Kaplan International, 80 yılın üzerinde deneyimiyle Birleşik Krallık, İrlanda, Avustralya, Yeni Zelanda, Malta, Kanada ve Amerika gibi çok çeşitli ülkelerde İngilizce eğitimi veren prestijli bir kurumdur. Dünya çapında 1.000’den fazla öğretmeniyle her yıl 75.000 kadar öğrenci ağırlayan Kaplan; New York, Boston, Londra, Dublin, Toronto, Los Angeles ve Melbourne gibi dünyanın önde gelen şehirlerinde şehir, kasaba, kampüs ya da plajda eğitim seçenekleriyle İngilizcenizi hayatın tadını çıkararak en ideal şekilde öğrenme olanağı sunar. Bugün Kaplan International dendiğinde ‘eğitimde çeşitlilik, akademik bütünlük ve teknolojik yenilik’ ile özdeşleşmiştir. Kaplan’ın amacı, eğitim verdiği öğrencilerinin her birinin eğitimleri süresince olabilecek maksimum ilerlemeyi kaydetmelerine olanak sağlamaktır. Kişisel, akademik başarı ve başarılı bir kariyer yolunda Kaplan International English’ten daha iyi bir başlangıç yoktur. Kaplan Aspect okullarının British Council, Accet, ACELS, NEAS, NZQA, Language Canada akreditasyonları bulunmaktadır. Ayrıca English UK Member, Marketing English in Ireland, English Australia Member College ve English New Zealand kurumlarına akreditasyonu bulunmaktadır.

Kaplan International San Diego Dil Okulu, Amerika’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin odak noktası olan şehirlerden biridir. Birbirinden eşsiz sahilleri ve eğlenceyi ve eğlenmeyi seven insanlarıyla çok önemli bir konumda bulunuyor. Tijuana sınırının karşısında, şehrin kendine özgü mutfağı “Cali-Baja”nın yanı sıra cazip Meksika restoranları ve lezzetli, taze deniz ürünleri de yer alır. La Jolla Plajı’nda bir kamp ateşinin üzerinde ızgara yapıp, Balboa Parkı’ndaki güzel bahçeleri ve hayvanat bahçelerini gezin ya da Anza Borrego Çölü’nün vahşi patikalarında yürüyüş yapın.

San Diego’nun bu derece keyifli ve güzel bir şehir olması öğrenciler tarafından da tercih edilmesini sağlamaktadır. Özellikle yaz aylarındaki eşsiz havası, denizi ve plajları ile dil okuluna gelmek için en güzel lokasyonlardan biridir.

New York veya Boston gibi genellikle dil eğitimi veya üniversite eğitimi gibi sebeplerle tercih edilen şehirlerin aksine dil okullarının San Diego’da çok daha ekonomik olması öğrencilerin burayı tercih etmelerindeki en önemli etkendir.

Neden Kaplan San Diego Dil Okulu?

 • Yerli ve uluslararası öğrencilerin sanat ve kültür zenginliğini yaşadığı güneşli ve hareketli kıyı şehri; San Diego’nun festivalleri, restoranları ve eğlence mekanlarıyla ünlü, tarihi Gaslamp bölgesinde İngilizce öğrenin.
 • University of California, San Diego’ya ev sahipliği yapan popüler bir tatil mekanı olan La Jolla’da eğitim görün.
 • Bütün yıl boyunca açık hava aktivitelerinin keyfini sürün: Mission Bay, Seaport Village ve Balboa Park’ı ziyaret edin ya da Petco Park’da beyzbol oynayanları izleyin.
 • Modern okulumuzda arkadaş canlısı ve sıcak bir ortamda eğitim alın.
 • Sakin ve çok kültürlü bir ortamda dil öğrenme fırsatına sahip olun.
 • Kaplan San Diego Dil Okulu ACCET tarafından onaylı olup, okulda çalışan öğretmenlerin lisans derecelerine ek olarak TESOL, CELTA, TEFL sertifikaları bulunmakta olup hepsinin en az 6 ay ESL tecrübeleri mevcuttur.
 • Üniversite Yerleştirme Servisi (Pathway) hizmetinden faydalanma şansına sahip olun. Kaplan Dil Okullarının sunduğu bu hizmet ile 250’den fazla kolej ve üniversiteye, öğrencilerine en uygun lisans, yüksek lisans ve mesleki program bulmak ve yerleştirmek konusunda yardımcı olmaktadır.

