OHLA, kurulduğu 1998 yılından itibaren hızlı bir şekilde eğitim sektöründe lider bir kurum olmuştur. Amerika Birleşik Devletlerindeki en çok rağbet edilen İngilizce Dil Okullarından biridir. OHLA özellikle beş ana alanda gerekli dil becerilerini geliştirmeye odaklanmış beceri temelli bir müfredat kullanır: Okuma, yazma, dinleme, konuşma ve dilbilgisi. OHLA’da, bu becerileri geliştirmenin en iyi yolunun, doğal dillerimizi öğrenmiş olduğumuz gibi “doğal” bir şekilde yapmak olduğunu biliyoruz. Dillerin ezberlenecek anlamda değil, daha uzun süre devam etmesini sağlamak için günlük olarak kullanılmaya ve uygulanmaya yönelik olduğuna inanmaktayız. Eğitim programları, mümkün olduğunca kendi kendine yeten ve olmayan bir madde olarak tasarlanmışken, materyalin bir dereceye kadar kendiliğinden gelişeceği ve öğrencilerin öğrenme deneyimini maksimize edecek beceri geliştirme aşamalı bir sarmalına neden olması kaçınılmazdır.

Ödüller, Akreditasyonlar ve Üyelikler:

Award Program’ın En İyi Dil Okulu 2020, 2019, 2018, 2017,

languagecourse.net sitesinin En İyi Dil Okulu Mükemmellik Ödülü 2018, 2017, 2013, 2012,

Lead5050’nin Yılın Kadın İlhamı 2017 Altın Ödülü,

Lead5050 Yılın Kadın İş Sahibi 2017 Bronz Ödülü,

Miami Award Program’ın “En İyi Dil Okulu” Ödülü 2016, 2015, 2014,

Business Hall of Fame 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020 Ödülü,

Languagebookings.com “Kaliteli Okul Ödülü” 2014,

United States Commerce “Dil Okulu Ödülü” 2011,

CBS News’in İngilizce İçin En İyi Noktalar Listesi 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020,

AAIEP (EnglishUSA): The American Association of Intensive English Programs Accreditation, ABD’deki İngilizce Dil Okullarının yoğun İngilizce programlarının etik ve profesyonel standartlarını akredite eden kurumdur.

CEA: Commission on English Language Program Accreditation, Uluslararası dil okullarının lise sonrası İngilizce programlarının kalite standartlarını akredite eden kurumdur.

NAFSA: Association of International Educators, uluslararası eğitim ve değişim programları için oluşturulmuş akreditasyon kurumudur.

SEVIS: Student & Exchange Visitor Information System , Öğrenci ve Değişim Ziyaretçisi Programı, ABD Göçmenlik ve Gümrük Muhafaza bünyesinde, ABD İç Güvenlik Bakanlığı’na bağlı olan ve Öğrenci ve Değişim Ziyaretçi Bilgi Sistemi aracılığıyla ABD’deki yabancı öğrencileri yönetmek ve ziyaretçi alışverişi yapmak için bir programdır.

TESOL: Teaching English to speakers of other languages, anadili ingilizce olmayan öğrencilere İngilizce öğretme sertifikasıdır.

OHLA‘nın merkezi, Miami Florida’dadır. OHLA, Florida’da 7 adet kampüse sahiptir. Bu kampüsler Miami, Aventura, Boca Raton, Orlando, Celebration, Winter Garden ve Tampa olup hepsi de Florida’nın şehir merkezlerinde yer almaktadır.

Güney Florida‘da Miami (Brickell), Aventura ve Boca Raton olmak üzere üç adet kampüs bulunmaktadır.

OHLA Boca Raton Kampüsü, ana yollara, restoranlara ve önemli destinasyonlara oldukça yakın mesafede konumlanan Coconut Creek’te yer almaktadır. Kampüs konumu, Miami’ye otomobil ile 40 dakika mesafededir.

Resepsiyon, öğrenci dinlenme salonu, bilgisayar salonu (15 adet bilgisayar), 8 adet modern sınıf, restoranlar, fitnes merkezleri, postane, çocuk gündüz bakımevi. Kampüs öğrenci kapasitesi 150’dir. Sınıfların öğrenci kapasitesi ortalama 12’dir.

Open Hearts Language Academy (OHLA), öğrencilerin İngilizce pratik yapmalarını ve çalışanlarla etkileşim kurmalarını sağlayacak bir dizi etkinlik sunmaktadır.

