Kaplan International, 80 yılın üzerinde deneyimiyle Birleşik Krallık, İrlanda, Avustralya, Yeni Zelanda, Malta, Kanada ve Amerika gibi çok çeşitli ülkelerde İngilizce eğitimi veren prestijli bir kurumdur. Dünya çapında 1.000’den fazla öğretmeniyle her yıl 75.000 kadar öğrenci ağırlayan Kaplan; New York, Boston, Londra, Dublin, Toronto, Los Angeles ve Melbourne gibi dünyanın önde gelen şehirlerinde şehir, kasaba, kampüs ya da plajda eğitim seçenekleriyle İngilizcenizi hayatın tadını çıkararak en ideal şekilde öğrenme olanağı sunar. Bugün Kaplan International dendiğinde ‘eğitimde çeşitlilik, akademik bütünlük ve teknolojik yenilik’ ile özdeşleşmiştir. Kaplan’ın amacı, eğitim verdiği öğrencilerinin her birinin eğitimleri süresince olabilecek maksimum ilerlemeyi kaydetmelerine olanak sağlamaktır. Kişisel, akademik başarı ve başarılı bir kariyer yolunda Kaplan International English’ten daha iyi bir başlangıç yoktur. Kaplan Aspect okullarının British Council, Accet, ACELS, NEAS, NZQA, Language Canada akreditasyonları bulunmaktadır. Ayrıca English UK Member, Marketing English in Ireland, English Australia Member College ve English New Zealand kurumlarına akreditasyonu bulunmaktadır.

Kaplan International Brisbane Dil Okulu ile Avustralya’nın en hızlı büyüyen kentlerinden Brisbane’deki birçok İngilizce kurslarımızdan birine katılabilirsiniz. Dağların, yağmur ormanlarının ve plajların yanında yaşayabilirsiniz. Brisbane yıl boyunca sıcak bir iklim yaşatmasının yanı sıra fantastik plaj kültürü ve son moda kozmopolitan bir atmosfere sahiptir. Brisbane dil okulumuz, şehir hayatı ve doğal hayatın mükemmel bir karışımını sunmaktadır. Gökdelenler, tarihi binalar ve doğal güzellikler içinde ders çalışma imkanı yakalayacaksınız. Kariyer hedeflerinizi genişletmek için OPUS kurslarımızdan da faydalanabilirsiniz. Kaplan International Brisbane Dil Okulu, geniş ve yeni bir kampüsü Kaplan Business School ile paylaşımlı olarak kullanır, İngilizce öğrenen öğrenciler aynı zamanda işletme derslerini alma fırsatını da değerlendirmektedir. Ferah, aydınlık sınıfları ve tesisleriyle modern ve yeni bir binada yer alır.İngilizce dili için isabetli bir seçimde bulunmak isteyenlerin tercih ettikleri Kaplan International Brisbane Dil Okulu, hem maliyet bakımından hem de İngilizcenin yalın şekilde öğrenilmesi açısından tercih edilmesi gereken en uygun yerlerdir. İngilizce dil eğitiminde kalite, öğrenci odaklı deneyim ve öğrenim sonuçlarını ön planda tutan ulusal English Australia birliğinin üyesi olan Kaplan International Brisbane Dil Okulu, National ELT Accreditation Scheme Limited (NEAS) tarafından uygun bulunmuştur.

Uluslararası öğrenciler için Brisbane, Avustralya ve çevresini keşfetmek için mükemmel bir eğitim şehri. Şehir, öğrencilere evlerinden uzakta bir ev sunmaktadır.

Kaplan Brisbane Dil Okulu, Avustralya’nın Brisbane şehrinde, Kaplan Business School ile aynı kampüste yer alır. Brisbane’in şehir içi ulaşım ağı çok gelişmiştir ve otobüs, tren ve feribot ile ulaşım kolayca sağlanabilmektedir. Şehir merkezinde yer alan okul, şehir merkezine yürümeyle 5, bisikletle 1, otobüsle 15 dakika mesafededir.

