EC English San Diego, 2008 yılından bu yana dünyanın birçok farklı ülkesinden gelen uluslararası öğrencilere İngilizce dil eğitim programları konusunda hizmet veren en köklü zincir okulların başında yer almaktadır.  1991 yılında kurulan EC dil okulları günümüze kadar binlerce öğrencinin İngilizce dilini geliştirmesine katkıda bulunmuş, aynı zamanda birçok öğrenciye üniversiteye geçiş programlarında destek olmuştur. EC English İngilizce dil eğitimi veren dünyanın en büyük dil okulu zincirlerinden biridir. Her yıl 50.000’e yakın öğrenci İngilizce dil eğitimi için EC English dil okullarını tercih etmektedir. Tecrübeli öğretmen kadrosu, en son teknoloji ile donatılmış sınıfları ve eşsiz eğitim materyalleri ile İngilizce dil eğitiminde en prestijli dil okullarından biri haline gelmiştir.

EC English San Diego dil okulu, San Diego’nun en meşhur bölgesi olan La Jolla’da yer almaktadır. EC English’in San Diego’daki merkezi 2008 yılında hizmete açılmıştır. EC dil okulu çevresinde öğrencilerin keyifli vakit geçirebilecekleri birçok yerel restoran, kafeterya ve alışveriş alanları bulunmaktadır. EC English San Diego’da eğitim alırken hem sosyal birçok aktivite yapma imkânını elde edebilir hem de California eyaletinin en popüler destinasyonları olan Las Vegas ve Los Angeles şehirlerini keşfedebilirsiniz.

  • Son teknoloji ile donatılmış 8 sınıf
  • Öğrenci Salonu
  • Bilgisayar Odası (Toplam 21 bilgisayar)
  • Ücretsiz Wi-Fi
  • Öğrenci çalışma odası

San Diego’yu EC English dil okulu ile keşfetmeye hazır mısınız? EC English San Diego sınıf dışında kalan zamanınızı unutulmaz kılmanızı sağlayacak birçok farklı sosyal etkinlik ve gezi programı sunmaktadır. Bu sayede sadece San Diego’yu değil California’da bulunan diğer şehirleri de keşfedebilirsiniz. Sosyal etkinlikler ve geziler sayesinde hem İngilizce dil pratiğiniz gelişecek hem de Amerika’da dil eğitim programınızı unutulmaz kılacaksınız.

EC English La Jolla dil okulunun aşağıda örnek olarak okulun sunduğu aktivitelerden bazıları;

  • Saferi tarzı ile ön plana çıkan San Diego hayvanat bahçesine gezi
  • Los Angeles ve Las Vegas şehirlerine gezi
  • Universal Studios ve Disneyland turu
  • Play voleybolu, sinema vb. gibi etkinlikler
  • İngilizcenizi geliştirecek çeşitli workshoplar

EC English San Diego dil okulunda öğrencilerin her türlü dil gereksinimine yönelik farklı dil kursu seçenekleri sunulmaktadır. Bu kurs seçeneklerinden bazıları;

Yarı Yoğun İngilizce Kursu

Yarı Yoğun Kurs programı ile öğrenciler haftada iki gün ekstradan ders alırlar. Öğrenciler sınıfta alacakları bu ekstra dersler ile İngilizce dil bilgilerini daha da pekiştirirler. Bu kurs türünde İngilizce günlük hayatta nasıl kullanılır bunun üzerinde durulur, öğretmenler ders kitaplarından aldıkları konuları direk olarak gerçek hayata uyarlayarak anlatırlar. Bu şekilde ana dili İngilizce olan birinin ağzından yeni formları ve dil kalıplarını öğrenerek İngilizcenizi gerçek hayatta daha akıcı ve etkili bir hale getirebilirsiniz. Sınıf içerisinde yapılan bu pratiklerle zamanla İngilizce düşünmeye başladığınızı fark edebilirsiniz. Öğretmenleriniz kurs programı süresince sizin bireysel gelişiminizi yakından takip ederek hatalarınızı düzeltir, geri bildirimlerde bulunarak daha fazla ilerleme kaydetmeniz için tüm desteği verir. İngilizcenin pratik yaparak gelişeceğine inanan EC English eğitimci kadrosu öğrencilerin sınıf içerisinde sürekli aktif olmalarını sağlar. Yarı Yoğun İngilizce programında haftada 24 ders eğitim verilmektedir. Her ders 45 dakika sürmektedir. Kursa katılım için minimum yaş 16’dır.

