LSI, 1965’ten bu yana dünyanın dört bir yanından binlerce öğrenciye eğitim vermektedir. LSI, tüm dünyaya yayılmış olan geniş bir okul ağına sahip uluslararası bir kurumdur. İngiltere, Kanada, ABD, Malta, Yeni Zelanda Fransa İsviçre ve Avustralya’da merkezleri bulunmaktadır. LSI ayrıca İspanya, İtalya, Rusya, Meksika, Panama ve Kosta Rika’da partner dil okullarıyla birlikte çalışmaktadır.Tüm okulları modern uygulamalara sahip olup en son teknoloji ile donatılmıştır. Şehirlerin cazip bölgelerinin merkezinde yer almaktadır. Özenle seçilmiş yardımsever bir kadro ile çalışır. Tüm okullar son teknolojiyle donatılmıştır. LSI okulları oluşturdukları sıcak ve arkadaş canlısı atmosfer ile, dil öğrenmeyi oldukça keyifli hale getirir. LSI öğretmenleri esaslı eğitim becerilerine sahip olup, bütün LSI calışanları arkadaş canlısı ve yardımsever servisimiz bütün LSI öğrencilerine sunulması için özenle seçilmiştir. Eğitiminiz boyunca size yönlendirmek için sürekli hazır bulunurlar. LSI’nin bir amacı ve amacı vardır: mümkün olan en iyi dil öğrenme deneyimini elde etmenizi sağlamak. Dil becerilerinizi ister mesleki ister akademik ister kişisel nedenlerden ötürü geliştirme istiyor olun; LSI, ihtiyacınıza cevap verecek doğru kursa mutlaka sahiptir.

ABD’nin en büyük iş ve kültür merkezi olarak New York; Amerika tarihindeki liderlik rolünün ve köklü geleneğinin haklı gururunu yaşar. Ticaretten politikaya, baleden spor etkinliklerine kadar her şeyi bu ”Büyük Elma” da bulabilirsiniz. 24 saat canlı hayatı, mükemmel restoranları, müzeleri ve Özgürlük Anıtı ya da Empire State Binası gibi dünyaca ünlü yapıtlarıyla New York sınırsız kültür ve eğlence seçenekleri sunar ve bunların hemen hepsi, LSI’ın sosyal programında yer almaktadır. Amerika’ da denince hemen hemen herkesin aklına gelen yer NEW YORK ! O eşsiz sokaklarda dolaşmak, fotoğraf çekilmek, gökdelenlerin arasında gezmek zengin bir kültürel mirasa sahip olan şehirde yapılacak sayısız aktivite vardır. New York büyük bir şehir olduğundan ulaşım olanakları çok fazla olmaktadır. Ulaşımın temel taşı olan metro New Yorker’ların tüm ihtiyaçlarını ve ulaşımlarını çok rahat bir şekilde karşılamaktadır.Bayıldığınız bir filmi filmi defalarca izlemek, sevdiğiniz şarkıları üst üste dinlemek, okuyup etkilendiğiniz bir kitaba yeniden başlamak gibi hisleri yaşatan şehirdir New York. Kaç kere giderseniz gidini sizi asla sıkmaz, her gittiğinizde bambaşka haz duyarsınız.

Amerikalı ve uluslararası öğrencilerle kaynaşmak için ihtiyaç duyduğunuz tüm imkânlar mevcuttur. Öğrenciler LSI’de eğitim görürken altı krediye kadar MCNY derslerine de kaydolabilir veya TOEFL puanı aranmaksızın MCNY’nin lisans ve lisans üstü programlarına geçiş yapabilir. MCNY’nin hızlandırılmış dersleri sayesinde öğrenciler, sadece bir yıllık bir çalışma ile işletme mastırını tamamlayabilir.

LSI New York İngilizce dil okulu, Amerika’nın dünyaca ünlü New York şehrinde bulunmaktadır. Soho’daki finans bölgesinin yakınında olan okul binası,  Metropolitan College of New York’un Manhattan kampüsünde konumlanmıştır. LSI New York Dil okulu, şehrin önemli merkezlerinden Manhattan adasında Donwtown bölgesinde konumlanmıştır. Yakın çevresinde ise ‘Dünya Ticaret Merkezi’ eski adıyla İkiz Kuleler bulunmakla birlikte 10. Kattaki mükemmel Hudson Nehrine bakan bir manzara ile ders işleme imkanını öğrencilerine sunmaktadır. Hemen arkasında meşhur finans piyasalarının kalbi olan ‘Wall Street’ bulunmaktadır. Wall Street’ten aşağı doğru indiğinizde New York’un eşsiz parklarından biri ‘Battery Parkı’ta kahvenizi yudumlayarak Özgürlük Heykelini görebilirsiniz. Eğer isterseniz vapurlar ile özgürlük heykelini kolaylıkla ziyaret edebilirsiniz. Bunun yanında, LSI New York Dil okulu, Times Meydanı ve Central Park gibi önemli turistik mekanlara 20-30 dakika metro uzaklığındadır.

