Kaplan International, 80 yılın üzerinde deneyimiyle Birleşik Krallık, İrlanda, Avustralya, Yeni Zelanda, Malta, Kanada ve Amerika gibi çok çeşitli ülkelerde İngilizce eğitimi veren prestijli bir kurumdur. Dünya çapında 1.000’den fazla öğretmeniyle her yıl 75.000 kadar öğrenci ağırlayan Kaplan; New York, Boston, Londra, Dublin, Toronto, Los Angeles ve Melbourne gibi dünyanın önde gelen şehirlerinde şehir, kasaba, kampüs ya da plajda eğitim seçenekleriyle İngilizcenizi hayatın tadını çıkararak en ideal şekilde öğrenme olanağı sunar. Bugün Kaplan International dendiğinde ‘eğitimde çeşitlilik, akademik bütünlük ve teknolojik yenilik’ ile özdeşleşmiştir. Kaplan’ın amacı, eğitim verdiği öğrencilerinin her birinin eğitimleri süresince olabilecek maksimum ilerlemeyi kaydetmelerine olanak sağlamaktır. Kişisel, akademik başarı ve başarılı bir kariyer yolunda Kaplan International English’ten daha iyi bir başlangıç yoktur. Kaplan Aspect okullarının British Council, Accet, ACELS, NEAS, NZQA, Language Canada akreditasyonları bulunmaktadır. Ayrıca English UK Member, Marketing English in Ireland, English Australia Member College ve English New Zealand kurumlarına akreditasyonu bulunmaktadır.

Seattle, Microsoft’a ev sahipliği yapması gibi, İlham verici teknolojik görüntüsü ile ABD’deki en hızlı büyüyen şehirlerden biridir.Starbucks kafe zincirlerinin doğum yeri olan Seattle; grunge müzik ve ekoseli gömlekler gibi ilklere de sahiptir. Öğrenci dostu olan bu popüler şehir, aynı zamanda Jimi Hendrix’i ve Kurt Cobain’i yetiştirmiştir. Böylece ABD’nin en büyük finans ve kültür merkezlerinden biri olma ünvanını korumaktadır.

Kaplan International Seattle Dil Okulu 2006 yılında kurulmuştur ve ACCET tarafından akredite edilmiştir. Dersler entegre beceriler yaklaşımı ile okuma, yazma, dinleme, konuşma, dilbilgisi, kelime bilgisi ve telaffuz üzerine yoğunlaşmaktadır. Kaplan International Seattle Dil Okulu ile İngilizce eğitimi, mükemmel bir kültürel deneyim sunar.

Seattle şehir merkezindeki Kaplan International Seattle Downtown dil okulumuz, Pike Place Market ve Space Needle’a hızlı erişimi olan bir yerdedir. Şehrin üniversite bölgesinde konumlanan dil okulumuz birinci sınıf kalitede restoranlar, müzeler, mağazalar ve popüler kafelerle çevrilidir. Okula yakın konumda birçok otobüs, hafif raylı tren ve feribot hizmetleri bulunur.

Seattle, Amerika Birleşik Devletleri’nin Washington eyaletinde bulunan bir şehirdir. ABD’nin en kuzeybatı ucunda, King County’de yer alan bir liman şehridir. Washington Gölü ile Puget Sound arasında yer alır. Yüzölçümü 367.97 km² olan Seattle, hem Washington eyaletinin hem de ABD’nin Pasifik Kuzeybatı bölgesinin en büyük şehridir.

 • Okul kapasitesi 210 öğrenci,
 • Sınıflardaki öğrenci sayısı 12-15 arası,
 • İnteraktif yazı tahtası gibi çeşitli dijital eğitim araçlarının bulunduğu 14 adet sınıf,
 • Sınav hazırlık yazılımlarına sahip 20 adet bilgisayarın bulunduğu bilgisayar laboratuarı,
 • Kitaplar, filmler, sesli kitaplar ve sınav hazırlık materyalleri içeren kütüphane,
 • Washington Üniversitesi’nin spor tesislerinden faydalanma imkanı,
 • Ücretsiz kablosuz internet,
 • Asansör, klima ve otomatlar,
 • Öğrenci salonu, kafeterya ve ibadethane,
 • Engelliler için erişim kolaylığı.

