LSI, 1965’ten bu yana dünyanın dört bir yanından binlerce öğrenciye eğitim vermektedir. LSI, tüm dünyaya yayılmış olan geniş bir okul ağına sahip uluslararası bir kurumdur. İngiltere, Kanada, ABD, Malta, Yeni Zelanda Fransa İsviçre ve Avustralya’da merkezleri bulunmaktadır. LSI ayrıca İspanya, İtalya, Rusya, Meksika, Panama ve Kosta Rika’da partner dil okullarıyla birlikte çalışmaktadır.Tüm okulları modern uygulamalara sahip olup en son teknoloji ile donatılmıştır. Şehirlerin cazip bölgelerinin merkezinde yer almaktadır. Özenle seçilmiş yardımsever bir kadro ile çalışır. Tüm okullar son teknolojiyle donatılmıştır. LSI okulları oluşturdukları sıcak ve arkadaş canlısı atmosfer ile, dil öğrenmeyi oldukça keyifli hale getirir. LSI öğretmenleri esaslı eğitim becerilerine sahip olup, bütün LSI calışanları arkadaş canlısı ve yardımsever servisimiz bütün LSI öğrencilerine sunulması için özenle seçilmiştir. Eğitiminiz boyunca size yönlendirmek için sürekli hazır bulunurlar. LSI’nin bir amacı ve amacı vardır: mümkün olan en iyi dil öğrenme deneyimini elde etmenizi sağlamak. Dil becerilerinizi ister mesleki ister akademik ister kişisel nedenlerden ötürü geliştirme istiyor olun; LSI, ihtiyacınıza cevap verecek doğru kursa mutlaka sahiptir.

Berkeley’ye gittiğiniz zaman asla sıkılmazsınız yapılacak aktivite seçeneklerinden hangisini yapacağınıza karar vermekte zorlanabilirsiniz bile. Berkeley de yıl boyunca hakim olan sıcak iklim, gelişmiş ve rahat toplu taşıma sistemleri ve San Francisco, San Jose ve Marin County’e kolay ulaşım imkanıyla San Francisco Körfez Bölgesi yanında ideal bir yerleşimidir. Berkeley ayrıca Muir Woods ve Napa Wine Country bölgelerine oldukça yakındır ve şehir yıl boyunca sayısız festival ile birlikte birçok sanatsal ve kültürel aktiviteye ev sahipliği yapmaktadır.

San Francisco Koyu, çevre bölgelerden daha sıcak iklimi, dünyaca ünlü mimarisi ve simgeleriyle Kaliforniya’nın güzel bir parçasıdır. Dünyanın en kaygısız ve arkadaş canlısı yerlerinden biri olan San Francisco ve Koy Bölgesi, ziyaretçilerinin isteyebileceği herşeyi sunar. San Francisco şehri Twitter ve Instagram’ın genel merkezlerine ev sahipliği yapmaktadır ve canlı sanat, müzik, yemek kültürüyle öne plana çıkmaktadır. Pasifik üzerinde bir dizi tepeye kurulmuş San Francisco’da gökyüzü sanki parmaklarınızın ucundaymış gibi hissedeceksiniz. Her bir tepesiyle uzaktaki ufuklardan bir manzara sunan San Francisco’nun macera severleri kendine çekmesi tesadüf değil. Altına Hücum’dan Aşk Yazı’na ve teknoloji devrimine kadar bu açık görüşlü şehir her zaman büyük fikirleri sevmiştir.

LSI San Francisco Berkeley University pathway hizmeti ile üniversitelere geçiş yapmak isteyen öğrenciler için danışmanlık vermektedir. LSI Berkeley Dil Okulu aynı zamanda resmi TOEIC sınav merkezidir. Öğrenciler TOEIC sınavlarına okulda girebilirler. LSI dil okulunun TOEIC sınav merkezinin olması avantajı öğrencilerin bu sınava katılıp uluslararası alanda ingilizce kabiliyetini resmi bir belge ile kanıtlamasını sağlar. Ayrıca online öğrenim sistemleri mevcuttur. E-LSI sistemi ile öğrenciler sınav sonuçlarını ve eksiklerini görebilir, sistem üzerinden çalışmalarını tamamlayabilirler.

LSI yüksek standartlarını korumaya dikkat etmekte ve ulusal anlamda akreditasyon planlamasını aktif bir şekilde sürdürmektedir. ABD’de 5 farklı kurumdan akreditasyonu bulunmaktadır ve bunlar; ACCET (Acrediting Coincil for Continuing Education & Training), EnglishUSA, NYSED (New York State Educaiton Department), Bildungsurlaub, BPPE (Bureau of Private Postsecondary Education).

