Kaplan International, 80 yılın üzerinde deneyimiyle Birleşik Krallık, İrlanda, Avustralya, Yeni Zelanda, Malta, Kanada ve Amerika gibi çok çeşitli ülkelerde İngilizce eğitimi veren prestijli bir kurumdur. Dünya çapında 1.000’den fazla öğretmeniyle her yıl 75.000 kadar öğrenci ağırlayan Kaplan; New York, Boston, Londra, Dublin, Toronto, Los Angeles ve Melbourne gibi dünyanın önde gelen şehirlerinde şehir, kasaba, kampüs ya da plajda eğitim seçenekleriyle İngilizcenizi hayatın tadını çıkararak en ideal şekilde öğrenme olanağı sunar. Bugün Kaplan International dendiğinde ‘eğitimde çeşitlilik, akademik bütünlük ve teknolojik yenilik’ ile özdeşleşmiştir. Kaplan’ın amacı, eğitim verdiği öğrencilerinin her birinin eğitimleri süresince olabilecek maksimum ilerlemeyi kaydetmelerine olanak sağlamaktır. Kişisel, akademik başarı ve başarılı bir kariyer yolunda Kaplan International English’ten daha iyi bir başlangıç yoktur. Kaplan Aspect okullarının British Council, Accet, ACELS, NEAS, NZQA, Language Canada akreditasyonları bulunmaktadır. Ayrıca English UK Member, Marketing English in Ireland, English Australia Member College ve English New Zealand kurumlarına akreditasyonu bulunmaktadır.

Kaplan International Portland Dil Okulu Batı Amerika’nın yemyeşil doğasıyla ün kazanmış şehri Portland’ın şehir merkezinde güncel eğitim trendlerini takip eden alt yapısı ve müfredatıyla sizlere İngilizcenizi geliştirme imkanı sunar. Dersler bütünleşmiş beceriler yaklaşımı ile okuma, yazma, dinleme, konuşma, dilbilgisi, kelime bilgisi ve telaffuz üzerine yoğunlaşmaktadır.

Portland: Forbes dergisi Porland’ı “ABD’nin En Güvenli Şehri” sıralamasında ikinci ve “Amerika’nın En İyi Güzel Şehir Merkezi” seçmiştir. Ödüllü havalimanı, hafif raylı sistemi ve yaya dostu şehir merkezi; çevre bölgeyi keşfetmeyi, yerel halkla kaynaşmayı ve şehirde dolaşmayı kolaylaştırır.

Dünyanın ilk modern gökdeleninin bulunduğu Portland’in mimarisine hayran kalacaksınız. Büyük bir şehri daha ekonomik şartlarda yaşamak isteyenler için Portland ideal bir ortam sunuyor.

Kaplan International Portland Dil Okulu, dünyanın en yeşil şehirlerinden biri olan Portland’ın Pearl District’te konumlandırılmıştır. Konumunun şehir merkezindeki Pearl District’te bulunması; mağazalara, restoranlara, sinemalara, tiyatrolara ve müzelere kolaylıkla ve hızlıca ulaşılmasını sağlar. Portland’ın birçok bölgesine giden otobüsler, trenler ve taksiler okula yürüme mesafesi uzaklığındadır. Ayrıca Seattle’da, Vancouver veya Kanada’ya giden trenler de vardır.

Portland, Kuzey Amerika’da, Kuzey Atlas Okyanusu ve Kuzey Pasifik Okyanusu kıyısında yer alır. Amerika Birleşik Devletlerinin Oregon eyaletindedir. Güllerin Şehri Portland, doğal alanlar ve parklar ile ünlüdür. Batı yakasının en büyük dördüncü şehridir ve galerilere, butik mağazalara, alışveriş merkezlerine ve şık restoranlara sahiptir.

 • Okul Kapasitesi 150 öğrencidir.
 • Sınıf Kapasitesi: Ortalama 12, Maksimum 15 öğrencidir.
 • Filmlerin, kurgu ve gramer kitaplarının ve sınav hazırlık materyallerinin olduğu kaynak kütüphanesi bulunur.
 • Okulda kafeterya bulunmamaktadır, ancak okulun hemen dışında birçok restoran, kafe ve mağaza bulunur.
 • Asansör, klima, ısıtma, ücretsiz kablosuz internet, 19 adet bilgisayar bulunan bilgisayar odası/multimedya merkezi, öğrenci çalışma merkezi, otomat, öğrenci salonu, interaktif yazı tahtalarına sahip 7 adet modern sınıflar.
 • Engelli erişimine uygundur.

