2004 yılında Celtic Shcool olarak kurulan Celtic English Academy (CEA) dünyanın her yerinden öğrencilerini misafir etmektedir. 15 yıllık tecrübeyle öğrencilerine kaliteli ve profesyonel bir şekilde İngilizce eğitimi veren CEA aynı zamanda öğrencilerine her zaman iletişim içinde olup sorunlarına yardımcı olmaya çalışmıştır. Her geçen gün öğrencilerin onlardan öğrendiği gibi öğrencilerinden öğrenerek sürekli gelişen ve büyüyen CEA kaliteli dil eğitimi için mükemmel bir seçenektir. Gallerde’ki en büyük dil akademisi olarak öğrencilerine eğitimi ve yardım etmeyi kendilerine tutku olarak edinmiş kaliteli ve ana dili İngilizce olan öğretim üyelerinin yanı sıra öğrencilere öğrenim altyapısını sağlayan arkadaş canlısı ve bir o kadar da profesyonel ekibiyle CEA dil öğrenmek için Avrupadaki en iyi adreslerden birisidir.

Temiz havasıyla ünlü Cardiff şehri, Galler’in başkentidir. Victoria ve Edward dönemlerinden kalma mimarisi ve pasajlarıyla dikkat çeken Cardiff’te aynı zamanda birçok sinema, tiyatro, pub, restoran ve müze bulunur. Renkli hayatıyla öğrencilere çeşitli sosyalleşme imkanları sunmaktadır. Avrupa’nın en güvenli ve ucuz şehirlerinden biri olması dolayısıyla da öğrenciler tarafından yoğun olarak tercih edilen bir destinasyondur.

CEA’nın akreditasyonları, üyelikleri ve ödülleri: ALTO, UCAS, GREEN GROWTH PLEDGE, BILDUNGS URLAUB, Erasmus +, British Council, IALC (International Association of Language Centres), English UK, English UK Wales, NCUK (The University Consortium), Cardiff Life Awards 2018 ödülü, Sentio (Global Education Network), PIEoneer Awards finalistliği, Chwarae Teg Fairplay Employer Achieving 2019 Ödülü.

CEA’nın sınav partnerlikleri; Trinity College London sınav merkezi, Language Cert sınav merkezi, FCE/CAE Cambridge Sınavı Hazırlık Merkezi, INTO partner dil okulu.

Celtic’teki İngilizce yolculuğunuz, sizi Birleşik Krallık’ta bir üniversitede okumaya götürmenize yardımcı olabilir. Celtic, Üniversite Danışmanlık Hizmeti sunmaktadır. Bu hizmet, Birleşik Krallık’ta üniversiteye devam etmek isteyen öğrencilere kişiselleştirilmiş kurum içi destek sunar. Celtic’te bir öğrenci olarak, beş üniversiteye kadar başvuru yapabileceğiniz ücretsiz bir temel hizmet alırsınız. Gelecek için doğru kararları vermenize yardımcı olmak istiyoruz. Bu nedenle, buradayken tüm sorularınızı yanıtlamaya yardımcı olacak bir dizi üniversite etkinliğini destekliyoruz.

UCAS Yüksek Öğretim Sergileri: İngiltere’de okumak istiyor ancak hangi üniversitenin sizin için doğru olduğundan emin değilseniz, o zaman yıllık UCAS Yüksek Öğrenim Sergisi gezimize her zaman katılabilirsiniz. Birleşik Krallık’ın dört bir yanından üniversiteler öğrencilere sunmak için tek bir yerde toplanır; gün genellikle etkinlikler ve temsilcilerden gelen ücretsiz hediyelerle doludur. Seçeneklerinizi öğrenmenin harika bir yolu.

Açık günler: Üniversiteler yıl boyunca potansiyel öğrencilere kapılarını açmaktadır. Açık bir günde kampüs ve konaklama yeri turuna çıkabilirsiniz; konu alanınıza özgü olanlar da dahil olmak üzere üniversite personeli ile tanışabilir ve finans, kurslar ve mevcut hizmetler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Okumak istediğiniz üniversiteyi ziyaret etmek önemlidir – özellikle orada yaşayacağınız zamanlarda.

