1980 yılından beri faaliyette olan LAL Language Centers öğrencilerine yüksek kalitede eğitim ve eğlence, aktivite programları sunmaktadır. Lal Language Centers’ın İngilizce dil eğitimi için, İngiltere, Amerika, Güney Afrika’da farklı farklı illerdeki merkezlerinde, Kanada ve İrlanda’da ise partner kurumlarında hizmet sunmaktadır. Aynı zamanda, İspanya’da 6 farklı şubede bulunan partner kurumu ile Fransa’da  ise 5 merkezde hizmet sunan partner okulları ile kalitesini her geçen gün daha da yükseltmektedir.

LAL Boston, Dünya’da eğitim denildiğinde ilk akla gelen şehir olan Amerika’nın öğrenci şehri ve akademik başkenti sayılan Boston şehrinin kalbinde yer almaktadır. Amerika da üniversite sayısı en yüksek olan şehir Boston’dır. Boston her sokağında, caddesinde mutlaka bir koleje, üniversiteye, enstitüye ve dil okullarına ev sahipliği yapmaktadır. LAL Language Centers Boston’da önemli iş merkezlerinin, Harvard University, Boston University, Berklee College of Music ve Emerson College gibi üniversite ve eğitim kurumların yer aldığı bölgede bulunmaktadır. LAL Boston, The New England School of English (NESE) dil okullarının kalitesi ve Harvard Üniversitesi’ ne kapı komşusu olan kampüsünde eğitim vermektedir. Okulumuz West End bölgesinde Lansdowne Caddesi yakınında ve şehrin tüm popüler atraksiyonlarına bir kaç adımlık mesafededir. Lal Boston merkezi aynı zamanda ulaşım açısından da öğrenciler için oldukça avantajlıdır, metro istasyonuna sadece 3 dakikalık yürüme mesafesindedir. Boston New York’a 3 saatlik tren ulaşımı mesafesindedir. Boston büyük ve gelişmiş bir şehir olduğundan dolayı öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirebileceği birçok aktivite bulunur. Bu yüzden yurtdışı dil okulları arasında Boston Dil Okulları’ndan LAL Boston en çok tercih edilen dil okullarından biridir.Üniversiteleri sebebiyle genç nüfusun yoğun olduğu Boston, Amerika’da şehir içi ulaşımın en gelişmiş olduğu bölgelerden biridir. Amerika’nın eğitim başkenti olan Boston’daki LAL dil okulu, akademik olarak en çok yönelimli yerel üniversitelerle mükemmel bağlantıları olduğu için dil eğitimi sonrasında akademik bir eğitim düşünen öğrenciler için mükemmeldir. İngilizceniz yaşam, tarih ve eğitim ile dolu bir şehirde odaklanarak hızla gelişecektir.

LAL Boston İngilizce Dil Okulu, maksimum 12 öğrenci kapasiteli tam donanımlı 6 sınıfı ile, LAL ailesinin en küçük ve en samimi okuludur,otantik bir mimariye sahiptir. LAL NESE Boston toplamda ise 31 sınıfı ve 372 öğrenci kapasitesiyle eğitim vermektedir. Lal Boston akademik üne sahiptir ve CAE tarafından akreditedir. Okulda ayrıca, Klima, Ücretsiz WiFi, Ücretsiz Bilgisayar Erişimi, Dinleme Tesisleri, Kütüphane, İçecek Makineleri, Tekerlekli Sandalye Girişi bulunmaktadır. Sınıflardaki dengeli milliyet dağılımı, tecrübeli eğitim kadrosu ile öğrencilerine en iyi hizmeti sunmaktadır. Bu dil okulunda mutfak bulunduğundan evden getirdiğiniz yiyeceğinizi mikrodalgada ısıtabilirsiniz. LAL Boston İngilizce Okulu, çok sıcak bir atmosfere sahiptir ve öğrencilere burada kaldıkları süre boyunca kapsamlı kişisel destek sunmaktadır.Kısa süre öncede yenilenen LAL Boston İngilizce Okulu, öğrencilere gerçek hayattan medya içerikleri sunarak ve yeri geldiğinde en güncel uluslararası gelişmelerle ilgili yorum ve tartışmalara imkan vererek, dersleri daha ilgi çekici hale getirmek için televizyonlar ve projektörlerle donatılmıştır. Boston’da boş zamanlarınızda yapabileceğiniz pek çok aktivite mevcuttur ve LAL Boston İngilizce Okulu sosyal programı sayesinde bu aktivitelerden en iyi şekilde yararlanmanız mümkündür! Bu program her hafta değişmektedir. Derslerden sonra, pek çok tarihi gemiye ev sahipliği yapan 174 yıllık Charlestown Tersanesini ziyaret edebilirsiniz. Bilim Müzesi başka bir popüler mekan olup, heyecan arayanlar için birçok atraksiyonun bulunduğu Six Flags Eğlence Parkı da çok yakındır. Basketbol ve beysbol maçları da LAL Boston İngilizce Okulu boş zaman programında önemli bir yer tutmakta olup, bu maçlardan keyif alacağınıza eminiz. Hafta sonları, isterseniz New York, Philadelphia, Niagara Şelaleleri gibi yerleri keşfedebilir ya da şehrin etrafındaki nefes kesici New England manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz.

