LSI, 1965’ten bu yana dünyanın dört bir yanından binlerce öğrenciye eğitim vermektedir. LSI, tüm dünyaya yayılmış olan geniş bir okul ağına sahip uluslararası bir kurumdur. İngiltere, Kanada, ABD, Malta, Yeni Zelanda Fransa İsviçre ve Avustralya’da merkezleri bulunmaktadır. LSI ayrıca İspanya, İtalya, Rusya, Meksika, Panama ve Kosta Rika’da partner dil okullarıyla birlikte çalışmaktadır.Tüm okulları modern uygulamalara sahip olup en son teknoloji ile donatılmıştır. Şehirlerin cazip bölgelerinin merkezinde yer almaktadır. Özenle seçilmiş yardımsever bir kadro ile çalışır. Tüm okullar son teknolojiyle donatılmıştır. LSI okulları oluşturdukları sıcak ve arkadaş canlısı atmosfer ile, dil öğrenmeyi oldukça keyifli hale getirir. LSI öğretmenleri esaslı eğitim becerilerine sahip olup, bütün LSI calışanları arkadaş canlısı ve yardımsever servisimiz bütün LSI öğrencilerine sunulması için özenle seçilmiştir. Eğitiminiz boyunca size yönlendirmek için sürekli hazır bulunurlar. LSI’nin bir amacı ve amacı vardır: mümkün olan en iyi dil öğrenme deneyimini elde etmenizi sağlamak. Dil becerilerinizi ister mesleki ister akademik ister kişisel nedenlerden ötürü geliştirme istiyor olun; LSI, ihtiyacınıza cevap verecek doğru kursa mutlaka sahiptir.
LSI Paris Fransızca öğrenip aynı zamanda Paris’in büyülü atmosferinde yaşamak isteyen öğrenciler için en ideal seçeneklerden birisidir. Genel Fransızca, akademik Fransızca, sınav Fransızca kursları sunan LSI Paris Fransızca eğitimini en iyi veren okullardan bir tanesidir. Academy of Paris tarafından desteklenen eğitim kalitesi ile kanıtlamıştır. Aynı zaman da okul resmi sınav merkezidir. LSI dil okulu, öğrencilerin derslerde edindikleri becerileri sosyal ortamlarında da geliştirebilmeleri amacıyla oldukça çeşitli sosyal aktivite etkinlikleri düzenlemektedir. Öğrenciler sosyal aktivitelerin yanı sıra ücretsiz Fransızca telaffuz atölye çalışmalarına ve söyleşi kulübü gibi ekstra çalışmalara da katılabilirler.

18. Yüzyıldan kalma bir binada, şehrin tam merkezinde yer alan LSI Paris, Louvre’un hemen yanında ve Palace Vendome, Opera ve halen karmaşık bohem hayatı yaşanan Saint-Honore bölgesine yakındır. Tuileries Concorde, Opera ve Pyramides istasyonları yakınında bulunan okula metroyla kolayca erişilebilir.
Fransa’nın romantik başkenti Paris yıllardır ülkenin politika, ekonomi ve ticaret merkezidir. Tüm dünyada anıtları, sanatsal ve kültürel yaşamı ile tanınmış olan Paris aynı zamanda dünya tarihinde önemli bir şehirdir. Moda ve lüksün dünya başkentidir ve “Işık Şehir” diye de anılmaktadır. Tarihi Noter Dame kilisesi, dünyaca ünlü görkemli Eiffel kulesi, şık restoranları, ressamlar sokağı ve ünlü müzeleriyle Paris görülmeye değer bir şehirdir.

Modernize edilmiş tarihi okul binası.
Ortalama öğrenci sayısı: yetişkin kursları yaz mevsiminde 45 ve yıl boyunca 80.
7 modern derslik, sınıf mevcudu maksimum 15 kişidir, tüm sınıflarda televizyon, klima, ısıtıcı ve bol doğal ışık, interaktif beyaz tahtalar.
Delf ve Tef sınav merkezi.
Öğrenci kullanımı için mutfak, mikrodalga fırın ve buzdolabı, otomatik aperatif makinesi ve içecek makinesi, ücretsiz su sebili, yemek salonu.
Ücretsiz ınternet erişimli bilgisayar odası, zengin bir kütüphane , günlük yayın, sınıf sonrası dil öğrenim yazılımına ücretsiz erişim, film odası.
Fotokopi makinası, öğrenci kullanımı için yazıcı, ücretsiz kablosuz internet bağlantısı.
Bekleme odası, ortak öğrenci alanı ve günlük gazeteler, sosyalleşebileceğiniz öğrenci salonu, bireysel calışma odası.
Engelli erişimi: sınıfa tekerlekli sandalye erişimi, engelli tuvaleti, resepsiyona tekerlekli sandalye erişimi.

