1983 yılında kurulan Cavendish School of English, yaklaşık 30 yıllık deneyimi ile İngiltere ve Malta’da her yaştan uluslararası öğrencilere İngilizce dil eğitimi vermektedir. İngilizce dil kursları iletişim bazlı ve öğrenci odaklı olup dil edinimi konusunda her türlü ihtiyacı karşılamaktadır. Değer, kalite ve fırsat açısından güvence arayan her öğrencinin potansiyelini en üst düzeyeçıkarması için Cavendish School of English’de İngilizce dil eğitimi almak esşsiz bir fısattır.Dil eğitimi programlarımız, öğrenci merkezli olup konuşma başta olmak üzere öğrencinin tüm dil ihtiyaçlarına odaklanmaktadır. Personelimiz ve eğitmenlerimiz, eğitiminizin hem verimli hem de eğlenceli geçmesi için üstün çaba sarfetmektedir. Personel ve eğitmenlerimiz her öğrencimizi isimleriyle tanır ve onların mutluluğu için kişisel ilgi göstererek, aile ortamı sıcaklığı ve güvenini sunmaktadır. Personel ve eğitmenlerimiz, sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için düzenli eğitimlere katılmaktadır. Dil eğitiminizin her zamanda konuşma pratiğinizi geliştirebilecek ve İngiliz kültürü ve yaşam tarzı hakkında bilgiler edineceksiniz. 18 yaş altı öğrencilerimiz, uçaktan indikleri andan memleketlerine dönene kadar personelimiz tarafından her konuda 7/24 destek alacaklardır. Böylece çocuklarımızın güvenliği, mutluluğu ve refahı için ebeveynlerin kalbi rahat olacaktır. Çocuklarla çalışan personelimizin adli sicil kaydı sürekli kontrol edilmektedir ve daha iyi hizmet verebilmeleri için pedagojik eğitimler verilmektedir. Öğrenci, ebeveyn ve personelimizin görüş, öneri ve şikayetlerini sistematik bir şekilde alarak yüksek kalitemizin kalıcılığını pekiştiririz. Cavendish School of English British Council ve ABLS (Association of British Language School) akreditasyonuna sahiptir ve EnglishUK üyesidir.

Cavendish School of English, İngiltere’nin 2005 yılında en güvenli şehri olarak seçilen şirin ve turistik bir şehri olan Bornemouth’da bulunmaktadır. Okul, güzel bir çevrede, zarif bir Edwardian tarzı bir binada eğitim vermektedir. Okul, şehir merkezine 5 dakika, sahile 10 dakika yürüme mesafesinde son derece elverişli birkonumdadır. Ayrıca restoran kafe, eğlence yerleri, mağazalar ve publara kısa bir yürüme mesafesinde yer almaktadır.

Oldukça yakın bir zamanda yeniden dekore edilmiş, üç katlı üç adet şık Viktoryen bina,

Çocuklar ve yetişkinler için farklı binalar,

Palmiye ağaçlı ve çok sayıda oturma alanı bulunan ve mini Londra temalı peyzaja sahip güzel manzaralı bahçeler,

İç ve dış ortam kafe olarak hizmet verecek şekilde tasarlanmış kırmızı Londra otobüsü,

Kafede taze soğuk yemekler, sandviçler ve salatalar,

Sinema gibi sayısız etkinliklere ev sahipliği yapan çok fonksiyonlu ve 100 katılımcı kapasiteli alan,

Yüksek hızlı DSL internet erişimli 15 yeni nesil bilgisayara sahip ücretsiz IT laboratuarı,

Çocuklar ve yetişkinler için ayrı IT laboratuarları,

Kampüsün tüm alanlarında ücretsiz süper hızlı kablosuz internet,

Profesyonel disko ve karaoke ekipmanlarına sahip disko/gece kulübü,

Rezidans öğrencileri için kahvaltı, öğle ve akşam yemeği bulunan kantin,

Atıştırmalık ve içecekler bulunan otomatlar,

Yaz mevsimlerinde günlük ev yapımı barbekü,

Tüm ortak alanlar klimalı,

Çoğu interaktif beyaz tahtaya sahip 30 adet sınıf,

Ders çalışma odası,

Eğitim Danışma Servisi,

7/24 görevli doktor,

Çokdilli personel,

Okulda öğretmen başına en fazla 15 çocuk öğrenci oranı,

Okulda öğretmen başına ortalama 12 yetişkin öğrenci oranı,

Sınıflarda; Cavendish Standart programlarında en fazla 12, Cavendish Premium programlarında en fazla 8 öğrenci mevcudiyeti bulunmaktadır,

Yaklaşık 40 farklı ülkeden öğrenciler.