ABD’nin en büyük iş ve kültür merkezi olan New York, Amerikan tarihinde üstlenmiş olduğu lider rolü ve köklü geleneğinden gurur duyan bir şehirdir. Ticaretten politikaya, baleden spor etkinliklerine, New York’ta aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Adalar şehri olan New York’ta beş ilçe bulunmaktadır: Manhattan, Brooklyn, Queens, Staten Island, ve the Bronx. Şehrin merkezinde yer alan Manhattan yaklaşık 12 mil uzunluğunda ve 3 mil genişliğinde dar bir adadır ve herkesin gitmek isteyeceği bir yerdir. Manhattan’a çevre ilçelerden ve bölgelerden her sabah iş ve eğlence nedeniyle çok sayıda insan gelmektedir.Central Park, Fifth Avenue ve Alışveriş Bölgesi, Broadway ve Tiyatro Bölgesi, Greenwich Kasabası/SoHo ve Sanatçılar Bölgesi, ve ayrıca Wall Street Borsası Manhattan’da yer almaktadır. Ek olarak, New York’u meşhur bir yer haline getiren çok sayıda mükemmel müze, restoran ve Özgürlük Heykeli, Birleşmiş Milletler ve Empire State Binası gibi manzaraların tadını çıkarabilirsiniz.

Okul kapasitesi 225 öğrenci.

Mikrodalga fırın ve buzdolabı, Otomatik aperatif ve içecek makinesi, ücretsiz su sebili, kafeterya.

Okulda kitap, dergi ve gazetelere ücretsiz olarak erişilebilen birinci sınıf bir kütüphane, yazıcı.

Bekleme odası, engelli erişimi, engelli tuvaleti

16 Modern sınıf, Maksimum sınıf mevcudu 15, Çoğu sınıfta TV ve bol doğal ışık, Tüm sınıflarda klima ve ısıtıcı.

Ücretsiz internet erişimli iki bilgisayar odasında öğrencilerin ve çalışanların kullanımına sunulmuş 40’un üzerinde bilgisayar.

LSI New York merkezinde her gün hem hafta içi hem hafta sonu öğrencilerin New York’ta en merak ettiği mekanlar, müzeler ve müzikallere kendi arkadaş grubuyla gidebileceği aktiviteler programlanır.  Unutmayın New York’ta bir çok müze girişi ücretsizdir! Times Square, Central Park, Empire State Building, 5th Avenue ve Özgürlük Heykeli ziyareti gibi bir çok aktiviteyi LSI New York temsilcileri sizin için hazırlamaktadır. LSI New York, hafta boyunca çoğu ücretsiz veya cüzi ücretli tiyatro, sinema, müzikal, konser, müze ve sanat galerileri ziyaretleri, spor etkinliklerine ve piknik gibi sosyal etkinlikler düzenlemektedir. LSI ayrıca, Boston, Washington D.C., Toronto / Niagara Şelalesi ve Philadelphia gibi yerler de dahil olmak üzere hafta sonu turlarında uzmanlaşmış bir tur şirketi ile birlikte çalışmaktadır.

Boş zamanlarınızda dünyanın en meşhur parkı Central Park’a mutlaka uğrayın; burada ister kafanızı dinlendirebilir isterseniz eğlenceli aktivitelere katılabilirsiniz. Bisiklet kiralayıp parkın içinde güzel bir tur atın. Eğer eğlence hayatına düşkünseniz doğru yerdesiniz. Her türlü eğlence anlayışına hitap eden alternatiflerin bulunduğu bu şehirde sizi eğlendirebilecek herşeyi bulabilirsiniz.

New York’a gitmişken alışveriş çılgınlığına mutlaka katılın! Ünlü 5. ve 6. Caddede birbirinden şık mağazaları dolaşın ve outlet merkezlerine gidin.Bir kaç saatin sonunda elinizde kaç alışveriş poşetinin olduğunu sayamayacaksınız. Birçok Hollywood filmine ev sahipliği yapan meşhur Times Meydanı’nın dinamik havasını soluyun ve kalabalığın arasına karışın. Kırmızı merdivenlerde bir mola verin. Eğer şanslıysanız burada birçok ünlü isme denk gelebilirsiniz.

