inlingua, geleneksel yöntemler değil Fransızcayı çok daha hızlı bir şekilde anlamanıza ve konuşmanıza olanak tanıyan doğal sözlü öğrenme tekniklerine dayanan özgün bir yöntem geliştirmiştir. Bu yöntemin başarısı 1968’den bu yana devamlı kanıtlanmaktadır. Eğitmenlerimizin hepsi üniversite mezunudur ve yabancılara Fransızca öğretiminde nitelikli profesyonellerdir ve hepsinin anadili Fransızcadır. inlingua La Rochelle için her kursiyere maksimum konuşma süresi sunmak son derece önemlidir, bu yüzden sınıf mevcudu çok küçüktür. inlingua La Rochelle, Fransızcayı hızlıca geliştirmek isteyenler için seçenekler sunar. Öğrencilerimizin topluluk önünde konuşma korkusunu yenmelerini, kişisel ve mesleki hedeflerine ulaşmalarını sağlar. Rol yapma oyunu, günlük durumlarda dili kullanmanızı sağlama açısından faydalıdır. Öğrencilerimiz zengin bir aktivite seçeneği sunan çok çeşitli kaynaklara erişebilir. Eğitimcilerimiz, yüz yüze öğretime dinamik bir ritim sağlayan sayısız kaynağa, çeşitli araçlara ve çeşitli etkinliklere sahiptir. Özel paketlerimiz, eğiticinin her kursiyer için hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olacak en iyi faaliyetleri hedeflemesini sağlar.

inlingua La Rochelle Dil Okulu, şehir merkezine ve sahile sadece bir taş atımı mesafede bulunmaktadır. En yakın otobüs durağı, okula sadece 100 m mesafede yer almaktadır. Şehir merkezine her 15 dakikada bir kalkan otobüslerle 10 dakikada ulaşabilirsiniz. La Rochelle tren istasyonu, şehrin kalbine yer almaktadır. Tren istasyonu ile inlingua arasındaki mesafe bisikletle 10 dakika sürmektedir. Güzel manzaralı bisiklet yolunu kullanarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Geleneksel Fransız restoranları ve pastaneleri, okuldan 1 dakikadan daha kısa sürede yürüme mesafesindedir. La Rochelle, Fransa’nın Nouvelle-Aquitaine bölgesinin Charente-Maritime ilinde yer alan bir ilçedir. Aynı zamanda Biskay Körfezi kıyısında bulunan bir liman şehridir.

14 sınıf,

Engelli erişimi,

Medya kütüphanesi,

IT odası,

Ücretsiz fiber optik kablosuz internet,

Ücretsiz park yeri,

Geniş gölgeli teras alanı,

Kahve makinesi,

Su sebili,

Kapalı bisiklet alanı,

Okuma alanı,

Turist danışma alanı,

Mikrodalga fırın ve buzdolabı bulunan mutfak,

Sıcak ve soğuk içecekler.

inlingua La Rochelle Dil Okulu, öğrencileri için sosyal etkinlikler düzenlemektedir. Bu etkinliklerden bazıları:

Konuşma Sınıfı: Fransa ve Fransa dışındaki Fransız toplulukları, Fransa’ya özgü güncel konular, müzik, sinema ve mutfak kültürü, gezip görülen yerlerin anlatılması.

Aşçılık Atölyesi: Fransız mutfağına özgü yemeklerin pişirilmesinin öğretildiği aşçılık atölyesi.

Multimedya ve Kültür Atölyesi: Kısa filmler yapmak, La Rochelle’de gezip görülen yerlerin anlatıldığı gezi blogu yazmak, klasik Fransız “bande dessinée” tarzında öyküler yazmak, Vodvil Tiyatrosu, ünlü Fransız edebi eserleri, La Rochelle Francofolies Müzik Festivali, Fransız müzik kültürü, ünlü Fransız sanatçılarından Pagnol, Truffaut, Godard ve Costa Gavras gibi önemli kişilerin filmlerini ve La Rochelle’de yapılan filmlerini içeren sinema gösterimleri ile Fransa sinema kültürünün tanıtılması.

