EC English,  ilk olarak kapılarını 1991 yılında açmıştır. ACCET ve English US tarafından akreditasyonlukları bulunan ve öğrencilerine yüksek kalitede eğitim sunan EC English, San Francisco’nun merkezinde 2010 yılında California Street’de eğitim vermeye başlamıştır. Kolay ulaşım imkânı, yeşil alanları, eğlence mekânları, yeme içme, gezip görülecek yerlere yakınlığı ile dikkat çeken şehir San Francisco’da  EC English San Francisco bünyesinde genel ve yoğun İngilizce kursları ile konuşma, dinleme okuma ve yazma becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Eksik olduğunuz konuları birebir derslerle tamamlayabileceğiniz gibi genel İngilizce programınıza dâhil edebileceğiniz çalışma alanına yönelik İngilizce kurslarıyla iş alanınıza size uluslararası alanda kendinizi daha iyi ifade etme imkânı sunan programa katılarak öne çıkabilirsiniz.

Ulaşım alternatiflerinin çeşitliliği, modern yapıları ve viktorya tarzı mimarisiyle dikkatleri üzerine toplarken doğal güzellikleriyle de ön plana çıkan San Francisco’da hem eğlenebilecek, hem kültürel anlamda zenginleşecek hem de doğal güzellikleriyle huzur bulma fırsatı yakayalabileceksiniz. Ayrıca EC English San Francisco Dil Okulu ile eğitim alırken aynı zamanda aynı zamanda okulun düzenlediği aktivite ve etkinlik programlarıyla eğlenceli vakit geçirebilecek ders dışında sunulan yazma, telaffuz, California tarihi ile ilgili workshoplarla İngilizce gelişiminize katkıda bulunurken, yeni arkadaşlar edinip yeni yerler keşfedebileceksiniz.

EC English San Francisco dil okulu, şehir merkezinde Montgomery caddesindeki binasının 18.katında, Market Street ve Union Square gibi San Francisco’nun uğrak yerlerine yürüyüş mesafesinde yer almaktadır. Çevre dostu olan EC, okul binası ‘’Altın Sertifika’’ ile ödüllendirilmiştir ve bu modern binada hizmet veren okul öğrencilerine çok seçenekli bir eğitim ortamı sunmaktadır.

Amerika’nın en büyük 13. şehri, California eyaletinin 4. büyük şehri olan San Francisco, California eyaletinin güney kıyısındadır ve üç tarafı denizlerle çevrilidir. Şehir çeşitli kültürleri içerisinde barındırırken şaşırtıcı bir şekilde kendi öz kültürüne bağlı kalabilmiştir. New York’dan sonra ikinci kalabalık şehirdir.
Amerika’nın bazı şehirlerinde arabasız ulaşım mümkün değilken, San Francisco sunduğu toplu taşıma olanakları ile oldukça pratiktir. Her yere ulaşan otobüsler ve özellikle BART (hızlı tren) ile toplu taşıma konusunda oldukça iyi hizmetlere sahiptir. Herkesi bir araya getiren ünlü meydanı Union Square, 1.2 mil uzunluğunda bir mimari harikası olan Golden Gate Köprüsü, köprüyü geçer geçmez şehir manzarasına hakim, huzurlu sahil kasabası Sausalito, renklerin, kokuların ve tatların harmanlandığı minyatür Asya Chinatown, efsaneleri ile ünlü Alcatraz, yan yana dizilmiş rengarenk evleriyle, San Francisco Amerika’da dil eğitimi şehrin büyüsüyle oldukça keyifli hale gelir.

EC tarafından sunulan kurslar tüm seviyelere uygundur ve seçtiğiniz alana odaklanmak üzere tasarlanmıştır. Destekleyici, deneyimli öğretmenler, en son teknolojiye sahip tesisler ve en iyi öğretim materyalleri sayesinde ihtiyacınız olan dil öğrenimini, öğrenme ortamını ve sosyal programı sağlar. Öğrenme yöntemleri 30 yıllık deneyime sahip olmakla birlikte, akreditasyona layık bulunmuştur.

Okulda modern şekilde donatılmış ve dizayn edilmiş 16 tane sınıf bulunmaktadır. Son derece ferah, aydınlık ve modern olan sınıflarda deneyimli ve donanımlı öğretmenler eşliğinde yüksek standartlarda İngilizce dil eğitimi verilmektedir. Giriş katındaki öğrenci kafeteryası öğrencilere farklı yemek çeşitleri sunar. Tüm okul binasında kablosuz internet erişimi ücretsiz olarak kullanılabilir. Okulda ayrıca çalışma salonu, bilgisayar ve TV odası bulunmaktadır.