Kaplan, günlerinizi dolu dolu yaşamanız ve Seattle ile ilgili en iyi şeyleri keşfetmeniz için eğlenceli ve çeşitli etkinlikler takvimi sunuyor. Kaplan International Seattle Downtown dil okulundaki öğrenciler her zevke uygun bir şeyler içeren aktivite programına hayran olmaktadırlar. Bu program içeriklerinden bazıları Bainbridge Adası gezisi, Pike Place’da yürüyüş, Space Needle ziyareti, Seattle Yer altı Şehri gezisi,  Seattle Mariners Beyzbol Takımı maçını izlemek, dünyada açılmış ilk Starbucks kahve evini ziyaret, Snoqualmie Şelaleleri gezisi, Alki Plajı gezisidir.

Seattle’da boş vakitlerde yapılabilecekler:

 • Seattle’in ünlü müzik mekanlarında canlı müzik dinleyebilir,
 • Experience Music Project müzesini ziyaret edebilir,
 • Space Needle’dan şehrin çarpıcı manzarasını seyredebilir,
 • Columbia Kulesi’nin 73 katındaki gözlem odasını ziyaret edebilir,
 • Dünyanın ilk Starbucks kafesinde kahve içebilir,
 • Dünyaca ünlü Pike Place pazarını gezebilir ve
 • Westlake merkezinde alışveriş yapabilirsiniz.

Genel İngilizce: Haftada 20 ders Genel İngilizce eğitim verilmektedir. Dersler 45 dakikadır. Minimum katılım süresi 2 hafta, maksimum 12 haftadır.

Yarı Yoğun İngilizce: Haftada 20 ders Genel İngilizce eğitimi ve 7 bireysel çalışma derslerinden oluşmaktadır. Dersler 45 dakikadır. Minimum katılım süresi 2 haftadır.

Yoğun İngilizce: Haftada 20 ders Genel İngilizce eğitimi, 8 seçmeli ders ve 7 bireysel çalışma derslerinden oluşmaktadır. Dersler 45 dakikadır. Minimum katılım süresi 2 haftadır.

Akademik Dönem Programları: Yarı Yoğun ve Yoğun İngilizce eğitim seçenekleri bulunan programlar 5 veya 6 ay sürmektedir. Programın belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

Akademik Yıl Programları: Yarı Yoğun ve Yoğun İngilizce eğitim seçenekleri bulunan programlar 8 ay sürmektedir. Programın belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

TOEFL ve Akademik İngilizce: Haftada 28 ders TOEFL ve Akademik İngilizce dersleri ve 7 bireysel çalışma derslerinden oluşur. Programa katılım için minimum B1 düzeyinde İngilizce seviyesi gerekmektedir. Programa katılım süresi minimum 4, maksimum 16 haftadır.

GMAT Hazırlık: 12 hafta süren bu program sınıf için eğitim ve bireysel çalışma seanslarından oluşmaktadır. Programa katılım için B2 düzeyinde İngilizce seviyesi gerekmektedir. Programın belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

GRE Hazırlık: 12 hafta süren bu program sınıf için eğitim ve bireysel çalışma seanslarından oluşmaktadır. Programa katılım için B2 düzeyinde İngilizce seviyesi gerekmektedir. Programın belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

İş İngilizcesi ek Program: Haftada 20 ders Genel İngilizcesi, 8 İş İngilizcesi ve 7 bireysel çalışma derslerinden oluşmaktadır. Programa katılım için minimum B1 düzeyinde İngilizce seviyesi gerekmektedir. Program süresi minimum 2, maksimum 10 haftadır.

Üniversite Yerleştirme Servisi (Pathway): Kaplan sunduğu bu hizmet ile 250’den fazla kolej ve üniversiteye, öğrencilerine en uygun lisans, yüksek lisans ve mesleki program bulmak ve yerleştirmek konusunda yardımcı olmaktadır. Kaplan Dil Okullarında 8 haftadan fazla eğitim alan öğrenciler bu servisten yararlanabilir. 16 haftadan fazla eğitim alan öğrenciler ise ücretsiz yararlanabilir.

Dersler bütünleşmiş beceriler yaklaşımı ile okuma, yazma, dinleme, konuşma, dilbilgisi, kelime bilgisi ve telaffuz üzerine yoğunlaşmaktadır.

