yılda sekiz milyon civarında yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilmektedir. İki üniversite ve bir tıp fakültesi bulunan kentin, aynı zamanda ciddi bir konferans turizmi sanayisi vardır. Brighton’ın denize sıfır mekanları ve parkları, ziyaretçileri için çok çeşitli spor olanakları ve eğlence seçenekleri sunmaktadır. Şehrin diğer tarafında bulunan tepelerde ise güzel golf alanları ve yürüyüş yolları bulunmaktadır. Mimari yapılar, Brighton’ın büyüleyici geçmişinin izleridir. Şehir önemli bir kültür merkezi olmasının yanı sıra, alışveriş tutkunlarının cenneti olarak kabul edilmektedir. Bütün bu özelliklerin ılıman bir iklimle birleşmesi, Brighton’ı yıl boyunca her yaştan ziyaretçinin favori şehri yapmaktadır.

Maksimum 15 kişilik Modern sınıflar, Interaktif akıllı yazı tahtaları, Online eğitim, Bireysel çalışma odası, Öğrenci ortak alanı, bilgisayar odası, buzdolabı, mikrodalga fırın, Engelli Erişimi, Öğrenci mutfağı, Kütüphane, Bahçe, Pinpon masası, Ücretsiz Wi-Fi.

Okulumuz eğitimin yanı sıra öğrencilere dillerini geliştirebilmeleri için çeşitli aktiviteler yapma imkanı sunmaktadır. Bunlardan bazıları film ve fishing kulüpleri, Plaj Voleybolu, bowling, barbekü partileri, quiz ve oyun geceleri, Londra veya Britanya ve Avrupa’nın başka bölgelerine günübirlik ve hafta sonu gezileri ve golf, binicilik gibi spor içerikli etkinliklerdir. Favori aktiviteler olarak;

LSI’den Seven Sisters kayalıkları gezisi: Sussex sahil şeridinin nefes kesen manzarası eşliğinde, öğrenciler ve öğretmenlerle temiz havada pikniğin tadını çıkarabilirsiniz.

Bowling: Bowling salonunda LSI’nin özel indiriminden faydalanın ve okul arkadaşlarınızla daha yakından tanışıp İngilizce pratik yapabilirsiniz.

Plaj Voleybolu: Brighton’ın güneşli plajında dünyanın dört bir yanından öğrencilerle plaj voleybolunun keyfini çıkarabilirsiniz.

Gezilecek Yerler: Londra, Worthing, Eastbourne, St Nicholas Kilisesi, Brighton Artists Quarter, Brighton Müzesi ve Sanat Galerisi, Booth Museum of Natural History, Brighton Toy and Model Museum

Aktivite Seçenekleri: Theatre Royal, Cricketers, Plaj voleybolu, frizbi, Royal Pavilion, Brighton Marine Palace and Pier, Kemp Town Beach, The West Pier.

Genel ve Yoğun Kurslar: Genel 20 programında haftada 20 ders bulunmaktadır ve dersler boyunca farklı gündelik durumlara göre iletişim becerilerinizi hızla geliştireceksiniz. Yoğun 30 programında, kısa bir süre içinde oldukça fazla akıcılık kazanmanız için gereken tüm alanlara odaklanmaktadır. Öğleden Sonra 10 programı ise dildeki akıcılığınızı, sözcük bilginizi ve telaffuzunuzu geliştirmek isteyen öğrenciler için uygundur.

Premium Kurslar: LSI, bireyler ve küçük gruplar için özel olarak tasarlanmış dil eğitimleri sunar. Bu kurslar mesleki amaçlı dil eğitimi odaklıdır ve özel gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde uyarlanabilir. Executive Bire Bir (haftada 10 ders), Executive Bire Bir (haftada 20 ders), Executive Bire Bir (haftada 30 ders), Executive Bire Bir (haftada 40 ders), Executive Bire Bir (haftada 5 ders), Executive Bire Bir (haftada 50 ders), 9 Günlük Yoğun Kurs (82 ders), 9 Günlük Yoğun Kurs (92 ders) olarak farklı program seçenekleri sunulmaktadır.

