Yurt dışı dil eğitiminde önemli bir yere sahip olan Kaplan International Language, Amerika, Kanada, İngiltere, İskoçya, İrlanda, Avustralya ve Yeni Zelanda’da birçok şehir ve merkezde bulunan dil okulları ve verdiği kaliteli dil eğitimiyle her yıl binlerce öğrencinin dil eğitimi almak için tercih ettiği uluslararası geçerliliği ve tanınırlığı olan, 75 yıllık tecrübesi ile hizmet veren bir kurumdur.

Amerika’da 16 merkezde hizmet veren Kaplan International, Boston merkezinde öğrencilerine birçok eğitim ve program seçeneği sunmaktadır. Boston Harvard Square dil okulu, dünyaca ünlü Harvard ve MIT üniversitelerinin bulunduğu Cambridge’de yer almaktadır. Amerika’nın en eski şehirlerinden birinde ve akademik bir ortamda eğitim almak isteyen dil okulu öğrencileri için eşsiz programlar sunan Kaplan Boston dil okulunda eğitim alan öğrenciler, dilerlerse eğitim programlarını bitirdikten sonra Amerikan üniversitelerine kolayca geçiş yapabilmektedirler.

Tüm öğretmenlerin lisans dereceleri ile birlikte TESOL, CELTA, TEFL sertifikaları ESL/EFL öğretmenliği deneyimleri bulunmaktadır. ACCET (Accrediting Council for Continuing Education and Training) tarafından akredite edilmiş olan Kaplan International Boston dil okulunda, hizmet veren Üniversite Yerleştirme Servisi (UPS), Kaplan International’ın partner olduğu üniversite ve kolejlerin yer aldığı ağdan faydalanmanızı sağlamaktadır. Eğitim konusundaki zengin deneyimleri ile lisans ve yüksek lisans programlarına kayıt olmak isteyen öğrencilere yardımcı olunmaktadır.
13 sınıf ve 200 kişilik öğrenci kapasitesiyle hizmet veren Kaplan Boston merkezi, modern sınıflar, interaktif yazı tahtaları, öğrenci salonu, bilgisayar laboratuvarı gibi olanaklar ile öğrencilerin en faydalı eğitim alacağı şekilde dizayn edilmiştir.

Ülkenin doğu kıyısında yer alan ve Massachusetts eyaletinin başkenti olan Boston Amerika’nın en eski ve tarihi öneme sahip şehirlerindendir. Amerika’nın önde gelen kozmopolit şehirlerinden Boston’da farklı kültürlerin ve tarihi kültürel mirasların harmanlanması ile eşsiz bir kültür zenginliği yaşanmaktadır. Özellikle İrlanda ve İtalyan kökenli halkın yoğun olduğu bir şehirdir.
Ilıman bir iklimi olan Boston’da 4 mevsimin yaşandığını söyleyebiliriz. Trafik yoğunluğu oldukça fazladır. Bu yüzden şehir içi ulaşımda en pratik çözüm toplu taşımadır. Toplu taşıma konusunda oldukça gelişmiş bir şehirdir. Şehir içi ulaşımda en çok kullanılan metro ve otobüs ulaşımıdır.

  • Binanın 2 farklı katında akıllı tahta bulunan, klimalı sınıflar
  • Ücretsiz Wi-Fi
  • Öğrenci çalışma alanı
  • Asansör
  • Kütüphane
  • 16 PC bulunan Bilgisayar Laboratuvarı
  • Öğrenci ortak alanı
Genel İngilizce Kursları

Genel İngilizce kursları İngilizce dil bilginizi geliştirmek ve size profesyonel ve akademik hayatınızda seçenekler sunmak ve fırsatlar yaratmak için tasarlanmıştır. İngilizce derslerinizin yanı sıra, gittiğiniz şehri ve civar şehirleri gezmek ve keşfetmek için de yeterli vaktiniz olacaktır. Farklı seviyelerden oluşan sınıflar ile Elementary (Başlangıç) seviyesinden Advanced (İleri) seviyeye kadar tüm seviyelere uygundur. Odak noktası dilin dört ana unsurudur: Okuma, yazma, dinleme ve konuşma. Bu program 45 dakikadan oluşan haftada 20 Ders olarak eğitim verilmektedir. (Türk öğrencilerin hazırda turistik vizesi bulunuyorsa bu programı 12 haftaya kadar alabilirler. Vize başvurusu yapılacaksa I-20 belgesi için öğrenciler yarı yoğun veya yoğun kursları almak zorundadırlar)

Yarı Yoğun İngilizce Kursları

Yarı Yoğun İngilizce Programı, başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar tüm seviyelerde mevcuttur ve siz, seviyenize uygun bir sınıfa yerleştirilirsiniz. Kurs, dilin dört ana unsuruna yoğunlaşır: okuma, yazma, dinleme ve konuşma. Ayrıca kelime ve gramer bilgisi öğrenmenin yanı sıra resmi ve günlük konuşmalarda nasıl diyalog kuracağınızı ve bunlara ait stratejileri öğrenirsiniz. Programda haftalık 20 ders genel eğitim ve ilave olarak 7 oturum K+ dersi bulunmaktadır.

