Kaplan International, 80 yılın üzerinde deneyimiyle Birleşik Krallık, İrlanda, Avustralya, Yeni Zelanda, Malta, Kanada ve Amerika gibi çok çeşitli ülkelerde İngilizce eğitimi veren prestijli bir kurumdur. Dünya çapında 1.000’den fazla öğretmeniyle her yıl 75.000 kadar öğrenci ağırlayan Kaplan; New York, Boston, Londra, Dublin, Toronto, Los Angeles ve Melbourne gibi dünyanın önde gelen şehirlerinde şehir, kasaba, kampüs ya da plajda eğitim seçenekleriyle İngilizcenizi hayatın tadını çıkararak en ideal şekilde öğrenme olanağı sunar. Bugün Kaplan International dendiğinde ‘eğitimde çeşitlilik, akademik bütünlük ve teknolojik yenilik’ ile özdeşleşmiştir. Kaplan’ın amacı, eğitim verdiği öğrencilerinin her birinin eğitimleri süresince olabilecek maksimum ilerlemeyi kaydetmelerine olanak sağlamaktır. Kişisel, akademik başarı ve başarılı bir kariyer yolunda Kaplan International English’ten daha iyi bir başlangıç yoktur. Kaplan Aspect okullarının British Council, Accet, ACELS, NEAS, NZQA, Language Canada akreditasyonları bulunmaktadır. Ayrıca English UK Member, Marketing English in Ireland, English Australia Member College ve English New Zealand kurumlarına akreditasyonu bulunmaktadır.

Kaplan Washington DC Dil Okulu: Tüm Amerika başkanlarına ev sahipliği yapmış şehirde eğitim almak, öğrenciler için güzel bir seçenektir. Kaplan Washington DC dil okulu, İngilizcenizi geliştirebilmeniz için size birden fazla İngilizce programı sunmaktadır. Bu programlarda öğrencilerin ihtiyacına yönelik eğitimler, K+ çevrimiçi eğitim ve ödev sistemleri ile desteklenerek sunulmaktadır. Modern bir binada ve ferah sınıflarda eğitim vermektedir.

Okulumuzdaki tüm eğitmenler lisans veya lisansüstü dereceye sahiptir, ayrıca bir CELTA ya da eşdeğer bir niteliğe sahip sertifika sahibidir. Bazı eğitmenler uygulamalı dilbilimde yüksek seviye DELTA yeterliliği, PGCE veya MA belgelerine sahiptir.

Okulumuz, ACCET (Accrediting Council for Continuing Education and Training) tarafından akredite edilmiştir.

Washington D.C şehrindeki popüler okullardan biri olan Kaplan International Washington D.C. İngilizce dil okulu, Washington D.C. şehrinde bulunmaktadır. Kaplan Washington DC Dil Okulu binası, Foggy Bottom’ın oldukça merkezi bir noktasında, 11. Cadde üzerinde yer alır. Burası dükkanlar, restoranlar, sinemalar ve sokak kafeleri ile dolu Embassy Row’un yanındaki Dupont Circle’ın ortasında yer almaktadır. Böylece okuldan şehrin en dinamik bölgelerine kolayca ulaşabilirsiniz. Georgetown, George Washington ve American gibi prestijli üniversiteler okula oldukça yakın bir mesafededir. Okulda eğitim alan öğrenciler okula yürüyüş mesafesindeki metro ağı sayesinde şehrin hemen hemen her noktasına rahatlıkla ulaşabilmektedirler. Beyaz Saray, Capitol Building, Lincoln ve Washington Monuments gibi yerlere metro ile 15 dakikada ulaşılabilir.

Amerika Birleşik Devletleri’nin başkenti olan Washington D.C. Maryland ve Virginia eyaletlerinin arasında bulunmaktadır. D.C. kısaltmasının açılımı “District of Columbia” (Kolumbiya Bölgesi)’dir. Beyaz Saray, ABD Kongresi, ABD Yüksek Mahkemesi, Dünya ülkelerinin büyükelçilikleri, kabine sekreterlikleri (bakanlıklar) gibi bütün federal kurumlar bu kentte yer alır. Amerika Birleşik Devletleri’nin başkentinin her hangi bir eyaletin sınırları içinde yer almasının o eyalete çok büyük bir ayrıcalık sağlayacağı düşüncesiyle bu kent District of Columbia denilen özel statüde bir bölge olarak kabul edilmiştir. Kendi başına bir eyalet veya herhangi bir eyalete bağlı olamayan şehrin özerk statüsü bakımından bir benzeri daha dünyada bulunmamaktadır.

