1969 yılında İngiliz sömürgesinden çıkarak bağımsızlığını kazanan Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’ni oluşturan yedi emirlikten biridir. 20. Yüzyılın başında küçük bir liman kasabası olan Dubai’nin ekonomik olarak gelişmeye başlaması 1969 yılında petrol bulunması ve petrolün ihraç edilmesiyle başlamıştır. İngilizce anadil olmamasına rağmen, yabancı nüfusun çokluğu, şehrin ticaret, alışveriş ve turizm merkezi olması, hemen hemen herkesin ortak dil olan İngilizce konuşarak anlaşması Dubai’de İngilizce Dil Eğitimi opsiyonunu, yurtdışında dil eğitimi almak isteyen adaylar için ön plana çıkarmaktadır.

Dubai’de güneş tüm yıl boyunca parlar, alışveriş ve eğlence tesisleri dünya standartlarındadır ve maaşlar vergiden muafdır. Dubai’de yaşamak her zaman heyecan vericidir çünkü yeni ve farklı şeyler her zaman gerçekleşir. Sürekli hareket halinde olan bir şehir olarak Dubai, sakinleri ve ziyaretçileri için her zaman daha yüksek yükseklikler ve daha iyi olanaklar ve konfor için çabalamaktadır.

ES Dubai Dil Okulu, öğrencilerin çalışmalarını planlamak için amaçlarına ve ihtiyaçlarına odaklanmaktadır. İngilizce öğretme yaklaşımı ‘Öğrenci Merkezlidir’ ve öğrencilerin derse aktif olarak katılmaları ve ilgilendikleri konular hakkında önerilerde bulunmaları teşvik edilmektedir. Es Dubai öğrenci bağımsızlığını teşvik etmeyi ve dersleri planlarken geri bildirimlerini dikkate almayı amaçlamaktadır. Tüm öğretmenler, öğrencilerin öğrenmek için motive olması ve kursların ilginç, alakalı ve eğlenceli olması için heyecan verici, etkileşimli dersler planlar. Tüm öğretmenler, İngilizce’yi yabancı dil olarak öğretme konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahip, nitelikli ana dili İngilizce olan kişilerdir.  Ayrıca Es Dubai’de yüksek oranda Diploma ve Master eğitimli öğretmen bulunmaktadır.

ES Dubai’de, insanların İngilizce okumayı seçmelerinin birçok nedeni olduğunu anlıyoruz ve bunun için sizi hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak ve teşvik edici bir ortam sağlayacağız. ES Dubai, öğrenme hedeflerinize ulaşmanızda size yardımcı olacak ve sizi yeni kursunuza dahil edecek deneyimli öğretmenler tarafından öğretilen geniş bir program seçkisi sunmaktadır.

Okulumuz, New Dubai’nin kalbinde yer alan Jumeirah Lake Towers’ta (JLT) yer almaktadır. JLT, çok çeşitli gıda, perakende, spor ve eğlence seçeneklerinin yanı sıra toplu taşıma araçlarına (iki metro istasyonu) kolay erişim sunan elverişli bir konuma sahiptir ve Dubai Marina Mall ve plaja sadece birkaç dakika uzaklıktadır. Güvenli bir ortam ve öğrenci yurduna ücretsiz servis ile ulaşabilmek de uluslararası öğrenciler için ideal bir ortam sağlamaktadır.

ES Dubai Dil Okulu binasında;

 • Sınıf başına ortalama 10 öğrenci, en fazla 18,
 • Sınıflarda akıllı yazı tahtaları ve diğer son teknoloji eğitim ekipmanları,
 • Öğrencilerin yaşı ortalama 24, minimum 16,
 • Ders süresi 45 dakika,
 • Market,
 • Kafeterya
 • Bilgisayar salonu,
 • Sınırsız ve kablosuz internet,
 • Kütüphane,
 • Bireysel çalışma salonu,
 • Oyun/öğrenci salonu,
 • Avlu/bahçe bulunmaktadır.