Spor etkinlikleri: Yelkencilik, Rüzgar Sörfü, Plaj Futbolu, Yüksek İp Parkurunda Zip Line, Sörf, Tırmanış.

Geziler: Şehrin çeşitli kültürel, tarihi, turistik ve eğlenceli yerlerine rehberli geziler:

8,445 m² alanda kurulan, 1200 adet hayvan ve 600 adet hayvan türüne ev sahipliği yapan ve toplamda 3 milyon litre su içeren Aquarium de La Rochelle akvaryumu,

Vieux-Port de La Rochelle (La Rochelle Eski Liman) kuleleri,

Muséum d’histoire naturelle de La Rochelle Doğa Tarihi Müzesi,

Musee du Nouveau-Monde Yeni Dünya Müzesi,

Île de Ré Adası,

Bordeaux’nun tarihi anıtları ve Cité du Vin Müzesi,

General Lafayette’nin ünlü gemisi,

Konyakın anavatanı Cognac bölgesini ziyaret ve konyak tadımı,

Marais Poitevin bataklığında kayık turu,

Laser Tag,

Kaçış Odası,

Sahilde piknik,

Yerel bar, restoran, pub, gece hayatı deneyimi.

YETİŞKİNLER İÇİN FRANSIZCA DİL PROGRAMLARI

Yetişkinler için Fransızca Dil Programlarında Genel Fransızca, Sınav Hazırlığı, 30+ Yaş Grubu, 50+ Yaş Grubu, Yoğun Fransızca, Birebir Ders, Combi ve Aile Programı olmak üzere 8 farklı program sunulmaktadır.

GENEL FRANSIZCA

Haftada 15 saatlik program seçeneğinde 16 yaş ve üstü öğrencilere dil eğitimi verilmektedir. Haftada 20 saatlik program seçeneğinde dil eğitiminin yanı sıra atölyeler de sunulmaktadır.

SINAV HAZIRLIĞI

Resmi Fransızca dil yeterliği sınavları (DELF, DALF, TEF, DCL), lise mezuniyeti (Abitur, Leaving Cert, A-Levels, Bachillerato vb) ve binational (bachibac, abibac vb) sınavlarına hazırlık olmak üzere farklı seçenekler sunulmaktadır.

DELF 20: Maksimum 6 öğrencilik sınıflarda 15 saat Genel Fransızca + 5 saat sınav hazırlığı sunulmaktadır.

DELF & DALF Grup Birebir: 15 saat Genel Fransızca sınıf + 5 saat sınav hazırlığı birebir.

Diğer Sınavlar: Maksimum 6 öğrencilik sınıflarda 15 saat Genel Fransızca + 5 saat sınav hazırlığı.

30+ YAŞ GRUBU

30 yaş ve üstü öğrenciler için tasarlanan programda sınıflarda maksimum 6, etkinliklerde maksimum 15 öğrenci mevcudu bulunmaktadır. Haftada 15 ve 20 saat olmak üzere iki farklı eğitim seçeneği sunulmaktadır. Dil eğitimi yanı sıra, tarihi ve turistik geziler, Fransız mutfağı, sineması, müziği, sanatı vb atölyeler düzenlenmektedir.

50+ YAŞ GRUBU

50 yaş ve üstü öğrenciler için tasarlanan programda haftada 20 saat eğitim sunulmaktadır. Dil eğitimi yanı sıra, tarihi ve turistik geziler, Fransız mutfağı, sineması, müziği, sanatı vb atölyeler düzenlenmektedir.

YOĞUN FRANSIZCA

18 yaş ve üstü öğrenciler için haftada 30 saat olarak tasarlanmıştır. Haftada 25 veya 30 saat olmak üzere 2 seçenek sunulmaktadır. Dil eğitimi sınıfında maksimum 10, multimedya ve konuşma atölyelerinde maksimum 4 öğrenci mevcudu bulunmaktadır.