Yoğun İngilizce Kursları

Yoğun İngilizce programı, mevcut dil bilginiz ne olursa olsun İngilizce becerilerinizi geliştirmek için hızlı, eğlenceli ve etkili bir çözüm sunmaktadır. Kursunuzu iş İngilizcesi ve sınav hazırlığı dahil özel beceri dersleri ile birleştirebilme ve hızlı İngilizce öğrenme fırsatından faydalanabilirsiniz. Kurs, hızlı biçimde İngilizce’de akıcılık kazanmanız ve günlük İngilizce’de sizlere faydalı olacak gramer ve kelimeleri öğrenmenize imkan sağlamaktadır. İstediğiniz sürede eğitim alabilir ve bu şekilde gelecekteki akademik ve profesyonel hayatınızda fırsatlarınızı artırabilirsiniz. Program haftalık 20 ders genel eğitim, 8 ders özel beceri eğitimleri ve 7 oturum K+ derslerini kapsamaktadır. Özel beceri derslerinde kelime, iş İngilizcesi veya Sınav İngilizcesi veya yerel kültür gibi özel alanlara yoğunlaşabilirsiniz.

Kaplan International merkezlerinde 10 hafta ya da daha uzun sürecek bir Yarı Yoğun veya Yoğun İngilizce programını tercih ettiğiniz takdirde, İngiltere, Amerika, Kanada ve İrlanda okullarında her 10 haftada bir üst seviyeye geçeceğiniz garanti edilmektedir. Bir sonraki seviyeye geçememe durumunuzda, kurs bitiminde 4 haftalık tamamen ücretsiz ek kurs alabilirsiniz. Ek sözleşme şartlarında detaylar belirtilmektedir.

Uzun Dönem Akademik Kurslar

Akademik Sömestr; Genel İngilizce’nin öğrenilmesinin yanı sıra iş İngilizcesi ve sınav hazırlığı gibi kelime ve becerilere ilişkin dersler arasından seçim yapabilirsiniz. İngilizce’de kendinizi geliştirin ve altı aya kadar bir süreyi yeni bir yer ve kültür öğrenerek harcayın. Hızlı İngilizce öğrenmek için uzun dönem akademik kursları etkili bir araçtır ve Kaplan tarafından geliştirilmiş eğitim materyalleri size oldukça yardımcı olacaktır. Özgeçmişinizi geliştirmek ve gelecekteki profesyonel ve akademik hayatınıza atılmak için şansınızı arttırmanız için ideal bir programdır. Yoğun Akademik Sömestr seçeneği 5 veya 6 aylık programlar olarak verilmektedir.

Akademik Yıl; Gerçek bir üniversite yılı gibi tasarlanan Yoğun Akademik Yıl kursu sizin için pek çok açıdan unutulmaz olacak. Hiç unutmayacağınız yeni yerler görüp ve yeni deneyimler yaşarken, aynı zamanda dile uzun süreli maruz kalım ve uzmanlar tarafından verilen eğitim sayesinde kalıcı bir akıcılık kazanacaksınız. Yoğun Akademik kursları ile her hafta mümkün olan en fazla sayıda dersi alırsınız ve ekstra derslerle İş İngilizcesi, Akademik İngilizce, Edebiyat, TOEFL ya da IELTS gibi alanlardaki özel yeteneklerinizi geliştirmeye yönelirsiniz. İngilizce konuşulan ülkelerde üniversiteye giriş hazırlığı yapan öğrenciler için Yoğun Akademik Yıl kursu gerekli akademik altyapıyı sağlayacaktır.

TOEFL Yoğun Hazırlık ; 10000’den fazla kolej, üniversite ve kurum ile dünya çapında en yaygın kabul gören İngilizce yeterlilik sertifikası olan TOEFL’a hazırlık kursu için 2 – 16 hafta arasında yoğun bir programda hazırlanabilirsiniz.
GRE Sınav Hazırlık ; Var olan İngilizce dil yeteneklerinizi bir master veya doktora programına başvurmak için uygunluğunuzu kanıtlamanız gereken GRE sınavına en iyi şekilde Kaplan güvencesi ile hazırlanın. GRE sınav hazırlık kurs süresi 12 haftadır.

Aile Yanı

Sıcak bir karşılamadan ev yemeklerine, bir evin tüm keyfine varın. Aile yanında kalmak size her gün rahat bir atmosferde dil pratiği yapma ve gerçek bir evin sıcaklığını ve konforunu yaşama fırsatı verir. Kalacağınız ülkenin adetlerini ve kültürünü öğrenmenin en iyi yollarından biridir.

Öğrenci Rezidansları

Diğer öğrencilerle birlikte yaşamak; dünyanın her yerinden arkadaş edinmek, fikir ve deneyimleri (hatta yemek tariflerini!) paylaşmak için harika bir yoldur. Rezidansların çoğu yemeksizdir, yani kendi yemeğinizi yapma veya yerel restoran ve kafelerde yeme seçimi size aittir. Özgürlüğünüzün tadını çıkarabilirsiniz.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_63bfc8a0c71d2 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63bfc8a0c71d2 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63bfc8a0c71d2 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63bfc8a0c71d2 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63bfc8a0cae2d .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63bfc8a0cae2d .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63bfc8a0cae2d .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63bfc8a0cae2d .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_63bfc8a0ce8c4 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_63bfc8a0ce8c4 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_63bfc8a0ce8c4 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_63bfc8a0ce8c4 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_63bfc8a1624ee a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_63bfc8a1624ee a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_63bfc8a1624ee a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_63bfc8a1624ee a:hover{ color: #ffffff; }