Kaplan International, 80 yılın üzerinde deneyimiyle Birleşik Krallık, İrlanda, Avustralya, Yeni Zelanda, Malta, Kanada ve Amerika gibi çok çeşitli ülkelerde İngilizce eğitimi veren prestijli bir kurumdur. Dünya çapında 1.000’den fazla öğretmeniyle her yıl 75.000 kadar öğrenci ağırlayan Kaplan; New York, Boston, Londra, Dublin, Toronto, Los Angeles ve Melbourne gibi dünyanın önde gelen şehirlerinde şehir, kasaba, kampüs ya da plajda eğitim seçenekleriyle İngilizcenizi hayatın tadını çıkararak en ideal şekilde öğrenme olanağı sunar. Bugün Kaplan International dendiğinde ‘eğitimde çeşitlilik, akademik bütünlük ve teknolojik yenilik’ ile özdeşleşmiştir. Kaplan’ın amacı, eğitim verdiği öğrencilerinin her birinin eğitimleri süresince olabilecek maksimum ilerlemeyi kaydetmelerine olanak sağlamaktır. Kişisel, akademik başarı ve başarılı bir kariyer yolunda Kaplan International English’ten daha iyi bir başlangıç yoktur. Kaplan Aspect okullarının British Council, Accet, ACELS, NEAS, NZQA, Language Canada akreditasyonları bulunmaktadır. Ayrıca English UK Member, Marketing English in Ireland, English Australia Member College ve English New Zealand kurumlarına akreditasyonu bulunmaktadır.

Melbourne dünyanın en kültürlü şehirlerinden biri ve dinamik bir uluslararası iş merkezi olarak kabul edilir. Victoria eyaletinin ikonik plajları, şarap imalathaneleri, yeşil park alanları ile ünlü olan şehirin eğitim kalitesi yüksek ve kültürel etkinlikleri dünyaca ünlüdür. Melbourne, Victoria eyaletindeki en iyi üniversitelere ev sahipliği yapıyor. Şehirdeki dil okulları Avustralya’nın önde gelen üniversite ve kolejleri ile akademik geçiş ortaklığına sahiptir. Lisans veya lisansüstü akademik eğitimlerine Avustralya’da devam etmek isteyen öğrenciler sıklıkla dil okullarının geçiş ortaklığından yararlanıyor. Ayrıca, şehirde İngilizce öğrenirken sektörlerinde tecrübe edinmek isteyen öğrenciler staj yapmak veya yarı zamanlı iş sahibi olmak amacıyla Melbourne’ün sunduğu istihdam olanaklarından faydalanır. Şehir, dünya standartlarında sanat galerileri, tiyatro sahneleri ve film yapımlarının merkezi haline gelmiştir. Şehirde İngilizce eğitimi alacağınız dönemde birbirinden heyecan verici aktivitelere katılabileceğiniz sosyal kulüpler İngilizce dil pratiğinizi eğlenceli bir tecrübeye dönüştürüyor.

Economist Intelligence 2012 araştırmalarına göre yaşanılabilir en güzel 140 şehir içinde yer alan Melbourne, uluslararası öğrenciler için İngilizce öğrenme anlamında Avustralya’nın en popüler lokasyonlarındandır. Kültür, sanat ve moda alanlarında öne çıkan Melbourne, sene boyu da şehre çok sayıda turist çeker. F1 Grand Prix ve Avustralya açık tenis turnuvaları gibi spor olaylarına da ev sahipliği yapan Melbourne, spor tutkunlarını da şehre çeker. Melbourne’ün en favori plajlarından St Kilda çok merkezi bir lokasyondadır.

Kaplan International Melbourne Dil Okulu; 2013 yılında öğrencilere kapısını açmıştır. Teknoloji ile eğitimi aynı alanda harmanlamış olması ve öğrencilerini en uygun şekilde dahil etmesi ile tüm Kaplan Dil Okulları gibi en göze çarpan yönlerindendir. Melbourne İngilizce Dil Okulu, Kaplan Melbourne Business School ile aynı kampüsü paylaştığı için İngilizce öğrenen öğrenciler işletme dersleri alma fırsatını yakalayabilirler. Profesyonel bir eğitim ve alanında uzman görevli kadromuzu oluşturan öğretmenlerimizin hepsi üniversite mezunudur ve resmi TESOL sertifikasına sahiptir. Güleryüzlü ve dost canlısı kadromuzun yaklaşımı sayesinde evden uzakta bir evde yaşıyormuş gibi hissedeceksiniz. Okulumuzda dil eğitimi alırken, sınıfınızdaki dünyanın dört bir tarafından gelen insanlarla tanışıp yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Kaplan, öğrencilerine Melbourne’un heyecan verici çok-kültürlü atmosferinin tadını çıkarma fırsatı sunmaktadır.