Sunulan Programlar; Yarı Yoğun Program, Yoğun Program, Yoğun TOEFL®, Yoğun İş İngilizcesi, Meslek Sahipleri için İş İngilizcesi, Hukuki İngilizce, Üniversite Hazırlık, NESE Kurumsal TOEFL® Sınavı, Telaffuz, Bilgisayar Destekli Dil Öğrenme, Kelime Bilgisi, Okuma ve Yazma, Konuşma ve Dinleme, Dilbilgisi ve Deyimler, Bire-bir İngilizce.

Yarı Yoğun Program: NESE’nin 10 seviyeli Yarı Yoğun Programı, İngilizcesini geliştirmek isteyen ancak Amerika Birleşik Devletleri’nin diğer yönleriyle de eşit derecede ilgilenen öğrenciler için idealdir. Bu programın günün yalnızca yarısını alması nedeniyle, öğrencilerin seyahat etmek ve diğer ilgi çekici yerleri keşfetmek için zamanı olacaktır. NESE’nin Yarı Yoğun Programına katılan öğrenciler, yurt seçeneği veya aile yanında konaklama, hafta sonu gezileri, öğrenci kulüpleri ve e-posta ile internete sınırsız erişim gibi tüm NESE olanaklarına tam erişime sahiptir. Ayrıca bu programa katılan öğrenciler, NESE’de ders çalışmak, İngilizce eğitim CD’lerini dinleme veya videoları izlemek için NESE’nin akademik olanaklarını kullanmak suretiyle ders dışındaki zamanlarını harcayabilir.

Yoğun Program: NESE’nin 10 seviyeli Yoğun Programı, Amerika Birleşik Devletleri’nde öğrenme olanaklarını maksimum düzeye çıkarmak isteyen öğrenciler için idealdir. Bu program zorlayıcıdır ve öğrenciler hızla ilerleme kaydeder. Her ders programlanmış bir mola olmadan 90 dakika sürmekte olup öğrencilere mevcut en yoğun programlardan birini sunmaktadır. Öğrencilerin derse zamanında katılması, ev ödevlerini yapması ve okul arazisi içinde nerede olursa olsun İngilizce konuşması beklenmektedir.

Yoğun TOEFL®: 9. ve daha yüksek seviyelerdeki öğrenciler NESE Yoğun TOEFL® kursuna en az bir ay en fazla altı ay için kayıt yaptırabilir, böylelikle öğrenciler kendi spesifik ihtiyaçlarını karşılayacak kendi İngilizce dil programlarını yapabilirler. Ek olarak, NESE TOEFL® kursu üç temel alana – dil bilgisi, dinleme ve konuşma ve okuma ve yazma- öğrenciler TOEFL® Sınavında geliştirmeyi en çok istedikleri bölüme yoğunlaşabilirler. Öğrencinin hedefi ne olursa olsun, NESE Yoğun TOEFL® kursu öğrencinin bu hedefe mümkün olan en kısa zamanda erişmesine yardımcı olacaktır.

Yoğun İş İngilizcesi: NESE Yoğun İş İngilizcesi kursu, Yoğun TOEFL® kursu gibi, öğrenciye esneklik sunar ve kendi ihtiyaçlarına uygun ideal bir program tasarlamasına olanak tanır. Kurs iki bileşenden oluşur: İş İletişim ve Ticari Okuma ve Yazma ve öğrenci bu iki dersi ya da derslerden sadece birini alabilir. Ek olarak, meslek sahipleri için ayrı özel Yoğun İş İngilizcesi kursu mevcuttur.

