Kaplan International, 80 yılın üzerinde deneyimiyle Birleşik Krallık, İrlanda, Avustralya, Yeni Zelanda, Malta, Kanada ve Amerika gibi çok çeşitli ülkelerde İngilizce eğitimi veren prestijli bir kurumdur. Dünya çapında 1.000’den fazla öğretmeniyle her yıl 75.000 kadar öğrenci ağırlayan Kaplan; New York, Boston, Londra, Dublin, Toronto, Los Angeles ve Melbourne gibi dünyanın önde gelen şehirlerinde şehir, kasaba, kampüs ya da plajda eğitim seçenekleriyle İngilizcenizi hayatın tadını çıkararak en ideal şekilde öğrenme olanağı sunar. Bugün Kaplan International dendiğinde ‘eğitimde çeşitlilik, akademik bütünlük ve teknolojik yenilik’ ile özdeşleşmiştir. Kaplan’ın amacı, eğitim verdiği öğrencilerinin her birinin eğitimleri süresince olabilecek maksimum ilerlemeyi kaydetmelerine olanak sağlamaktır. Kişisel, akademik başarı ve başarılı bir kariyer yolunda Kaplan International English’ten daha iyi bir başlangıç yoktur. Kaplan Aspect okullarının British Council, Accet, ACELS, NEAS, NZQA, Language Canada akreditasyonları bulunmaktadır. Ayrıca English UK Member, Marketing English in Ireland, English Australia Member College ve English New Zealand kurumlarına akreditasyonu bulunmaktadır.

Sydney: 1700’lü yıllarda Aborijinlerin yaşadığı Sydney daha sonra İngilizlerin göçüyle birlikte şu anki konumunda kurulmaya başlamış, şehir yakınlarında altın bulunmasıyla beraber tüm dünyadan göç alarak gelişmiştir. Şehir günümüzde de kozmopolit yapısını korumakta olup tahminen ülke nüfusunun %40’ı Avustralya doğumlu değildir. Şehrin kozmopolit yapısı dil eğitimi almaya giden öğrencilerin adaptasyonu konusunda oldukça avantaj sağlamaktadır. Dünyadaki en kültürel farklı şehirlerden biri olarak kabul edilen Sydney, tarih, doğa, kültür, sanat, moda, yiyecek ve tasarım ile doludur.

Kaplan International Sydney Dil Okulu, 1998 yılında Sydney şehir merkezinde kurulmuştur. Tüm öğretmenlerimiz üniversite mezunu olup CELTA veya benzer sertifikalara sahiptir. Bazı eğitmenlerimiz DELTA, PGCE, veya uygulamalı dilbilim dalında yüksek lisans derecesine de sahiptir. Okulumuz Cambridge test merkezidir. Okulumuz, modern ve heyecan verici bir ülke olan Avustralya’da, öğrencilerine rahat yaşam tarzının ve güneşli iklimin keyfini çıkarırken aynı zamanda eğitim alma olanağı sunmaktadır.

Kaplan International Sydney İngilizce dil okulu, Avustralya’nın ünlü Sydney şehrinde bulunmaktadır. Okul binası bu heyecanlı şehrin merkezinde Sidney’in Merkezi İş Bölgesi’nde (CBD) konumlanmıştır. Doğrudan Town Hall istasyonuna giden yol boyunca kampüse toplu taşıma araçları ile kolayca ulaşılabilmekte ve alışveriş, yemek ve eğlence gibi şehrin sunduğu her şeyin tadını çıkarmak için ideal bir konumdadır. Kaplan Sydney Dil Okulunun şehir merkezine mesafesi yürümeyle 10; bisiklet, otobüs ve metroyla 5 dakikadır.

Sydney, Avustralya’nın New South Wales eyaletinin başkenti ve Avustralya ile Okyanusya’nın en kalabalık şehridir. Avustralya’nın güneydoğu kıyısında yer alır. Jackson Limanı’nın kıyılarında kurulmuştur. Ülkenin ekonomik dahil her açıdan merkezi olmasına rağmen başkenti değildir. (Başkent Canberra’dır.). Şehirde tren, otomobil, hafif raylı sistem toplu taşıma araçlarıyla ulaşım pratik ve konforludur.