 • Akıllı tahtaların bulunduğu 16 adet modern derslikler,
 • Okul binasında ücretsiz kablosuz internet,
 • Açık hava alanı,
 • İngilizce öğrenme yazılımına ve ücretsiz internet erişimine sahip 20 adet bilgisayar bulunan bilgisayar laboratuarları,
 • İki adet öğrenci salonu,
 • Okulun kapasitesi 105 öğrenci,
 • Sınıfların kapasitesi azami 15 öğrenci,
 • Öğrencilerin bireysel çalışmaya yönelik materyaller, yayınlar, CD ve DVD’lerden faydalanabileceği kütüphane,
 • Engelli erişimine uygun yapı,
 • Öğrencilerin yaş ortalaması 26,
 • Asansör, klima, ısıtma, otomat, ibadet odası.

Kaplan Washington DC Dil Okulu, öğrencilerin ders dışı zamanlarını da en verimli şekilde değerlendirebilmeleri için birçok eğitsel ve kültürel aktivitenin yanı sıra civar şehirlere geziler düzenlenmektedir.

Kaplan International Washington, DC dil okulundaki öğrenciler her zevke uygun bir şeyler içeren aktivite programına hayran olmaktadırlar. Washington Anıtı, Lincoln Anıtı ve Capitol Binasını gezebilir, Georgetown’da alışverişe çıkabilir. Smithsonian Müzelerini ve National Mall’u dolaşabilirsiniz.

Ayrıca boş vakitlerinizde yapabileceğiniz şeyler:

 • Beyaz Saray gibi dünyanın en önemli tarihi yerlerini gezebilir
 • National Mall’da yürüyüp diğer önemli tarihi anıtlar görebilir
 • Supreme Court ya da National Cathedral’i gezebilir
 • Sayısız tarihi anıtları ve müzeleri gezebilir
 • Hareketli Georgetown ve Adams-Morgan bölgelerini keşfedebilir
 • Bir öğrenci bölgesi olan Georgetown’da eğlenebilir
 • Haftasonu New York’a veya Philadelphia’ya seyahat edebilir ve
 • Virginia sahilinin tadını çıkarabilirsiniz.

Genel İngilizce: Haftada 20 ders Genel İngilizce eğitim verilmektedir. Dersler 45 dakikadır. Minimum katılım süresi 2 hafta, maksimum 12 haftadır.

Yarı Yoğun İngilizce: Haftada 20 ders Genel İngilizce eğitimi ve 7 bireysel çalışma derslerinden oluşmaktadır. Dersler 45 dakikadır. Minimum katılım süresi 2 haftadır.

Yoğun İngilizce: Haftada 20 ders Genel İngilizce eğitimi, 8 seçmeli ders ve 7 bireysel çalışma derslerinden oluşmaktadır. Dersler 45 dakikadır. Minimum katılım süresi 2 haftadır.

Akademik Dönem Programları: Yarı Yoğun ve Yoğun İngilizce eğitim seçenekleri bulunan programlar 5 veya 6 ay sürmektedir. Programın belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

Akademik Yıl Programları: Yarı Yoğun ve Yoğun İngilizce eğitim seçenekleri bulunan programlar 8 ay sürmektedir. Programın belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

TOEFL ve Akademik İngilizce: Haftada 28 ders TOEFL ve Akademik İngilizce dersleri ve 7 bireysel çalışma derslerinden oluşur. Programa katılım için minimum B1 düzeyinde İngilizce seviyesi gerekmektedir. Programa katılım süresi minimum 4, maksimum 16 haftadır.

GMAT Hazırlık: 12 hafta süren bu program sınıf için eğitim ve bireysel çalışma seanslarından oluşmaktadır. Programa katılım için B2 düzeyinde İngilizce seviyesi gerekmektedir. Programın belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

GRE Hazırlık: 12 hafta süren bu program sınıf için eğitim ve bireysel çalışma seanslarından oluşmaktadır. Programa katılım için B2 düzeyinde İngilizce seviyesi gerekmektedir.