LSI Paris Fransızca Dil Okulu Fransızca öğrenmeye gelen öğrencilerine oldukça canlı eğlenceli ve keyifli bir eğitim alma süreci imkânı sunmaktadır, kültürel ve eğlenceli bir eğitim anlayışı vardır, çeşitli sosyal programlar öğrencilerin faydalanabilmesi için yaratılmaktadır. Bu sayede şehir turları düzenlenir ve rehberler eşliğinde öğrencilere tarihi dokusu olan Paris tanıtılır. Alternatif olarak Tiyatro, konser ve geziler geceleri gerçekleştirilmektedir. Sosyal Etkinlikler; Paris’in sunduğu sayısız etkinlik, Konserler, müze gezileri, Versay Sarayı gezisi, Fransa’nın diğer şehirlerine hafta sonu turları, Tiyatro gezileri.
Latin Mahallesi’nde Yürüyüş Turu: Notre Dame Katedrali’ni ziyaret edin, dünyanın en iyi eğitim kurumlarından Sorbonne Üniversitesi’ni görün ve Seine Nehri boyunca sıralanmış ünlü kitap ve poster satıcıları “Bouquinist”lerin reyonlarına göz atın.
Şarap ve Peynir Tatma Aktivitesi: Fransa’nın en nefis peynirleri eşliğinde, en kaliteli şaraplarını tadın. Fransız kültürünün ruhunu, hayal edebileceğiniz en lezzetli şekilde keşfedin.
Geleneksel Fransız Kahvaltısı: Her iki ayda bir, öğrencilere, sabah tenefüslerinde Fransız kruvasanları, çikolatalı ekmek, kahve ve meyve suyundan oluşan geleneksel Fransız kahvaltısı ikram edilir. Gerçek Fransız yemekleri ve kültürünün tadını çıkarırken, yeni arkadaşlarla tanışıp rahat ve samimi bir ortamda Fransızca pratik yapmak için harikadır.
Eyfel Kulesi: Fransa’nın en meşhur simgesi olan ve turistlerin en çok uğrak noktası olan Eyfel Kulesi’nde fotoğraf çekilmek için bir mola verin.
Louvre Müzesi: Sen Nehri’nin kıyısında yer alan ve dünyanın en büyük sanat müzesi olan Louvre Müzesi’ni mutlaka ziyaret edin.
Sacré-Cœur Bazilikası: Paris’in en çok turist alan yerleri arasında olan bazilikada mutlaka görülmesi gereke 500’den fazla heykel yer almaktadır.

Genel ve Yoğun Kurslar: Genel 20 programında haftada 20 ders bulunmaktadır ve dersler boyunca farklı gündelik durumlara göre iletişim becerilerinizi hızla geliştireceksiniz. Yoğun 30 programında, kısa bir süre içinde oldukça fazla akıcılık kazanmanız için gereken tüm alanlara odaklanmaktadır. Öğleden Sonra 10 programı ise dildeki akıcılığınızı, sözcük bilginizi ve telaffuzunuzu geliştirmek isteyen öğrenciler için uygundur.
Premium Kurslar: LSI, bireyler ve küçük gruplar için özel olarak tasarlanmış dil eğitimleri sunar. Bu kurslar mesleki amaçlı dil eğitimi odaklıdır ve özel gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde uyarlanabilir. Executive Bire Bir (haftada 10 ders), Executive Bire Bir (haftada 20 ders), Executive Bire Bir (haftada 30 ders), Executive Bire Bir (haftada 40 ders), Executive Bire Bir (haftada 5 ders), Executive Bire Bir (haftada 50 ders), 9 Günlük Yoğun Kurs ( 82 ders), 9 Günlük Yoğun Kurs ( 92 ders) olarak farklı program seçenekleri sunulmaktadır.
DELF (Diplôme d’Etudes en Langue Français 1er Degré): Bu sertifika Fransa Eğitim Bakanlığı tarafından tanınmakta ve Fransızca becerilerinizi göstermektedir. Fransızca bilginizi ve özgüveninizi geliştirecek, testte karşınıza çıkabilecek sorulara benzer alıştırmalar kullanarak sınava hazırlanacaksınız. Bu LSI sınav kurusuna katılmak için minimum okul seviyesinde Fransızca şart koşulmaktadır. Haftada 30 ders 4/8 haftalık kurs.
Diplômes de la Chambre de Commerce et d’industrie de Paris (CCIP): Bunlar Paris Sanayi ve Ticaret Odasının sınav kurslarıdır. Öğrenciler, sabahları Standart 20 kurs derslerinin bir parçası olarak 8 haftalık Yoğun Fransızca dersleri ve ardından öğleden sonraları tercih ettikleri CCIP kursu için özel sınava hazırlık dersleri alırlar. Bu kurslar, Fransızcalarını bir üniversite ya da ileride bir işveren için resmi bir diploma ile onaylatmak isteyenler ya da Fransızcayı mesleki bir şart olarak kullanma ya da bir çalışma ortamındaki iletişim becerilerini kanıtlama ihtiyacı duyan profesyoneller içindir.
Kulüp 40+: 40 yaş ve üstü öğrenciler için oluşturulan programda LSI olarak, olgun ancak ruhu genç öğrencileri yıl boyunca tüm kurslarımızda görmekten mutluluk duyarız. Buna ek olarak, belirli konumlarda daha olgun öğrencilerimizin ilgisini çekecek sosyal aktiviteler düzenlemekteyiz.
Pathways Programları: TEF (Test d’Evaluation de Français) TEF, anadili Fransızca olmayanların akıcılığını test etmek için tasarlanmış bir sınavdır. Fransızca konuşulan üniversiteler ve şirketler tarafından tanınmaktadır. Özgüveninizi ve dil hakimiyetinizi artırmak için minimum iki haftalık bir Yoğun 30 veya Standart 20 kursunda alırsınız ve başarmanıza yardımcı olmak için tavsiye ve destek sunarız. Bu kursa katılmak için orta seviyede Fransızca şart koşulmaktadır. LSI Yoğun 30’da öğleden sonra seçeneği Minimum 2 hafta Orta seviye veya üstü.