 • Ders süresi 45 dakika,
 • Okul Kapasitesi: 280 öğrenci,
 • Sınıf adedi: 24,
 • Her sınıftaki öğrenci sayısı: 11-15,
 • İnteraktif yazı tahtası gibi teknolojik donanımlara sahip sınıflar,
 • 36 adet bilgisayara sahip bilgisayar salonu/multimedya merkezi,
 • Ücretsiz kablosuz internet,
 • Engelli erişimi,
 • Asansör,
 • Klima,
 • Ders çalışma salonu,
 • Kütüphane,
 • Balkon,
 • Öğrenci dinlenme salonu bulunmaktadır.

Şehrin canlı atmosferinden yararlanan Kaplan International College, öğrencilerin dil becerilerini geliştirmeleri ve İngilizce pratik yapabilmeleri amacıyla geniş bir müfredat dışı aktivite planı sunuyor. Bu etkinlikler sayesinde;

 • Sidney’in Hyde Park’ında ve Botanik Bahçeleri’ndeki güzellikleri görebilirsiniz
 • Dünya standartlarındaki galerileri ve müzeleri gezebilirsiniz
 • Dünyanın en iyi rugby oyunlarını izleyebilirsiniz
 • Sınıf arkadaşlarınızla Sydney’in parklarından birinde futbol oynayabilirsiniz
 • Ünlü Bondi Plajı’nda sörf yapmayı öğrenebilirsiniz
 • Paddington’daki tasarımcı butiklerinde alışveriş yapabilirsiniz
 • Blue Dağları’nda nefes kesici manzaraları seyredebilir, patikalar boyunca yürüyebilirsiniz
 • Gün batımında Harbour Köprüsü’ne çıkabilirsiniz.

Blue Mountains: Yeni Güney Galler bölgesinde yer alan dağlık bölge, göz kamaştıran güzellikteki manzarasıyla mutlaka görmeye değerdir.

Jenolan Caves: Birçok turist tarafından akına uğrayan, büyüleyici bir kireç taşı mağarası olan Jenolan Mağaralarını mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Taronga Zoo Sydney: Avustralya’nın en büyük hayvanat bahçesi, Sidney limanının kıyısında yeşilliğin içinde yer almaktadır.

Genel İngilizce: Haftada 20 ders Genel İngilizce eğitim verilmektedir. Dersler 45 dakikadır. Minimum katılım süresi 2 hafta, maksimum 12 haftadır.

Yoğun İngilizce: Haftada 20 ders Genel İngilizce eğitimi, 8 seçmeli ders ve 7 bireysel çalışma derslerinden oluşmaktadır. Dersler 45 dakikadır. Minimum katılım süresi 2 haftadır.

IELTS Sınavı Hazırlığı: Bu programlara katılan öğrenciler kendilerini dünya çapındaki en iyi okullara giriş için hazırlayacaklardır. Sınav tekniklerine yönelik becerileri kazanabilecekleri bir programdır.

Cambridge Sınav Hazırlık Kursu: Cambridge sınavı İngilizce dil yeterliliğini ölçen uluslararası bir sınavdır. Cambridge Sınavı hazırlık kursu boyunca sınav pratiği yapmanızı sağlayacak örnek sınavlara girebilir, test tekniklerini öğrenebilirsiniz.

İş İngilizcesi ek Program: Haftada 20 ders Genel İngilizcesi, 8 İş İngilizcesi ve 7 bireysel çalışma derslerinden oluşmaktadır. Programa katılım için minimum B1 düzeyinde İngilizce seviyesi gerekmektedir. Program süresi minimum 2, maksimum 10 haftadır.

Akademik Dönem Programları: Yarı Yoğun ve Yoğun İngilizce eğitim seçenekleri bulunan programlar 5 veya 6 ay sürmektedir. Programın belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

Akademik Yıl Programları: Yarı Yoğun ve Yoğun İngilizce eğitim seçenekleri bulunan programlar 8 ay sürmektedir. Programın belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

Üniversite Yerleştirme Servisi (Pathway): Kaplan sunduğu bu hizmet ile Avustralya’daki prestijli üniversiteler arasında olan The University of Adelaide ve Murdoch Institute of Technology’e, öğrencilerine en uygun lisans, yüksek lisans ve mesleki program bulmak ve yerleştirmek konusunda yardımcı olmaktadır.