EC San Francisco ile dil eğitimi programına dâhil olan öğrenciler hem eğlenip hem İngilizce pratiği yaparak konuşma ve iletişim becerilerini ileri seviyeye taşıyabilme imkanı bulabilmektedir. Ücretli ve ücretsiz olarak düzenlenen aktivite programlarına katılabilmektedir. Aşağıda EC San Francisco’da öğrenciler için düzenlenen ders dışı etkinlik programının bazılarını bulabilirsiniz.

  • Hoş geldin etkinliği
  • Golden Gate Köprüsü
  • Market Street
  • Mission Dolares Park
  • Chinatown
  • Fisherman’s Wharf
  • Hafta sonu şehir turu

EC San Francisco dil okulu öğrencilerine birçok farklı seçenekte kurs imkânı sağlar. Bu kurslar yıl boyunca sürekli tekrarlayan gruplarla açılmaktadır.

Genel İngilizce

Genel İngilizce kursları genel, yarı-yoğun ve yoğun olmak üzere ayrılır. Haftada 20-30 ders olarak programlanmıştır. İngilizceyi pratik olarak anlamayı ve akıcı konuşmayı hedeflemektedir. Kurs programında konuşma, dinleme, okuma ve yazma gibi dört iletişim becerisinin en iyi şekilde uygulanması için gereken eğitimler bulunmaktadır. Ayrıca bu alanda birebir İngilizce dersleri de düzenlenmektedir. Akademik kurs, sunum hazırlama, ders dinleme, etkili not alma ve ödev hazırlama gibi programlara odaklıdır. Akademik düzeyde İngilizce seviyesini gözle görülür şekilde yükseltir.

İş İngilizcesi:

İş hayatında uluslararası alanda başarılı olabilmek için planlanan kurslardır. Eğitim alınan alanda yabancı dil kullanımının hızlıca ilerlemesine yönelik akıcı ve iletişim becerilerini geliştirmeyi hedefleyen programdır. İş İngilizcesi kursları genel İngilizce dersleri ile birlikte verilir.

Dil öğrenirken temel iş becerilerini dil ile aktif kullanabilmeyi ve gerçek mesleki deneyim basamakları üzerinde ilerlemeyi sağlayan bir kurs sistemidir. Profesyonel başarı için sağlam bir İngilizce temeli sağlayan programdır. Uluslararası iş insanları ile bir araya gelinir. Öğrenciler program sonunda temel mesleki becerileri ile İngilizceyi aktif olarak kullanabilir duruma gelirler.

TOEFL Hazırlık Kursu

Bu kurs programı dünyada popüler olan TOEFL sınavını geçmek veya üniversiteye girmek için planlanmış kurslardır. Kurs boyunca sınavlarda kullanılan soru teknikleri ile okuduğunu anlama ve konuşma becerisi yoğun deneme sınavları ile desteklenir.

EC San Francisco, öğrencilerin yaşam tarzına, bütçelerine ve kişisel ihtiyaçlarına uygun çok çeşitli konaklama seçenekleri sunmaktadır. Oda kahvaltıdan tam pansiyona, tek yatak odalı stüdyo dairelerden daha büyük bir binadaki aile odalarına kadar esnek seçenekler sunar.

-Aile Yanı Konaklama: Öğrencilerin yanında kalacağı aileler okul tarafından özenle seçilmekte ve öğrencilerin rahatlığı ve güvenliği için her önlem alınmaktadır. Aileler farklı kültürlerde olabilmektedir. Kalınacak odalar tek veya iki kişiliktir. San Francisco’da dil eğitimi alırken aile yanında kalmak gerçek bir yaşam deneyimi sağlayarak, dil becerisinin gelişmesine büyük katkı sağlar.

-Öğrenci Yurtları: Diğer öğrencilerle birlikte yaşamak, dünyanın her yerinden arkadaş edinmek ve pratik yapmanın en kolay yoludur. Daha bağımsız yaşamayı tercih eden öğrenciler için idealdir.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_66422457259df .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_66422457259df .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_66422457259df .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_66422457259df .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_6642245727869 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6642245727869 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_6642245727869 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_6642245727869 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_664224572967b .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_664224572967b .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_664224572967b .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_664224572967b .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_664224577b49d a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_664224577b49d a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_664224577b49d a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_664224577b49d a:hover{ color: #ffffff; }