OHLA, kurulduğu 1998 yılından itibaren hızlı bir şekilde eğitim sektöründe lider bir kurum olmuştur. Amerika Birleşik Devletlerindeki en çok rağbet edilen İngilizce Dil Okullarından biridir. OHLA özellikle beş ana alanda gerekli dil becerilerini geliştirmeye odaklanmış beceri temelli bir müfredat kullanır: Okuma, yazma, dinleme, konuşma ve dilbilgisi. OHLA’da, bu becerileri geliştirmenin en iyi yolunun, doğal dillerimizi öğrenmiş olduğumuz gibi “doğal” bir şekilde yapmak olduğunu biliyoruz. Dillerin ezberlenecek anlamda değil, daha uzun süre devam etmesini sağlamak için günlük olarak kullanılmaya ve uygulanmaya yönelik olduğuna inanmaktayız. Eğitim programları, mümkün olduğunca kendi kendine yeten ve olmayan bir madde olarak tasarlanmışken, materyalin bir dereceye kadar kendiliğinden gelişeceği ve öğrencilerin öğrenme deneyimini maksimize edecek beceri geliştirme aşamalı bir sarmalına neden olması kaçınılmazdır.

Ödüller, Akreditasyonlar ve Üyelikler:

Award Program’ın En İyi Dil Okulu 2020, 2019, 2018, 2017,

languagecourse.net sitesinin En İyi Dil Okulu Mükemmellik Ödülü 2018, 2017, 2013, 2012,

Lead5050’nin Yılın Kadın İlhamı 2017 Altın Ödülü,

Lead5050 Yılın Kadın İş Sahibi 2017 Bronz Ödülü,

Miami Award Program’ın “En İyi Dil Okulu” Ödülü 2016, 2015, 2014,

Business Hall of Fame 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020 Ödülü,

Languagebookings.com “Kaliteli Okul Ödülü” 2014,

United States Commerce “Dil Okulu Ödülü” 2011,

CBS News’in İngilizce İçin En İyi Noktalar Listesi 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020,

AAIEP (EnglishUSA): The American Association of Intensive English Programs Accreditation, ABD’deki İngilizce Dil Okullarının yoğun İngilizce programlarının etik ve profesyonel standartlarını akredite eden kurumdur.

CEA: Commission on English Language Program Accreditation, Uluslararası dil okullarının lise sonrası İngilizce programlarının kalite standartlarını akredite eden kurumdur.

NAFSA: Association of International Educators, uluslararası eğitim ve değişim programları için oluşturulmuş akreditasyon kurumudur.

SEVIS: Student & Exchange Visitor Information System , Öğrenci ve Değişim Ziyaretçisi Programı, ABD Göçmenlik ve Gümrük Muhafaza bünyesinde, ABD İç Güvenlik Bakanlığı’na bağlı olan ve Öğrenci ve Değişim Ziyaretçi Bilgi Sistemi aracılığıyla ABD’deki yabancı öğrencileri yönetmek ve ziyaretçi alışverişi yapmak için bir programdır.

TESOL: Teaching English to speakers of other languages, anadili ingilizce olmayan öğrencilere İngilizce öğretme sertifikasıdır.

OHLA‘nın merkezi, Miami Florida’dadır. OHLA, Florida’da 7 adet kampüse sahiptir. Bu kampüsler Miami, Aventura, Boca Raton, Orlando, Celebration, Winter Garden ve Tampa olup hepsi de Florida’nın şehir merkezlerinde yer almaktadır.

Florida’nın merkezinde , Orlando (MetroWest), Celebration, Winter Garden ve Tampa olmak üzere 4 adet kampüsü bulunmaktadır.

Downtown Celebration’da yer almaktadır ve kampüs çevresinde restoranlar, oteller, galeriler ve kafeler bulunmaktadır. Kampüs, Disney World’e otomobille sadece 10 dakika mesafededir.

Resepsiyon, 11 adet modern sınıf, ücretsiz kablosuz internet, 1 adet bilgisayar laboratuarı (15 adet bilgisayar), öğrenci dinlenme salonu, ücretsiz park yeri, Starbucks, restoranlar, doğal alanlar, eğlence mekanları. Her sınıfta düz ekran televizyon, bilgisayar ve kablosuz internet erişimi bulunmaktadır. Kampüs öğrenci kapasitesi 150’dir. Sınıfların öğrenci kapasitesi ortalama 12’dir.

Open Hearts Language Academy (OHLA), öğrencilerin İngilizce pratik yapmalarını ve çalışanlarla etkileşim kurmalarını sağlayacak bir dizi etkinlik sunmaktadır.