Okul öğrencilere aile yanında konaklama ya da yurt konaklaması sunar.

AİLE YANI

Aile Yanı olarak tek kişilik, çift kişilik odalarda kahvaltı ve akşam yemeğinin dahil edildiği birden fazla alternatifler mevcut. Ev sahipleri, okul tarafından denetlenen ve öğrenci için en mükemmel ortam sağlamayı garantileyen kişilerden seçilir. Sıcak bir karşılamadan ev yemeklerine, bir evin tüm keyfine varın. Aile yanında kalmak size her gün rahat bir atmosferde dil pratiği yapma ve gerçek bir evin sıcaklığını ve konforunu yaşama fırsatı verir. Kalacağınız ülkenin adetlerini ve kültürünü öğrenmenin en iyi yollarından biridir. Aile yanı konaklamada okul ile ev arası mesafe genellikle 45-60 dakika civarındadır. Evler genellikle Northgate, Shoreline, South Seattle, Renton, West Seattle, Columbia City, University District, Capital Hill ve Seattle Metro semtlerinde yer alır.

ÖĞRENCİ YURDU

Diğer konaklama seçeneği olarak ise Öğrenci Yurdu bulunmaktadır. Tek veya çift kişilik odalar, paylaşımlı veya paylaşımsız banyolar, mutfak, televizyon, kablosuz internet, kahve makinesi, mini buzdolabı, yemek yapma eşyaları (çatal, ocak, tencere vb), mikrodalga fırın, tost makinesi, yatak, giysi dolabı, ders çalışma masası ve sandalyesi, masa lambası, gibi imkanlar tercihe bağlı olarak sağlanır. Kaplan Seattle Downtown Dil Okulunun, okul ile yurt arasındaki mesafe toplu taşıma ile 17-40-45 dakika süren birçok konaklama alternatifleri bulunmaktadır.

Extended Stay Northgate: Oda özellikleri: Tek kişilik odada paylaşımsız banyo, özel mutfak, televizyon, mini buzdolabı, mikrodalga fırın, ocak, kahve makinesi, tost makinesi, tencere, çatal kaşık vb, ücretsiz kablosuz internet, nevresim, havlu, banyo malzemeleri bulunmaktadır. Rezidans imkanları: Otomat, açık hava alanı, piknik alanı, barbekü alanı, jetonlu çamaşır makinesi, 7/24 güvenlik, haftada bir oda temizliği. Rezidans ile okul arası mesafe toplu taşıma ile 45 dakikadır.

Extended Stay Bellevue Factoria: Oda özellikleri: Tek kişilik odada paylaşımsız banyo, özel mutfak, televizyon, mini buzdolabı, mikrodalga fırın, ocak, kahve makinesi, tost makinesi, tencere, çatal kaşık vb, ücretsiz kablosuz internet, nevresim, havlu, banyo malzemeleri bulunmaktadır. Rezidans imkanları: Otomat, açık hava alanı, piknik alanı, barbekü alanı, jetonlu çamaşır makinesi, 7/24 güvenlik, haftada bir oda temizliği. Rezidans ile okul arası mesafe toplu taşıma ile 40 dakikadır.

Downtown Rezidansı Vermont: Oda özellikleri: Bireysel stüdyo dairede tek kişilik oda paylaşımsız banyo, televizyon, mini buzdolabı, mikrodalga fırın, ocak, kahve makinesi, tost makinesi, tencere, çatal kaşık vb, ücretsiz kablosuz internet, nevresim, havlu, banyo malzemeleri bulunmaktadır. Rezidans imkanları: Otomat, açık hava alanı, piknik alanı, barbekü alanı, jetonlu çamaşır makinesi, 7/24 güvenlik, haftada bir oda temizliği. Rezidans ile okul arası mesafe toplu taşıma ile 17, yürüme ile 25 dakikadır.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_63c0aadb648e5 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c0aadb648e5 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c0aadb648e5 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c0aadb648e5 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63c0aadb66864 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c0aadb66864 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c0aadb66864 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c0aadb66864 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63c0aadb68813 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c0aadb68813 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c0aadb68813 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c0aadb68813 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_63c0aadbd9f4d a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_63c0aadbd9f4d a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_63c0aadbd9f4d a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_63c0aadbd9f4d a:hover{ color: #ffffff; }