LSI, 1965’ten bu yana dünyanın dört bir yanından binlerce öğrenciye eğitim vermektedir. LSI, tüm dünyaya yayılmış olan geniş bir okul ağına sahip uluslararası bir kurumdur. İngiltere, Kanada, ABD, Malta, Yeni Zelanda Fransa İsviçre ve Avustralya’da merkezleri bulunmaktadır. LSI ayrıca İspanya, İtalya, Rusya, Meksika, Panama ve Kosta Rika’da partner dil okullarıyla birlikte çalışmaktadır.Tüm okulları modern uygulamalara sahip olup en son teknoloji ile donatılmıştır. Şehirlerin cazip bölgelerinin merkezinde yer almaktadır. Özenle seçilmiş yardımsever bir kadro ile çalışır. Tüm okullar son teknolojiyle donatılmıştır. LSI okulları oluşturdukları sıcak ve arkadaş canlısı atmosfer ile, dil öğrenmeyi oldukça keyifli hale getirir. LSI öğretmenleri esaslı eğitim becerilerine sahip olup, bütün LSI calışanları arkadaş canlısı ve yardımsever servisimiz bütün LSI öğrencilerine sunulması için özenle seçilmiştir. Eğitiminiz boyunca size yönlendirmek için sürekli hazır bulunurlar. LSI’nin bir amacı ve amacı vardır: mümkün olan en iyi dil öğrenme deneyimini elde etmenizi sağlamak. Dil becerilerinizi ister mesleki ister akademik ister kişisel nedenlerden ötürü geliştirme istiyor olun; LSI, ihtiyacınıza cevap verecek doğru kursa mutlaka sahiptir.

San Diego, Kaliforniya eyaletinde her zaman canlı, keyifli, iklimi ile cezbeden bir şehir olarak dikkat çeker. Plajları, sörf ve yelken için oldukça elverişlidir. Amerika ’nın en iyi şehri olarak anılan San Diego, California ’nın en güneyinde 112 km uzunluğa sahip olan Pasifik Okyanusu sahilinde Los Angeles ile Meksikanın arasındaki doğal bir limana kurulmuştur. Hem kilometrelerce uzunlukta altın rengi kumsalları ve Amerika Birleşik Devletleri’nin en güzel havası, hem de büyük şehirlere özgü canlılığı ve hareketliliğiyle San Diego, Kaliforniya’da İngilizce eğitimi almak için ideal bir şehirdir. İnanılmaz iklimi ve şehrin kumsallara, adalara, dağlara ve çöllere yakınlığı; San Diego bölgesinde bol miktarda yaratıcı fırsat sunar. Amerika Birleşik Devletleri’nin en güzel ve en hareketli plajlarına ev sahipliği yapan San Diego şehri, canlı şehir hayatıyla da İngilizce öğrenmek için Amerika’nın en iyi şehirlerinden birisidir. Kilometrelerce uzanan altın kumsallara ve Amerika Birleşik Devletleri’nin en güzel iklimlerinden birine sahip olan capcanlı ve rengarenk San Diego kenti, California’da İngilizce öğrenmek için ideal bir şehirdir.

LSI San Diego University Pathway hizmeti ile yurtdışında üniversitelere geçiş yapmak isteyen öğrenciler için danışmanlık vermektedir. Genç öğrenciler için küçüklere yönelik programlar da sunulmaktadır. Aile programı, çocuklarıyla birlikte seyahat edip programa katılmak isteyen veliler için uygundur. Yetişkinler Genel İngilizce programlarından birine katılırken, çocuklarda yaz kamplarından birinde eğitim görür.

San Diego’nun tam kalbinde 5th Avenue’de modern bir binada yer alan okulumuz LSI San Diego dil okulu, restoranlar, mağazalar ve ulaşım bağlantıları ile şehrin tam merkezinde yer almaktadır. Dünyaca ünlü San Diego Hayvanat Bahçesi, Balboa Park, Gaslamp Bölgesi, Seaport Köyü, Petco Park ve San Diego Bay gibi yerler yürüme mesafesindedir. Oldukça modern bir binada bulunan okul İngilizce öğrenirken, keyif alabileceğiniz oldukça güzel bir okuldur.