Üniversite Söyleşileri ve Sunumları: Uluslararası uzmanlar da dahil olmak üzere üniversite kayıt personelini üniversite programları hakkında bilgi sunmaları için Celtic’e davet ediyoruz. Bu konuşmalar, aklınıza gelebilecek her türlü soruyu sormak ve daha fazla başvuruyu öğrenmek için harika bir alandır. Ayrıca öğrenci hayatı, konaklama, ücretler ve burslar hakkında bilgiler de var.

NCUK

Celtic şimdi Pre-Master Programları sunmak için NCUK ile ortak oldu. Celtic English Academy, deneyimli ve lider bağımsız bir İngilizce dil merkezidir. Akademik, kariyer veya yaşam hedeflerine ulaşmaları ve ilerlemeleri için 10.000’den fazla öğrenciyi destekledik. NCUK Yüksek Lisans Öncesi Programımızda lisansüstü düzeyde üniversiteye giriş için hazırlık kursları bulunmaktadır. Programlarımız, seçtiğiniz yüksek lisans derecesine ve gelecekteki kariyerinize başarıya giden en iyi yolu sunmaktadır.

NCUK, uluslararası öğrencilere dünya çapındaki üniversitelere erişim sağlamaya ve oraya vardıklarında başarılı olmalarına yardımcı olmaya adanmış bir lider üniversiteler grubudur. NCUK yeterlilikleri, üniversiteler tarafından tasarlanır, küresel Çalışma Merkezleri ağımız tarafından öğretilir ve dünyanın en iyi üniversitelerinden bazılarına girmek isteyen öğrenciler tarafından incelenir. NCUK, üniversite öncesi, lisans ve lisansüstü geçiş programlarından her seviyedeki uluslararası öğrencilere uygun bir dizi nitelik sunar. Bir NCUK yeterliliğini geçmek, öğrencilere üniversitelerimizden birinde bir yer garanti ederek binlerce derece kursa erişmelerini sağlar.

Bir NCUK kalifikasyonunu başarıyla tamamlayan ve NCUK’un Öğrenci Destek Hizmeti ile aktif olarak etkileşime giren öğrenciler , bir NCUK Üniversitesinde garantili bir yer kazanma fırsatına sahip olabilir ve binlerce derece kursu arasından seçim yapabilir. NCUK öğrencileri, İngiltere, Avustralya, Yeni Zelanda, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve daha fazlası dahil olmak üzere dünya çapında üniversitelerde eğitim alma fırsatını yakalayabilmektedir.

NCUK, her yıl 100’den fazla milletten öğrenci almaktadır. 1987 yılından bu yana, 35.000’den fazla uluslararası öğrencinin önde gelen üniversitelere erişim sağlamasına yardımcı olduk. NCUK öğrencilerinin% 90’ı ilk tercih ettikleri üniversiteye girmektedir.

Pre-Master programlarımızdan birini başarıyla geçmek, 4.000’den fazla derece programı seçeneğiniz olacak NCUK grubundaki bir Birleşik Krallık üniversitesine doğrudan erişim sağlar.

NCUK Programımızı kabul edecek üniversiteler:

University of Bradford,

The University of Manchester,

University of Leeds,

Manchester Metropolitan University,

The University of Sheffield,

Sheffield Hallam University,

University of Salford Manchester,

Leeds Beckett University,

University of Huddersfield,

Liverpool John Moores University,

Aston University Birmingham UK,

Queen Mary University of London,

University of Bristol,

University of Birmingham,

University of Kent,

Kingston University London,

Brunel University London,

University of Central Lancashire,

University of Exeter,

Keele University,

Liverpool Hope University.

Pre-master’s programını da kabul edecek üniversite, University of South Wales (Prifysgol De Cymru)’dir.

Celtic English Academy, Cardiff şehir merkezinin kalbinde, ana alışveriş bölgelerine 5 dakikadan daha az bir yürüme mesafesinde mükemmel bir konumdadır. Okul, kentin “öğrenci mahallesinde” Cardiff’in yanında yer almaktadır ve yakınlarda birçok mağaza, bar ve kafe bulunmaktadır. Şehrin en büyük yeşil alanları olan, muhteşem Sophia Bahçeleri ve Llandaff Fields yalnızca 5 dakikalık yürüme mesafesindedir.