AİLE YANI

Yerel kültürü keşfetmek ve samimi bir aile ile yerel gelenekleri öğrenmek isteyen öğrenciler için idealdir. Ev sahibi aile ile her gün yemek zamanı, rahat ve doğal bir ortamda İngilizce konuşma olanağından da yararlanabileceksiniz. Aile yanı konaklama seçeneklerimiz seçilen okula göre değişebilir. Seçeneklerimiz arasında çift kişilik odalar, özel ve banyolu odalar vardır. Aile yanı konaklama lokasyonları Pagewood, Lane Cove, Malabar, Putney ve Croydon Park semtleridir. Okula mesafesi 50 dakikadır.

ÖĞRENCİ REZİDANSI

Jack’s Place: Elizabeth Bay banliyösünde yer alan bu sosyal pansiyon, liman manzaralı bir çatı alanına sahiptir. Jack’s Place, çalışma masalı ve ortak banyolu, konforlu tek kişilik odalar sunmaktadır. Fırın, ocak, buzdolabı, derin dondurucu, tencere ve tava benzeri mutfak gereçleri ve her bir kişi için dolap içeren ortak bir mutfak ile televizyon bulunan ortak bir salon vardır. Jack’s Place, Kaplan Sydney’e yürüyerek 25 dakika, bisiklet ile 11 dakika, otobüsle 8 mesafededir. Şehir merkezine mesafesi yürümeyle 25, bisikletle 10, otobüsle 22 dakikadır. Öğrenciler kendi odalarını temizlemek ve çamaşırlarını yıkamakla yükümlüdür. Tesis bünyesinde parayla çalışan çamaşırhane olanakları vardır.

Iglu – Sydney Central: IGLU Central’da seçim yapabileceğiniz çeşitli odalar ve öğrencilerin kullanabileceği çeşitli ortak odalar bulunmaktadır. Bunların arasında çalışma odası, avlu, barbekü alanı ve salon / televizyon alanı bulunmaktadır. Şehri gezmek ve keşfetmek isteyen öğrenciler için bisiklet saklama alanı da vardır.  Binanın neresinde olursanız olun wi-fi bağlantısının keyfini çıkarın ve popüler barları ve restoranları ile bilinen Chippendale’deki bu tesisin merkezi konumundan yararlanın. Okula mesafesi yürümeyle 12, bisikletle 6, otobüsle 10 dakikadır. Şehir merkezine mesafesi yürümeyle 6, bisikletle 3, otobüsle 5, metroyla 5 dakikadır.

Yurong House: Konaklama Tipi: Tek kişilik oda bulunan stüdyo daire, dairede küçük mutfak, mikrodalga fırın ve buzdolabı, paylaşımlı banyo, paylaşımlı mutfak, ücretsiz kablosuz internet. Stüdyo dairedeki yatak odasında tek kişilik yatak, yatak yanı masa, çalışma masası, giysi dolabı, lavabo, küçük buzdolabı, mikrodalga fırın, tost makinesi, kettle. Paylaşımlı mutfakta fırın, ocak, mikrodalga fırın, buzdolabı, derin dondurucu, pişirme gereçleri. Tesiste jetonlu çamaşır makinesi bulunmaktadır. Okula mesafesi yürümeyle 6 dakika, bisikletle 5 dakikadır. Şehir merkezine mesafesi yürümeyle 5, bisikletle 3 dakikadır.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_63c0aad5ee9fc .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c0aad5ee9fc .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c0aad5ee9fc .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c0aad5ee9fc .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63c0aad5f0fc2 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c0aad5f0fc2 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c0aad5f0fc2 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c0aad5f0fc2 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63c0aad5f3563 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c0aad5f3563 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c0aad5f3563 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c0aad5f3563 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_63c0aad68cbb8 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_63c0aad68cbb8 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_63c0aad68cbb8 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_63c0aad68cbb8 a:hover{ color: #ffffff; }