Kaplan International, 80 yılın üzerinde deneyimiyle Birleşik Krallık, İrlanda, Avustralya, Yeni Zelanda, Malta, Kanada ve Amerika gibi çok çeşitli ülkelerde İngilizce eğitimi veren prestijli bir kurumdur. Dünya çapında 1.000’den fazla öğretmeniyle her yıl 75.000 kadar öğrenci ağırlayan Kaplan; New York, Boston, Londra, Dublin, Toronto, Los Angeles ve Melbourne gibi dünyanın önde gelen şehirlerinde şehir, kasaba, kampüs ya da plajda eğitim seçenekleriyle İngilizcenizi hayatın tadını çıkararak en ideal şekilde öğrenme olanağı sunar. Bugün Kaplan International dendiğinde ‘eğitimde çeşitlilik, akademik bütünlük ve teknolojik yenilik’ ile özdeşleşmiştir. Kaplan’ın amacı, eğitim verdiği öğrencilerinin her birinin eğitimleri süresince olabilecek maksimum ilerlemeyi kaydetmelerine olanak sağlamaktır. Kişisel, akademik başarı ve başarılı bir kariyer yolunda Kaplan International English’ten daha iyi bir başlangıç yoktur. Kaplan Aspect okullarının British Council, Accet, ACELS, NEAS, NZQA, Language Canada akreditasyonları bulunmaktadır. Ayrıca English UK Member, Marketing English in Ireland, English Australia Member College ve English New Zealand kurumlarına akreditasyonu bulunmaktadır.

Kozmopolit bir şehir yapısı bulunan San Francisco, dünyanın pek çok farklı kültüründen, farklı ten renginden ve dini inanışından insana ev sahipliği yapmaktadır. Sahip olduğu çok kültürlülük ve çeşitlilik sayesinde farklı bir uyum ve ahengin olduğu bir şehirdir. İnsan hakları konusunda gerçekleştirilen pek çok sosyal ve yasal etkinlikte belirleyici rol oynayan San Francisco’ya ‘Özgürlükler Şehri’ de denmektedir.

Kaplan San Francisco Dil Okulu, diğer tüm okulları gibi öğrencilerine yüksek standartlarda eğitim vermeyi amaçlar.

Kaplan International San Francisco Dil Okulu Kaliforniya’nın kalbi San Francisco’nun şehir merkezinde güncel eğitim trendlerini takip eden alt yapısı ve müfredatıyla sizlere İngilizcenizi geliştirme imkanı sunar.

Kaplan dil okulları uluslararası öğrenci çeşitliliği ile de öne çıkan okullar arasında yer almaktadır. Kaplan San Francisco dil okulundan birbirinden farklı ülkelerden gelen yüzlerce öğrenci eğitim almaktadır. Kaplan San Francisco dil okulunda 50’nin üzerinde farklı ülkeden öğrenci eğitim görmektedir.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinin San Francisco şehir merkezinde yer alan Kaplan International San Francisco Dil Okulu, Union Square Bölgesinde yer almaktadır.Kaplan San Francisco dil okulu, ünlü Academy of Art University’nin komşusudur ve LinkedIn ve Twitter gibi birçok lider teknoloji şirketinin evi olan SOMA bölgesinin merkezinde yer alır. Popüler alışveriş bölgesi Union Meydanı’nın hemen yanındadır ve Modern Sanatlar Müzesi gibi birçok ünlü müzeye yakındır. Otobüs, hafif raylı sistem ve teleferik duraklarına sadece birkaç dakika mesafededir.

San Francisco; Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinin kuzeyindeki San Francisco Körfezi Bölgesi’nin en önemli kültürel, ticari ve finansal merkezidir.Şehir, San Francisco Yarımadası’nın kuzeyine kurulmuştur. Şehrin batısında Büyük Okyanus, kuzey ve doğusunda ise San Francisco Körfezi bulunur. Kaliforniya’da idari bakımdan San Francisco Konsololide Edilmiş Şehir ve Kontluğu niteliğini taşıyan tek şehirsel yerel idare birimidir. 18 yüzyılda kurulan San Francisco, Amerika’nın en güzel ve eğlenceli şehirlerinden biridir.