Cavendish School of English’de haftasonları tam gün,hafta içi yarım gün olarak eğlenceli sosyal aktiviteler ve geziler düzenlenmektedir. Uluslararası öğrencilerle ve çocuklarla çalışmak için uzmanlaşmış, öğrencilerin İngilizce seviyesine uygun şekilde anlatım yapan deneyimli gezi rehberleri ve profesyoneller liderliğinde etkinlikler düzenlenmektedir. Eğitim ücretine dahil olan geziler, diğer okullardan daha fazla sayıdadır. Bu geziler Londra, Poole, Borunemouth, Oxford, Winchester, Salisbury, Beaulieu, New Forest gibi ünlü şehirlere; Windsor, Blenheim Palace, Kensington Palace, Madame Tassaud, Towerof London ve Hampton Court gibi tarihi, kültürel mekanlara yapılmaktadır. Gece kulüpleri, restoranlar, barlar, sinemalar, alışveriş merkezleri, butik mağazalar, antika dükkanları ve konser salonları gibi sosyal, kültürel ve alışveriş etkinliklere katılabilirsiniz. Golf, kano, rüzgar sörfü ve yüzme gibi spor etkinlikleri yapabilirsiniz.

Portsmouth: Charles Dickens’in doğum yeri olan Portsmouth, yüzyıllar boyunca donanma limanı olarak kullanılmıştır. İngiltere’nin Güney Yakasındaki Hampshire’in ikinci en büyük şehri olan Portsmouth, HMS Warrior, Mary Rose, HMS Victory gibi önemli gemilere ev sahipliği yapmaktadır.

Corfe Castle: Corfe Castle, Dorset’in Corfe köyünde 11. yüzyılda William the Conqueror tarafından inşa edilmiş olan kaledir. Köyde, geleneksel publar, kulübe dükkanlar ve köy evleri bulunmaktadır. Köy kafelerinde İngiltere’ye özgü kremalı çay içebilirsiniz.

Poole: Poole, dünyadaki en büyük doğal limanı olup rüzgar sörfü, yat gezileri ve balık tutma etkinliklerine ev sahipliği yapmaktadır. Doğal Koruma Alanı statüsüne sahip Brown Adasına Poole’dan düzenli yaz gezileri yapılabilmektedir.

Wimborne: Tarihi binaları, antika dükkanları, dar sokakları, meydanları ve avluları ile kentin tarihi 8. yüzyıla kadar uzanmaktadır. Güney İngiltere’deki en büyük etkinlik olan Wimborne Halk Festivalinde yüzlerce müzisyen ve dansçılar yer almaktadır. 12. yüzyılda inşa edilen Minster Church, dünyada sadece dört adet bulunan zincirli kütüphanelerden birine sahiptir.

Christchurch: Dorset Dünya Mirası Kıyısında yer alan tarihi kilisedir.

General English: 20 ders + 4 adet ücretsiz konuşma dersi.

Intensive English: 20 General English ve 5 Intensive English olmak üzere toplam 25 ders + 4 adet ücretsiz konuşma dersi.

Super Intensive: 20 General English ve 10 Intensive English olmak üzere 30 ders + 4 adet ücretsiz konuşma dersi.

Business English: 20 General English ve 5 Intensive Business English olmak üzere 25 ders + 4 adet ücretsiz konuşma dersi.

University of Cambridge First Certificate in English (FCE): 20 General English ve 5 Intensive English olmak üzere 25 ders.

University of Cambridge Certificate in Advanced English (CAE): 20 General English ve 5 Intensive English olmak üzere toplam 25 ders.