Brisbane, Avustralya’nın Queensland eyaletinin başkenti ve en kalabalık şehridir. Brisbane Nehri üzerine kurulmuş olup okyanusa da kıyısı vardır. Brisbane iş merkezi bölgesi, tarihi Avrupalı yerleşkesinde konumlanır ve Moreton Bay’de Brisbane nehrinin ağzından 15 km mesafede yer alan bir yarımada şeklindedir. Brisbane’in metropol alanı, Gold ve Sunshine sahilleri arasında yer alır.

 • İnteraktif yazı tahtaları gibi son teknoloji olanaklara sahip, klimalı, modern ve ferah 10 sınıf,
 • Modern bilişim teknoloji ile donatılmış, eğitim materyalleri yazılımına sahip, 34 adet bilgisayar bulunan 2 adet multimedya salonu/bilgisayar laboratuarı,
 • Ücretsiz kablosuz internet,
 • Okulun öğrenci kapasitesi 360,
 • Sınıflardaki öğrenci sayısı maksimum 15, ortalama 12,
 • Derslerin süresi 45 dakika,
 • Teras/Veranda,
 • Asansör,
 • Kütüphane,
 • Ders çalışma merkezi,
 • Kafe,
 • Mutfak, mikrodalga ve fırına sahip ortak öğrenci salonu,
 • Sessiz ders çalışma salonu,
 • Engelli erişimi bulunmaktadır.

Sanat merkezleri, mimari yapıları, festivalleri, doğal parkları, alışveriş merkezleri, butik mağazalar, el işi pazarları, sahilleri gibi her yaşa ve zevke uygun çok çeşitli aktiviteler mevcuttur. Avustralya’da dil eğitimi almak için Kaplan Brisbane‘e giden öğrencilerimize, şehri keşfetmelerine ve yeni arkadaşlıklar kurmalarına yardımcı olacak,  günlerini dolu dolu yaşamalarını sağlayacak farklı etkinlikler sunulmaktadır.

Bunlardan bazıları:

Şehirde feribot gezisi, Kangaroo Point’te kaya tırmanışı, Saat Kulesi turu, Lone Pine Koala Koruma Alanı Gezisi, Ayışığı Sineması, Brisbane Meydanı Kütüphanesi, Cirque Adrenaline Sirki, Gold Sahili haftasonu gezisi, Byron Körfezi haftasonu gezisi, Brisbane Dönme dolabı, Illusions Magic Show İllüzyon gösterisidir.

Ayrıca mutlaka görülmesi gereken yerler:

 • Southbank Beach,
 • Botanik Bahçeleri,
 • Queensland Tenis merkezinde maç izleme,
 • Kaplan Dil Okulu öğrenci Rugby takımında oynama,
 • Coot-tha Dağı,
 • Story Köprüsü,
 • Avustralya Hayvanat Bahçesi,
 • Sunshine Plajı ve Noosa’ya günlük geziler,
 • Brisbane Sanat Galerisi ve Modern Sanat Galerisi’dir.

Genel İngilizce: Haftada 20 ders Genel İngilizce eğitim verilmektedir. Dersler 45 dakikadır. Minimum katılım süresi 2 haftadır.

Yoğun İngilizce: Haftada 20 ders Genel İngilizce eğitimi, 8 seçmeli ders ve 7 bireysel çalışma derslerinden oluşmaktadır. Dersler 45 dakikadır. Minimum katılım süresi 2 haftadır.

İngilizce Sınav Hazırlık Kursları: IELTS ve Cambridge gibi uluslararası alanda kabul edilen bir sınav skoru ile İngilizcesinin belgelemek isteyen ve kariyerinde sağlam adımlarla ilerlemek isteyen öğrencilerin tercih ettiği kurslardır.

Akademik Dönem Programları: Yarı Yoğun ve Yoğun İngilizce eğitim seçenekleri bulunan programlar 5 veya 6 ay sürmektedir. Programın belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

Akademik Yıl Programları: Yarı Yoğun ve Yoğun İngilizce eğitim seçenekleri bulunan programlar 8 ay sürmektedir. Programın belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

Üniversite Yerleştirme Servisi (Pathway): Kaplan sunduğu bu hizmet ile Avustralya’daki prestijli üniversiteler arasında olan The University of Adelaide ve Murdoch Institute of Technology’e, öğrencilerine en uygun lisans, yüksek lisans ve mesleki program bulmak ve yerleştirmek konusunda yardımcı olmaktadır.