Genellikle “Amerika’nın En Iyi Şehri” olarak anılan San Diego, California’nın en güneyinde yaklaşık 112 km uzunlugundaki Pasifik Okyanusu sahilinde Los Angeles ile Meksika arasındaki dogal bir limana kurulmuştur. San Diego, Kaliforniya eyaletinin en büyük, Amerika’nın ise 7. en büyük şehridir. San Diego’nun lakabı “America’s finest city” yani “Amerika’nın en güzel şehri”dir. San Diego büyük ihtişamlı binaları ve aynı zamanda yeşil doğası ile mükemmel bir liman kentidir, aynı zamanda dünyanın en renkli şehri Las Vegas’ a çok yakındır. Burası diğer şehirlere göre daha sıcaktır. Burada oturanlar bu kente güneş şehri derler. Bu konuda uyarmak gerekir. Coğrafi konumu açısından yılın her zamanı güneşlidir. Masmavi pasifik okyanusu kenarında güneşlenirken, yaklaşık 1 saat uzaklıktaki kayak merkezlerine de gidilebilmektedir. Diğer Amerika şehirlerine göre daha sakin bir ortama sahip olduğundan Tüm amerikalılar’ın emeklilik hayallerini süsleyen bir şehirdir. Bunun yanı sıra en büyük Piyade üssü (Marine) ve deniz kuvvetlerinin büyük bölümü (Navy) burada yer aldığından askeri bir şehirdir. Kilometrelerce uzanan altın kumsallara ve Amerika Birleşik Devletleri’nin en güzel iklimlerinden birine sahip olan capcanlı ve rengarenk San Diego kenti, California’da İngilizce öğrenmek için ideal bir şehirdir. Las Vegas ve Los Angeles’a olan yakınlığı göz doldurur ancak şehirdeki sosyal imkanlar New York ya da Boston kadar geniş değildir.

Resmi sınav merkezi, Öğrenci destek masası.

Kafeterya, Otomatların olduğu geniş bir yemek alanı, Öğrenci kullanımı için mutfak, mikrodalga fırınlar, buzdolabı.

Öğrencilerin sosyalleşmek için biraraya gelebileceği kütüphaneli geniş bir ortak alan.

Bilgisayar eşliğinde çalışma ve sınav hazırlık programları için 22 adet öğrenci bilgisayarlı bilgisayar laboratuvarı, Multimedia bilgisayar olanakları, Ücretsiz ders materyalleri, ücretsiz kablosuz internet, E-eğitim sistemi, yazıcı, Video oyun konsolu, Öğrenci dolapları.

Sınıf mevcudu maksimum 16, İnteraktif beyaz tahtalar, TV, klima, ısıtıcı ve bol doğal ışık, İnteraktif dersler.

Engelli Erişimi: Sınıfa ve resepsiyona tekerlekli sandalye erişimi, işitme engelli erişimi.

İnanılmaz iklimi ve şehrin plajlara, adalara, dağlara ve çöllere olan yakınlığı sayesinde San Diego bölgesinde eğlenmek ve gezmek için bolca seçenek vardır. LSI San Diego: Okul sonrası plajlara, adalara, dağlara ve çöllere yakın olmasıyla San Diego bölgesinde eğlenmek için çok fazla seçenek vardır. Sörf, yelken kar kayağı ve hatta Los Angeles’a Las Vegas’a ve Meksika’ya da gezi turları düzenlenmektedir.

LSI Dil Okulu San Diego Şubesi Aktiviteleri: Film gecesi, Konserler, Plaj voleybolu, Müze ziyaretleri, Alışveriş merkezi gezileri, Oyunlar, Su sporları.

Yüzen müzeye dönüştürülen USS Midway uçak gemisini ziyaret edin: Amerikan Deniz Kuvvetleri’nin artık bir müze olarak hizmet veren uçak gemisinde, 60’dan fazla sergi ve 22 restore edilmiş uçaktan oluşan koleksiyonu görebilirsiniz .

San Diego Hayvanat Bahçesi: ABD’nin en sevimli hayvanat bahçelerinden birini ziyaret edin ve hem aralarında dev bir pandanın da bulunduğu 650’yi aşkın hayvan türünü görün, hem de diğer öğrencileri ve öğretmenleri daha yakından tanıyın.

