Kaplan International Languages Alpadia dil okulları Montreux, Berlin, Freiburg ve Lyon’da yıl boyunca Fransızca ve Almanca dil kurslarının yanı sıra Avrupa ve Kuzey Amerika’daki çocuklar, gençler için yaz İngilizce, Fransızca ve Almanca kursları sunmaktadır.Kaplan, eğitim alanında 80 yıllık tecrübesi ile dünyanın en büyük İngilizce okulları ağıdır ve her yıl 150’den fazla milletten 50.000 öğrenci almaktadır. Halen Alpadia Dil Okulları ile ortaklığı sayesinde Fransızca ve Almanca kursları da verilmektedir.

Alpadia dil okulu 20 yılı aşkın bir süredir merkezi Montrö, İsviçre’de bulunan lider bir İsviçre dil eğitim grubudur. Alpadia dil okulları, Her yıl dünyanın dört bir yanından 6.000’den fazla öğrenciyi ağırlamaktadırlar. Alpadia okullarının sahip olduğu akreditasyonlar ve üyelikler: Accet, English UK, Language Canada, Eaquals, Qualite FLE, Souffle, The Private School Register, Swiss Schools, Work Abroad, Wysetc, ALTO, AVDEP, CSN, Dekra, FADAF, ICC Languages, Swiss Quality, Switzerland Tourism, British Council, TELC, TELC Hochschedule’dir. Tüm kurs seviyelerimiz Avrupa Ortak Dil Referans Çerçevesini (CEFR) izlemektedir. Öğretim etkileşimli ve eğlencelidir, öğrenciler iletişim becerilerini olabildiğince kullanmaya teşvik edilirler.

Lyon, Paris ve Marsilya’dan sonra Fransa’nın en kalabalık üçüncü şehridir. Lyon UNESCO Dünya Mirasları listesindedir. Şehir tarihsel olarak dünyanın ipek ticaretinin merkezidir. Lyon içerisinde Interpol’ün merkezini, uluslararası haber kanalı Euronews’in merkezini ve Uluslararası Kanser Araştırmaları Ajansı’nı barındırır.

Kış sporları ve Golf merkezleriyle de ünlü bir şehir olan Lyon, Lyon, üniversitesi, sanat, kültür, gastronomi alanlarındaki zengin ürünleri ve kış sporları ile ünlü kozmopolit bir şehirdir.

Alpadia Lyon Dil Okulu, öğretim kadrolarına ve idari ekiplerine, kalitesi için çok şey borçludur. Dinamiktirler, zengin ve çeşitli deneyimlere sahiptirler ve kültürel çeşitlilik konusuna hakimdirler.

Nitelikli öğretmenler tarafından sunulan modern ve etkili bir öğretim yöntemi kullanarak, tüm dil seviyelerine uyarlanmış iyi planlanmış, eğlenceli ve motive edici dersler sunmaktadırlar. Sınıf başına sınırlı sayıda öğrenci ile öğretmen ve öğrenciler arasındaki maksimum etkileşim teşvik edilir ve öğrenilen dili hem sınıfta hem de dışarıda kullanmak için her fırsat sağlanır.

Alpadia Lyon Dil Okulu, 19. yüzyıla ait bir binada, şehir merkezinde, Rhône nehri ve Saône nehri ile çevrelenmiş yarımada şeklindeki “Presqu’île” bölgesinde bulunmaktadır. Okul çevresi Lyon’un popüler alışveriş merkezleri, barları, restoranları ile doludur ve şehir içinde seyahat edebileceğiniz metro ve otobüs istasyonları okula sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

Lyon, Fransa’nın güneydoğu tarafında yer alan bir kenttir. Fransa’nın Rhône yönetiminin merkezidir ve Rhône-Alpes bölgesinde yer alır. Rhône ve Saone nehirlerinin kıyısında bulunmaktadır. Konum olarak Marsilya ile Paris’in arasıda yer alır. Lyon, Paris’ten 470 kilometre mesafededir.

 • Yüksek tavanlı geniş, havadar, aydınlık ve modern sınıflar,
 • Ücretsiz kablosuz internet,
 • Ücretsiz kütüphane,
 • Bilgisayar odası,
 • Öğrenci salonu,
 • Kafeterya bulunmaktadır.

Kaplan de Lyon, öğrencinin şehri keşfetmesi ve diğer öğrencilerle sosyalleşmesi için tasarlanmış haftada çeşitli sosyal etkinlikler sunar. Bu etkinliklerden bazıları;

 • Lyon sınırlarındaki Yürüyüş Turları
 • Şehrin başlıca turistik yerlerine ziyaretler
 • Parc de la Tête d’Or’da Turlar
 • Sosyal ve kültürel faaliyetlerdir.

Lyon’da dil eğitimi alırken katılabileceğiniz festivaller vardır. Bunlardan bazıları;

 • La foire international de Lyon uluslar arası iş festivali,
 • Les Nuits Sonores müzik festivali,
 • Les Nuits de Fourvière sanat festivali,
 • Tout le monde dehors! Açık hava festivalidir.