Şehir merkezinin Dockland bölgesinde konumlanan Kaplan Melbourne Dil Okulu, Kaplan Melbourne Business School ile aynı kampüsü paylaşmaktadır. Yerel ulaşım duraklarına ve ücretsiz tramvay hattına beş dakika yürüme mesafesinde yer almaktadır. Şehir merkezine mesafesi yürümeyle 15, bisikletle 5, otobüsle 5, tramvayla 5 dakikadır.

Melbourne şehri, Avustralya’nın Victoria eyaletinin başkenti olup ülkenin güneydoğusu kıyısında yer almaktadır. Melbourne, 31 adet metropolit alanı kaplamakla birlikte, şehir merkezi ismi de Melbourne’dur. Şehir, Port Philip Körfezinin sahil şeridinin çoğunu kaplar ve Dandenong, Macedon, Mornington Yarım adası ve Yarra Vadisine doğru yayılır.

  • Okul kapasitesi 225 öğrenci,
  • Sınıf öğrenci mevcudu 11-15,
  • Ücretsiz kablosuz internet,
  • Ders süresi 45 dakika,
  • Asansör, kütüphane, ders çalışma merkezi, ibadet odası, otomat makinesi, öğrenci dinlenme salonu, kafeterya,
  • İnteraktif yazı tahtası ile donatılmış modern ve ferah 14 sınıf,
  • 40 adet bilgisayara sahip multimedya merkezi/bilgisayar laboratuarı,

Kaplan Melbourne Dil Okulu, günlerinizi dolu dolu yaşamanız ve Melbourne ile ilgili en iyi şeyleri keşfetmeniz için eğlenceli ve çeşitli etkinlikler takvimi sunuyor. Kaplan International Melbourne dil okulundaki öğrenciler her zevke uygun bir şeyler içeren aktivite programına hayran olmaktadırlar. Haftada 5 aktivite yapılan Kaplan Melbourne Dil okullarında hem şehri tanıma hem de okuldaki öğrencilerle sosyalleşme şansı elde edeceksiniz. Yapılan aktivitelerin bazıları şu şekildedir:

Şehir Oryantasyonu

Victoria Ulusal Galeri ve Ian Potter merkezi,

Deniz kenarındaki St Kilda bölgesi,

Christmas Hills’deki kıyıları ziyaret ederek kanguru ve karıncayiyenleri görme gezisi,

Melbourne’nin ünlü kafelerini ve alışveriş merkezleri gezisi,

Melbourne Cricket Ground’da kriket maçlarını izleme,

Doğal hayatı koruma alanı olan Philip Adası’nda penguenlerin yürüyüşünü izleme gezisidir.

Gezilecek birçok noktası olan Melbourne’de sizin için mutlaka yapmanız gerekenler var. Bunlar;

Tren ağının merkez istasyonu olan Flinders Street Station,

Birçok etkinlik ve aktiviteye ev sahipliği yapan Federation Square,

Pauls Cathedral,

Güney Yarımküredeki en büyük açık market Queen Victoria Market,

Yarra Nehri,

Dev bir eğlence merkezi olan The Crown,

Melbourne Aquarium,

Alexander Bahçesi,

Kraliyet Botanik Bahçesi,

Anzac Anıtı,

Avustralya’nın ünlü suçlusu Ned Kelly ile daha birçok gangsterlere ev sahipliği yapmış Old Melbourne Gaol,

Avustralya göç tarihiyle ilgili birçok kaynak ve bilgilerin bulunduğu Immigration Museum,

Melbourne Museum,

Güney Yarımküre’nin en yüksek binası Eureka Skydeck,

Dağ yürüyüşü, kamp, balık tutmak, kaya tırmanışı için muhteşem bir yer olan Grampians Ulusal Parkı bunlardan sadece bazılarıdır.

Üniversite Yerleştirme Servisi (Pathway): Kaplan sunduğu bu hizmet ile Avustralya’daki prestijli üniversiteler arasında olan The University of Adelaide ve Murdoch Institute of Technology’e, öğrencilerine en uygun lisans, yüksek lisans ve mesleki program bulmak ve yerleştirmek konusunda yardımcı olmaktadır. Mesleki program bulmak ve yerleştirmek konusunda yardımcı olmaktadır.

Genel İngilizce: Haftada 20 ders Genel İngilizce eğitim verilmektedir. Dersler 45 dakikadır. Minimum katılım süresi 2 hafta, maksimum 12 haftadır.

Yoğun İngilizce: Haftada 20 ders Genel İngilizce eğitimi, 8 seçmeli ders ve 7 bireysel çalışma derslerinden oluşmaktadır. Dersler 45 dakikadır. Minimum katılım süresi 2 haftadır.