Bahia Belle’le Vapur Gezintisi: Yüz yıllık Mississippi tarzı buharlı vapurla Mission Körfezi’ni gezerken kokteyllerin ve canlı müzik eşliğinde dansın tadını çıkarın.

Genel ve Yoğun Kurslar: Genel 20 programında haftada 20 ders bulunmaktadır ve dersler boyunca farklı gündelik durumlara göre iletişim becerilerinizi hızla geliştireceksiniz. Yoğun 30 programında, kısa bir süre içinde oldukça fazla akıcılık kazanmanız için gereken tüm alanlara odaklanmaktadır. Öğleden Sonra 10 programı ise dildeki akıcılığınızı, sözcük bilginizi ve telaffuzunuzu geliştirmek isteyen öğrenciler için uygundur.

Premium Kurslar: LSI, bireyler ve küçük gruplar için özel olarak tasarlanmış dil eğitimleri sunar. Bu kurslar mesleki amaçlı dil eğitimi odaklıdır ve özel gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde uyarlanabilir. Executive Bire Bir (haftada 10 ders), Executive Bire Bir (haftada 20 ders), Executive Bire Bir (haftada 30 ders), Executive Bire Bir (haftada 40 ders), Executive Bire Bir (haftada 5 ders), Mini Grup (haftada 20 ders), Mini Grup (haftada 30 ders) olarak farklı program seçenekleri sunulmaktadır.

Akademik Kurslar: GMAT & SAT hazırlık kursları (Genel 20 artı 10 bire bir dersler), GMAT & SAT hazırlık kursları (Genel 20 artı 5 bire bir dersler), LSI 30 Cambridge Sınavı Kursları (CAE), LSI 30 Cambridge Sınavı Kursları (FCE), Pathways, TOEFL Hazırlık Kurslar, Akademik İngilizce, Öğretmenlik için İngilizce (Standart 20 artı bireysel 10 ders), Öğretmenlik için İngilizce (Standart 20 artı bireysel 5 ders), İş İngilizcesi, Hukuk İngilizcesi, Tıp İngilizcesi olmak üzere farklı program seçenekleri vardır.

Kulüp 40+: 40 yaş ve üstü öğrenciler için oluşturulan programda LSI olarak, olgun ancak ruhu genç öğrencileri yıl boyunca tüm kurslarımızda görmekten mutluluk duyarız. Buna ek olarak, belirli konumlarda daha olgun öğrencilerimizin ilgisini çekecek sosyal aktiviteler düzenlenmektedir.

AİLE YANI

Özenle ve dikkatle seçilmiş aile yanı konaklamaları, o ülkedeki hayatın nasıl olduğunu kendinizi evinizde hissedeceğiniz kadar rahat bir ortamda tecrübe etmenizi sağlar. Öğrencilerimizin çoğu, kendilerini ağırlayan ailelerle daha sonraki zamanlarda da görüşmeye devam etmektedir.

ÖĞRENCİ EVLERİ

Tüm dünyadan öğrencilerle tanışabileceğiniz öğrenci yurtlarında tek ve çift kişilik odalarda kalabilirsiniz. Bu seçenek, seçtiğiniz bölgeye, sezona ve yurt seçeneğine bağlı olarak özel veya ortak banyoyu da içerir. Odalar düzenli olarak temizlenir ve nevresim takımları haftada bir değiştirilir. Yemek seçenekleri farklı olmakla birlikte pek çok merkezde kahvaltı da sunulmaktadır.

PANSİYON

Normal otellere kıyasla daha ekonomik olan bu otellerde daha sınırlı bir hizmet sunulur. Haftalık temizlikçi hizmeti de sunulur ve bazı hostel ve pansiyonlarda mutfak da vardır.

OTEL

LSI, okullarımıza yakın pek çok farklı tipte otel hakkında size yardımcı olmaktan ve istediğiniz otelde rezervasyon yaptırmaktan mutluluk duyacaktır.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_6642244cb6cdf .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6642244cb6cdf .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_6642244cb6cdf .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_6642244cb6cdf .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_6642244cb8d5e .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6642244cb8d5e .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_6642244cb8d5e .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_6642244cb8d5e .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_6642244cbac09 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6642244cbac09 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_6642244cbac09 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_6642244cbac09 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_6642244d41cc6 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_6642244d41cc6 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_6642244d41cc6 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_6642244d41cc6 a:hover{ color: #ffffff; }