 • Okul Kapasitesi:225 öğrenci
 • Sınıf Mevcudu: Ortalama 12 öğrenci
 • Klima ve ısıtma,
 • Ücretsiz kablosuz internet,
 • Bilgisayar laboratuarı,
 • Çalışma materyallerinin dahil olduğu geniş kütüphane,
 • Bireysel ders çalışma merkezi,
 • İbadet hane,
 • Öğrenci salonu,
 • Öğrenci mutfağı ve kafeterya
 • Akıllı yazı tahtası bulunan ve multimedya araçları ile donatılmış modern sınıflar,
 • Okula yürüme mesafesinde spor salonu.

Kaplan San Francisco Dil Okulu, sunmuş olduğu İngilizce eğitim programlarının yanı sıra, birçok gezi ve aktiviteyle öğrencilerin San Francisco’daki yaşamlarını en güzel şekilde geçirmesine olanak sağlar.Her hafta düzenlenen 7 adet aktivite ve gezilerle farklı kültürlerden arkadaşlar edinebilir San Francisco şehrini keşfedebilirsiniz.Golden Gate Köprüsü gezisi, nostaljik tramvay ile Chinatown turu, Alcatraz Adası gezisi, Yosemite Doğa Parkı gezisi, University of California Berkeley kampüs turu düzenlenen aktivite ve gezilerden birkaçıdır.

Ayrıca yapmanız tavsiye edilen etkinlikler:

 • Açık hava aktiviteleri: Napa Vadisi’nde şarap tadabilir, hafta sonunuzu Los Angeles’da geçirebilirsiniz.
 • Spor: San Francisco Giants takımının beyzbol maçını izleyebilirsiniz.
 • Gece hayatı: Gece kulüplerinden tarihi barlara kadar eğlenebileceğiniz binlerce mekana sahiptir.
 • Yeme & İçme: Pier 39 ve Fisherman’s Wharf’ı ziyaret edebilirsiniz.
 • Sanatsal etkinlikler: Yüzlerce müzeleri, sanat galerileri ve tiyatrolarıyla şehir zengin bir kültüre sahiptir.
 • Tarih: Haight, Castro gibi tarihi yerleri ziyaret edebilir, meşhur Alcatraz Hapishanesini görme şansı elde edebilirsiniz.
 • Doğa: Sörf yapmayı öğrenebilir ya da şehrin göz alıcı plajlarında güneşlenmeyi tercih edebilirsiniz.

Genel İngilizce: Haftada 20 ders Genel İngilizce eğitim verilmektedir. Dersler 45 dakikadır. Minimum katılım süresi 2 hafta, maksimum 12 haftadır.

Yarı Yoğun İngilizce: Haftada 20 ders Genel İngilizce eğitimi ve 7 bireysel çalışma derslerinden oluşmaktadır. Dersler 45 dakikadır. Minimum katılım süresi 2 haftadır.

Yoğun İngilizce: Haftada 20 ders Genel İngilizce eğitimi, 8 seçmeli ders ve 7 bireysel çalışma derslerinden oluşmaktadır. Dersler 45 dakikadır. Minimum katılım süresi 2 haftadır.

Akademik Dönem Programları: Yarı Yoğun ve Yoğun İngilizce eğitim seçenekleri bulunan programlar 5 veya 6 ay sürmektedir. Programın belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

Akademik Yıl Programları: Yarı Yoğun ve Yoğun İngilizce eğitim seçenekleri bulunan programlar 8 ay sürmektedir. Programın belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

TOEFL ve Akademik İngilizce: Haftada 28 ders TOEFL ve Akademik İngilizce dersleri ve 7 bireysel çalışma derslerinden oluşur. Programa katılım için minimum B1 düzeyinde İngilizce seviyesi gerekmektedir. Programa katılım süresi minimum 4, maksimum 16 haftadır.

GMAT Hazırlık: 12 hafta süren bu program sınıf için eğitim ve bireysel çalışma seanslarından oluşmaktadır. Programa katılım için B2 düzeyinde İngilizce seviyesi gerekmektedir. Programın belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

GRE Hazırlık: 12 hafta süren bu program sınıf için eğitim ve bireysel çalışma seanslarından oluşmaktadır. Programa katılım için B2 düzeyinde İngilizce seviyesi gerekmektedir. Programın belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

İş İngilizcesi ek Program: Haftada 20 ders Genel İngilizcesi, 8 İş İngilizcesi ve 7 bireysel çalışma derslerinden oluşmaktadır. Programa katılım için minimum B1 düzeyinde İngilizce seviyesi gerekmektedir. Program süresi minimum 2, maksimum 10 haftadır.