Kaplan Washington dil okulu kampüsünde öğrencilerine konforlu, güvenli ve temiz konaklama çeşitlerini sunmaktadır. Bu konaklamalar öğrencileri rahat ettirmek için son derece sıcak ve içten bir alternatif olarak öğrencilerine sunmaktadır.

AİLE YANI

Konaklama Özellikleri: Paylaşımlı Oda/Tek Kişilik Oda

Öğün Planı: Yarım Pansiyon/sadece kahvaltı

Banyo: Paylaşımlı Banyo

İmkanlar: Amerikan kültürünü yakından tanımak isteyen öğrenciler için samimi bir aile ortamı sunar. Sabah ve akşam yemek mevcuttur. Bir aile yanında kalmak ve yerel hayatın içine girmek İngilizce pratiği yapmak isteyen öğrenciler açısından mükemmel bir fırsattır.

 • Okullar tarafından özenle seçilen ailelerle yaşayın.
 • Aile ile beraber yapılan kahvaltı ve akşam yemekleri hem öğretici hem de eğlenceli olacak.
 • Aileler İngilizce pratik yapmak için de eşsiz bir fırsat.
 • Dil ile kültür çok iç içe kavramlar, aile yanı konaklama size yerel kültürü öğrenmenizde de çok katkı sağlayacak.

YURT

Öğrenciler bu bölgede özel olarak seçilmiş öğrenci apartmanlarında, hostellerde veya yurtlarda kalabilirler. Özgür bir yaşam tarzı isteyen ve yeni arkadaşlıklarla yaşamın sosyal avantajlarından yararlanmak isteyen öğrenciler bu seçenekleri değerlendirebilir.

Pennsylvania House

Konaklama Tipi: Paylaşımlı banyolu iki kişilik odalarda konaklama.

İmkanlar: Tam donanımlı mutfak, Ortak yaşam alanı, Çamaşırhane, Spor merkezi.

Restoranlar ve alışveriş yerlerine yakın konumdadır. Okula 10 dakikalık yürüyüş mesafesindedir.

DC Metro Apartments – Crystal Plaza

Konaklama Tipi:            2 veya 3 yatak odalı daire ile tek kişilik oda, iki kişilik oda.

Özellikleri: ortak banyo, salon, çalışma alanı, yemek alanı, ortak kullanım alanında TV, balkon, çamaşır yıkama ve kurutma makinesi. Wi-Fi, çarşaf ve havlu, çamaşır, temizlik servisi. 24 Saat Güvenlik.

Yatak Odasında bulunanlar: Giysi dolabı, masa, sandalye, yatak, lamba.

Mutfakta bulunanlar:     Yemek kapları, mikrodalga fırın, ocak, kahve makinesi, ısıtma makinesi, buzdolabı, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi

Öğrenciler çarşaf değişiminden kendileri sorumludur.

Not: Kaplan’da eğitim almayan öğrencilerle birlikte yerleştirilebilirsiniz.

 • Ortak alanlar yeni insanlar tanıyıp, sosyalleşmek ve yabancı dilinizi geliştirmek için eşsiz bir fırsat.
 • Yurtların bir kısmında oda içerisinde bir kısmındaysa kattaki ortak mutfaklarda kendi yemeğinizi hazırlama imkanı bulursunuz.
 • Tek kişilik odalarda konaklayabilir ya da çift kişilik odalarda öğrenci arkadaşınızla kalabilirsiniz.
 • Yurt arkadaşlığı önemlidir; gezileriniz, etkinlikleriniz ve çalışmalarınız için her zaman yanınızdalar.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_63c0a7ba0d1a9 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c0a7ba0d1a9 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c0a7ba0d1a9 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c0a7ba0d1a9 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63c0a7ba0f2c1 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c0a7ba0f2c1 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c0a7ba0f2c1 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c0a7ba0f2c1 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63c0a7ba11355 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c0a7ba11355 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c0a7ba11355 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c0a7ba11355 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_63c0a7ba9fd4e a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_63c0a7ba9fd4e a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_63c0a7ba9fd4e a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_63c0a7ba9fd4e a:hover{ color: #ffffff; }