Ec New York dil okulu 2019 Nisan ayında yeni binasına taşınmıştır ve sinemanın kaynağı Paramount Binası’nda şehrin hiçbir zaman uyumayan bölgesinde yer almaktadır. EC English her okulunda öğrencilerle iletişim çok kuvvetlidir. Okul yetkilileri ve öğrenciler ilk günden ortak aktivitelerde buluşur, İngilizce pratiği yapmaya başlarlar.

Amerika’da dil eğitimi veren uluslararası dil okulları arasında kalitesi ve büyüklüğü ile dikkat çeken EC Dil Okulları, kendi müfredatını kullanan ve özel eğitim ve sosyal programlara sahip zincir okullardandır.

New York, Amerika’nın kuzeydoğusunda yer alan şehir, kıtanın en kalabalık şehridir. Farklı kültürden gelen insanlar, farklı sosyal sınıflar, kentteki büyük çeşitlilik kültürü de etkilemiştir. New York’ta her mevsim belirgin olarak kendini gösterir. Sıcak yazlar, soğuk kışlar, ılık ilkbahar ve serin sonbahar yaşanmaktadır.New York eyaletinde bulunan New York City, Amerika’nın en büyük şehri ünvanına sahip 24 saat canlı ve dinamik bir şehirdir. Okul, Manhattan’ın kalbinde Times Square Area’da, İngilizce öğrenmek için çok çekici bir yerde konumlanmıştır. Şehrin sunduğu tüm imkanların merkezindedir. Okul binası 5th Avenue’ya , Empire State binasına ve İngilizce öğrenmeye dair isteyebileceğiniz bütün mekanlara  birkaç dakika uzaklıkta bulunmaktadır.

Okul Times Square manzaralı güzel bir binada hizmet vermektedir. Öğrencilerin boş zamanlarını kaliteli bir şekilde değerlendirmesi için öğrencilere çalışma alanı ve ortak bilgisayarlar sunulmaktadır. Aşağıda bazı olanakları bulabilirsiniz.

 • Tam donanımlı, akıllı tahtası olan donanımlı 9 farklı sınıf
 • 30 yaş üstü öğrenciler için donanımlı, akıllı tahtası olan donanımlı 8 farklı sınıf
 • 26 PC bulunan Bilgisayar odası
 • Ücretsiz Wi-Fi
 • Engelli erişimine uygun koşulları
 • Öğrenci çalışma odası
 • Öğrenci Salonu
 • Binada Kafe restoran
 • Engelli erişimine uygun kullanım alanlar

EC New York Dil Okulu bünyesinde dil eğitimi alan öğrenciler hem eğlenip hem İngilizce pratiği yaparak konuşma ve iletişim becerilerini ileri seviyeye taşıyabilecekleri ücretli ve ücretsiz olarak düzenlenen aktivite programlarına katılabilmektedir. Aktiviteler mevsimlere uygun olarak hazırlanmaktadır. Aşağıda New York’da düzenlenen etkinlik & aktivite programı örneğini bulabilirsiniz.

 

 • Hoş geldin etkinliği
 • Film Gecesi
 • Workshop (Gramer, konuşma vb. yönelik)
 • Çikolata tadımı
 • Barbekü
 • UNO oyun turnuvası
 • Buz Pateni
 • Yoga
 • Niagara Şelalesi, Boston ve Washington haftasonu şehir gezisi
Genel İngilizce

Başlangıç seviyesinden ileri İngilizce seviyesine kadar her seviyedeki öğrenci bu programa katılabilmektedir. Öğrenci haftada 20 genel İngilizce dersi almaktadır. Bu dersler sayesinde genel İngilizce pratiği yapacak ve her hafta seviyesine uygun olarak konuşma, dinleme , yazma ve okuma derslerini alanında en iyi öğretmenlerinden alacaktır. Bu programa Amerika turistik vizeyle katılma hakkınız bulunmaktadır.

Yarı-Yoğun İngilizce

Bu özel program sadece Kanada ve Amerika öğrencilerimize sunulmaktadır. Haftada 24 ders eğitim verilmektedir. Genel İngilizce programından farklı olarak haftada 4 ders öğrencinin kendi ilgi alanına uygun seçmeli dersleri olacaktır. Bu sayede öğrenci hem İngilizce genel eğitim alabilecek hem de geleceğine dair networküne uluslararası öğrencileri katabilecektir.

Yoğun İngilizce

EC English’te yoğun İngilizce programında öğrenci haftada 30 ders İngilizce eğitimi almaktadır. Öğrenci bu program sayesinde okulunda bol bol vakit geçirecek, eğitimin kaynağında bulunacaktır. Bir taraftan Genel İngilizce derslerinde 20 ders temel İngilizce(okuma-yazma-dinleme-konuşma) bilgisi alırken, diğer yandan haftada 10 kendi ilgi alanına uygun geniş seçmeli ders yelpazesinden ders alma hakkına sahiptir. Seçeceğiniz tüm dersler seviyenize uygun olacak böylece derste sınıf arkadaşlarınızla iletişim kurmanız çok daha kolay olacak, gelişiminiz çok hızlı olacaktır.