NESE Kurumsal TOEFL® Sınavı: 6 ve daha yukarı Seviyeler için her ay NESE’de gerçekleştirilir. Tam zamanlı öğrencilerin bu sınava girmek için ekstra ücret ödemesine gerek yoktur. Yarı zamanlı öğrenciler bu sınava her girdiklerinde ücret ödemelidir.

Bire-bir İngilizce: Özel eğitim, özel hedeflerinize yoğunlaşma fırsatı sunan bire bir eğitimdir, örneğin İngilizce işletmeye giriş, terminoloji, yoğun TOEFL eğitimi veya ilk İngilizce dersiniz. Özel ders çerçevesi içerisinde, devam eden düzeltmeleri ve geri bildirimleri alırken, özel olarak belirlediğiniz alanda yoğun eğitim ve pratik kazanacaksınız. Sınıftaki tek öğrenci siz olacağınız için  öğretmenin ilgisi sürekli olarak %100 sizin üzerinizde olacak ve öğretmen İngilizce eğitiminiz için özel bir uzman haline dönüşecek- böylelikle hedeflerinize daha hızlı ulaşmanız için size yardım edecektir.

AİLE YANI

Aile yanı konaklama programı, sıcak ve destekleyici bir ortamda, bir Amerikan ailesinin yaşamına kültürel adaptasyon sağlamak için tasarlanmıştır. Yanında kalacağınız aile, size İngilizceyi kullanmanız ve Amerikan kültürünü deneyimlemeniz için ideal bir fırsat sunar. Okula ortalama 35 dakikadır.

REZİDANS

Poppet Hall

Poppet Salonu, öğrencilere ferah, sıcak ve sessiz bir ortam sunan tarihi tarzda bir tesistir. Bu tesis, Harvard Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden sadece birkaç dakika uzaklıktadır. Günde iki öğün yemek verilir.Tek ve çift kişilik odalar mevcuttur. Duşlu ve WC’li ortak banyolar. Kablosuz internet mevcuttur. Rezidansta çamaşırhane mevcuttur. Temiz yatak çarşafları ve havlular haftada bir kez temin edilmektedir. Hizmetçi servisi haftada 3 kez verilir.

Green Executive Center

Yeşil Yönetici Merkezi, NESE’nin ana konutlarından biri olan Yeşil Salon’da bulunan “Yalnızca Profesyoneller” için olan bir konuttur. Sadece tek kişilik konaklama imkanı sunmaktadır. Okula 10 dakika’dır. Öğünler Günde iki öğün yemek verilir. Sadece duşlu ve WC’li tek kişilik odalardır. Kablosuz internet mevcuttur. Rezidansta çamaşırhane mevcuttur. Temiz yatak çarşafları ve havlular haftada bir kez temin edilmektedir. Hizmetçi servisi haftada 3 kez verilir.

Green Hall

Okula 10 dakika uzaklıktadır. Green Hall, öğrencilere tek ve çift kişilik odalarla güzel bir konaklama imkanı sunmaktadır. Özellikle 30 yaşın altındaki öğrenciler için tasarlanmıştır. Öğünler Günde iki öğün yemek verilir. Tek ve çift kişilik odalar mevcuttur. Duşlu ve WC’li ortak banyolarıdır. Kablosuz internet mevcuttur. Rezidansta çamaşırhane mevcuttur. Temiz yatak çarşafları haftada bir kez verilir. Hizmetçi servisi haftada 3 kez verilir.

DAİRE

NESE Studio Apartments

NESE’nin “Sadece Profesyoneller” için olan modern stüdyo daireleri, Boston’un en prestijli semti olan Back Bay’in kalbinde yer almaktadır. Okula 30 dakika’dır. Öğünler Tüm yemekler öğrencinin sorumluluğundadır. Her dairede tam donanımlı bir mutfak mevcuttur. Duş ve WC’si olan özel banyolarıdır. Her dairede kablosuz internet mevcuttur. Her birim çamaşırhaneye sahiptir.Temiz yatak çarşafları haftada bir kez verilir.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_664223c085bb4 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_664223c085bb4 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_664223c085bb4 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_664223c085bb4 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_664223c08a2b0 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_664223c08a2b0 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_664223c08a2b0 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_664223c08a2b0 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_664223c08ea0b .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_664223c08ea0b .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_664223c08ea0b .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_664223c08ea0b .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_664223c11391d a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_664223c11391d a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_664223c11391d a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_664223c11391d a:hover{ color: #ffffff; }