Standart 20: Bu temel Fransızca programı, öğrencilerin temel Fransızca bilgilerini geliştirmelerini sağlarken, okul dışı aktivitelerle diğer öğrencilerle sosyalleşerek Fransızca pratik yapmaları olanağını sunmaktadır. Haftada 20 ders bulunmaktadır.

Premium 30: Sözlü ve yazılı iletişim için ek dersler ile beraber yoğun eğitim programı olarak tasarlanmıştır. Haftada 30 ders bulunmaktadır.

Özel: Bu kişisel bire bir öğrenme deneyimi, geliştirmek istediğiniz temel Fransızca becerilerinde yoğun bir şekilde ilerlemenizi sağlar. Programın yoğunluğu ve haftalık ders sayısı, öğrencinin ihtiyacına göre tasarlanır.

Kombi 5 ve 10 kursları: Bu kombinasyon kursu, hem özel hem de grup derslerinin faydalarını harmanlayarak, sözlü ve yazılı Fransızca hakkında daha derin bir anlayış kazanmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Haftada 25 veya 30 ders grup sınıfı; haftada 5 veya 10 özel ders seçeneği sunulmaktadır.

Yoğun 25: Fransızcada sözlü iletişime de ağırlık verilerek genel dil donanımları temelinde öğrencilerin ustalaşması için Yoğun 25 programı tasarlanmıştır. Haftada 25 ders yapılmaktadır.

Sınava Hazırlık: Fransızca DELF/DALF veya TCF sınavına hazırlanan öğrenciler için tasarlanan bu hazırlık kursu, sınavlarda uzmanlaşmanızı sağlamak için size kapsamlı ve özel bir öğrenme deneyimi sunar. Program süresi 4 hafta olup, haftada 30 ders verilmektedir.

University Pathway (Üniversite Yolu): Fransız kültüründe sanat, tarih ve gastronomi bolluğu sayesinde, kozmopolit Lyon şehri, Fransızca öğrenmek ve daha yüksek eğitime hazırlanmak için mükemmel bir tercihtir. Yoğun öğrenci nüfusu ile Lyon, benzersiz enerji ve gece hayatına sahiptir. Ayrıca sakin, güzel ve açık alanlar ve keşfedilmeyi bekleyen birçok yer vardır. Fransa’daki üniversite partnerlerimiz; uluslar arası ilişkiler, iş, finans, sanat, tasarım ve şarap işletmeciliği alanlarında lisans eğitimi seçeneklerini sunar.

Öğrencilere aile yanı konaklama, öğrenci apartmanı, rezidans veya otel seçeneği sunulmaktadır. İster yetişkin öğrencilerimiz yerlilerle doğrudan temas halinde olmak ister diğer uluslararası öğrencilerle yaşamak ya da kaldıkları süre boyunca tamamen bağımsız olmak isteseler, ihtiyaçlarını ve beklentilerini en iyi şekilde karşılayacak konaklama seçeneğine sahiptirler.

AİLE YANI

Ev sahibi bir ailenin yanında kalmak, yerel kültür hakkında bilgi edinmek, ev sahiplerinizle günlük hayatı deneyimlemek ve günlük ifadeleri ve konuşma dilini öğrenmek için harika bir yoldur. Aile yanı konaklama, sadece kahvaltı veya akşam yemekli seçenekli tek kişilik odalar, paylaşımlı mutfak ve paylaşımlı banyo sunmaktadır.

ÖĞRENCİ APARTMANI

Tren istasyonuna sadece 10 dakika yürüme mesafesinde olup okula 20 dakika mesafededir. Dairede oturma odası, tam donanımlı mutfak, dört adet çift kişilik veya tek kişilik yatak, paylaşımlı banyo ve iki adet paylaşımsız banyo bulunmaktadır. Lyon şehir merkezindeki en büyük alışveriş merkezlerine çok kısa bir mesafede olan öğrenci apartmanı, dünyanın her yerinden gelmiş olan Alpadia öğrencileriyle sosyalleşme imkanı sunmaktadır.

REZİDANS

Okula toplu taşıma ile sadece 25 dakika mesafededir. Rezidans stüdyo dairesinde paylaşımsız banyo, küçük bir mutfak bulunan oturma odası bulunmaktadır. Çamaşırhane vardır. Rezidans çevresinde diğer öğrencilerin de yaşadığı konutlar olduğu için yerel halkla tanışıp konuşma pratiği fırsatınız olacaktır.

OTEL

Diğer konaklama tercihlerine ilaveten, okul çevresinde başka seçenekler de vardır. 5 yıldızlı lüks odalardan pansiyonlarda basit işlevsel odalara kadar, bir çok seçenek bulunmaktadır.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_63c0a6a62f50c .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c0a6a62f50c .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c0a6a62f50c .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c0a6a62f50c .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63c0a6a631619 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c0a6a631619 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c0a6a631619 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c0a6a631619 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63c0a6a633800 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c0a6a633800 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c0a6a633800 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c0a6a633800 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_63c0a6a6ac5ab a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_63c0a6a6ac5ab a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_63c0a6a6ac5ab a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_63c0a6a6ac5ab a:hover{ color: #ffffff; }