Dubai bir Arap ülkesi olarak birçok kişinin aklında kapalı bir ülke imajı yaratabilir. Fakat  Dubai sahip olduğu vizyon gereği başta giyim tarzlarına vermiş olduğu özgürlük ve hayatın birçok noktasında sağlamış olduğu yaşam kolaylığı sonucu başta birçok İngiliz, Amerikan ve Avrupalı milletlerle beraber  dünyanın her yerinden milletin birarada özgürce yaşayabileceği bir ortam oluşturmuştur. Dubai’de dilediğiniz gibi giyinebilirsiniz ve gece kulüplerinde ve birçok restaurantlarda alkol tüketimi serbesttir. Hatta haftanın en az 1 günü kadınlar için Ladies night mevcuttur ve bu günde kadınlar için sınırsız ve ücretsiz alkol tüketim hakkı mevcuttur. Hatta yemeklerde % 60 lara varan indirimler de mevcuttur. Erkekler de katılabilir fakat onlar için ücretsiz mekan oranı çok azdır. Ayrıca kadınlara metroda özel bir bölüm her zaman vardır, tercihe göre karışık alanda yada sadece kadınlara özel olan alanı kullanabilirsiniz.

Her öğrencinin eğitim macerasının tadını çıkarmasını ve şehrin sunduğu olanakların en iyisini keşfetmesini istiyoruz. Düzenlediğimiz sosyal etkinlikler, öğrencilerimizin konuşma pratiği yapmasını, hem tatil hem eğitimi bir arada deneyimlemesini ve bir çok arkadaş edinmesini ve nihayet hiç unutamayacağı anılar biriktirmesini sağlar. Yolculuğunuz anlardan oluşuyor, bu yüzden her anınızı sayın!

İşte keyfini çıkarabileceğiniz inanılmaz aktivitelerden bazıları:

 • Çölde Safari
 • Büyük Cami
 • Louvre müzesi
 • Özel sinema
 • Yat partisi
 • Helikopter turu
 • Dubai otobüs turu
 • VR Sanal gerçeklik parkı
 • Yaban Wadi Su parkı
 • Kayak Dubai
 • Ferrari World tema parkı
 • Dubai Akvaryum
 • Eski şehir yürüyüşü
 • Hatta’da bir gün.

Genel İngilizce: ES kursları, dil ve iletişim becerilerinizi geliştirmenize, İngilizce yeteneğinizi geliştirmenize veya öğrenmenin eğlencesi için İngilizce öğrenmenize olanak sağlamak üzere tasarlanmıştır. Genel İngilizce kurslarımız kişisel hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Sınıf mevcudu ortalama 10, en fazla 18 öğrencidir. Haftada 15 veya 30 ders seçenekleri vardır.

IELTS kursu: Öğrencileri yazma, konuşma, dinleme ve okuma olmak üzere dört uzmanlık alanında değerlendiren akademik eğitim modüllerine hazırlar. Sınıf mevcudu ortalama 10, en fazla 18 öğrencidir. Haftada 15 veya 30 ders seçenekleri vardır.

Konuşma Kursu: Kendine güvenen ve doğru İngilizce konuşma çoğu öğrencinin temel amacıdır. ES’de konuşma sınıflarımız, temel İngilizce bilgisine sahip olan ve daha fazla uygulama ve hata düzeltmeye ihtiyaç duyan öğrenciler için tasarlanmıştır. Sınıf mevcudu ortalama 10, en fazla 18 öğrencidir. Haftada 15 veya 30 ders seçenekleri vardır.

Telaffuz Kursu: Telaffuzunuza, fonetik grafiğinize ve genel iletişiminize odaklanacak bir sınıf aracılığıyla telaffuz ve konuşma becerilerinizi öğrenin ve geliştirin. Bu etkileşimli oturumlarda İngilizce dil becerilerinizi geliştirmek için oyunlar, videolar ve etkinlikler yer alacaktır.