Güney Florida‘da yer alan OHLA Miami (Brickell), OHLA Aventura ve OHLA Boca Raton kampüslerinde dil eğitimi alırken Miami’de gezip görülmesi gereken yerlerden bazıları şunlardır:

Miami Beach: Doğal ve insan yapımı adacıklar üzerine kurulu Miami Beach, biraz daha sakin atmosferi konuklarına sunmaktadır.

South Beach: İkonik South Beach ise eğlence ve alışveriş olanakları ile öne çıkmaktadır. Yerel halkın “SoBe” adıyla da andıkları Güney Plajı; Ocean Drive’a bakan butik otelleri, uzun kumsalı ve barları ile ünlenmiş durumda. Kent ile özdeşleşmiş olan Art Deco mimari, burada da etkisini fazlasıyla göstermektedir.

Ocean Drive: 1915 yılında kullanıma açılan 2,1 kilometre uzunluğundaki Ocean Drive, Miami denildiğinde akla ilk gelen yerler arasında sayılmaktadır. Renkli atmosferi ile birçok diziye, filme ve bilgisayar oyununa ilham kaynağı olan cadde, South Pointe Park’tan başlayıp Miami Beach’in merkezi sayılan bariyer adasına kadar uzanmaktadır.

Everglades National Park: 610 bin metrekareden fazla alanı kaplaması nedeniyle, Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük üçüncü koruma alanı olma özelliği taşıyan Everglades National Park, South Beach’e 48 kilometre uzaklıkta yer almaktadır.

Little Havana: Nüfusunun neredeyse tamamını Orta ve Güney Amerika’dan gelen göçmenlerin oluşturduğu yerleşimde egzotik lezzetlerin, renkli karnavalların peşine düşerek keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Vizcaya Museum and Gardens: Özgün mimarisi ile Akdeniz esintilerini Miami’ye taşıyan Vizcaya Museum and Gardens, 1916 yılında sanayici James Deering tarafından konut olarak inşa ettirilmiştir. Vizcaya Müzesi’nin alt katı günümüzde çeşitli çağdaş sanat koleksiyonlarının sergilenmesi için kullanılmaktadır. 17. ve 18. yüzyıl İtalyan bahçelerinden ilham alınarak tasarlanan bahçelerde de göz alıcı detaylara sahip birçok heykel ve çeşme bulunmaktadır.

Art Deco District: Miami Beach sınırları içerisindeki Art Deco District’te Ulusal Tarihi Binalar Tescili listesine dâhil edilmiş 960 bina bulunmaktadır. Farklı tasarımlara sahip bu yapılar; Albert Anis, Murray Dixon, Charles Greco gibi ünlü mimarlar tarafından tasarlanmıştır.

Bayside Marketplace: 1980’lerde yayınlanan Miami Vice dizisinin birçok bölümünde kendisine yer bulan Bayside Marketplace, alışveriş merkezlerinin tekdüzeliğinden sıkılan gezginlere farklı deneyimler yaşatmak konusunda oldukça iddialıdır.

Wynwood Art District: Uzun süre önce kullanım dışı kalan bir dizi deponun bulunduğu izbe alan, sokak sanatçıları sayesinde Wynwood Walls adı verilen renk cümbüşüne dönüşmüştür. Üstelik duvar resimleriyle kenti daha da renkli hale getiren bu eşsiz koleksiyon, Basel ve Hong Kong’da da gerçekleştirilen Art Basel adlı şovun üçüncü ayağını oluşturmaktadır. Bu nedenle duvarlarda sergilenen eserler, yılın belirli dönemlerinde tamamen değiştirilmektedir.

Lincoln Road: 1912 yılında açılan, çeşitli eğlence, yeme-içme ve alışveriş olanaklarını bünyesinde barındıran ve sadece yayaların kullanımına açık olan Lincoln Road, Güney Florida’nın bu alanlardaki en önemli cazibe noktaları arasında gösterilmektedir.

Fairchild Tropical Botanic Garden: Miami tatiliniz sırasında sessiz ve huzur dolu bir gün geçirmek istediğinizde rotanızı 1938 tarihinde kurulmuş olan Fairchild Tropical Botanic Garden‘a çevirebilirsiniz. Coral Gables’ın yaklaşık 10 kilometre güneyinde yer alan tesis, 83 dönümlük alanı içerisinde ilk günden bu yana eğitim, araştırma, koruma ve keşif görevlerini kesintisiz bir şekilde yerine getirmektedir.

Bayfront Park: Kent merkezinde, Biscayne Körfezi’ne bakan 32 dönümlük alanı kaplayan Bayfront Park, 1924-1925 yılları arasında inşa edilmiştir. Bayfront Park bünyesinde canlı müzik performanslarının sergilendiği iki farklı sahne bulunuyor. Parkın kuzey kısmını süsleyen JFK Dostluk Meşalesi‘nin etrafında ise trapez ve yoga eğitimleri verilmektedir. Yeşil alanın güneybatısına doğru yürüyecek olursanız 1986’daki patlamada ölen astronotların anısına yerleştirilen Challenger Anıtı‘nı görebilirsiniz.