IELTS Sınav Hazırlığı: 20 General English ve 5 Intensive English olmak üzere toplam 25 ders.

Birebir Dersler: Haftada 10, 20, 25 ve 30 ders olmak üzere 4 farklı birebir ders seçeneği sunulmaktadır.

Kombine Kurslar: 20 General English ve 5 birebir ders olmak üzere toplam 25 ders. Standart ve Premium olmak üzere 2 farklı kombine kurs seçeneği mevcuttur.

ÇOCUK KAMPLARI

Kış Kampı Bournemouth Premium: 10-17 yaş arası. Haftada 20 ders. 2 haftalık programda 8 adet gezi (3 tam günlük + 5 yarım günlük), 9 adet gündüz/akşam etkinlikleri (spor ve eğlence).

Kış Kampı Bournemouth Premium 10 günlük: 9-17 yaş arası. Toplam 24 ders. 10 günlük programda 6 adet gezi  (3 tam günlük + 3 yarım günlük), 5 adet gündüz/akşam etkinlikleri (spor ve eğlence).

İlkbahar Kampı Bournemouth Premium: 9-17 yaş arası. Haftada 22.5 ders. 8 adet gezi  (3 tam günlük + 5 yarım günlük), 9 adet gündüz/akşam etkinlikleri (spor ve eğlence).

İlkbahar Kampı Bournemouth Premium 10 günlük: 9-17 yaş arası. Toplam 24 ders. 10 günlük program. 6 adet gezi  (3 tam günlük + 3 yarım günlük), 7 adet gündüz/akşam etkinlikleri (spor ve eğlence).

Kısmi karma grup: Özel gruptaki öğrenciler, ders ve konaklamayı diğer gruplarla yapmayı tercih edebilir. Ancak gezi ve aktiviteler, diğer sınıflardan ayrı bir şekilde, sadece özel grup üyeleri ile beraber yapılır. Özel grubun bir veya daha fazla grup lideri olabilir. Kısmi karma grubun avantajı, diğer sınıflardaki öğrencilerden bağımsız olmak ve etkinlik listemizden istediğiniz etkinliği seçebilme ayrıcalığıdır.

Tamamen karma bireyler: Eğer grubunuzun bireyler olarak kabul edilmesini ve tamamen karma olmasını istiyorsanız; dünyanın her yerinden gelen diğer bireysel öğrencilerle aynı otobüsleri, tur rehberlerini ve öğretmenleri paylaşarak eğitiminizi daha ucuza mal edebilirsiniz. Ancak grubunuzun hangi gezilere katılacağınızı okul karar vermektedir. Böylece grubunuzdaki her öğrencinin ihtiyacı karşılanmış olur. Grubunuzun üyeleri İngilizce seviyelerine göre farklı sınıflarda ders göreceklerdir. Eğer grubunuzun üye sayısı çok ise, gezi ve etkinlikler boyunca farklı alt gruplar olarak ayrılabileceklerdir. Grubunuza okul tarafından grup lideri atanacaktır ancak kendi grup liderinizi de getirebilirsiniz.

Yaz Kampları Bournemouth Standard: 13-17 yaş arası. Haftada 20 ders. 2 haftalık kamp boyunca 7 adet gezi (2 tam günlük + 5 yarım günlük). 7 adet geziye 1 adet Londra gezisi dahildir. 9 veya 10 adet gündüz/gece etkinlikleri (spor ve eğlence). Gezi ve etkinliklerin türü ve içeriği okul tarafından seçilmektedir.

Yaz Kampları Bournemouth Premium: 9-17 yaş arası. Tüm gezi, ders ve etkinlikler tamamen uluslararası öğrencileri içeren karma gruplardır. Haftada 22.5 ders. Her 2 haftalık programda 9 adet gezi (3 tam günlük + 6 yarım günlük gezi), 9 veya 10 adet gündüz/akşam etkinlikleri (spor ve eğlence). 9 adet geziye 2 adet Londra gezisi dahildir. Tüm gezi ve etkinliklerin tür ve içeriği okul tarafından planlanmaktadır.

