Kaplan International, 80 yılın üzerinde deneyimiyle Birleşik Krallık, İrlanda, Avustralya, Yeni Zelanda, Malta, Kanada ve Amerika gibi çok çeşitli ülkelerde İngilizce eğitimi veren prestijli bir kurumdur. Dünya çapında 1.000’den fazla öğretmeniyle her yıl 75.000 kadar öğrenci ağırlayan Kaplan; New York, Boston, Londra, Dublin, Toronto, Los Angeles ve Melbourne gibi dünyanın önde gelen şehirlerinde şehir, kasaba, kampüs ya da plajda eğitim seçenekleriyle İngilizcenizi hayatın tadını çıkararak en ideal şekilde öğrenme olanağı sunar. Bugün Kaplan International dendiğinde ‘eğitimde çeşitlilik, akademik bütünlük ve teknolojik yenilik’ ile özdeşleşmiştir. Kaplan’ın amacı, eğitim verdiği öğrencilerinin her birinin eğitimleri süresince olabilecek maksimum ilerlemeyi kaydetmelerine olanak sağlamaktır. Kişisel, akademik başarı ve başarılı bir kariyer yolunda Kaplan International English’ten daha iyi bir başlangıç yoktur. Kaplan Aspect okullarının British Council, Accet, ACELS, NEAS, NZQA, Language Canada akreditasyonları bulunmaktadır. Ayrıca English UK Member, Marketing English in Ireland, English Australia Member College ve English New Zealand kurumlarına akreditasyonu bulunmaktadır.

Kaplan Bath Dil Okulu; güzelliğiyle ünlü üniversite şehri Bath’ta yer alır. UNESCO’nun dünya mirası olarak kabul ettiği bir şehir olan Bath; Roma Hamamları’na ev sahipliği yapar. Britanya’nın en eski şehirlerinden biri olan Bath; kültürel hareketliliğiyle öğrenciler için caziptir; öğrenciler İngilizcelerini geliştirebilecekleri birçok fırsatla karşılaşırlar. Jane Austen’e yıllarca ev sahipliği yapan Bath şehri geleneksel İngiliz kültürünü yaşamak için harika bir yerdir.

Kaplan Bath Dil Okulu, Bath şehrinin merkezinde, 1742’de Quebec’i ele geçiren General James Wolfe’un bir zamanlar yaşamış olduğu Victorian tarzı tarihi binada yer almaktadır. Okul; modaya uygun bağımsız mağazalardan seçkin tasarımcı butiklerine, rahat kafelerden dünya standartlarında restoranlara, dinamik bar ve kulüplere ve güzel parklardan hepsine kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunur.  Trenle sadece 15 dakika uzaklıkta, hareketli Bristol Hayvanat Bahçesi, ünlü Bristol Hayvanat Bahçesi, Harbourside ve dünyaca ünlü bir müzik sahnesi gibi pek çok yere de ulaşılabilmektedir.

Bath; Birleşik Krallık’ın İngiltere ülkesinin Güney Batı bölgesinde törensel Somerset kontluğunda bulunur. Sözcük anlamı “banyo, hamam” olan Bath şehri, Avon nehri vadisinde yer alır. İngiltere’nin tek doğal kaplıcasına ev sahipliği yapan Bath’ın şehir panoraması hem tarihi hem de modern görünümü bir arada gözler önüne serer.

Bath, barları ve kulüpleri, mağazaları ve tarihi yerleri ile ünlü dinamik bir şehir olmasına rağmen aynı zamanda küçük, güvenli ve huzurlu bir yerdir.

  • Kaplan Bath Dil Okulu, şehrin tam kalbinde, konforlu tarihi bir binada yer alır.
  • 195 öğrencilik kapasiteye sahip okulda interaktif yazı tahtaları gibi son teknoloji donanımlarına sahip 13 adet sınıf vardır.
  • Modern ve ferah her sınıfta minimum 11, maksimum 15 öğrenci eğitim görmektedir.
  • Okulun açık havada ders çalışılabilecek veya sosyalleşilebilecek büyük bir bahçesi bulunmaktadır.
  • Ücretsiz kablosuz internet erişimi bulunmaktadır.
  • Çeşitli dil eğitimi yazılımlarına sahip 35 adet bilgisayarın bulunduğu bilgisayar salonu/multimedya merkezi vardır.
  • Eğitim materyallerine sahip kütüphane vardır.
  • Bireysel ders çalışma merkezi vardır.
  • Kahve ve çay molası verebileceğiniz ve TV izleyebileceğiniz ortak alanlarda mevcuttur.
  • İbadethane ve kafeterya vardır.

Canlı bir öğrenci nüfusuna sahip bu üniversite şehri, birçok kültürel aktivite sunar ve İngiltere’nin en çok ziyaretçi çeken ve en iyi korunmuş şehirlerinden biri olan Bath, günümüz ve tarihi bir araya getiren bir şehir merkezine sahiptir. Verdiği eğitimle fark yaratan Kaplan International, ders dışında öğrencilerine sunduğu aktivite seçenekleriyle, öğrencilerine farklı bir eğitim deneyimi sunmaktadır.  Sosyal program ve gezilere katılarak, İngiltere kültürünü keşfedebilir ve İngilizce öğrenmeyi eğlenceli hale getirebilirsiniz. Kaplan öğrencileri dili sadece sınıfta öğrenmezler. Aynı zamanda, bir maceraya atılarak dışarıdaki dünyayı keşfederken öğrenirler.