Cardiff, Galler’in güney kıyısında ve Büyük Britanya adasının güneybatısında yer almaktadır. Cardiff’in Batısında Vale of Glamorgan (Cardiff Bahçesi olarak da bilinir), Doğusunda Newport şehri, Kuzeyinde South Wales Valleys ve Güneyinde Severn Estuary ve Bristol Channel yer almaktadır. Taff Nehri, Cardiff şehir merkezinden geçmektedir. Ely Nehri, Cardiff Bay’in tatlısu gölüne akmaktadır. Rhymney Nehri ise Cardiff şehrinin doğusundan geçmektedir. Cardiff şehir merkezinin kuzey ve doğusunda bulunan bölgeler Plasnewydd, Gabalfa, Roath, Cathays, Adamsdown ve Splott; güney ve batısındaki bölgeler ise Butetown, Grangetown, Riverside ve Canton’dır. Cardiff’in kolay erişilebilen konumu, öğrencilerin İngiltere’nin daha fazlasını tren veya otobüsle keşfetmesini de kolaylaştırmaktadır.

Galler, Büyük Britanya adasının güneybatısında; doğuda Cheshire, Shropshire, Herefordshire ve Gloucestershire kırsal bölgeleriyle, güneyde Bristol Kanalıyla, güneybatıda St. George Kanalıyla ve batı ve kuzeyde İrlanda Denizi’yle çevrili bir yarımada ülkesidir. 20,779 km²’lik bir alana sahiptir. 230 mil (370 km) uzunluğunda kıyı bandına sahiptir.

Büyük Britanya, İrlanda Adası’nın doğusunda ve Avrupa kıtasının kuzeybatısında yer alan, üzerinde İngiltere, Galler ve İskoçya’nın bulunduğu Birleşik Krallık’a bağlı bir adadır.

Butik okul,

200 öğrencilik kapasite,

Kütüphane,

TV odası,

Ücretsiz kablosuz internet,

Bilgisayar Odası,

Öğrenci Salonu,

Bireysel Çalışma Odası,

21 Adet Modern Sınıf,

10 öğrencilik Sınıf Mevcudu,

Ücretsiz sıcak ve soğuk içecekler,

İnteraktif beyaz tahta.

Celtic English Academy’de İngilizce öğrenmeye gelmek, sadece İngilizce öğrenmekten ziyade aynı zamanda yeni insanlarla tanışmak, yeni bir yerde yaşamak ve yeni kültürler öğrenmek demektir. CEA’nin sosyal aktivite programı, İngiltere’de geçirdiğiniz zamanın en iyi şekilde değerlendirilmesinde size yardımcı olacaktır. CEA’nın sosyal aktiviteleri size yeni bir şehri ve yeni bir ülkeyi keşfederken konuşma becerilerinizi uygulama, dünyanın dört bir yanından arkadaş edinme ve eğlenme fırsatı sunmaktadır. CEA’nın sınav gecelerinden Londra’ya yapılacak günlük gezilere, her çeşit etkinlik bulunmaktadır. Cardiff ve çevresindeki ilgi çekici yerlere sık sık yatılı geziler, ayrıca çok sayıda günlük gezi ve keyifli geceler düzenleyen CEA ayrıca Summer BBQ gibi düzenli sosyal etkinliklere de çok önem vermektedir. Ayrıca CEA Conversation Cafe, Language Doctor, University Counselling, Pronunciation Workshops, Celtic Book Club, TED Talk Tuesdays gibi tamamen ücretsiz kulüplerle de öğrencilerin sosyalleşerek dil yeteneklerini geliştirmelerini önemsemektedir. Okulun düzenlediği etkinliklerden bazıları:

Barbekü Partisi,

Sohbet Sınıfları,

Şehirlerarası geziler,

Futbol Maçları,

Conversation Cafe,

Language Doctor,

Üniversite Danışmanlığı,

Celtic Kitap Kulübü,

Ted Talk Tuesday,

Telaffuz Workshop,

Board Game Geceleri,

Salsa&Bachata Dersleri.