Kaplan International San Diego Dil Okulu, şehir merkezine 15 dakika uzaklıkta, gelişmiş La Jolla yerleşiminde olup La Jolla’nın ana caddesinin şık ve müzelerinin, galerilerinin, restoranlarının ve mağazalarının bulunduğu hareketli bölgeye sadece birkaç blok uzaklıkta tarihi Gaslamp Quarter’da yer alır. Ayrıca plajlara sadece 10 dakikalık yürüme mesafesinde konumlanmaktadır. Okulun bu konumu öğrencilerin yılın her döneminde hareketli bir yaşam sürmesine sebep verir.Okulun hemen yanında birçok otobüs durağı vardır ve kısa yürüme mesafesinde tramvay durağı bulunur.

San Diego, Güney Kaliforniya’da, ABD ile Meksika sınırında bir sahil şehridir. Kaliforniya’nın 2., ABD’nin ise 9. en büyük şehridir. San Diego’da şehir içi ulaşım oldukça rahattır. Özellikle taksi ve otobüslerin kullanıldığı toplu taşımacılıkta altı şeritli geniş yollar sayesinde trafik sorunu hiç yaşanmamaktadır.

 • İnteraktif yazı tahtaları bulunan 20 adet sınıf.
 • Ücretsiz kablosuz internet erişimi.
 • Bilgisayar laboratuarları.
 • En az 12, en fazla 15 öğrenci kapasiteli sınıflar.
 • Okulun toplam öğrenci kapasitesi 120.
 • Multimedya merkezi.
 • Şehir içi kolay ulaşım.
 • Kütüphane.
 • Okulumuzun düzenlediği sosyal etkinlikler.
 • Kafeterya
 • Açık ve ferah bir bahçe

Okulumuz, öğrencilerin ders dışında kalan zamanlarda sosyalleşmeleri ve San Diego şehrini keşfetmeleri için sosyal programlar da düzenlenmektedir. Örneğin Sea World ve San Diego Hayvanat Bahçesi’ ne günlük geziler, Los Angeles ya da Las Vegas’ ta hafta sonları, Limanda tekne gezileri, Yakındaki üzüm bağlarında şarap tatma, Gaslamp Bölgesi’ nde geçen akşamlar, Spor etkinlikleri ve barbekü partileri gibi etkinlikler sunmaktadır.

Bunun dışında alternatif olarak boş vakitlerinizde;

 • La Jolla’nın sahillerinde güneşlenip veya sörf yapabilir
 • Okyanus üzerinden güneşin doğuşunu izleyebilir
 • Tenis, beyzbol oynamayı öğrenebilir
 • Sörf gibi yeni bir su sporu öğrenebilir
 • Deniz kenarında bulunan restoran ve barların tadını çıkarabilir
 • San Diego’nun ünlü mekanlarında müzik gruplarının performanslarını izleyebilir
 • San Diego hayvanat bahçesini ziyaret edebilir ve
 • San Diego’nun ünlü akvaryumunu gezebilirsiniz.

Kaplan San Diego dil okulunda her türlü dil gereksinimine yönelik birbirinden farklı dil kursu seçenekleri sunulmaktadır. İster kısa süreli ister uzun süreli dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için farklı kurs seçenekleri mevcuttur.

