LSI, 1965’ten bu yana dünyanın dört bir yanından binlerce öğrenciye eğitim vermektedir. LSI, tüm dünyaya yayılmış olan geniş bir okul ağına sahip uluslararası bir kurumdur. İngiltere, Kanada, ABD, Malta, Yeni Zelanda Fransa İsviçre ve Avustralya’da merkezleri bulunmaktadır. LSI ayrıca İspanya, İtalya, Rusya, Meksika, Panama ve Kosta Rika’da partner dil okullarıyla birlikte çalışmaktadır.Tüm okulları modern uygulamalara sahip olup en son teknoloji ile donatılmıştır. Şehirlerin cazip bölgelerinin merkezinde yer almaktadır. Özenle seçilmiş yardımsever bir kadro ile çalışır. Tüm okullar son teknolojiyle donatılmıştır. LSI okulları oluşturdukları sıcak ve arkadaş canlısı atmosfer ile, dil öğrenmeyi oldukça keyifli hale getirir. LSI öğretmenleri esaslı eğitim becerilerine sahip olup, bütün LSI calışanları arkadaş canlısı ve yardımsever servisimiz bütün LSI öğrencilerine sunulması için özenle seçilmiştir. Eğitiminiz boyunca size yönlendirmek için sürekli hazır bulunurlar. LSI’nin bir amacı ve amacı vardır: mümkün olan en iyi dil öğrenme deneyimini elde etmenizi sağlamak. Dil becerilerinizi ister mesleki ister akademik ister kişisel nedenlerden ötürü geliştirme istiyor olun; LSI, ihtiyacınıza cevap verecek doğru kursa mutlaka sahiptir.
LSI Language Studies International dil okulunun Brisbane merkezi 1996 yılında kurulmuştur. LSI yüksek standartlarını korumaya dikkat etmekte ve ulusal anlamda akreditasyon planlamasını aktif bir şekilde sürdürmektedir.Avustralya’da NEAS adlı kuruluşa akredite olmuştur.
Avustralya’nın Sunshine State (Güneşli Eyalet) olarak anılan eyaleti Queensland’in başkenti Brisbane, Brisbane nehrinin kıyısında ve tüm yıl boyunca harika bir iklime sahiptir. Baş döndürücü plajlara ve görülmeye değer kırsal bölgelere kolay erişim imkânı sağlayan güneşli kent, iş, eğlence ve kültür açısından da çok gelişmiştir. Brisbane dünyaca ünlü seyahat, eğlence ve turizm merkezlerinden biridir. Yıl boyu devam eden açık hava aktiviteleri, renkli festivalleri, spor etkinlikleri ve daha fazlasıyla her yıl binlerce turisti ağırlamaktadır. Nehir kenarındaki parklar, farklı fantastik taze meyve, sebze ve deniz ürünleri satan pazarlar, ahşap evler ve kültür merkezi, şehrin en çok ilgi gören cazibe yerleridir. Brisbane, Avustralya’da İngilizce öğrenmek için çok ideal bir şehirdir..

LSI Brisbane Dil Okulu bu güzel şehrin en popüler kafelerin, seçkin sanat galerilerinin, en ünlü gece kulüplerinin bir arada olduğu South Bank bölgesinin tam kalbinde konumlanmıştır. LSI Brisbane şehir merkezine, alışveriş merkezlerine, restorantlara ve toplu taşıma hattına yakın tarihi bir binada yer almaktadır. Okula 5 dakika yürüme mesafesinde parklar ve kütüphaneler bulunur. 20 dakikalık bir yürüyüş mesafesinde South Bank kültürel yöresinde müzeler, galeriler ve South Bank Plajı bulunur. Bir saatlik seyehat mesafesinde yağmur ormanları, plajlar ve yaban hayatı parklarını ziyaret etme fırsatını tanır. Upmarket Queen Street Mall, nehir kenarındaki Botanik Bahçeleri ve finans ve perakende bölgelerine kolayca ulaşılabilir. Okul konumu itibariyle şehrin her yerine rahatlıkla ulaşım sağlamaktadır.
Avustralya’da Queensland’ın başkenti Brisbane, Brisbane Nehri yanında yer alır ve yıl boyu harikulade bir iklimi vardır. Gold Coast, Noosa, Byron Bay ve Sunshine Coast gibi turistik yerlere 1-2 saat uzaklıktadır.