IELTS Sınavı Hazırlığı: Bu programlara katılan öğrenciler kendilerini dünya çapındaki en iyi okullara giriş için hazırlayacaklardır. Sınav tekniklerine yönelik becerileri kazanabilecekleri bir programdır.

Cambridge Sınav Hazırlık Kursu: Cambridge sınavı İngilizce dil yeterliliğini ölçen uluslararası bir sınavdır. Cambridge Sınavı hazırlık kursu boyunca sınav pratiği yapmanızı sağlayacak örnek sınavlara girebilir, test tekniklerini öğrenebilirsiniz.

İş İngilizcesi ek Program: Haftada 20 ders Genel İngilizcesi, 8 İş İngilizcesi ve 7 bireysel çalışma derslerinden oluşmaktadır. Programa katılım için minimum B1 düzeyinde İngilizce seviyesi gerekmektedir. Program süresi minimum 2, maksimum 10 haftadır.

Akademik Dönem Programları: Yarı Yoğun ve Yoğun İngilizce eğitim seçenekleri bulunan programlar 5 veya 6 ay sürmektedir. Programın belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

Akademik Yıl Programları: Yarı Yoğun ve Yoğun İngilizce eğitim seçenekleri bulunan programlar 8 ay sürmektedir. Programın belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

AİLE YANI

Yerel kültürü keşfetmek ve samimi bir aile ile yerel gelenekleri öğrenmek isteyen öğrenciler için idealdir. Ev sahibi aile ile her gün yemek zamanı, rahat ve doğal bir ortamda İngilizce konuşma imkanından da yararlanabileceksiniz. Aile yanı konaklama seçeneklerimiz seçilen okula göre değişebilir. Seçeneklerimiz arasında çift kişilik odalar, özel ve banyolu odalar vardır. Aile yanı konaklama lokasyonları Melbourne metropolitan alanında olup okula mesafesi 60-90 dakikadır.

STÜDYO DAİRE

Iglu – Melbourne City: IGLU Melbourne City’de her biri oda içi banyolu 6 odadan oluşan ortak daireler, standart stüdyo daireler veya premium stüdyo daireler dahil olmak üzere çeşitli odalar bulunmaktadır. Ayrıca öğrencilerin erişebilecekleri ortak alanlar, çalışma odası, avlu, spor salonu, barbekü alanı, kütüphane, salon ve televizyon odası gibi olanaklar mevcuttur. Tesis, Melbourne’ün kalbinde, şehirde görülmesi gereken yerlere ve geniş tramvay ağına yakın bir konumdadır.Mevcut olan diğer odalar: Premium stüdyo daire (yalnızca uzun süreli kiralamalarda). Okula mesafesi yürümeyle 17, bisikletle 6, otobüsle 8 dakikadır. Şehir merkezine mesafesi yürümeyle 10, bisikletle 6, otobüsle 8 dakikadır.

SHC – Park Avenue: Konaklama Tipi: 3 yatak odalı daire (tek kişilik oda, paylaşımlı banyo), Premium daire. Yatak odasında büyük tek kişilik veya çift kişilik yatak, depo, çalışma masası ve sandalyesi, televizyon, paylaşımsız ısıtma ve soğutma sistemi, USB istasyonları, tercihli balkonlar. Mutfakta ocak, fırın, mikrodalga fırın, buzdolabı, derin dondurucu, bulaşık yıkama makinesi, kiler. Tek kişilik odada mini buzdolabı ve paylaşımlı mutfak; Tesisler: Paylaşımlı mutfak ve yemek salonu, toplantı salonları, barbekü terası, çatı terası, spor salonu, bilardo da bulunan oyun odası, masa tenisi, çamaşır yıkama, kablolu televizyon, tiyatro salonu, basketbol sahası, bisiklet deposu bulunmaktadır. Okula mesafesi yürümeyle 60, bisikletle 35, otobüsle 25, metroyla 20 dakikadır. Şehir merkezine mesafesi yürümeyle 40, bisikletle 25, otobüsle 25 dakikadır.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_63c0b1fd5a6fa .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c0b1fd5a6fa .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c0b1fd5a6fa .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c0b1fd5a6fa .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63c0b1fd5e8f0 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c0b1fd5e8f0 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c0b1fd5e8f0 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c0b1fd5e8f0 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63c0b1fd61d40 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c0b1fd61d40 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c0b1fd61d40 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c0b1fd61d40 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_63c0b1fdee180 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_63c0b1fdee180 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_63c0b1fdee180 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_63c0b1fdee180 a:hover{ color: #ffffff; }