Kaplan International, 80 yılın üzerinde deneyimiyle Birleşik Krallık, İrlanda, Avustralya, Yeni Zelanda, Malta, Kanada ve Amerika gibi çok çeşitli ülkelerde İngilizce eğitimi veren prestijli bir kurumdur. Dünya çapında 1.000’den fazla öğretmeniyle her yıl 75.000 kadar öğrenci ağırlayan Kaplan; New York, Boston, Londra, Dublin, Toronto, Los Angeles ve Melbourne gibi dünyanın önde gelen şehirlerinde şehir, kasaba, kampüs ya da plajda eğitim seçenekleriyle İngilizcenizi hayatın tadını çıkararak en ideal şekilde öğrenme olanağı sunar. Bugün Kaplan International dendiğinde ‘eğitimde çeşitlilik, akademik bütünlük ve teknolojik yenilik’ ile özdeşleşmiştir. Kaplan’ın amacı, eğitim verdiği öğrencilerinin her birinin eğitimleri süresince olabilecek maksimum ilerlemeyi kaydetmelerine olanak sağlamaktır. Kişisel, akademik başarı ve başarılı bir kariyer yolunda Kaplan International English’ten daha iyi bir başlangıç yoktur. Kaplan Aspect okullarının British Council, Accet, ACELS, NEAS, NZQA, Language Canada akreditasyonları bulunmaktadır. Ayrıca English UK Member, Marketing English in Ireland, English Australia Member College ve English New Zealand kurumlarına akreditasyonu bulunmaktadır.

Kaplan Los Angeles West Wood Dil Okulunda, tüm Kaplan okullarında olduğu gibi eğitim tutkumuzdur ve öğrencilerimizin başarılı olmak için tüm fırsatlara ve araçlara sahip olmalarını sağlamaktan gurur duyuyoruz. Felsefemiz sadece sınıflara ve ders kitaplarına odaklanmak değildir; eğitimin her alanını kapsayan bir deneyim yaratmakla ilgilidir. İngilizce öğrenin, yeni kültürlerin tadını çıkarın, yeni arkadaşlar edinin ve dünyayı farklı bir gözle görün.

Büyük Okyanus’un doğu kıyısında bulunan Los Angeles şehri ‘’LA ‘’ olarak bilinir. Hollywood, Beverly Hills, Getty Center, Universal Studios, Malibu ve Sunset Boulevard gibi büyüleyici yerlerle çevrilmiş olan Los Angeles, dil eğitimi alırken eğlenmenize de imkan tanıyan şahane bir şehirdir. Yılın tüm zamanlarında enerjisini kaybetmeyen Los Angeles’ta güneşin tadını çıkarabilir, farklı kültürler tanırken aynı zamanda dil eğitimi de alabilirsiniz.

Bu parıltılı şehirde sayısız açık hava aktivitesi ve ünlüleri görme şansını bulacaksınız.

Okulun hemen köşesinde bulunan UCLA kampüsüne dünyanın her yerinden akın enden öğrencilerin arasına karışacaksınız.

Kaplan dil okullarının Los Angeles’ da yer alan dil okulu batı Yakası’nın en ünlü sahillerinin çok yakınında olan Westwood’da Westwood Village’ de yer almaktadır. Dünyaca ünlü University of California Los Angeles (UCLA)’nın kampüsüne yalnızca birkaç dakika mesafe uzaklıktadır. Bu bölge aynı zamanda canlı bir üniversite bölgesidir. Göz kamaştıran Santa Monica plajına ise kısa bir otobüs yolculuğu ile gidebilirsiniz. Westwood yalnızca yayalara açıktır, otobüs duraklarına birkaç dakikada ulaşabilirsiniz.

Los Angeles dünyanın en ünlü şehirlerinden birisi olup namıdiğer Melekler şehri; Hollywood, Beverly Hills gibi birçok ünlü yere ev sahipliği yapmakta. Amerika’nın batı kıyısında California eyaletinde yer alan Los Angeles, Las Vegas, San Diego gibi şehirlere oldukça yakındır.