Central Florida bölgesindeki OHLA Orlando (MetroWest), OHLA Celebration, OHLA Winter Garden, OHLA Tampa kampüslerinde dil eğitimi alırken katılabileceğiniz etkinlikler ve gezip görebileceğiniz yerlerden bazıları:

Spor Etkinlikleri: Şehirdeki en mühim basketbol kulübü, Orlando Magic basketbol kulübüdur. Stadyumu ise 18,500 kişilik kapasiteye sahip olan New Orlando Magic Arena`dır. 1990`lı yıllardan itibaren buz hokeyi şehirde yaygınlaşmıştır. Orlando Solar Bears takımı, Orlando’nun en önemli buz hokeyi takımıdır. Şehirde Amerikan futbolunun yanı sıra uluslararası futbol ve Amerikan güreşi yaygındır.

Walt Disney World: İçerisinde 4 tema parka, 2 su parkına ve daha birçok özel bölüme sahip olan Walt Disney World, dünyanın en keyifli eğlence merkezlerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Universal Stüdyoları: İçinde konaklama seçeneklerini de barındıran şehrin en cazip ziyaret noktalarından biri olan Universal Studyoları, tıpkı Walt Disney World gibi çok keyifli zamanlar geçirmenize olanak tanımaktadır.

Kennedy Space Center: Columbia Uzay Mekiği’nin son kez fırlatıldığı uzay merkezi olan Kennedy Space Center, uzayla ilgili çok özel deneyimler yaşamanıza olanak sağlayan etkileyici bir merkezdir.

Basilica Of Mary, Queen Of The Universe: Katoliklerin bölgeyi ziyaret ettiğinde ibadet etmesi için bölgenin mimarisine uygun bir şekilde inşa edilen basilikanın bir kısmı aynı zamanda müze olarak ziyaretçilerini ağırlamaktadır.

Discovery Cove: 2000 yılından bu yana ziyaretçilerini ağırlayan su teması üzerine kurulu Discovery Cove, Orlando’nun en büyük su parkları arasında bulunmaktadır.

Seaworld Orlando: 8 farklı bölümüyle 1983 yılından bu yana ziyaretçilerine hizmet veren su parkı, şehrin en özel su parklarından biri olarak kabul edilmektedir.

Charles Hosmer Morse Museum Of American Art: Salı ile cumartesi günleri arasında ziyarete açık olan müzede birçok mücevher, cam eserler, tablolar ziyaretçilere açık bir şekilde sergilenmektedir.

Madame Tussauds Orlando: Müzede birçok ünlünün balmumundan heykellerini görmeniz mümkündür.

Aquatica: Orlando’nın bir diğer su temalı parkı olan Aquatica, keyifli havuzları ve kaydıraklarıyla su ve eğlence dolu anlar yaşamanızı sağlamaktadır.

GENEL İNGİLİZCE PROGRAMI

Dinleme, sözcük yapısı, sözcük kullanımı, okuma, sözcük bilgisi, yazma ve konuşma becerilerini geliştirmek üzere tasarlanan programda üç farklı yoğunluk seçeneği bulunmaktadır:

Yarı Yoğun Program: Haftada toplam 20 derstir. Bunların 16’sı İngilizce, 4’ü seçmeli derstir.

Yoğun Program: Haftada toplam 25 derstir. Bunların 21’i İngilizce, 4’ü seçmeli derstir.

Süper Yoğun Program: Haftada toplam 30 derstir. Bunların 26’sı İngilizce, 4’ü seçmeli derstir.

AKADEMİK İNGİLİZCE PROGRAMI

Amerika Birleşik Devletlerinde yükseköğrenim görmek isteyen öğrencilerin akademik İngilizce becerilerini geliştirmek üzere tasarlanmıştır. Haftada 20, 25 ve 30 ders olmak üzere üç farklı yoğunluk seçenekleri bulunmaktadır. Ayrıca öğrenciler, Akademik İş İngilizcesi ve Aksan Düzeltme gibi seçmeli ders olanaklarından da faydalanabilmektedir.

SINAVLARA HAZIRLIK PROGRAMI

Öğrencileri TOEFL veya IELTS sınavlarına hazırlamak için tasarlanmıştır. Haftada 15 veya 35 ders olmak üzere iki farklı yoğunluk seçenekleri sunulmaktadır.

OHLA L.I.F.E

Herkes için Dil Gelişimi Programı (Linguistic Improvement For Everyone), öğrencilere seçmeli ders olanakları sunmaktadır. Bunlardan bazıları Konuşma Topluluğu, Telaffuz, Aksan Düzeltme, İş İngilizcesi, Günlük Yaşam İngilizcesi, İş Yaşamı İngilizcesi’dir.