Kaplan Portland Dil Okulu, günlerinizi dolu dolu yaşamanız ve Portland ile ilgili en iyi şeyleri keşfetmeniz için eğlenceli ve çeşitli etkinlikler takvimi sunuyor. Kaplan International Portland dil okulundaki öğrenciler her zevke uygun bir şeyler içeren aktivite programına hayran olmaktadırlar.Her hafta 2 adet düzenlenen etkinliklerden bazıları; PSU sahasında futbol oynamak, Voodoo Donut’a gitmek, Afuri’de ramen yemek, yapay tırmanma salonunda tırmanış yapmak, Avalon Sinemasında film izlemek, SE Hawthorne Caddesinin ikinci el mağazalarında alışveriş yapmak, Japon Bahçelerini gezmek, St. John’s Köprüsünde bisiklet sürmek, Oregon Bilim ve Endüstri Müzesini ziyaret etmek, Multnomah Şalelerinde doğa yürüyüşü yapmak, Portland Devlet Üniversitesi çiftçi pazarında alışveriş yapmaktır.

Portland size yemyeşil parkları, müzeleri, dünyaca ünlü markalardan yerel butiklere farklı alışveriş olanaklarını bir arada sunan geniş yelpazesiyle sayısız sosyalleşme olanağı sunuyor. Portland’da canlı müzik dinleyebileceğiniz pek çok kaliteli mekanın yanı sıra oldukça lezzetli menüleri tadabileceğiniz kafeler ve restoranları keşfedebilirsiniz.

Boş vakitlerinizde;

 • Amerika’nın en uzun kayak sezonuna sahip olan bu bölgede kayak yapabilirsiniz. Hood Dağı’na kayak ve snowboard için gidebilirsiniz.
 • Amerika’nın en büyük şehir parkı olan Forest Park’ta yürüyüş yapabilirsiniz.
 • Ünlü Rose Test bahçesini keşfedebilirsiniz.
 • ’24-Hour Church of Elvis’i ziyaret edebilirsiniz.
 • Popüler Pearl District ve Portland Saturday pazarında alışveriş yapın
 • Portland şehir merkezinde Waterfront Parkı, Willamette Nehri’nde 29 dönümlük bir halka açıkta yürüyüş, bisiklet sürmek ve tekne gezintisi olanakları mevcuttur.
 • Duniway Parkı, frizbi, futbol ve açık havada açık alanlara sahiptir.
 • Şehrin ünlü yemek arabalarını deneyin. Pioneer Meydanı’nda ücretsiz gösterileri ve halk sanatını izleyin.
 • Ayrıca şehrin en büyük bağımsız kitapevi olan Powell’s City of Books’dan çok çeşitli kitaplar bulabilir, haziranda gerçekleştirilen Portland Rose Festival’de ejder tekne yarışlarına veya Tom McCall kıyı parkta karnaval gezintilerine katılabilirsiniz.
 • Kuzey Amerika’nın en büyük açık hava sanat bira festivali olan Oregon Brewers Festivaline katılabilirsiniz.

Genel İngilizce: Haftada 20 ders Genel İngilizce eğitim verilmektedir. Dersler 45 dakikadır. Minimum katılım süresi 2 hafta, maksimum 12 haftadır.

Yarı Yoğun İngilizce: Haftada 20 ders Genel İngilizce eğitimi ve 7 bireysel çalışma derslerinden oluşmaktadır. Dersler 45 dakikadır. Minimum katılım süresi 2 haftadır.

Yoğun İngilizce: Haftada 20 ders Genel İngilizce eğitimi, 8 seçmeli ders ve 7 bireysel çalışma derslerinden oluşmaktadır. Dersler 45 dakikadır. Minimum katılım süresi 2 haftadır.

Akademik Dönem Programları: Yarı Yoğun ve Yoğun İngilizce eğitim seçenekleri bulunan programlar 5 veya 6 ay sürmektedir. Programın belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

Akademik Yıl Programları: Yarı Yoğun ve Yoğun İngilizce eğitim seçenekleri bulunan programlar 8 ay sürmektedir. Programın belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

TOEFL ve Akademik İngilizce: Haftada 28 ders TOEFL ve Akademik İngilizce dersleri ve 7 bireysel çalışma derslerinden oluşur. Programa katılım için minimum B1 düzeyinde İngilizce seviyesi gerekmektedir. Programa katılım süresi minimum 4, maksimum 16 haftadır.

GMAT Hazırlık: 12 hafta süren bu program sınıf için eğitim ve bireysel çalışma seanslarından oluşmaktadır. Programa katılım için B2 düzeyinde İngilizce seviyesi gerekmektedir. Programın belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

GRE Hazırlık: 12 hafta süren bu program sınıf için eğitim ve bireysel çalışma seanslarından oluşmaktadır. Programa katılım için B2 düzeyinde İngilizce seviyesi gerekmektedir. Programın belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

Uzmanlardan oluşan ekip, öğrencilerin öğrenimleri çevrimiçi gereçler ve interaktif grup eğitimleriyle birleştirmişlerdir. Kaplan’a özel K+notes ders kitapları kullanılmaktadır. Ek olarak sınıf içi eğitimi pekiştiren seviyeye uygun materyalleri bulunan K+tools sistemi, bireysel yönlendirilen eğitim materyalleri K+ekstra sistemi ve düzenli derslerin yanı sıra hafta boyu süren öğretmen yönetimindeki eğitim seansları için K+clubs sistemleri mevcuttur.