General English: Her yönüyle İngilizce yeteneğinizi geliştirin ve dil kullanımınızdaki günlük güveni artırın.

Afternoon General English: Düşük maliyetli öğleden sonra seçeneğimizle çok yönlü İngilizce yeteneğinizi geliştirin.

Ladies-only Classes: Sadece kadın öğrencilerden oluşan bir sınıfta öğretmen olmayı tercih eden öğrenciler için.

IELTS Exam Preparation: Üniversiteye gitmeyi planlayan veya belirli bir IELTS puanı almak isteyen öğrenciler için.

FCE/ CAE Cambridge Exam Preparation: Dünya çapında tanıma ile bir İngilizce yeterlilik arayan öğrenciler için.

Öğretmen Yenileme Kursları: Genç öğrencilere İngilizce öğretmeyi amaçlayan yabancı ilkokul ve ortaokul öğretmenleri için.

Staj programı: İngilizce öğrenin ve işyerinde ilk elden deneyim kazanın.

Bire bir: Kişiselleştirilmiş özel ders ile İngilizce başarının özel yolu.

Global Communication & Culture (GCC).

English Language Skills

IELTS Exam Preparation Midday Option.

Business English Teacher Development.

Rezidansı ve aile yanında konaklamayı koordine eden ve konaklama biriminizin konaklamanız için hoş, konforlu ve güvenli bir yer olmasını sağlayan özel personelimiz bulunmaktadır. Konaklamanız sırasında herhangi bir sorunuz veya sorununuz varsa, size yardımcı olmaktan her zaman mutluluk duyarız. Cardiff’teki konaklama, diğer büyük Birleşik Krallık şehirlerinin çoğuna göre oldukça makuldür.

AİLE YANI

Kendi odanızın olduğu kahvaltı ve akşam yemeği imkanlarının da sunulduğu aile yanı konaklama imkanı hem ana dili İngilizce olan bir ailenin yanında dil yeteneklerinizi geliştirme hem de Galller kültürünü yakından tanıma imkanı sunmaktadır. Aileler düzenli bir şekilde CEA tarafından gözetlenmekte ve aynı zamanda bütün ihtiyaçlarınızı karşılamaktadırlar. Hem farklı bir kültürü daha yakından tanımak hem de İngilizce yeteneklerinizi ders dışında da geliştirmek için güzel bir fırsat olduğundan aile yanı konaklama imkanı çoğu öğrenci için ideal. Tek kişilik veya paylaşımlı oda, yarım veya tam pansiyon, özel veya paylaşımlı banyo seçenekleri sunan aile yanı konaklamada evlerin okula mesafesi 15-45 dakikadır.

ÖĞRENCİ REZİDANSLARI

CEA öğrenci rezidanslarında kalmak bütün dünyadan gelmiş öğrencilerle tanışmak için harika bir fırsattır. Akademiye 10 dakikalık bir yürüme mesafesinde olan rezidanslar teknolojik imkanları barındırır. Konforlu rezidanslarda yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Tek kişilik oda, yemeksiz, paylaşımlı banyo imkanı olan rezidansların okula mesafesi 15 dakikadır.

HOSTEL

Cardif YHA Youth Hostel, Cardiff’in kalbinde yer almaktadır ve küçük grupların bir arada kalması için mükemmel bir fırsattır. Hostel öğrencilere komforlu odalar ve her odada ayrı banyo imkanları sunmaktadır. Dersten sonra rahatlamak ve dinlenmek için çok güzel bir seçenek olan bu hostel aynı zamanda sosyalleşmek için de mükemmel fırsattır. Kablolu yayın ve bütün hostelden faydalanılabilen wi-fi imkanlarıyla harika bir konaklama tercihidir.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_664224b94cf84 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_664224b94cf84 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_664224b94cf84 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_664224b94cf84 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_664224b94f0d3 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_664224b94f0d3 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_664224b94f0d3 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_664224b94f0d3 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_664224b95102d .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_664224b95102d .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_664224b95102d .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_664224b95102d .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_664224b9d4a8a a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_664224b9d4a8a a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_664224b9d4a8a a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_664224b9d4a8a a:hover{ color: #ffffff; }