İngilizce öğrenenlerin işletme kurslarına devam etmeleri için, Kaplan Brisbane Dil Okulu ile aynı kampüsü paylaşan Kaplan Business School’a devam etme imkanı tanınmaktadır.

AİLE YANI

Sıcak bir karşılamadan ev yemeklerine, bir evin tüm keyfine varın. Aile yanında kalmak size her gün rahat bir atmosferde dil pratiği yapma ve gerçek bir evin sıcaklığını ve konforunu yaşama fırsatı verir. Kalacağınız ülkenin adetlerini ve kültürünü öğrenmenin en iyi yollarından biridir. Aile yanı konaklama lokasyonları Ascot, Red Hill, Paddington ve Clay semtleridir.

ÖĞRENCİ YURDU

Adalong Guesthouse: Adalong Öğrenci Pansiyonu, Southbank tren istasyonuna ve otobüs duraklarına kısa bir yürüyüş mesafesinde olup elverişli bir konuma sahiptir. Southbank Parklands ve Botanik Bahçeleri de aynı caddenin sonunda yer almaktadır. Modern bir dekora sahip konforlu, tek veya çift kişilik odalar sunan tesis, büyük bir televizyon bulunan ortak bir salona ve güzel bir avluya da sahiptir. Her gün açık büfe tarzında kontinental kahvaltı ve pazartesiden cumaya ev yapımı akşam yemeği servis edilmektedir. Buzdolabı, mikrodalga fırın, çamaşırhane olanakları, internet bağlantısı ve bisiklet kiralama hizmeti mevcuttur. Çarşaf ve havlular temin edilmektedir. Okula mesafesi yürümeyle 55, bisikletle 20, otobüsle 33, metroyla 33 dakikadır. Şehir merkezine mesafesi yürümeyle 35, bisikletle 15, otobüsle 25 dakikadır.

Iglu: Iglu öğrenci yurdu Brisbane’in iş merkezi bölgesinin kalbinde, büyük üniversite kampüsleri, restoranlar, mağazalar ve ulaşım bağlantılarının hemen köşesinde yer almaktadır. Dairelerde ortak banyolu, mutfaklı ve salonlu tek kişilik odalar bulunmaktadır. Binada ortak bir salon, ücretsiz Wi-Fi, barbekü alanı, oyun alanı, sinema odası, spor salonu ve egzersiz merkezi bulunmaktadır.  Tesisin bütün alanlarında elektronik kart erişimi ve 7/24 tesis-içi destek bulunmaktadır. Tesis bünyesinde çamaşırhane olanakları ve çalışma alanları vardır, ayrıca hafta içi ücretsiz günlük kahvaltı dahildir. Okula mesafesi yürümeyle 12, bisikletle 8, otobüsle 10 dakikadır. Şehir merkezine mesafesi yürümeyle 4, bisikletle 2, otobüsle 4 dakikadır.

REZİDANS

Student One Apartmanı: Brisbane’in kalbinde yer alan bu tek kişilik stüdyolar ve çift kişilik odalar; açık barbekü alanı, oyun odası, sinema ve bina genelinde ortak alanlara sahiptir. Ücretsiz bisiklet kiralama hizmeti, yüzme havuzu, spor salonu ve çalışma odasından faydalanabilirsiniz. Tesis, şehir merkezinde, her türlü toplu taşıma aracına kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Ücretsiz ve sınırsız Wi-Fi erişimi, 7/24 güvenlik ile güler yüzlü, çok dil bilen personel de mevcuttur. Ayrıca okula yalnızca iki dakikalık yürüme mesafesindedir. Mevcut olan diğer odalar: Çift kişilik stüdyo odalar, tek kişilik odalar.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_63c0b9ea86fd9 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c0b9ea86fd9 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c0b9ea86fd9 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c0b9ea86fd9 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63c0b9ea88eee .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c0b9ea88eee .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c0b9ea88eee .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c0b9ea88eee .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63c0b9ea8add0 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c0b9ea8add0 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c0b9ea8add0 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c0b9ea8add0 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_63c0b9eb079da a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_63c0b9eb079da a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_63c0b9eb079da a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_63c0b9eb079da a:hover{ color: #ffffff; }