Yaz Kampı Bournemouth Kapalı Grup: 8-17 yaş arası. Kapalı grup öğrencileri, sadece derslere uluslararası öğrenciler ile beraber katılacaklardır. Haftada 22.5 ders. Her 2 haftalık programda 9 adet gezi (3 tam günlük + 6 yarım günlük gezi), 9 veya 10 adet gündüz/akşam etkinlikleri (spor ve eğlence). Okulun sunduğu gezi seçeneklerinden dilediğinizi seçebilirsiniz.

Yaz Kampı 2 Haftalık Yoğun Premium: 16-18 yaş arası. Toplamda 55 ders. Her 2 haftalık programda 8 adet gezi (2 tam günlük + 6 yarım günlük gezi), 9 veya 10 adet gündüz/akşam etkinlikleri (spor ve eğlence). 8 adet geziye 1 adet Londra gezisi dahildir. Tüm gezi ve etkinliklerin türü ve içeriği okul tarafından belirlenmektedir.

Futbol Kampları 2 Haftalık Premium: 11-17 yaş arası. Haftada 20 ders. 6 adet gezi (2 tam günlük + 4 yarım günlük), 7 adet antreman seansı + 1 adet turnuva, 8 adet gündüz/akşam etkinlikleri. 6 adet geziye 2 adet Londra gezisi ve 1 adet Premier League Stadyumu gezisi dahildir.

Kış Kampı Bournemouth Premium: Haftada 22.5 ders. 9-17 yaş arası. Her 2 haftalık programda 8 adet gezi (3 tam günlük + 5 yarım günlük gezi), 8 adet gündüz/akşam etkinlikleri (spor ve eğlence).

Kış Kampı Bournemouth 8 günlük Premium: 9-17 yaş arası. Toplam 22 ders. 4 adet gezi (2 tam günlük + 2 yarım günlük gezi), 5 adet gündüz/akşam etkinlikleri (spor ve eğlence).

Gold Edition Yaz Kampları Oxford-Thornton: 9-17 yaş arası. Haftada 24 ders. 2 haftalık programda 6 adet gezi (3 tam günlük + 3 yarım günlük gezi), 8 adet gündüz ve 14 adet akşam etkinlikleri (spor ve eğlence). Thames Nehrine bir adet gezi dahildir.

Gold Edition Yaz Kampları Embley Park: 9-17 yaş arası. Haftada 24 ders. 2 haftalık programda 6 adet gezi (3 tam günlük + 3 yarım günlük gezi), 8 adet gündüz ve 14 adet akşam etkinlikleri (spor ve eğlence).

AİLE YANI

Ailelerin tamamı, okulun konaklama yetkilisi tarafından düzenli olarak ziyaret edilmekte ve denetlenmektedir.

Aile yanı ücrete dahil olanlar:

Tek veya ikiz oda seçeneği. Yetişkin öğrenciler için kahvaltı ve akşam yemeği. Haftasonu ise ek olarak paketlenmiş öğle yemeği.

Tek veya ikiz oda seçeneği. Çocuk öğrenciler için kahvaltı, akşam yemeği ve paketlenmiş öğle yemeği.

Aile yanı tipleri:

Yarım pansiyon tek kişilik oda.

Yarım pansiyon ikiz oda.

Sadece yetişkinler için Executive oda: Yarım pansiyon, büyük tek kişilik oda, en-suite, odada televizyon, ücretsiz internet.

Premium Çocuk Gruplarımız için konakladıkları ev ile okul arasında günde 4 defa özel otobüs servisi verilmektedir.

REZİDANS

Tek kişilik rezidans, en-suite, yemeksiz.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_664224dbd3ec2 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_664224dbd3ec2 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_664224dbd3ec2 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_664224dbd3ec2 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_664224dbd5cc3 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_664224dbd5cc3 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_664224dbd5cc3 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_664224dbd5cc3 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_664224dbd7aa1 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_664224dbd7aa1 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_664224dbd7aa1 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_664224dbd7aa1 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_664224dc4d781 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_664224dc4d781 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_664224dc4d781 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_664224dc4d781 a:hover{ color: #ffffff; }