Yarı Yoğun İngilizce Kursu: Bu programda başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar dil eğitimi alabilirsiniz. Yapılacak olan seviye belirleme sınavının ardından öğrenciler kendi seviyelerine en uygun olan sınıfa alınarak eğitime başlayabilirler. Kurs süresi 1-52 hafta arasında olup tamamı ile esnektir, ne kadar süreli bir dil eğitimi almak istediğinizi kendiniz belirleyebilirsiniz. Bu programla öğrenciler sınıf içi eğitim ile sınıf dışında kalan zaman arasında güzel bir plan yaparak dil geliştirme fırsatı yakalayabilirler. Program dilin dört ana unsuru üzerine yoğunlaşır; konuşma, yazma, anlama ve dinleme. Günlük konuşma dili, diyaloglar ve dil geliştirme stratejileri üzerinde durulur. Yarı Yoğun İngilizce kursu haftada 20 ders (15 saat) Yarı Yoğun İngilizce + 7 Oturum K+ (5.25 saat) şeklinde tasarlanmıştır. Kursa katılım için minimum yaş 16’dir. Sınıf mevcudu ortalama 12 maksimum 15 kişiden oluşmaktadır. Dersler 45 dakika sürmektedir.

Yoğun İngilizce Kursu: Yoğun İngilizce kursuna dil seviyeniz hangi düzeyde olursa olsun katılabilirsiniz. Mevcut dil seviyeniz ne olursa olsun İngilizcenizi en hızlı şekilde geliştirmeniz için tasarlanmıştır. Bu programı İş İngilizcesi ya da Sınav hazırlık gibi kurslar ile birleştirebilirsiniz. Yoğun İngilizce programı ile İngilizceniz daha akıcı hale gelir ve günlük konuşma dilinde işinize yarayacak gramer ve kelime bilgisinde de ilerleme sağlayabilirsiniz. Akademik hayatınızda ilerleme sağlamak ya da profesyonel iş yaşamında gerekli olan dil becerilerinizi hızlıca geliştirmek istiyorsanız bu program size en uygun kurs programı olacaktır. Yoğun İngilizce kursunda her 10 haftada bir seviye atlama garantisi verilmektedir. Program haftada 20 ders (15 saat) Genel İngilizce + 8 özel beceri dersi (6 saat) + 7 seans K+ (5.25 saat) şeklinde düzenlenmiştir. Her ders 45 dakika sürmektedir. Programa katılım için minimum yaş 16’dır. Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar her seviyeye hitap etmektedir. İhtiyaçlarınıza ve ilgi alanlarınıza göre dersler seçerek kursunuzu kişiselleştirebilirsiniz. Kurs süresi boyunca özel olarak düzenlenmiş ve kendini dünya çapında kanıtlamış Kaplan eğitim materyallerinden faydalanabilirsiniz.

Yoğun İş İngilizcesi Kursu: Bu programda iş hayatında başarılı olmanız için gerekli olan tüm dil becerilerini kazanabilirsiniz. Kurs programında profesyonel iş yaşamında nasıl iletişim kurabileceğiniz, nasıl daha etkili bir dil kullanabileceğiniz üzerinde durulur. Derslerde günlük yaşamdan konulara örnekler verilerek canlandırmalar yapılır. Özgeçmiş yazma, yazı teknikleri, raporlama, telefon görüşmeleri gibi konuların üzerinde durulur. Program haftada 20 ders (15 saat) Yoğun İş İngilizcesi + 8 seçmeli ders (6 saat) + 7 seans K+ (5.25 saat) şeklinde düzenlenmiştir. Dersler 45 dakika sürer. Kurs süresi 1-10 hafta arasıdır. Kursa katılım için minimum orta seviyede İngilizce bilgisine sahip olmak gerekmektedir.