İkon yapılara sahip bu şehirde Empire State ve Rockefeller’e gidip muhteşem New York silüetini seyre dalın. Hediyelik eşyaları satın alarak anılarınızı canlı tutabilirsiniz.

Tiyatro, sinema ve sanat tutkunuysanız Brodway’e gitmenizi ve en az bir gösteri izlemenizi öneririz. Müzikaller, ünlü isimlerin oynadığı tiyatro oyunları, kült filmlerin halen oynatıldığı klasik sinema salonları, mini konserler ve daha bir çok şey burada sizi bekliyor.
Dünyanın en çok ziyaret edilen mekanlarından biri olan ve Amerika’nın sembolü olarak kabul gören Özgürlük Heykeli’ne gidin ve meşaleye tırmanın. Burada New York’a muhteşem bir açıyla bakabilirsiniz. Manzaranın tadını çıkartın.

Rudy’s Bar & Grill: Times Meydanı’na çok yakın bu efsanevi New York barı ücretsiz sosisli sandviçleriyle ünlüdür; ucuz içkileri, her kesimden ziyaretçileri ve rahat parti atmosferi de cabası. 1933’ten beri öğrencilerin ve New York’luların vazgeçilmez favorilerinden biri olan Rudy’s Bar’a uğrayıp keyifli bir sohbet eşliğinde bira içip sosisli sandviçinizi yemeden, New York’u görmüş sayılmazsınız.

Shark Sürat Teknesi: South Street Limanı’nda bineceğiniz Shark Sürat Teknesi ile New York şehrini 30 dakikada dolaşabileceğiniz hızlı ve heyecan verici bir nehir gezintisi.

Amerikan Doğal Tarihi Müzesi: Fosil ve dinozor kemiklerinden, Amerika yerlilerinin kültürlerinden izler taşıyan eserlere kadar 32 milyondan fazla parçanın bulunduğu Amerikan Doğal Tarih Müzesini ziyaret edin.

Genel ve Yoğun Kurslar: Genel 20 programında haftada 20 ders bulunmaktadır ve dersler boyunca farklı gündelik durumlara göre iletişim becerilerinizi hızla geliştireceksiniz. Yoğun 30 programında, kısa bir süre içinde oldukça fazla akıcılık kazanmanız için gereken tüm alanlara odaklanmaktadır. Öğleden Sonra 10 programı ise dildeki akıcılığınızı, sözcük bilginizi ve telaffuzunuzu geliştirmek isteyen öğrenciler için uygundur.

Premium Kurslar: LSI, bireyler ve küçük gruplar için özel olarak tasarlanmış dil eğitimleri sunar. Bu kurslar mesleki amaçlı dil eğitimi odaklıdır ve özel gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde uyarlanabilir. Executive Bire Bir (haftada 10 ders), Executive Bire Bir (haftada 20 ders), Executive Bire Bir (haftada 30 ders), Executive Bire Bir (haftada 40 ders), Executive Bire Bir (haftada 5 ders), Mini Grup (haftada 20 ders), Mini Grup (haftada 30 ders) olarak farklı program seçenekleri sunulmaktadır.

Akademik Kurslar: GMAT & SAT hazırlık kursları (Genel 20 artı 10 bire bir dersler), GMAT & SAT hazırlık kursları (Genel 20 artı 5 bire bir dersler), LSI 30 Cambridge Sınavı Kursları (CAE), LSI 30 Cambridge Sınavı Kursları (FCE), Pathways, TOEFL Hazırlık Kurslar, Akademik İngilizce, Öğretmenlik için İngilizce (Standart 20 artı bireysel 10 ders), Öğretmenlik için İngilizce (Standart 20 artı bireysel 5 ders), İş İngilizcesi, Hukuk İngilizcesi, Tıp İngilizcesi olmak üzere farklı program seçenekleri vardır.

Kulüp 40+: 40 yaş ve üstü öğrenciler için oluşturulan programda LSI olarak, olgun ancak ruhu genç öğrencileri yıl boyunca tüm kurslarımızda görmekten mutluluk duyarız. Buna ek olarak, belirli konumlarda daha olgun öğrencilerimizin ilgisini çekecek sosyal aktiviteler düzenlemekteyiz.