Tekne ile nehir gezintisine çıkabilir, kırsal alanların tadını çıkarabilir, müzikal etkinliklerine katılabilirsiniz.

Şehirde yıl boyunca düzenlenen festivallere de katılarak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Londra (sadece 90 dakika uzaklıkta), Stonehedge, Oxford ve Cardiff’e düzenli olarak okul gezilerine katılabilirsiniz

Bath’in geleneksel görkemi ve modern canlılığının mükemmel karışımını keşfedebilirsiniz

Sandalla Avon Nehri’nde geçmişe uzanan gizemli bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Tüm İngilizce seviyelerine uygun çok çeşitli programlar sunulmaktadır. İhtiyaçlarınıza uygun kursu seçme imkanına sahipsiniz.

Genel İngilizce: Haftada 20 ders Genel İngilizce eğitim verilmektedir. Dersler 45 dakikadır. Minimum katılım süresi 2 haftadır.

Yarı Yoğun İngilizce: Haftada 20 ders Genel İngilizce eğitimi ve 7 bireysel çalışma derslerinden oluşmaktadır. Dersler 45 dakikadır. Minimum katılım süresi 2 haftadır.

Yoğun İngilizce: Haftada 20 ders Genel İngilizce eğitimi, 8 seçmeli ders ve 7 bireysel çalışma derslerinden oluşmaktadır. Dersler 45 dakikadır. Minimum katılım süresi 2 haftadır.

Akademik Dönem Programları: Yarı Yoğun ve Yoğun İngilizce eğitim seçenekleri bulunan programlar 5 veya 6 ay sürmektedir. Programın belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

Akademik Yıl Programları: Yarı Yoğun ve Yoğun İngilizce eğitim seçenekleri bulunan programlar 8 ay sürmektedir. Programın belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

IELTS ek Program: 20 ders Genel İngilizce,8 IELTS dersi ve 7 bireysel çalışma dersinden oluşur. Programa katılım için minimum B1 düzeyinde İngilizce seviyesi gerekmektedir.

İş İngilizcesi ek Program: Haftada 20 ders Genel İngilizcesi, 8 İş İngilizcesi ve 7 bireysel çalışma derslerinden oluşmaktadır. Programa katılım için minimum B1 düzeyinde İngilizce seviyesi gerekmektedir.

Yetişkinlere Yönelik İngilizce 40+: 40 yaş ve üstü yetişkinlere yönelik hazırlanmış 2 haftalık İngilizce eğitimi, aktivite ve gezileri içeren programlardır. Programın belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

Üniversite Yerleştirme Servisi (Pathway):Kaplan sunduğu bu hizmet ile İngiltere ve İskoçya’da yaklaşık 64 kolej ve üniversiteye, öğrencilerine en uygun lisans, yüksek lisans ve mesleki program bulmak ve yerleştirmek konusunda yardımcı olmaktadır. Bruner Üniversitesi, Salford Üniversitesi ve Roehampton Üniversitesi gibi pek çok prestijli üniversiteye geçiş seçeneği sunmaktadır. Kaplan Dil Okullarından birinde 8 haftadan fazla eğitim alan öğrenciler bu servisten ücretsiz yararlanabilir.

AİLE YANI

Yerel kültürü keşfetmek ve samimi bir aile ile yerel gelenekleri öğrenmek isteyen öğrenciler için idealdir. Ev sahibi aile ile her gün yemek zamanı, rahat ve doğal bir ortamda İngilizce konuşma imkanından da yararlanabileceksiniz.

Aile yanı konaklama seçeneklerimiz seçilen okula göre değişebilir. Seçeneklerimiz arasında çift kişilik odalar, özel ve banyolu odalar vardır.

Bütün aile yanı konaklamalarımız, okullarımıza 60 dakikalık mesafededir.

REZİDANS

Student Castle: Bath’taki Student Castle’da, tümü oda içi banyolara, geniş yaşam alanlarına ve işlevsel, özel mutfaklara sahip stüdyo odalar bulunur. İngilizcenizi sınıf dışında geliştirmenize yardımcı olmak için hem uluslararası öğrenciler hem de üniversite öğrencileri ile sosyalleşmenizi sağlayacak oyun salonları ve spor salonu da dahil olmak üzere birçok ortak alan bulunmaktadır. Hatta Bath’ı keşfetmek veya okula gitmek için bisiklet ödünç alabileceğiniz bir sistem bile var. WiFi ücrete dahil ve tesis genelinde erişilebilirdir. 24 saat güvenlik ve konaklamanız sırasında oluşabilecek herhangi istek ya da sorularınız için bir görevli hizmeti vardır.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_664224d25a0fb .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_664224d25a0fb .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_664224d25a0fb .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_664224d25a0fb .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_664224d25e8ad .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_664224d25e8ad .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_664224d25e8ad .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_664224d25e8ad .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_664224d262aa5 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_664224d262aa5 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_664224d262aa5 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_664224d262aa5 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_664224d2da7d1 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_664224d2da7d1 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_664224d2da7d1 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_664224d2da7d1 a:hover{ color: #ffffff; }