AİLE YANI
Şehir merkezine 30-45 dakikalık mesafelerde seçkin ve güvenilir Fransa vatandaşı ailelerin yanında yapılan konaklamalar.
REZİDANS
Şehir merkezine yürüyüş mesafesi ya da 10-15 dakikalık metro mesafeleri arasında suit konaklamadır. Diğer öğrencilerle birlikte yaşamak; dünyanın her yerinden arkadaş edinmek, fikir ve deneyimleri (hatta yemek tariflerini) paylaşmak için harika bir yoldur. Rezidansların çoğu yemeksizdir, yani kendi yemeğinizi yapma veya yerel restoran ve kafelerde yeme seçimi size aittir. Özgürlüğünüzün tadını çıkarabilirsiniz.
Student APPART’CITY:
Paris’in 19. bölgesinde yer almaktadır. LSI Paris’e metroyla 25 dakikadır. Odalar: Studios. Özel Banyo: Var. Yemekler: Kendin pişir kendin ye; Ek ücret karşılığında kahvaltı mevcuttur. İmkanlar: Ücretsiz Wi-Fi, buzdolabı, TV, mikrodalga, restoran, park alanları, çamaşırhane. Kullanılabilirlik: Yıl boyunca. Diğer: Temizlik hizmeti mevcuttur, resepsiyon 24 saat açıktır.
MIJE Le Marais:
Marais bölgesinin kalbinde yer almaktadır. LSI Paris’e 10 dakikalık yürüme mesafesindedir. Odalar: 4 – 10 yataklı yatakhaneler. Ortak banyo. Yemekler: Kahvaltı fiyata dahildir. Tesisler: Ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz Paris haritaları, restoran, otomatlar, kütüphane, masa oyunları, sinema, restoran. Kullanılabilirlik: Yıl boyunca. Diğer: Günlük temizlik, nevresimler sağlanır, resepsiyon 24 saat açıktır.
Generator Paris Hostel:
Paris’in 10. bölgesinde yer almaktadır. LSI Paris’e 15 dakikalık yürüme mesafesindedir. Odalar: Tek, iki ve dört kişilik odalar ve yatakhaneler. Özel Banyo:Yok. Yatakhanede tek ve ikiz hariç ortak banyo. Yemekler: Kendin pişir kendin ye; Talep üzerine kahvaltı mevcuttur. Tesisler: Ücretsiz Wi-Fi, kafe, bar, etkinlik alanı, dinlenme alanları, çatı terası, seyahat dükkanı, çamaşırhane.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_63bfd8201e514 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63bfd8201e514 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63bfd8201e514 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63bfd8201e514 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63bfd82021837 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63bfd82021837 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63bfd82021837 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63bfd82021837 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63bfd82024850 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63bfd82024850 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63bfd82024850 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63bfd82024850 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_63bfd8209709e a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_63bfd8209709e a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_63bfd8209709e a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_63bfd8209709e a:hover{ color: #ffffff; }