Brisbane, Avustralya’nın Queensland eyaletinin başkenti ve en kalabalık şehridir. Brisbane Nehri üzerine kurulmuş olup okyanusa da kıyısı vardır. Brisbane iş merkezi bölgesi, tarihi Avrupalı yerleşkesinde konumlanır ve Moreton Bay’de Brisbane nehrinin ağzından 15 km mesafede yer alan bir yarımada şeklindedir. Brisbane’in metropol alanı, Gold ve Sunshine sahilleri arasında yer alır.

Okulun Öğrenci Kapasitesi 105.
Sınıflardaki Ortalama Öğrenci Sayısı 15, 6 modern sınıf, tüm sınıflarda TV, klima, ısıtıcı ve çoğu sınıfta bol doğal ışık, interaktif beyaz tahtalar.
Öğrenci kullanımı için mutfak, mikrodalga fırın ve buzdolabı, Otomat makinesi ve kahve, Ücretsiz su sebili.
Fotokopi makinası, Öğrenci kullanımı için yazıcı, Ücretsiz kablosuz internet bağlantısı, Ücretsiz materyaller, Sınıf sonrası dil öğrenim yazılımına ücretsiz erişim
TV salonu, Öğrenci salonu, Öğrenci bilgisayar odası, Oyun odası, Masa oyunları, Bekleme odası, Öğrenci destek masası
Üniversite Yerleştirme Hizmetleri servisi, Test merkezi.

LSI Brisbane’in ders programları gibi sosyal aktivite programları da öğrencilere pek çok farklı etkinlik seçeneği sunmaktadır. Eğitiminiz devam ederken Brisbane’ın renkli atmosferini soluyabilirsiniz! Dünya standartlarında galerilere, eğlence merkezlerine ve gece kulüplerine ev sahipliği yapan South Bank’ı keşfedebilirsiniz. Öğrenciler güneşli Brisbane’nin cazip mekanlarının tadını çıkarırken, İngilizce pratik yapma imkanı da bulurlar. Düzenlenen gezi ve diğer aktiviteler ücretsiz veya düşük ücretlidir. Okul ayrıca, dünyanın en büyük kum adası olan Fraser Adası ya da kum kızaklarına gitmenin mümkün olduğu Moreton Adası gibi mutlaka görülmesi gereken doğa harikası yerlere günübirlik veya haftasonu gezileri düzenlemektedir. Sezonda balina ve yunus izleme turları ve yıl boyunca Great Reef Resifi’ne ziyaretler vardır. Hatta eğer su sporları ilginizi çekiyorsa Brisbane tam size göre bir yer! Haftasonları trene atlayın ve adına yakışır bir sörf cenneti olan Surfer’s Paradise’ta keyifli vakit geçirebilirsiniz.
Lone Pine Koala Koruma Alanı’nı ziyaret edin ve bir koalaya sarılın! Bir koalayı kucaklamadan veya kanguru beslemeden Avustralya geziniz tamamlanmış sayılmaz. Lone Pine Koruma Alanı, Avustralya hayvanlarını doğal ortamlarında görmek için mükemmel bir yer. XXXX Bira Fabrikası’nı ziyaret ederek, Avustralya’nın geleneksel sosyal eğlencesi olan biranın kendine özgü dünyasına adım atın. Burada yalnızca Avustralya’nın en eski bira şirketlerinden birini tanımakla kalmayacak, bira tarihini ve kusursuz bira dökme yöntemlerini öğreneceksiniz. Günü, taze mayalanmış biraların rahatlatıcı lezzetiyle tamamlayabilirsiniz. Coot-tha Dağı Manzara Parkı; Bir şehri görmenin en iyi yolu ona yukarıdan bakmaktır. Brisbanelilerin en sevdiği mekanlardan Coot-tha Dağı Manzara Parkı, turistler için görülmeden geçilmeyecek bir yer. Kafede otururken birbirinden güzel kent manzaralarını ve etkileyici binaları izleyebilir ve günü Botanik Bahçesi’nde gezintiyle tamamlayabilirsiniz. Ayrıca dağdan ayrılmadan önce ünlü Summit Restaurant’ta yemek yiyebilir veya yakındaki Cosmic Gökevi’ni ziyaret edebilirsiniz.
Movie World: Warner Bros. Film Dünyası, görülmesi gereken eğlenceli tema parkıdır.
Sea World: Gold Coast’ta yer alan oceanarium ve tema parkında deniz memelilerinin gösterileri yer almaktadır.
Dreamworld: Avustralya’nın en büyük tema parkı ve hayvanat bahçesinin olduğu birçok temalı araziden oluşmaktadır.