Üniversite Yerleştirme Servisi (Pathway): Kaplan sunduğu bu hizmet ile 250’den fazla kolej ve üniversiteye, öğrencilerine en uygun lisans, yüksek lisans ve mesleki program bulmak ve yerleştirmek konusunda yardımcı olmaktadır. Kaplan Dil Okullarında 8 haftadan fazla eğitim alan öğrenciler bu servisten yararlanabilir. 16 haftadan fazla eğitim alan öğrenciler ise ücretsiz yararlanabilir.

Okul öğrencilere aile yanında konaklama ya da yurt konaklaması sunar. Aile yanı konaklamaları seçtiğiniz zaman sizin için en uygun olan denetlenmiş ailelerin yanına yerleştirilirsiniz. Yurt konaklamaları ise okula daha yakın olmakla beraber öğrenciler uluslararası bir atmosferde eğlenceli vakit geçirebilirler.

AİLE YANI

Kaplan Portland Dil Okulu tarafından seçilen ve denetlenen güvenilir ve deneyimli Amerikalı ailelerin evlerinde ortak banyo veya özel banyo seçenekleri fırsatları ile konaklayabilirsiniz. Aileler, konaklama tercihinize bağlı olarak öğün yemeklerinizi hazırlar, sizinle beraber yerler. Veya kendi yemeklerinizi onların sağladığı mutfak, yemek pişirme malzemeleri ve yemeklerle pişirebilirsiniz. Aile bireyleri günde en az 1 saatlerini sizinle konuşma pratiği yapmaya ayırırlar. Böylece aile evi konforunu ve sıcaklığını yaşarken aynı zamanda Amerika kültürünü, adetlerini ve yaşam tarzını deneyimleyebilirsiniz.

ÖĞRENCİ APARTMANI veya OTELİ

Diğer öğrencilerle birlikte yaşamak; dünyanın her yerinden arkadaş edinmek, fikir ve deneyimleri (hatta yemek tariflerini!) paylaşmak için harika bir yoldur. Bu yerleşkelerin çoğu yemeksizdir, yani kendi yemeğinizi yapma veya yerel restoran ve kafelerde yeme seçimi size aittir. Özgürlüğünüzün tadını çıkarabilirsiniz.

University Pointe Öğrenci Apartmanı: 2 yatak odalı daire veya tek kişilik oda seçeneklerinde paylaşımsız veya paylaşımlı banyo, giysi dolabı, çalışma masası, sandalye. Dairelerde özel mutfak, salon ve çalışma alanı. Binanın salonunda televizyon. Ücretsiz kablosuz internet, ücretli çamaşır yıkama ve ücretli telefon hizmeti. Mutfaklarda tencereler, yemek pişirme gereçleri, mikrodalga fırın, fırın, ocak, tost makinesi, buzdolabı, derin dondurucu, bulaşık yıkama makinesi. Apartman tesislerinde spor salonu, iş merkezi, restoranlar, açık hava alanları, jetonlu çamaşır makinesi. Öğrenciler kendi odalarını kendileri temizlemek, çamaşır ve nevresimlerini yıkar. Okula mesafesi yürümeyle 20, bisikletle veya otobüsle 10, metroyla 7 dakikadır.

University Place Oteli: Tek kişilik kral boyutunda yatak veya çift kişilik yatak opsiyonuna sahip bir yatak odası, veya tek kişilik oda, özel banyo, duş. Otel salonunda televizyon. Odalarda kral boyutunda veya çift kişilik yatak, çalışma masası ve sandalye, giysi dolabı. Otelde mutfak bulunmamaktadır. Otel tesislerinde çamaşır yıkama ve kurutma makineleri, 24 saat açık fitness salonu, ofis merkezi hizmetleri, otomobil kiralama, açık yüzme havuzu, konsiyerj hizmetleri bulunmaktadır. Okula mesafesi yürümeyle 20, bisikletle veya otobüsle 10, metroyla 7 dakikadır.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_6642243cb4974 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6642243cb4974 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_6642243cb4974 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_6642243cb4974 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_6642243cb8616 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6642243cb8616 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_6642243cb8616 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_6642243cb8616 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_6642243cbc27a .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6642243cbc27a .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_6642243cbc27a .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_6642243cbc27a .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_6642243d33cc8 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_6642243d33cc8 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_6642243d33cc8 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_6642243d33cc8 a:hover{ color: #ffffff; }