 • 242 öğrencilik kapasitesi olan okulumuzda interaktif akıllı yazı tahtalarıyla donatılmış 23 adet sınıfta ortalama 12 adet öğrenci ile beraber eğitim alınmaktadır.
 • Okulda öğrencilerin ders aralarında keyifle vakit geçirebilmeleri için iki adet geniş ve ferah öğrenci salonu, müzik salonu, kafeterya ve teras bulunmaktadır.
 • Ücretsiz kablosuz internet erişimi olan okul, eğitim materyalleri yazılımı da bulunan bilgisayar odasına sahiptir.

Kaplan Los Angeles Westwood dil okulunda düzenlenen aktiviteler ve organizasyonlar ile Los Angeles şehrini keşfedebilir yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.Kaplan Los Angeles West Wood Dil Okulunun düzenlediği etkinliklerden bazıları; Beverly Hills yürüyüş turu, Westwood yürüyüş turu, LA Lakers maçı izleme, sörf dersleri alma, Malibu gezisi, Venice Plajı bisiklet turu, Hollywood gezisi, Basketbol turnuvası, Santa Monica Plajında voleybol oynama, Las Vegas Yosemite gezisidir.

Kaplan Los Angeles’ta çok keyif alarak katılacağınız geziler de vardır. Bu gezilere katılarak hem İngilizcenizi geliştirilebilir hem de yeni yerler keşfedebilirsiniz.

Görülecek ve Yapılacak Şeylerden bazıları;

 • Disneyland’a geziye katılın.
 • Hollywood’da Universal Studios’u gezin.
 • Ünlü Hollywood yazısını görün.
 • Madame Tussauds’a gidin.
 • J Paul Getty Museum’u gezin.
 • Westside’da bir sinemaya gidin.
 • Westwood Village’da etnik restoranları gidin.
 • Westwood bölgesinde alışverişe çıkın.

Kaplan Los Angeles Westwood dil okulunda farklı ihtiyaçlara yönelik dil kursları seçenekleri mevcuttur.

Genel İngilizce: Haftada 20 ders Genel İngilizce eğitim verilmektedir. Dersler 45 dakikadır. Minimum katılım süresi 2 hafta, maksimum 12 haftadır.

Yarı Yoğun İngilizce: Haftada 20 ders Genel İngilizce eğitimi ve 7 bireysel çalışma derslerinden oluşmaktadır. Dersler 45 dakikadır. Minimum katılım süresi 2 haftadır.

Yoğun İngilizce: Haftada 20 ders Genel İngilizce eğitimi, 8 seçmeli ders ve 7 bireysel çalışma derslerinden oluşmaktadır. Dersler 45 dakikadır. Minimum katılım süresi 2 haftadır.

Akademik Dönem Programları: Yarı Yoğun ve Yoğun İngilizce eğitim seçenekleri bulunan programlar 5 veya 6 ay sürmektedir. Programın belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

Akademik Yıl Programları: Yarı Yoğun ve Yoğun İngilizce eğitim seçenekleri bulunan programlar 8 ay sürmektedir. Programın belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

TOEFL ve Akademik İngilizce: Haftada 28 ders TOEFL ve Akademik İngilizce dersleri ve 7 bireysel çalışma derslerinden oluşur. Programa katılım için minimum B1 düzeyinde İngilizce seviyesi gerekmektedir. Programa katılım süresi minimum 4, maksimum 16 haftadır.

GMAT Hazırlık: 12 hafta süren bu program sınıf için eğitim ve bireysel çalışma seanslarından oluşmaktadır. Programa katılım için B2 düzeyinde İngilizce seviyesi gerekmektedir. Programın belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

GRE Hazırlık: 12 hafta süren bu program sınıf için eğitim ve bireysel çalışma seanslarından oluşmaktadır. Programa katılım için B2 düzeyinde İngilizce seviyesi gerekmektedir. Programın belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

İş İngilizcesi ek Program: Haftada 20 ders Genel İngilizcesi, 8 İş İngilizcesi ve 7 bireysel çalışma derslerinden oluşmaktadır. Programa katılım için minimum B1 düzeyinde İngilizce seviyesi gerekmektedir. Programa katılım süresi minimum 2, maksimum 10 haftadır.