LSI Berkeley Dil Okulu San Francisco şehir merkezine 22 km uzaklıkta bulunan Berkeley şehrinde yer almaktadır. Okul Berkeley şehir merkezinde, metro ve otobüs istasyonlarına yakın, üniversite kampüsüne ise 5 blok uzaklıkta restoranlar, kafeler, sinemalar ve kitapçı dükkanları ile dolu bir bölgede yer alır. Bu nedenle ders dışı zamanlarınızda arkadaşlarınızla oldukça keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Çoğu öğrenci okula bisiklet ile gelmeyi tercih etmektedir. Amerika’da dil eğitimi alırken LSI dil okulunda da ihtiyaç duyabileceğiniz her şey elinizin altındadır. California’da eğitim almak isteyenler için oldukça cazip bir seçenek olan, ayrıca sahip olduğu doğal güzellikleri, yemyeşil parkları ve eşsiz manzaralarıyla oldukça dikkat çeken bir şehir olan Berkeley şehri, San Francisco’ya 30 dakikalık bir uzaklıktadır. Silikon Vadisi 50 dakika mesafededir. Los Angeles’a 6 saatlik bir mesafede olmasının yanında, Golden Gate Köprüsü, Alcatraz Hapishanesi, GTA oyunları, Lombard Street ve meşhur tramvaylarıyla ABD’de batının ünlü lokasyonlarından biri olan San Francisco’da hem dil eğitimi alabilir hem de gerçek bir Amerika deneyimi yaşayabilirsiniz.

Amerika’nın en güzel kentlerinden biri olan San Francisco, vazgeçilmez bir tutku veya dillerden düşmeyen bir şarkı gibi ruhunuzu ele geçirir. San Francisco’da şaşırtıcı ilk şey kentin yerleşim planıdır. 43 tepeden oluşan bu şehirde Golden Gate Köprüsü sizi büyüleyecektir. San Francisco şehrinin 3 tarafı denizle çevrilidir. Amerika’da Dil eğitimi veya Üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin tercih ettikleri şehirlerin başında gelen San Francisco gece hayatı, kozmopolitliği, hiç bitmeyen kültürel ve sosyal etkinlikleriyle ön plana çıkmaktadır.

Okulun öğrenci kapasitesi 175

Son teknolojiye sahip 12 modern sınıf, İnteraktif Dersler

LSI Berkeley Dil Okulu Sınıflarında maksimum öğrenci sayısı 14 olsa da, LSI tarafından sınıf mevcudu genelde 10 öğrenci ile sınırlanmaktadır

Kapalı ve açık olmak üzere iki öğrenci salonu, Geniş ve çim kaplı bir avlu, Bireysel çalışma odası, Masa tenisi bulunan oyun odası, Kafeterya, mutfakta buzdolabı, fırın, mikrodalga, tost makinesi, bulaşık makinesi, içecek makinesi, dinlenme odasında televizyon, koltuklar, masalar

Ücretsiz internet erişimli iki adet bilgisayar laboratuarı ve toplam 14 bilgisayar

Öğrencilerin ücretsiz kullanabilecekleri yazıcı, Ücretsiz Materyaller, Kütüphane, Ücretsiz internet erişimi

Resmi Sınav merkezi, Ücretsiz Aktiviteler, Kurs Bitirme Sertifikası, LSI Online Portalı.

LSI Berkeley, Berkeley’in, San Francisco’nun ve Kuzey California’nın geri kalan kısmının sunduğu tüm imkanlardan faydalanabilmenizi sağlayan yoğun ve çeşitlilik arz eden bir sosyal program sunar. Sosyal aktiviteler konusunda fazlasıyla çeşitli bir okuldur. Alcatraz Hapishanesi’ni görebilir, Golden Gate Köprüsü’nde bisiklet turuna katılabilir, NBA/NFL maçlarına katılabilir ya da California Üniversitesi Kampüsünü gezebilirsiniz, ayrıca Wine Country ve Monterey Yarımadası gibi yerlere kolayca geziler ayarlanabilir. LCI San Francisco/Berkeley Şubesi Aktiviteleri; Bowling gecesi, Film gecesi, Çeşitli festivaller, Müze ziyaretleri.

UC Berkeley Turu: LSI okulundan sadece birkaç dakika uzaklıktaki ünlü üniversiteyi yürüyerek dolaşın. Üniversitenin ve Berkeley’in olağanüstü tarihini keşfedin

Golden Gate Köprüsü’nü Bisikletle Geçiş: Efsanevi Golden Gate köprüsü boyunca bisiklete binebilir, hatta ayda bir düzenlenen ve yüzlerce bisikletçinin hep birlikte San Francisco sokaklarını dolaştıkları ‘Critical Mass’ (Kritik Kütle) etkinliğine katılabilirsiniz.

Alcatraz Turu: Kayadaki hapishaneyi keşfedin! Küçük adaya gemiyle gidip hapishaneyi turlayacağız. Kendinizi bir filmde gibi hissedebilirsiniz.

Genel ve Yoğun Kurslar: Genel 20 programında haftada 20 ders bulunmaktadır ve dersler boyunca farklı gündelik durumlara göre iletişim becerilerinizi hızla geliştireceksiniz. Yoğun 30 programında, kısa bir süre içinde oldukça fazla akıcılık kazanmanız için gereken tüm alanlara odaklanmaktadır. Öğleden Sonra 10 programı ise dildeki akıcılığınızı, sözcük bilginizi ve telaffuzunuzu geliştirmek isteyen öğrenciler için uygundur.