BİREBİR DERS

17 yaş ve üstü öğrencilerin spesifik ihtiyaçlarına göre tasarlanan birebir eğitim programıdır. Sunulan seçeneklerden bazıları, haftada 15, 20, 25 ve 30 saat eğitimdir.

COMBI: GRUP & BİREBİR

17 yaş ve üstü öğrencilerin spesifik dil eğitimi ihtiyaçlarına göre şekillendirilen programda hem sınıf hem de birebir dersler sunulmaktadır. Program seçeneklerinden bazıları:

Combi A: 15 saat sınıf + 5 saat birebir olmak üzere toplam 20 saatlik Genel Fransızca.

Combi C: 15 saat sınıf + 2 saat atölye + 5 saat birebir olmak üzere toplam 22 saatlik Genel Fransızca.

Combi G: 15 saat sınıf + 2 saat atölye + 10 saat birebir olmak üzere toplam 27 saatlik Genel Fransızca.

AİLE PROGRAMLARI

Ebeveynler ve/veya büyükebeveynler dil eğitimi alırken, çocukları ve/veya torunlarına yaş gruplarına göre özelleştirilmiş bakım, konaklama ve Fransızca dil eğitimi programları sunulur. Çocuklar, 0-5, 6-9 ve 10+ yaş olmak üzere üç farklı şekilde gruplandırılır. Her grubun yaşına ve gereksinimlerine uygun programlar tasarlanır. 0-5 yaş grubu için Fransız bakıcı ile beraber evde konaklama, 6-9 yaş grubu için golf ve müze gezileri gibi etkinlikler, 10+ yaş grubu için Fransızca dil programı ve sosyal etkinlikler vb seçenekler sunulur.

ÖĞRENCİ PROGRAMLARI

Öğrenci programlarında Öğrenci ve Demi-Pair olmak üzere iki farklı program sunulmaktadır.

Öğrenci: Fransızca eğitim veren bir üniversitede okumak isteyen öğrenciler için tasarlanmış olan programda haftada 15, 20 ve 22.5 saat olmak üzere üç farklı seçenek bulunmaktadır.

Demi Pair: Aile yanında yarım pansiyon (kahvaltı & akşam yemeği) ücretsiz konaklarken, gündüz inlingua’da dil eğitimi alıp öğleden sonra (haftada en az 18 saat) ev sahibi ailenin çocuklarına bakmak ve ev işlerini yapmak şeklinde tasarlanmış programdır.

ÇOCUK PROGRAMLARI

Çocuk programlarında Genel Fransızca, Fransızca + Etkinlikler (Tam Gün) (13+ Yaş), Yaz Kampı, Çocuk Yelken, Tenis Pro ve Okul Grupları olmak üzere 6 adet farklı program sunulmaktadır.

GENEL FRANSIZCA

Maksimum 10 öğrencilik sınıflarda 8-12 ve 13-17 olmak üzere iki farklı yaş gruplarına göre belirlenmiş gruplarda haftada 15 saatlik Fransızca dil eğitimi programıdır.

FRANSIZCA + ETKİNLİKLER (TAM GÜN) (13+ YAŞ)

Fransızca + Etkinlikler: Sabah Fransızca dersi verilir. Öğleden sonra eğlenceli ve ilginç çeşitli etkinlikler düzenlenir.

Fransızca + Yelken: Sabah Fransızca dersi verilir. Öğleden sonra Fransız Yelken Federasyonuna bağlı Yelken kulübünde Yelken etkinliği yapılır.

Fransızca + Rüzgar Sörfü: Sabah Fransızca dersi, öğleden sonra rüzgar sörfü.

Fransızca + Etkinlikler + Sınav Hazırlığı: Fransızca dersi, çeşitli etkinlikler ve sınav hazırlığı programını içermektedir.

5 Saatlik Ek Birebir Ders: Programlara ek olarak 5 saatlik birebir Fransızca dersi seçeneği sunulmaktadır.

YAZ KAMPI

13-15 ve 16-17 olmak üzere iki farklı yaş grupları olarak ayrı sınıflar oluşturulmaktadır. Maksimum 10 öğrenci bulunan sınıflarda öğleden önce haftada 15 saat Fransızca dersi verilmektedir. Öğleden sonra ise etkinlikler düzenlenmektedir.