Bunların yanı sıra uzman eğitim kadrosu, öğrencilerin eğitimlerini pekiştirmek adına kullanılan online gereçler ve interaktif grup eğitimleriyle diğer dil okullarından kendini ayıran Kaplan, kendi özel K+notes ders kitaplarını kullanmaktadır. Sınıf içi eğitimi pekiştiren ve öğrencilerin seviyelerine uygun materyalleri bulunan K+tools sistemi, K+ekstra sistemi ve düzenli derslerin yanı sıra hafta boyu süren öğretmen yönetimindeki eğitim seansları için K+clubs adını verdikleri sistemleri mevcuttur.

Kaplan dil okullarında uygulanan diğer etkili bir metot ise K+. Bu karma eğitim sistemi Kaplan’ ın uluslararası ekibi tarafından özel olarak tasarlanmıştır. Kitaplardan, oyunlardan, uygulamalardan ve online kaynaklardan oluşan bu sistem sayesinde öğrenciler sınıf dışında da bulundukları her yerde hızlı bir şekilde İngilizce öğrenmeye devam ederler. Bu sistem öğrencilerin öğrendiklerini pratik yapmalarını sağlar, aynı zamanda mini testlerle de kendi bilgilerini ölçebilirler.

AİLE YANI

Yerel kültürü keşfetmek ve samimi bir aile ile yerel gelenekleri öğrenmek isteyen öğrenciler için idealdir. Ev sahibi aile ile her gün yemek zamanı, rahat ve doğal bir ortamda İngilizce konuşma imkanından da yararlanabileceksiniz. Aile yanı konaklama seçeneklerimiz seçilen okula göre değişebilir. Seçeneklerimiz arasında çift kişilik odalar, özel ve banyolu odalar vardır. Bütün aile yanı konaklamalarımız, okullarımıza 60 dakikalık mesafededir.

ÖĞRENCİ REZİDANSI

Barrington Plaza: Barrington Plaza, okula 15 dakikalık bir otobüs yolculuğu uzaklıkta olup 2 yatak odalı dairelerde tek kişilik ve çift kişilik odalar sunmaktadır. Yakınlarda birçok olanak ve muhteşem okyanus, şehir ve dağ manzaraları bulunmaktadır. Isıtmalı olimpik yüzme havuzunda yıl boyunca yüzebilir, fitness merkezinde sağlıklı yaşama adım atabilir ya da San Vicente bulvarındaki veya Santa Monica yakınlarındaki mağazaların ve yemek mekanlarının tadını çıkarabilirsiniz. Tesis özellikleri arasında basketbol sahaları, tenis kortları, geçitli erişim, hızlı internet, çamaşırhane ve ekstra depolama yer almaktadır. Rahatlık ve güvenlik için bakım, yönetim ve devriye bulunmaktadır. Mevcut olan diğer odalar:Çift kişilik odalar.

Westwood International House: Westwood International House büyük, ortak bir evde okula otobüsle 25 dakikalık kısa bir mesafede tek ve çift kişilik odalar sunmaktadır. Tesis bünyesindeki çamaşırhane, WiFi ve yayın hizmetlerinin; büyük modern bir mutfağın ve oda arkadaşlarınızla takılmak için ideal bir ortak alanın keyfini çıkarın.Mevcut olan diğer odalar: Çift kişilik odalar.

Campbell Hall: Campbell Hall, Whittier okulumuza devam eden öğrenciler tarafından kullanılabilir ve Whittier şehir merkezine kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Campus Inn çeşitli saatlerde açıktır: Pazartesi-Cuma günleri belirli saatlerde günde üç öğün yemek; Cumartesi ve Pazar günleri günde iki öğün yemek sunulmaktadır. Ortak alanda mikrodalga fırın bulunmaktadır. Campbell Hall bünyesinde çamaşırhane olanakları, çarşaflar, havlular ve banyo malzemeleri mevcuttur. Yurtta WiFi, otomat, piknik alanı ve spor salonu bulunmaktadır. Yaz hariç yıl boyu konaklama mümkündür. Mevcut olan diğer odalar: Çift kişilik odalar, çok kişili odalar.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_63c0b53be2323 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c0b53be2323 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c0b53be2323 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c0b53be2323 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63c0b53be6e0f .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c0b53be6e0f .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c0b53be6e0f .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c0b53be6e0f .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63c0b53beb833 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63c0b53beb833 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63c0b53beb833 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63c0b53beb833 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_63c0b53ca2fd3 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_63c0b53ca2fd3 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_63c0b53ca2fd3 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_63c0b53ca2fd3 a:hover{ color: #ffffff; }