Akademik Kurslar: LSI 30 Cambridge Sınavı Kursları (CAE), LSI 20 Cambridge Sınavı Kursları (CAE), LSI 30 Cambridge Sınavı Kursları (CPE), LSI 20 Cambridge Sınavı Kursları (CPE), LSI 30 Cambridge Sınavı Kursları (FCE), LSI 20 Cambridge Sınavı Kursları (FCE), TOEFL Hazırlık Kursları, TOEIC Hazırlık Kursları, IELTS Hazırlık Kursları, Pathways programları seçenekleri bulunmaktadır.

İş Dünyası: İngilizce, iş dünyasının uluslararası dilidir. Bu nedenle, iş iletişim becerilerinizi güçlendirmeniz için özenle tasarlanmış olan özel bir modüler kurs geliştirmiştir. Haftada 10 ders, LSI Yoğun 30 kursumuzda öğleden sonra seçeneğidir.

Kulüp 40+: 40 yaş ve üstü öğrenciler için oluşturulan programda LSI olarak, olgun ancak ruhu genç öğrencileri yıl boyunca tüm kurslarımızda görmekten mutluluk duyarız. Buna ek olarak, belirli konumlarda daha olgun öğrencilerimizin ilgisini çekecek sosyal aktiviteler düzenlemekteyiz.

Eğitim ve iş programı: LSI Eğitim ve İş Deneyimi Programları, dil becerilerinizi bir iş ortamında uygulayıp geliştirmek ve değerli bir iş deneyimi kazanmak için mükemmel bir fırsattır. Program, iletişim becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olarak, yerleştirildiğiniz işten keyif almanızı ve faydalanmanızı sağlar. LSI, hem ücretsiz hem de ücretli işe yerleştirme imkanları sunmaktadır. Bu programlar, üniversite yaşındaki öğrenciler veya sınırlı tecrübeye sahip profesyoneller için idealdir.

Language Studies International tarafından titizlikle belirlenmiş konaklama alternatifleri ile gittiğiniz her şehirde kendinize uygun bir konaklama seçeneği bulabilirsiniz. LSI dil merkezleri; aile yanı, öğrenci evi / rezidans, öğrenci yurdu, pansiyon veya otel gibi çok çeşitli konaklama seçenekleri sunmaktadır. Dil öğrenmenin bir bütün olarak gidilen ülkenin kültürünü de tanımak, yerel halkı ile kaynaşmak ve dünyanın neredeyse tüm ülkelerinden gelen arkadaşlarınızla da sosyalleşerek gelişeceğine inanan LSI, tüm konaklama merkezlerinde sosyalleşebilmeniz için çeşitli etkinlikler ve ilgi çekici aktiviteler sunmaktadır.

AİLE YANI

Ev sahibi ailelerimiz Konaklama Ofisi tarafından özenle seçilmektedir ve öğrencilerin rahat bir ortamda, İngiliz Kültürünü daha yakından tanıyarak dil öğrenmelerini sağlamak için imkan yaratmayı görev kabul etmişlerdir.

-Konaklama mekanları öğrencilere sıcak ve arkadaşça bir sunmaktadır.-Konaklama ofisi tarafından seçilen aileler, düzenli aralıklarla kontrol edilmektedir.
-Kahvaltı ya da kahvaltı – akşam yemeğinin dahil olduğu tek kişilik oda seçeneği mevcuttur. (Eğer iki öğrenci aynı zaman dilimi için kayıt yaptırmışsa, odalar çift kişilik de olabilir.)
-Öğrencilere nevresim takımı ve havlu sağlanmaktadır.
-Pek çok ev sahibi aile haftada bir kere, ekstra ücret talep etmeden, öğrencilerin çamaşırlarını yıkamakta ya da en yakın çamaşırhaneye ulaşmaları konusunda öğrenciye yardımcı olmaktadır.
-Kaldığınız evlerden okulunuza iyi ve güvenli bir şekilde ulaşırsınız.