Yoğun İngilizce Kursu

Yoğun İngilizce programı kısa sürede daha hızlı ilerleme sağlamak isteyen öğrenciler için en uygun kurs seçeneğidir. İçerik olarak Genel İngilizce programı ile aynı kurs yapısına sahiptir, ancak bu program ile öğrenciler haftada 30 ders eğitim alırken Genel İngilizce kursuna ek olarak belirli alanlara yönelik seçmeli dersler alırlar. Dolayısıyla öğrenciler bu kurs programında tamamı ile kendi programlarını kendileri belirleyebilir ilgi alanlarına göre dersler seçebilirler. Bu şekilde zamanı daha verimli geçirebilir dil gelişiminde daha hızlı yol alabilirler. Tüm dersler son derece yaratıcı olarak işlenir ve ders boyunca öğrencilerin derse katılımları maksimum düzeyde sağlanır. Öğrenciler sürekli derse katıldıkları için kendilerine olan güvenleri de artar. Sınıf içi derslerde konuşma, yazma, okuma, anlama gibi unsurlar üzerine yoğunlaşılır. Yoğun İngilizce programında haftada 30 ders eğitim verilmektedir. Her ders 45 dakika sürer. Dersler hafta içi yapılır. Programa katılım için minimum yaş sınırı 16’dır. Yoğun İngilizce programında Genel İngilizce derslerine ek olarak seçebileceğiniz dersler; Şehirde İngilizce, Küresel Farkındalık, Yazı teknikleri, Online İletişim İçin İngilizce, Sınav Becerileri.

İş İngilizcesi

Küresel iş dünyasında başarılı bir kariyer hedefleyen öğrenciler için tasarlanmış olan dil programıdır. Bu kurs programı ile Genel İngilizce becerilerinizi geliştirdikten sonra iş hayatında gerekli olan dil becerilerine yoğunlaşırsınız. Konferanslarda sunum yapmak, iş görüşmeleri, telefon görüşmeleri, e-mail yazma ile ilgili eğitimleri alarak iş dünyasındaki kariyerinizde emin adımlarla ilerleyebilirsiniz. İş İngilizcesi kursu ile kendinizi aşağıdaki konularda geliştirme fırsatı yakalayacaksınız; Toplantı ve konferanslara önderlik etme ve yönetme, Sunum yapma, Proje planlama, Kısa konuşma kalıpları, İş başvuruları, İş mülakatları, Hedef belirleme. EC San Diego’da alacağınız İş İngilizcesi kursu sonrasında tüm önemli kapılar sizin için açılmaya başlayacak. İngilizce dil akıcılığınızın önemli ölçüde değiştiğini görmekle kalmayacak aynı zamanda farklı iş sorunları ile ilgili de güvenle başa çıkmak için gereken tüm bilgi ve beceri düzeyine eriştiğinizi fark edeceksiniz. İş İngilizcesi kursu haftada 30 ders olarak tasarlanmıştır. Programa katılım için en az Pre-Intermediate düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmak gerekmektedir. Kurs süresi 1-10 hafta arasındadır.

TOEFL Hazırlık Kursu

Dünya üzerinde 25 milyondan fazla öğrencinin girdiği Toefl sınavı dünyanın en yaygın olarak kabul edilen en saygın sınavlarından biridir. Bu sınav İngilizcenizi lisans ve yüksek lisans düzeyinde kullanma yeteneğinizi ölçer. Kuzey Amerika’da yer alan üniversiteler de dahil olmak üzere 150’ye yakın ülkede 9000’ e yakın kurum tarafından kabul görmektedir. Aynı zamanda birçok ülke göçmenlik başvuruları için de Toefl yeterliliği talep etmektedir. Toefl kursunda konuşma, yazma, anlama ve dinleme becerilerini geliştirmeye ek olarak test teknikleri üzerinde durulur. Öğrenciler online deneme testleri ile sınav pratiği kazanırlar. Kurs programı haftada 20/30 ders şeklinde düzenlenmiştir. Kursa katılım için minimum intermediate düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmak gerekmektedir.