İş İngilizcesi

Bu özel programda öğrenci haftada 30 ders almaktadır. 20 ders genel İngilizce alırken, ek olarak 10 ders iş İngilizcesi almaktadır. Bu özel dersler yönetim, ticaret, arabuluculuk, pazarlama, proje yönetimi, sunum ve mülakat yapma gibi içeriklere sahiptir.

Birebir Dersler

Seçeceğiniz Genel İngilizce derslerinizin yanında seçkin İngilizce öğretmeni kadrosundan alacağınız İngilizce dersine uygun öğretmen ile birebir ders yapma şansınız bulunmaktadır. Bu dersler sayesinde İngilizcenizi çok daha hızlı bir şekilde pratiğe dökebilirsiniz.

İngilizce + Dans

İngilizce kursunuzu New York Broadway Dans Merkezinde haftada bir ders olarak alacağınız derslerle birleştirin. Haftada 5 ders kuponunuzla birlilkte hangi dans dersine dahil olmak istediğinize kendiniz karar verin.

Dans dersleri bale, jazz, hip-hop, tiyatro, oryantal, yoga, pilates gibi birçok dersi içinde bulundurmaktadır. Dans dersleri sabah 09.30 akşam 10.30 a kadar esnekliktedir, bu sayede öğrenciler kendi İngilizce grup derslerine uygun bir şekilde dans derslerini ayarlayabilmektedir.

Şehirde İngilizce

20 Genel İngilizce dersinin yanı sıra haftada 10 derste New York Şehrinde şehrin özelliklerini, tarihini öğretmeninizle birlikte derinlemesine konuşabilirsiniz. Özellikle New York’u merak eden, sokaklarını, ünlü mekanlarını New York’un uzmanından dinlemek ve incelemek isteyen öğrenciler için kaçırılmaz bir fırsattır.

TOEFL Sınav Hazırlık

EC English’te Toefl Sınav Hazırlık dersleri haftada 20 veya 30 ders olarak seçilebilir. Öğrencinin Toefl istediği üniversiteye girişine veya özgeçmişini kuvvetlendirmek için kullanılabilir. Toefl  sınav hazırlık kombinasyonu Toefl sınav skorunuzu olabilecek en kısa sürede en üst seviyeye çıkarmanız için size özel programlanmaktadır.

Yurt Konaklaması

EC English Yurt seçeneği otel tipinde konaklama seçeneği sunmaktadır.  New Yorker Hotel 15. ve 18. Katlarını sunmaktadır. New Yorker ünlü Herlade Square meydanında bulunmaktadır. Times square ve Boradway’e birkaç dakika yürüme mesafesindedir. Odalarda buzdolabı, televizyon ve fiber internet mevcuttur. Tek kişilik ve çift kişilik odalar bulunabilmektedir.

Aile Yanı Konaklama

Amerikan bir ailenin yanında İngilizcenin gelişmesinden daha iyi hangi yol vardır ki?  New York’ta doğmuş ve büyümüş ailelerimizle birlikte kalabilirsiniz. Aile yanı konaklama sayesinde Amerikan ailenin nasıl olduğunu en iyi şekilde görebilirsiniz. Aileler öğrencilerin iletişimini kuvvetlendirmek için ellerinden geleni yaparlar ve özellikle New York’a özel nüans ve günlük hayat konuşma dilini ailelerden yakalama fırsatınız doğar.

Baz ailelerin bir çok yatak odası varken bazı aileler daha küçük dairelerde yaşamaktadır. Tüm aileler şehrin güvenli bölgelerinde bulunmaktadır. Öğrenciler New York’ta hayatın ne kadar hızlı ve yoğun geçtiğini görebilir. Öğrencilerin yatak odaları geniş, ışık alan odalardır. Yatak dolap , ders çalışma masası her odada mevcuttur.

Ayrıca öğrencilerin ortak olan oturma odası, yemek odası ve mutfak gibi alanları kullanma hakkı bulunmaktadır. Sadece bazı aileler özel banyo ve mutfak kullanımlarına kısıtlama getirmektedir.

Paylaşımlı Daireler

Superior Wall Street Aparment ve Brooklyn Co living gibi paylaşımlı dairelerde kalmak birçok öğrenci için çok önemli bir tercihtir. Öğrenciler bu konaklamalarda daha özgür ve New York’a aitmiş gibi hissederler. Gerçek New York yaşayanları ile birlikte aynı apartmanda kalma şansı yakalarlar. New York’un en önemli mekanlarına 20 dk.da metroyla ulaşılabilir. Lokal bar, marketlere ve metro istasyonlarına yürüme mesafesindedir. Özel ve paylaşımlı banyo seçenekleri sunar. Tek veya çift kişilik odalara bulunmaktadır. Evlerin içleri son derece modern ve kullanımı kolay olacak şekilde döşenmiştir. Konaklamalar okula metroyla 20 dk uzaklıktadır.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_66422415f1690 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_66422415f1690 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_66422415f1690 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_66422415f1690 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_66422415f3494 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_66422415f3494 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_66422415f3494 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_66422415f3494 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_66422416010e3 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_66422416010e3 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_66422416010e3 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_66422416010e3 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_66422416533b0 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_66422416533b0 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_66422416533b0 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_66422416533b0 a:hover{ color: #ffffff; }