Executive Aile Yanında Konaklama: Executive aile yanında konaklama imkanı, diğer aile yanında konaklama seçeneğinden daha yüksek standartlara sahiptir. Konaklamanın sağlanacağı evler dekor-büyüklük, bulunduğu konum (evler her zaman LSI’a çok yakın olmayabilir), kişiye özel banyo imkanı (banyolar her zaman odanın içinde olmayabilir), oda içinde televizyon ve internet erişimi gibi ekstra imkanların varlığı üzerinden fiyatlandırılır.

ÖĞRENCİ YURTLARI

Tüm dünyadan öğrencilerle tanışabileceğiniz öğrenci yurtlarında tek ve çift kişilik odalarda kalabilirsiniz. Bu seçenek, seçtiğiniz bölgeye, sezona ve yurt seçeneğine bağlı olarak özel veya ortak banyoyu da içerir. Odalar düzenli olarak temizlenir ve nevresim takımları haftada bir değiştirilir. Yemek seçenekleri farklı olmakla birlikte pek çok merkezde kahvaltı da sunulmaktadır.

Brighton Yurdu: 55 Portland Road’da okul binası içinde bulunan 12 odalı yurdumuz tamamen yeni bir site olup, Brighton’daki en yeni öğrenci yurdudur. 12 öğrenci odası, 16 yataklık esnek kapasitesi, bir mutfağı ve 2 salonunun yanı sıra okul bahçesine erişim imkanı ile yurdumuz, öğrencilerimizin yaşaması için harika bir yerdir.

Mountford House Student Residence: Okula sadece 5 dakika yürüme mesafesindedir. Sessiz yerleşim bölgesinde sahilden sadece bir blok uzaklıktadır. Tek ve çift kişik oda seçeneği, Ortak banyo, Kendin pişir kendin ye, Büyük mutfak, salon, çamaşır makinesi.

PANSİYON/HOSTEL

Normal otellere kıyasla daha ekonomik olan bu otellerde daha sınırlı bir hizmet sunulur. Haftalık temizlikçi hizmeti de sunulur ve bazı hostel ve pansiyonlarda mutfak da vardır.

OTEL

Langford’s Hotel: LSI binasına 10 dakikalık yürüme mesafesinde olan otel, Hove alışveriş merkezine ve restoranlara çok yakındır. 60 tane tek kişilik ve çift kişilik odası vardır. Her odanın özel banyosu vardır.
Kahvaltı dahildir. Otelde restoran ve bar bulunmaktadır. Otel tüm yıl boyunca açıktır.

The Heather’s Hotel: Brighton’ın merkezinde bulunan küçük, samimi bir aile oteli olan The Heather’s, deniz kenarına ve The Lanes’e çok yakın olup, aile yanı konaklama ve otel konaklaması fiyatı arasında bir seçenek arayan öğrenciler için muhteşem bir seçimdir. 18 odası bulunan otel, bütün konuklarının birlikte yemek yemesi ve sosyal bir ortamda bulunması açısından, öğrencilerin konaklamasına son derece uygundur. Kemp Town bölgesinde bulunan otel, kumsala ve alışveriş merkezine çok yakın olup, LSI binasına otobüsle 10 – 15 dakikalık mesafededir. Tek kişilik ve çift kişilik oda seçenekleri, her odada özel banyo. Otel yıl boyunca açıktır. Odalar her gün temizlenmektedir.

Beach Hotel: Şehrin göz bebeği olan kumsalın hemen çıkışındaki Georgian Square’de yer alan Beach Hotel’in bütün odaları bahçeyi ve denizi görecek şekilde imar edilmiştir. Brighton’ın merkezinde bulunan otel, LSI binasına 10 dakikalık otobüs ve 20 dakikalık yürüme mesafesindedir. Özel banyolu, tek kişilik, çift kişilik oda ve 4 kişilik aile suiti seçenekleri mevcuttur. Oda servisi ve günlük temizlik servisi sağlanmaktadır.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_664224f75c499 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_664224f75c499 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_664224f75c499 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_664224f75c499 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_664224f7604b6 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_664224f7604b6 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_664224f7604b6 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_664224f7604b6 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_664224f764258 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_664224f764258 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_664224f764258 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_664224f764258 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_664224f7d8030 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_664224f7d8030 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_664224f7d8030 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_664224f7d8030 a:hover{ color: #ffffff; }