Premium Kurslar: LSI, bireyler ve küçük gruplar için özel olarak tasarlanmış dil eğitimleri sunar. Bu kurslar mesleki amaçlı dil eğitimi odaklıdır ve özel gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde uyarlanabilir. Executive Bire Bir (haftada 10 ders), Executive Bire Bir (haftada 20 ders), Executive Bire Bir (haftada 30 ders), Executive Bire Bir (haftada 40 ders), Executive Bire Bir (haftada 5 ders), Executive Bire Bir (haftada 50 ders), 9 Günlük Yoğun Kurs ( 82 ders), 9 Günlük Yoğun Kurs ( 92 ders) olarak farklı program seçenekleri sunulmaktadır.

Akademik Kurslar: GMAT & SAT hazırlık kursları (Genel 20 artı 10 bire bir dersler), GMAT & SAT hazırlık kursları (Genel 20 artı 5 bire bir dersler), LSI 30 Cambridge Sınavı Kursları (CAE), LSI 30 Cambridge Sınavı Kursları (FCE), Pathways, TOEFL Hazırlık Kurslar, Akademik İngilizce, Öğretmenlik için İngilizce (Standart 20 artı bireysel 10 ders), Öğretmenlik için İngilizce (Standart 20 artı bireysel 5 ders), İş İngilizcesi, Hukuk İngilizcesi olmak üzere farklı program seçenekleri vardır.

Kulüp 40+: 40 yaş ve üstü öğrenciler için oluşturulan programda LSI olarak, olgun ancak ruhu genç öğrencileri yıl boyunca tüm kurslarımızda görmekten mutluluk duyarız. Buna ek olarak, belirli konumlarda daha olgun öğrencilerimizin ilgisini çekecek sosyal aktiviteler düzenlenmektedir.

AİLE YANI

Ev sahibi ailelerimiz Konaklama Ofisi tarafından özenle seçilmektedir ve öğrencilerin rahat bir ortamda, İngiliz Kültürünü daha yakından tanıyarak dil öğrenmelerini sağlamak için imkan yaratmayı görev kabul etmişlerdir. Konaklama mekanları öğrencilere sıcak ve arkadaşça bir ortam sunmaktadır. Konaklama ofisi tarafından seçilen aileler, düzenli aralıklarla kontrol edilmektedir. Kahvaltı ya da kahvaltı – akşam yemeğinin dahil olduğu tek kişilik oda seçeneği mevcuttur. (Eğer iki öğrenci aynı zaman dilimi için kayıt yaptırmışsa, odalar çift kişilik de olabilir.). Öğrencilere nevresim takımı ve havlu sağlanmaktadır. Pek çok ev sahibi aile haftada bir kere, ekstra ücret talep etmeden, öğrencilerin çamaşırlarını yıkamakta ya da en yakın çamaşırhaneye ulaşmaları konusunda öğrenciye yardımcı olmaktadır. Kaldığınız evlerden okulunuza iyi ve güvenli bir şekilde ulaşırsınız.

Executive Aile Yanı: Executive aile yanında konaklama imkanı, diğer aile yanında konaklama seçeneğinden daha yüksek standartlara sahiptir. Konaklamanın sağlanacağı evler büyüklük, bulunduğu konum (evler her zaman LSI’a çok yakın olmayabilir), kişiye özel banyo imkanı (banyolar her zaman odanın içinde olmayabilir), oda içinde televizyon ve internet erişimi gibi ekstra imkanların varlığı üzerinden fiyatlandırılır.

REZİDANS

Bu tarz konaklamalar basit bir konaklama arayan ve daha bağımsız öğrencilerin tercihidir.

Downtown Berkeley YMCA Residence: Mağazalar, restoranlar, tiyatrolar, BART ve California Üniversitesi, Berkeley. LSI San Francisco’ya 1 dakikalık yürüme mesafesindedir. Tek kişilik odalar ve paylaşımlı ikiz odalar, ortak banyo. Yemekler: Kendin pişir kendin ye. Tesisler: Ücretsiz Wi-Fi, ortak mutfak, spor tesisleri (3 yüzme havuzu, kardiyo, egzersiz ekipmanları ve fitness dersleri), jakuzi, sauna, salon / TV alanı, çamaşırhane, Günlük temizlik, havlu ve çarşaflar sağlanır ve 24 saat güvenlik.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_63bfe0d00f096 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63bfe0d00f096 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63bfe0d00f096 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63bfe0d00f096 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63bfe0d010a3c .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63bfe0d010a3c .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63bfe0d010a3c .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63bfe0d010a3c .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63bfe0d012379 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63bfe0d012379 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63bfe0d012379 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63bfe0d012379 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_63bfe0d0739ea a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_63bfe0d0739ea a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_63bfe0d0739ea a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_63bfe0d0739ea a:hover{ color: #ffffff; }