Akademik Sömestr / Yıl Kursları

Yurt dışında uzun süreli dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için en uygun olan kurs seçeneğidir. Süresi minimum 24 haftadır. Bu program ile uzun süren dostluklar kurarak İngilizcenizi yaşayarak öğrenme fırsatı yakalayabilirsiniz. Akademik sömestr/yıl kurslarına İngilizce seviyeniz ne olursa olsun katılabilirsiniz. Öğrenciler programa başlamadan önce dil seviyelerini belirlemek için seviye belirleme sınavına alınırlar. İngilizce düzeyleri belli olduktan sonra ise kendilerine en uygun olan sınıfa yerleştirilirler. Sonrasında her öğrenciye eğitimleri boyunca kendilerine danışmanlık yapacak olan bir mentor atanır. Kendi ihtiyaçları, hedefleri belirlenerek öğrencilere eğitimleri boyunca geri bildirimlerde bulunulur. Bu programda haftada 24 ya da 30 ders şeklinde eğitim verilmektedir. Haftada 30 ders lan programda öğrenciler kendi ilgi alanlarına yönelik seçmeli dersler alabilirler. Seçmeli ders başlıklarından bazıları; karşılaştırmalı kültür ve iletişim, temel yazma becerileri, medya çalışmaları, müziğin dili, kelimelerin dünyası, konuşma dersleri.

Birebir İngilizce Kursu

Dil gelişiminde özel derslerle maksimum ilerleme kaydetmeyi hedefleyen kurs türüdür. Bire bir verilen bu eğitim ile öğretmenler yüzde yüz olarak öğrencilerin dil ihtiyaçları ve gereksinimleri üzerine odaklanır. Tamamen esnek olan bu kurs ile kendinize özel bir program tasarlayabilir tamamı ile eksik olan yönlerinizi geliştirmeyi hedefleyebilirsiniz. Öğretmeniniz sizi kurs boyunca yakından takip eder, eksik olduğunuz noktaları belirler ve titizlikle onların üzerinde durur. Haftada 2-10 ders arası bire bir dersi diğer grup kursları ile beraber alabilirsiniz.

Aile Yanı Konaklama

Dili , kültürü ile yaşayarak tecrübe etmek isteyen öğrenciler için en ideal konaklama seçeneğidir. EC San Diego dil okulunda tüm ev sahibi aileler konaklama yetkilileri tarafından özenle seçilmektedir. Tüm aile yanı konaklamalarda odalar doğal gün ışığı alır, odalarda dolap yatak ve komidin, bazılarında televizyon da bulunmaktadır. Bazı evlerde öğrenciler için çamaşır makinası ve kurutma makinası mevcuttur, bazılarında bulunmayabilir. Bu konuda öğrenciler aile üyelerinden bilgi alabilirler, aileler öğrencileri yönlendirmektedir. Öğrenciler yemek saatleri için aileye planlarını bildirmelidirler. Aile yanı konaklamada yemekler her öğün için günlük olarak taze hazırlanır ve öğrencilerin dini inançları da göz önünde bulundurulur. Vejeteryan olan öğrenciler ya da gıda alerjisi bulunanlar özel durumlarını rezervasyon sırasında belirtmelidir. Aile yanı konaklamaların okula uzaklığı otobüs ile maksimum 1 saat 20 dakika mesafededir. Aylık otobüs kartı için ulaşım ücreti ortalama 75 Usd civarındadır.

Öğrenci Yurdu Konaklama

San Diego’nun harika iklimi ve eşsiz güzelliklerdeki plajlarını yurdunuzda kalan diğer öğrencilerle pratik yaparak keşfedebilir, birçok farklı ülkeden gelen öğrencilerle tanışabilir yeni arkadaşlıklar edinebilirsiniz. EC dil okulu San Diego şubesinin sunduğu tek veya iki kişilik odalarda konaklamadan faydalanabilirsiniz.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_63bfc440c2019 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63bfc440c2019 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63bfc440c2019 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63bfc440c2019 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63bfc440c4020 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63bfc440c4020 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63bfc440c4020 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63bfc440c4020 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63bfc440c5f18 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63bfc440c5f18 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63bfc440c5f18 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63bfc440c5f18 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_63bfc4417ec55 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_63bfc4417ec55 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_63bfc4417ec55 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_63bfc4417ec55 a:hover{ color: #ffffff; }