AİLE YANI

Ev sahibi ailelerimiz Konaklama Ofisi tarafından özenle seçilip denetlenmektedir ve öğrencilerin rahat bir ortamda, İngiliz Kültürünü daha yakından tanıyarak dil öğrenmelerini sağlamak için imkan yaratmayı görev kabul etmişlerdir. Konaklama mekanları öğrencilere sıcak ve arkadaşça bir sunmaktadır. Kahvaltı ya da kahvaltı – akşam yemeğinin dahil olduğu tek kişilik oda seçeneği mevcuttur. (Eğer iki öğrenci aynı zaman dilimi için kayıt yaptırmışsa, odalar çift kişilik de olabilir.) Öğrencilere nevresim takımı ve havlu sağlanmaktadır. Ücretli/ücretsiz çamaşır yıkama seçeneği. Kaldığınız evlerden okulunuza iyi ve güvenli bir şekilde ulaşırsınız.

Executive Aile Yanı: Executive aile yanında konaklama imkanı, diğer aile yanında konaklama seçeneğinden daha yüksek standartlara sahiptir. Konaklamanın sağlanacağı evler dekor-büyüklük, bulunduğu konum (evler her zaman LSI’a çok yakın olmayabilir), kişiye özel banyo imkanı (banyolar her zaman odanın içinde olmayabilir), oda içinde televizyon ve internet erişimi gibi ekstra imkanların varlığı üzerinden fiyatlandırılır.

REZİDANS

Vanderbilt YMCA: LSI Newyork dil okuluna metro ile yaklaşık olarak 30 dakika mesafededir. Tek kişilik oda seçenekleri bulunmaktadır. Odaların içerisinde TV , klima ve bir çok odada buzdolabı bulunur. Paylaşımlı banyo, Fitness centre , yüzme havuzu ve internet mevcuttur. 24 saat güvenlik ve çamaşır yıkama hizmetleri vardır.

OTEL

Holiday Inn: Standart ve çift kişilik odalar. Özel Banyo. Yemekler: Kendin pişir kendin ye. Kablosuz İnternet, düz ekran TV, kablo programlama, ücretsiz banyo malzemeleri, saç kurutma makinesi, klima, fitness merkezi, salon / bar, restoran. Günlük temizlik, havlu ve çarşafların temin edilmesi ve 24 saat güvenlik, concierge hizmetleri, oda servisi (belirli saatlerde).

STÜDYO DAİRE

Chrystie Studio: Chrystie Caddesi, Manhattan ‘da Canal caddesinin yakınında bulunmaktadır. Brooklyn Köprüsüne, Little Italy, Chinatown, Soho ya ve LSI Newyork dil okuluna yürüme mesafesindedir. Özel banyolu odalar. Tek ya da çift kişilik seçenekler, Self catering.

PAYLAŞIMLI DAİRELER

Chrystie Paylaşımlı Daire: Chrystie Caddesi, Manhattan ‘da Canal caddesinin yakınında bulunmaktadır. Brooklyn Köprüsüne, Little Italy, Chinatown, Soho ya ve LSI New York dil okuluna yürüme mesafesindedir. Çift kişilik oda seçenekleri, Self catering, Paylaşımlı mutfak ve banyo.

Central Park North Manhattan House: Columbia Üniversitesi’nden 1 blok, LSI New York’a yürüme mesafesindedir. 5 dairede tek kişilik yatak odaları, ortak banyo. Yemekler: Kendin pişir kendin ye. Tesisler: Lüks konfor ve alan, ortak alan, kahve, çay, bal ve şeker vs., şehrin muhteşem manzarası, spor salonu, hava klima, salon ve TV. Temizlik hizmeti mevcuttur, çarşaflar ve havlular sağlanır, 24 saat güvenlik.

Brooklyn and Queens Houses: Brooklyn ve Queens bölgesinde gidip gelme süresi 30-50 dakikadır. Tek, çift ve dört kişilik odalar, Özel ve ortak banyo seçenekleri. Yemekler: Kendin pişir kendin ye. Kahve, çay, bal vb. bulunan ortak mutfak, TV’li salon, ayrı ofis alanı, klima. Haftalık temizlik, havlu ve çarşaflar.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_6642241f61d8d .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6642241f61d8d .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_6642241f61d8d .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_6642241f61d8d .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_6642241f658eb .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6642241f658eb .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_6642241f658eb .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_6642241f658eb .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_6642241f69493 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6642241f69493 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_6642241f69493 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_6642241f69493 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_6642241fdb855 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_6642241fdb855 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_6642241fdb855 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_6642241fdb855 a:hover{ color: #ffffff; }