Uzun Dönem İngilizce Kursları / Akademik Sömestr-Akademik Yıl: Uzun süreli ve yoğun İngilizce pratiği yapacağınız bir kurs programı düşünüyorsanız akademik dönem dil kurslarını tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Bu şekilde bulunduğunuz şehri keşfederken İngilizceyi ve içinde bulunduğunuz şehri de derinlemesine tecrübe etmek için fazlasıyla zamanınız olacak. Bir taraftan akademik becerilerinizin geliştiğini görecek diğer yandan ise İngilizcenin gün geçtikçe daha akıcı hale geldiğine şahit olacaksınız. Bu program sayesinde uluslararası bir iletişim ağı kurabilir dünyanın her yerinden farklı insanlarla tanışarak özgeçmişinizi zenginleştirme fırsatı yakalayabilirsiniz. Akademik sömestr kurs süreleri 20 ve 24 hafta şeklindedir. Akademik yıl dil kursu süresi ise 36 hafta olup 32 haftalık eğitim -3 hafta süreli tatil içermektedir. Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar kurs seviyeleri mevcuttur.

Yoğun TOEFL Kursu TOEFL dünyada en fazla kabul gören uluslararası dil yeterlilik sınavıdır. Yoğun Toefl hazırlık kursu öğrencilere sınav tekniklerini öğretirken sınavda yüksek puan alabilmeleri için gerekli olan tüm bilgi ve becerileri kazandırmayı hedefler. Bu programda test çözme teknikleri ve sınavda gerekli olan akademik dil becerileri üzerinde durulmaktadır. Kurs programı, TOEFL odaklı okuma, yazma, anlama, dinlemenin yanı sıra örnek deneme testleri ve online Toefl testlerinden oluşur. Kurs süresi 1-16 hafta arasıdır. Kursa katılım için minimum orta üzeri İngilizce seviyesine sahip olmak gerekmektedir. Kurs yapısı haftada 20 ders (15 saat) Genel İngilizce+ 15 ders(11.25 saat) yapısal çalışma seansı şeklinde düzenlenmiştir. Haftada 20 derslik eğitimde test çözme stratejileri, deneme sınavları ve akademik İngilizce geliştirme becerileri işlenirken her iki haftada bir TOEFL simülasyon testi uygulanır.

Cambridge Sınav Hazırlık Kursu Cambridge sınavı İngilizce dil yeterliliğini ölçen uluslararası bir sınavdır. Cambridge Sınavı hazırlık kursu boyunca sınav pratiği yapmanızı sağlayacak örnek sınavlara girebilir, test tekniklerini öğrenebilirsiniz. Bu kurslar ile üç ayrı seviyede olan Cambridge sınavlarına hazırlanabilirsiniz; B2 First (Orta seviye), C1 Advanced (İleri seviye), C2 Advanced (En üst düzey). Haftalık 21 saatlik yoğun kurslar ya da 15 saatlik genel kurslar arasından seçim yapabilirsiniz. Kurs süreleri 4-8-10-12 haftadır. Kursa katılım için en az orta düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmak gerekmektedir.

GRE Sınavına Hazırlık Kursu: Amerika’da yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler için gerekli olan sınavlardan biridir. Bu kurs programında GRE Sınavının yapısı, karşılaşabileceğiniz soru türleri hakkında eğitim verilir. Kaplan dil okulları GRE sınavına katılan öğrencilere yüksek puan garantisi sunmaktadır. Sınava girmeye hazır olmayan ya da aldıkları puandan memnun olmayan öğrenciler online erişim hesaplarını 12 hafta boyunca kullanmaya devam edebilmektedirler. Bu şekilde tüm derslere katılabilir, uygulama sınavlarında girme şansı elde edebilirler. Kurs size sözlü becerilerinizi geliştirme, analitik yazma konusunda kendinizi geliştirme fırsatı sağlar. Kurs süresi 12 haftadır. Programa katılım için minimum 77 TOEFL ibt skorunuzun olması gerekmektedir.