OHLA UNİVERSİTY PATHWAY PROGRAM

OHLA Üniversite Yolu Programı, üniversiteye Amerika Birleşik Devletlerinde gitmek isteyen uluslararası öğrenciler için tasarlanmıştır. Program içeriğinde, Yazma & Konuşma, APA Yazım Stili, Makale Yazımı, Zaman Yönetimi, Sözlü Sunum ve Eleştirel Düşünme becerilerini geliştirmek bulunmaktadır. ABD’deki 65’ten fazla üniversite, İngilizce yeterliliği için OHLA programlarını kabul etmektedir, böylece öğrencilerin TOEFL ve/veya IELTS gibi sınavlara girmesine gerek kalmamaktadır. OHLA’nın anlaşmalı olduğu üniversiteler:

Adelphi University,

American University,

American Collegiate at Washington DC,

American Collegiate at UCLA,

Arkansas State University,

Auburn University,

Auburn University at Montgomery,

Baylor University,

Cleveland state University,

Colorado State University,

College of San Mateo,

DePaul University,

Drew University,

Florida Atlantic University,

Florida International University,

Florida Institute of Technology,

Full Sail University,

George Mason University,

Hofstra University,

Illinois State University,

James Madison University,

LIM College,

Lipscomb University,

LIU Post,

LIU Brooklyn,

Lynn University,

Louisiana State University,

Lower Columbia College,

Marshall University,

MCPHS University,

Millennia Atlantic University,

Montana State University,

Ohio Northern University,

Oregon State University,

Paris Air Flight Academy,

Rocky Mountain College of Art & Design,

Saint Norbert College,

Saint Louis University,

Saint Michael’s College,

Seattle Central College,

Suffolk University,

Texas A&M University,

Texas Wesleyan University,

The University of Kansas,

University of Alabama at Birmingham,

University of Central Florida,

University of Colorado Denver,

University of Dayton,

University of Hartford,

University of Idaho,

University of Illinois-Chicago,

University of Massachusetts UMASS,

University of Massachusetts Lowell,

University of Massachusetts Dartmouth,

University of Mississippi,

University of New Hampshire,

University of North Alabama,

University of South Carolina,

University of South Florida,

University of the Pacific,

University of Utah,

University of Vermont,

Washington state University,

Wayman American Flight Training,

Western Washington University,

Westcliff University.

AİLE YANI

Florida, Amerika Birleşik Devletlerindeki en çok kültürel çeşitliliğe sahip eyaletlerden biri olduğu için ev sahibi aileler de farklı kültürlere sahiptir. Haftaiçi kahvaltı ve akşam yemeği, haftasonları ise üç öğün yemek sunulmaktadır. Lokasyonlara göre değişmekle birlikte tek veya çift kişilik oda bulunmaktadır. Aynı evde en fazla iki adet uluslararası öğrenci yaşayabilmektedir. OHLA ile ev arasındaki mesafe, lokasyona göre değişiklik göstermektedir. Evler ile tüm lokasyonlar arasında toplu taşıma imkanı bulunmaktadır. Ayrıca sadece OHLA Metrowest, OHLA Celebration ve OHLA Boca Raton kampüslerinin aile yanı konaklama seçeneğinde ev sahibi aileler, öğrencilerin ev ve okul arasındaki ulaşımını sağlayabilmektedir.

REZİDANSLAR GENEL

OHLA, kampüslerine göre değişiklik göstermekle birlikte farklı rezidans seçenekleri sunabilmektedir. Oda özellikleri seçeneklerinden bazıları; tek kişilik veya paylaşımlı odalar, haftada bir veya iki defa oda temizlik hizmeti, mini mutfak veya ortak mutfak, kablosuz internet ve kablolu televizyondur. Tesis olanaklarından bazıları; sosyal alanlar, gel-al kahvaltı, okula ve/veya toplu taşıma duraklarına yürüme mesafesi, okul ve konaklama arasında ücretsiz ulaşım servisidir.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_6640d8b3d71c7 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6640d8b3d71c7 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_6640d8b3d71c7 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_6640d8b3d71c7 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_6640d8b3d90fc .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6640d8b3d90fc .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_6640d8b3d90fc .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_6640d8b3d90fc .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_6640d8b3db064 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_6640d8b3db064 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_6640d8b3db064 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_6640d8b3db064 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_6640d8b46e659 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_6640d8b46e659 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_6640d8b46e659 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_6640d8b46e659 a:hover{ color: #ffffff; }