Fransızca + Etkinlikler: Sabah Fransızca dersi verilir. Öğleden sonra eğlenceli ve ilginç çeşitli etkinlikler düzenlenir.

Fransızca + Yelken: Sabah Fransızca dersi verilir. Öğleden sonra Fransız Yelken Federasyonuna bağlı Yelken kulübünde Yelken etkinliği yapılır.

Fransızca + Rüzgar Sörfü: Sabah Fransızca dersi, öğleden sonra rüzgar sörfü.

Fransızca + Etkinlikler + Sınav Hazırlığı: Fransızca dersi, çeşitli etkinlikler ve sınav hazırlığı programını içermektedir.

5 Saatlik Ek Birebir Ders: Programlara ek olarak 5 saatlik birebir Fransızca dersi seçeneği sunulmaktadır.

ÇOCUK YELKEN

14-17 yaş grubuna yönelik tasarlanan yelken programında her gemide 5 öğrenci ve 1 kaptan antrenör bulunmaktadır. La Rochelle kıyısı çevresinde yapılan seyirde La Rochelle Yelken Okulunun görevlendirdiği uzman kaptan antrenör tarafından öğrencilere yelkencilik teknikleri öğretilecek ve öğrenci ve kaptan antrenör bu 5 günlük yelken yolculuğu boyunca beraber gemide konaklayacaklardır. Uluslararası öğrenciler, Fransız öğrencilerle aynı grupta olacağı için Fransızca pratik imkanı yakalayacaklardır.

TENİS PRO

13 ve daha üstü yaştaki çocukların Fransızca derslerine ek olarak profesyonel tenis eğitimi aldığı ve haftada en az 2 adet tenis turnuvasına katıldığı programdır. Program boyunca öğrenciler, Aytré Tenis Kulübünde tenis antrenörü yönetiminde antrenman yapacaklardır.

OKUL GRUPLARI

Kendi ülkelerindeki aynı okuldan öğrenci ve öğretmenlerden oluşan özel gruplara sunulan programda öğleden önce Fransızca dersi verilir. Öğleden sonra etkinlikler yapılır.

AİLE YANI

Konaklama servisimiz, ev sahibi aileleri seçerken onların misafirperverliği ve güvenirliğini titizlikle kontrol etmektedir. Fransızca konuşma pratiği, ev ortamı sıcaklığı ve samimi bir konaklama deneyimi yaşarken, Fransız kültür ve geleneklerini öğrenebilirsiniz. Aynı anadili konuşan öğrenciler mutlaka farklı evlere yerleştirilecektir. Ev sahibi aileler, La Rochelle’ye ilk vardığınızda sizi istasyon veya havaalanında karşılayacaklardır. Okulun ilk gününde sizi okula götürerek ulaşım seçenekleriniz konusunda bilgilendireceklerdir. Evler ile okul arasındaki mesafe, yürüme, bisiklet veya toplu taşıma ile en az 10 en fazla 45 dakika mesafede yer almaktadır. Standart aile yanı konaklamada haftaiçi sabah ve akşam yemeği içeren yarım pansiyon ve haftasonları üç öğünü de içeren tam pansiyon yemek sunulmaktadır. Çocuk öğrencilere ise ev sahibi aile tarafından her gün paketlenmiş öğle yemeği verilecektir. Özel banyo, özel diyet (vegan, glutensiz vb) vb farklı tercihler de öğrenci talep ettiği takdirde sunulmaktadır.

EV

inlingua, La Rochelle’deki en büyük emlak ajansı ile partnerliği sayesinde yıl boyunca 50, yaz mevsiminde 300 adet kişisel konaklama yeri sunmaktadır. Böylece öğrenci, evcil hayvan, oda sayısı, konum, hizmetler vb kendi özel isteğine göre kolayca konaklama bulabilmektedir. Okula ve Minimes sahiline yakın mesafe, ücretli otopark, evcil hayvan dostu, kahvaltı, kablosuz internet, nevresim, havlu gibi özellikler sunulmaktadır.