Genel ve Yoğun Kurslar: Genel 20 programında haftada 20 ders bulunmaktadır ve dersler boyunca farklı gündelik durumlara göre iletişim becerilerinizi hızla geliştireceksiniz. Yoğun 25 programında haftada 25 ders eğitim verilmektedir. Yoğun 30 programında, kısa bir süre içinde oldukça fazla akıcılık kazanmanız için gereken tüm alanlara odaklanmaktadır. Öğleden Sonra 10 programı ise dildeki akıcılığınızı, sözcük bilginizi ve telaffuzunuzu geliştirmek isteyen öğrenciler için uygundur.

Premium Kurslar: LSI, bireyler ve küçük gruplar için özel olarak tasarlanmış dil eğitimleri sunar. Bu kurslar mesleki amaçlı dil eğitimi odaklıdır ve özel gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde uyarlanabilir. Executive Bire Bir (haftada 10 ders), Executive Bire Bir (haftada 20 ders), Executive Bire Bir (haftada 30 ders), Executive Bire Bir (haftada 40 ders), Executive Bire Bir (haftada 5 ders), Mini Grup (haftada 20 ders) olarak farklı program seçenekleri sunulmaktadır.

Akademik Kurslar: GMAT & SAT hazırlık kursları (Genel 20 artı 10 bire bir dersler), GMAT & SAT hazırlık kursları (Genel 20 artı 5 bire bir dersler), LSI 30 Cambridge Sınavı Kursları (CAE), LSI 30 Cambridge Sınavı Kursları (FCE), Pathways, TOEFL Hazırlık Kurslar, Akademik İngilizce olmak üzere farklı program seçenekleri vardır.

İş Dünyası: Öğretmenlik için İngilizce (Standart 20 artı bireysel 10 ders), Öğretmenlik için İngilizce (Standart 20 artı bireysel 5 ders), İş İngilizcesi, Hukuk İngilizcesi, Tıp İngilizcesi, Havacılık İngilizcesi (Standart 20 artı 10 bireysel ders), Havacılık İngilizcesi (Standart 20 artı 5 bireysel ders) program seçenekleri vardır.

Kulüp 40+: 40 yaş ve üstü öğrenciler için oluşturulan programda LSI olarak, olgun ancak ruhu genç öğrencileri yıl boyunca tüm kurslarımızda görmekten mutluluk duyarız. Buna ek olarak, belirli konumlarda daha olgun öğrencilerimizin ilgisini çekecek sosyal aktiviteler düzenlemekteyiz. Bazı örnek aktiviteler: şaraphane ziyaretleri, yağmur ormanları gezisi, Maori dokumaları, tekne gezileri, tiyatro gezileri, Kensington Sarayı gezisi.

İngilizce ve Barista Eğitimi: Ev sahibi ülkede bir iş bulmakta yardımcı olacak yeni bir beceri öğrenme ederken İngilizcenizi geliştirmek istermisiniz? Barista eğitimi ile İngilizce derslerini birleştirebilirsiniz. Barista mesleği, iş başvurusunda bulunmak size öğrenim görürken çalışmaya uygun bir iştir.

Demi Pair Programı: LSI ile en az 10 hafta dil eğitimi alıp, yeni arkadaşlıklar, çocuk bakımında deneyim kazanmak, yeni bir ülkeye seyahat etmek, İngilizcenizi geliştirmek ve hem iş hem eğitim geleceğinizi hazırlayabilirsiniz. LSI öğrencilere Demi-Pair olarak çalışma fırsatı sunmaktadır, böylece dili yaşayarak öğreniyorlar. Demi-Pair haftada 15-20 saat çalışma karşılığı yemek ve konaklama sunmaktadır.