Cambridge Celta Kursu: CELTA (Diğer Dilleri Konuşanlara İngilizce Öğretimi Sertifikası) yabancı dil olarak İngilizce öğretmek için bir niteliktir. Kursu bitirir bitirmez öğretime başlamanız için ihtiyacınız olan teknikleri ve güveni sağlayacak yüz yüze öğretim uygulamasıyla pratik beceriler geliştirmeye odaklanırsınız. Sınıf mevcudu en fazla 12 öğrencidir. 4 farklı kurs seçeneği vardır. Yoğun 5, yarı zamanlı 10-12, tam zamanlı çevrimiçi 5, yarı zamanlı çevrimiçi 12 hafta sürmektedir.

Aradığınızı bulacağınızdan emin olmak için size çeşitli seçenekler sunmak için çeşitli profesyonel konaklama sağlayıcıları ile ortaklık yapılmıştır.

REZİDANS

Uninest Konutlar

Uninest, Dubai’de eğitim alan öğrenciler için güvenli ve esnek konutlar sunan bağımsız bir öğrenci konaklama şirketidir. Tesis, Jumeirah Lake Towers’a sadece 35 dakika uzaklıktadır.

Uninest, tamamen gömme dolaplar, yataklar ve çalışma masaları ile döşenmiş tek ve ikiz odalar sunmaktadır. Rezidans aynı zamanda rahat yaşam, çalışma ortamı ve sosyal alanlara odaklanarak her öğrencinin çalışma deneyimini geliştirmek için tasarlanmıştır. Tesis, ES Dubai’ye her gün ücretsiz servis otobüsü hizmetinin yanı sıra Dubai’deki önemli yerlere ücretsiz ulaşım imkanı sunmaktadır.

Ortağımız Uninest, özellikle ihtiyaçlarınız için tasarlanmış harika bir konaklama seçeneği sunmaktadır. Çalışma odaları, spor salonu, yüzme havuzu ve muhteşem bir sosyal alan ile öğrencilerin Uninest’te unutulmaz bir deneyim yaşamaları garanti edilmektedir.

Evden uzakta bir ev gibi hissedeceğiniz Uninest Konutlarının sunduğu olanaklar:

 • Klima: Her odada klima ünitesi bulunmaktadır.
 • Wi-Fi: Yüksek hızlı internet (Wi-Fi) binanın tüm ortak alanlarında mevcuttur.
 • Faturalar: Tüm elektrik faturaları kiranıza dahildir.
 • Mutfak: Tüm dairelerde ortak mutfak bulunmaktadır. Bir ocak, buzdolabı ve daha fazlasını içerir.
 • Spor salonu: Tüm gün açık olan tam donanımlı spor salonu, öğrencilerin kullanımına açıktır.
 • Yüzme havuzu: Eğitimli cankurtaran bulunan bir havuz gündüz saatlerinde açıktır.
 • Çalışma alanı: Öğrencilerin kullanabileceği sessiz ama sosyal bir grup çalışma alanı mevcuttur.
 • Dinlenmek için açık alan: Öğrencilerin dinlenmesi ve şehrin manzarası için açık bir alandır.
 • Café: Kafe alanı sakinleri için sağlıklı ve rahat yemekler sunmaktadır.
 • Erişim kartı: Her ikamet eden birine kişisel erişim kartı sağlanmaktadır.
 • 7/24 bakım ekibi: Binada bir sorun çıkarsa 7/24 bakım ekibimiz var.
 • 24 saat Destek Hizmeti: Güler yüzlü Müşteri Destek Hizmetleri Ekibi 7/24 yerinde hizmetinizdedir.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_663f2e6b8d6f2 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_663f2e6b8d6f2 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_663f2e6b8d6f2 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_663f2e6b8d6f2 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_663f2e6b8f780 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_663f2e6b8f780 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_663f2e6b8f780 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_663f2e6b8f780 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_663f2e6b91614 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_663f2e6b91614 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_663f2e6b91614 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_663f2e6b91614 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_663f2e6c12e27 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_663f2e6c12e27 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_663f2e6c12e27 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_663f2e6c12e27 a:hover{ color: #ffffff; }