REZİDANSLAR

Utopia Residence: 2018 yılında inşa edilmiş 200 odalı modern Utopia Residence, La Rochelle’deki 16-30 yaş arasındaki öğrenciler ve çalışanlar için pratik ve uygun fiyatlı konaklama imkanı sunmaktadır. Rezidans, inlingua’ya 5 km mesafedeki Lagord’ta konumlanmaktadır. Okula otobüsle 30 dakikada ulaşabilirsiniz. Dükkanlar, kasaplar, pastaneler ve süpermarketler yürümeyle 10 dakikadan daha az mesafededir. La Rochelle’in en merkezi noktalarından biri olan The Place de Verdun’a otobüsle 15, yürümeyle 30 dakikada ulaşabilirsiniz. Her odada mini mutfak, banyo, duş, tuvalet, nevresim ve büyük depo alanı bulunmaktadır. Oda temizliği, çamaşır yıkama, ve nevresim temizliği öğrencinin sorumluluğundadır. Öğrenciler kendi havlusunu getirmelidir. Tesiste mini çamaşırhane bulunmaktadır. Tesiste 7/24 personeller görevlendirilmiştir. Geniş ortak alanlarda personel tarafından düzenlenen etkinlikler sayesinde eğlenebilir ve yeni insanlarla tanışarak sosyalleşebilirsiniz.

Residence New Rochelle: Rezidans, inlingua’ya sadece 5 dakika yürüme mesafesindedir. Sahile mesafesi sadece 300 metredir. 16 m²’lik odalarda: Bireysel banyo, banyo veya duş, ayrı bir odada tuvalet. Ana odada çift kişilik yatak, ders çalışma masası ve sandalyesi, gardrop, elektrikli ısıtıcı, düz ekran televizyon havlu ve nevresim. Talep edilirse çaydanlık, kahve makinesi, oyunlar. Çoğu stüdyo dairede tam donanımlı mutfak; lavabo, çift elektrikli ocak, mikrodalga fırın, buzdolabı, depo, tabak, tencere, yemek yeme alanı). Tesiste ücretsiz kablosuz internet, ücretli otopark, yüzme havuzu, açık ortak alanlar.

Residence Escale Marine: Sonbahar ve kış mevsiminde tam teşekküllü hizmet veren Escale Marine’nin ilkbahar ve yaz döneminde çok az bir kısmı aktiftir. 3 yıldızlı rezidanstan inlingua’ya otobüsle 5, bisikletle 10, yürümeyle 20 dakikada ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine çok yakın mesafede konumlanan rezidanstan ünlü Vieux Port’a yürümeyle 10 dakikada veya deniz otobüsüyle daha kısa sürede ulaşabilirsiniz. Tesiste ücretli sıcak iç ortam havuzu, spor salonu, hamam, kahvaltı, otopark ve kablosuz internet bulunmaktadır. 18 m²‘lik modern ve konforlu stüdyo daireler, bir veya iki kişiliktir. Evcil hayvan dostu dairelerde, mikrodalga fırın ve elektrikli ocak bulunan mutfak alanı, düz ekran televizyon, ücretsiz kablosuz internet ve banyo bulunmaktadır.

HOSTEL

Youth Hostel: Youth Hostel, yemek hizmeti sunmakta olup, inlingua’ya 5 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Liman manzaralı modern pansiyonda konforlu bir konaklama deneyimleyeceksiniz.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_6641fdf20e5ad .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6641fdf20e5ad .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_6641fdf20e5ad .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_6641fdf20e5ad .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_6641fdf210707 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6641fdf210707 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_6641fdf210707 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_6641fdf210707 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_6641fdf2125a2 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6641fdf2125a2 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_6641fdf2125a2 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_6641fdf2125a2 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_6641fdf26ff9f a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_6641fdf26ff9f a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_6641fdf26ff9f a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_6641fdf26ff9f a:hover{ color: #ffffff; }