Eğitim ve iş programı: LSI Eğitim ve İş Deneyimi Programları, dil becerilerinizi bir iş ortamında uygulayıp geliştirmek ve değerli bir iş deneyimi kazanmak için mükemmel bir fırsattır. Program, iletişim becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olarak, yerleştirildiğiniz işten keyif almanızı ve faydalanmanızı sağlar. LSI, hem ücretsiz hem de ücretli işe yerleştirme imkanları sunmaktadır. Bu programlar, üniversite yaşındaki öğrenciler veya sınırlı tecrübeye sahip profesyoneller için idealdir.

AİLE YANI
Birçok öğrencimizin aklında hep şu soru vardır “Gittiğim şehirde nerede kalacağım, nasıl bir deneyim olacak, kalacağım aile güvenli mi?” Konaklama için seçilen aileler ülkenin eğitim bakanlığı tarafından akredite olan ve okul tarafından özenle seçilmiş ve belli şartlara sahip olan ailelerdir. Bundan dolayı ailelerin güvenilirliği konusunda endişe etmenize gerek yoktur. Aileler bu işi uzun yıllardır profesyonel olarak yaptıkları için öğrenci memnuniyetine ve hassasiyetine önem vermektedirler. Öğrencimizin konaklama esnasında kendisi için önem taşıyan durumları (çocuklu aile istememe , evcil hayvanın olmaması vs.) daha gitmeden okula bildirdiğimiz için beklentileri yüksek oranda karşılanabilecektir.

ÖĞRENCİ YURTLARI

Adalong Student Guesthouse:

Güney Brisbane’de yer almaktadır. Southbank tren istasyonu ve Southbank Parklands’a otobüsle 15 dakika ve LSI Brisbane’ye 30 dakikalık yürüme mesafesindedir. Odalar: Tek, ve çift kişilik. Özel Banyo:Yok. Yemekler: Pazartesiden Cumaya akşam yemeği (resmi tatiller hariç) ve günlük kahvaltı. Kendi yemeğinizi yapmak isteğe bağlıdır. İmkanlar: Misafir salonu, kahve / çay yapma olanakları, jetonlu çamaşırhane. Diğer: Yatak çarşafları ve havlular haftada bir yıkanır 24 saat güvenlik.

Kookaburra Inn: Spring Hill’de şehir içine yakın sakin bir sokakta yer almaktadır. LSI Brisbane’ye yürüyerek 10 dakika Otobüsle 2 dakika’dır. Odalar: Tek ve ikiz odalar. Özel Banyo: Yok. Yemekler: Kendi yemeğinizi pişirmek isteğe bağlıdır. İmkanlar: TV’li ortak oda, ücretsiz Wi-Fi, otoparkta sınırlı ücretsiz park yeri cadde, buzdolabı çamaşırhane, mutfak. Müsaitlik: Yıl boyunca. Diğer: Yatak çarşafları ve havlular haftada bir yıkanır.

Student One: LSI Brisbane’den yürüyerek 12 dakika otobüsle 4 dakika’dır. Odalar: Stüdyolar ve 5 yatak odalı daireler. Özel Banyo: Var (stüdyolar içinde mevcuttur). Yemekler: Kendin pişir kendin ye. Tesisler: Ücretsiz Wi-Fi, spor tesisleri, medya ve çalışma merkezleri, çeşitli salonlar, oyun odası, kapalı / açık barbekü, çoklu kullanım alanı, çamaşırhane, paylaşım için ücretsiz bisikletler, oyun istasyonları, oyun odası, sinema. Kullanılabilirlik: Yıl boyunca. Minimum kalış süresi 4 hafta. Resepsiyon 24 saat hizmet vermektedir.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_664224878e971 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_664224878e971 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_664224878e971 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_664224878e971 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_6642248791b53 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6642248791b53 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_6642248791b53 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_6642248791b53 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_66422487952db .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_66422487952db .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_66422487952db .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_66422487952db .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_664224889f492 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_664224889f492 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_664224889f492 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_664224889f492 a:hover{ color: #ffffff; }