GMAT Sınavına Hazırlık Kursu: Amerika’da MBA yapmak isteyen öğrenciler için gerekli olan sınavlardan biri de GMAT sınavıdır. GMAT, aynı zamanda global iş dünyasında da kabul gören popüler bir sınavdır. İş hayatınız için iyi bir kariyer hedefliyor ya da Amerika’da MBA yapmayı düşünüyorsanız bu program sizin için uygun olacaktır. Kurs süresi boyunca Kaplan dil okullarının özel ders materyallerinden yararlanarak deneme testleri çözebilirsiniz. Ek dersler, online deneme sınavları ile akademik İngilizce becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Kurs süresi 12 haftadır. Kursa katılım için TOEFL ibt 77 puanına sahip olmak gerekmektedir.

Kaplan San Diego dil okulu, öğrencilerine konaklama konusunda farklı alternatifler sunmaktadır. Dil eğitimi için Kaplan San Diego’yu tercih eden öğrenciler aile yanı ya da yurt konaklama seçeneklerinden istediklerini tercih edebilirler.

AİLE YANI

Dil eğitimi aldığı ülkenin kültürünü de yaşayarak öğrenmek isteyen öğrenciler için en ideal konaklama seçeneğidir. Ev sahibi aileniz ile her gün bir araya gelerek konuşma pratiği yapma fırsatı yakalayabilirsiniz. Bütün aile yanı konaklamalar okula maksimum 60 dakika uzaklıkta yer almaktadır. Seçenekler arasında çift kişilik ya da tek kişilik oda tipleri mevcuttur. Konaklamalara sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahildir.

ÖĞRENCİ YURDU

Öğrenci yurdu seçenekleri özenle seçilmiş öğrenci apart dairelerinden, hostellerden ya da yurtlardan oluşur. Daha özgür bir yaşam tarzını benimseyen ve farklı kültürlerden yeni insanlar tanıyarak sosyalleşmek isteyen öğrenciler için en ideal konaklama seçeneğidir. Yurtların büyük çoğunluğu ortak mutfakları sayesinde öğrencilere kendi yemeklerini kendilerinin yapmalarına olanak sağlamaktadır. Kaplan San Diego merkezinde iki farklı yurt seçeneği mevcuttur;

Pinnacle On the Park: Pinnacle On the Park, San Diego’nun en canlı bölgesi olan East Village semtinde yer almaktadır, Marina Embarcadero’ya yakındır. Her dairede en fazla dört öğrenci kalabilmektedir. Bu yurtta fitness merkezi, havuz, spa, oturma salonu ve bir de kulüp binası yer almaktadır. Çamaşır makinesi, kurutma makinesi, dairelerde güzel manzaranın keyfini çıkarabileceğiniz balkonlar da mevcuttur. Yurt okula yürüyerek 10 dakika, bisikletle 6 dakika mesafe uzaklıkta yer alır. Kafelere, restoranlara, banka ve süpermarketlere 5-10 dakika yürüme mesafesindedir. Yurtta kablosuz internet mevcuttur, 24 saat güvenlik hizmeti sağlanmakta olup haftada bir temizlik servisi verilmektedir.

AVA Pacific Beach: AVA Pacific Beach, şehir merkezinden ve plajdan yalnızca birkaç dakika uzaklıktadır. Tesiste geniş bir teras, balkon, geniş dolaplar, oturma alanları, klima, mikro dalga fırın, bulaşık makinesi ve fırın da dahil tam donanımlı mutfak ve yemek yeme alanları bulunur. Tesiste 24 saat açık olan spor salonu, voleybol sahası gibi spor imkanlarından yararlanabilirsiniz. Ayrıca kablosuz internet bağlantısı olan dinlenme alanları, masa tenisi, barbekü ve piknik alanları da mevcuttur. AVA Pacific Beach Kaplan San Diego dil okuluna otobüs ile ortalama 40 dakika mesafede yer almaktadır.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_664224461fbc4 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_664224461fbc4 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_664224461fbc4 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_664224461fbc4 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_6642244622a06 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6642244622a06 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_6642244622a06 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_6642244622a06 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_664224462568e .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_664224462568e .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_664224462568e .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_664224462568e .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_66422446da2e6 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_66422446da2e6 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_66422446da2e6 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_66422446da2e6 a:hover{ color: #ffffff; }