Kaplan kurslarının hepsinin sonunda İngilizce yeterliliğinizi kanıtlayan Kaplan Sertifikası alırsınız.

Üniversite Yerleştirme Servisi (Pathway): Kaplan sunduğu bu hizmet ile 250’den fazla kolej ve üniversiteye, öğrencilerine en uygun lisans, yüksek lisans ve mesleki program bulmak ve yerleştirmek konusunda yardımcı olmaktadır. Kaplan Dil Okullarında 8 haftadan fazla eğitim alan öğrenciler bu servisten yararlanabilir. 16 haftadan fazla eğitim alan öğrenciler ise ücretsiz yararlanabilir.

AİLE YANI

Okulumuz tarafından özenle seçilmiş, uzun yıllar birlikte çalıştığı güvenilir Amerikalı bir aile yanında konaklama yapılır. Bir aile yanında kalmak ve yerel hayatın içine girmek İngilizce pratiği yapmak isteyen öğrenciler açısından mükemmel bir fırsattır. Yerel kültürü tanımak ve Amerikalı bir ailenin yaşam tarzını yakından görüp dil pratiği fırsatı da yakalamak için en iyi konaklama seçeneğidir. Ev sahibi aileniz ile yemek saatlerinde bir araya gelip konuşma imkanı yakalayabilirsiniz. Aile yanı konaklamalara sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahildir. Tek veya çift kişilik oda, paylaşımlı veya paylaşımsız banyo, kahvaltı, akşam yemeği tercihleri bulunmaktadır. Okula uzaklık toplu taşıma ile ortalama 60 dakikalık mesafede yer almaktadır. Aileler, San Francisco, South San Francisco, Daly City ve Pacifica bölgelerinde yaşamaktadır.

ÖĞRENCİ YURDU

Okul kampüslerinde, okullar tarafından özenle seçilmiş yurtlarda veya öğrenciler için ayrılmış dairelerde özgürce yaşayın. Diğer öğrenciler ile vakit geçirerek sosyalleşirken İngilizce konuşarak dersler dışında da dilinizi geliştirme şansı yakalayın.

– Ortak alanlar yeni insanlar tanıyıp, sosyalleşmek ve yabancı dilinizi geliştirmek için eşsiz bir fırsat.

– Yurtların bir kısmında oda içerisinde bir kısmındaysa kattaki ortak mutfaklarda kendi yemeğinizi hazırlama imkanı bulursunuz.

– Tek kişilik odalarda konaklayabilir ya da çift kişilik odalarda öğrenci arkadaşınızla kalabilirsiniz.

– Yurt arkadaşlığı önemlidir; gezileriniz, etkinlikleriniz ve çalışmalarınız için her zaman yanınızdalar.

Bartlett Hall: Hostel, tek kişilik oda, çift kişilik oda seçenekleri. Paylaşımlı veya paylaşımsız banyo. Hostel veya salonda paylaşımlı mutfak. Odalarda televizyon, ücretsiz kablosuz internet, nevresim, havlular, giysi dolabı, çalışma masası, masa lambası, sandalye. Ücretli çamaşır yıkama hizmeti, ücretli oda temizliği hizmeti. Mutfakta tencere, yemek pişirme malzemeleri, çatal kaşık vb, mikrodalga fırın, ocak, tost makinesi, kahve makinesi, çaydanlık, buzdolabı, derin dondurucu, çamaşır makinesi, çamaşır kurutma makinesi. Binada kantin, kafeterya, restoran, jetonlu çamaşır makineleri bulunmaktadır. Okula mesafesi yürüme ile 12 dakikadır.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_63c0ad9f27420 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c0ad9f27420 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c0ad9f27420 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c0ad9f27420 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63c0ad9f2a7be .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c0ad9f2a7be .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c0ad9f2a7be .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c0ad9f2a7be .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63c0ad9f2e18a .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c0ad9f2e18a .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c0ad9f2e18a .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c0ad9f2e18a .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_63c0ad9f9a8e6 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_63c0ad9f9a8e6 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_63c0ad9f9a8e6 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_63c0ad9f9a8e6 a:hover{ color: #ffffff; }