Children’s Museum: 1938’de açılmış olan Miami Çocuk Müzesi‘nde çocuklar, yetişkinlerin günlük aktivitelerini taklit etme fırsatı bulmaktadır. Çocuklar burada bankadan para çekmekten yiyecek alışverişine, evcil hayvan bakımına, yerel polis veya itfaiye görevlisi olmaya kadar birçok role bürünebilmektedir.

Coral Gables: Coral Gables’a ulaştığınızda ilk olarak Merrick House, Lowe Art Museum, Coral Gables Museum ve Belediye Sarayı’nı ziyaret edebilirsiniz. Ziyaretlerden sonra serinletici bir mola için Venetian Pool’a yönelebilirsiniz. Ardından Miracle Mile ve Merrick Park’taki alışveriş fırsatlarını değerlendirip günü bölgedeki şık restoranlardan birinde keyifli bir akşam yemeği ile noktalayabilirsiniz.

Freedom Tower: Miami kent silüetinin eskiden en önemli parçası konumunda olan 78 metre yüksekliğindeki Freedom Tower, Miami-Dade Üniversitesi’ne ait kampüse 1925 yılında inşa edilmiştir. 32 yıl boyunca The Miami News gazetesine ev sahipliği yapan Özgürlük Kulesi, 1960’lı yıllarda yarım milyona yakın Kübalı mültecinin kente kabul işlemleri sırasında toplanması amacıyla kullanılmış. Kulede günümüzde Miami-Dade Üniversitesi Sanat ve Tasarım Müzesi faaliyetlerini sürdürmektedir. Kuleyi ziyaretinizde aralarında Picasso, Matisse ve Chagall gibi isimlerin de bulunduğu değerli sanatçılara ait çalışmaları inceleyebilirsiniz.

Spanish Monastery: Ziyaretçilerini Avrupa mimarisi ve tarihi hakkında adeta bir zaman yolculuğuna çıkartan Spanish Monastery ya da diğer adıyla St. Bernard de Clairvaux Church, 1133-1141 yılları arasında İspanya’nın Kastilya-Leon Bölgesi’ndeki Segovia kentinde inşa edilmiştir. 1925 sökülen ve New York’a doğru bir gemi yolculuğuna çıkan manastırın son durağı 1953’te Miami olmuştur.

American Airlines Arena: NBA ligi takımlarından Miami Heat‘in iç saha maçlarını oynadığı American Airlines Arena, 1999 yılında hizmet açılmıştır. Kent merkezinde yer alan spor ve eğlence amaçlı tesis, 19.600 kişilik oturma kapasitesine sahiptir. Salonun bünyesinde ayrıca Waterfront Theater isimli çok amaçlı bir bölüm daha bulunmaktadır. Florida’nın en büyük tiyatro salonu konumundaki bu bölümde yıl içerisinde birçok konser, ailelere yönelik etkinlik ve diğer sahne organizasyonları gerçekleştirilmektedir.

Key West: Ana karaya 200 kilometrelik bir köprü zinciri ile bağlı durumda olan adadaki en önemli cazibe noktalarını, mimari açıdan ilgi çekici Eski Şehir ile adını 1921 yılında açılan bir otelden alan Casa Marina oluşturmaktadır. Buraya geldiğinizde Amerika Birleşik Devletleri’nin en güney ucunu işaret eden noktada fotoğraf çektirebilirsiniz.

GENEL İNGİLİZCE PROGRAMI

Dinleme, sözcük yapısı, sözcük kullanımı, okuma, sözcük bilgisi, yazma ve konuşma becerilerini geliştirmek üzere tasarlanan programda üç farklı yoğunluk seçeneği bulunmaktadır:

Yarı Yoğun Program: Haftada toplam 20 derstir. Bunların 16’sı İngilizce, 4’ü seçmeli derstir.

Yoğun Program: Haftada toplam 25 derstir. Bunların 21’i İngilizce, 4’ü seçmeli derstir.

Süper Yoğun Program: Haftada toplam 30 derstir. Bunların 26’sı İngilizce, 4’ü seçmeli derstir.

AKADEMİK İNGİLİZCE PROGRAMI

Amerika Birleşik Devletlerinde yükseköğrenim görmek isteyen öğrencilerin akademik İngilizce becerilerini geliştirmek üzere tasarlanmıştır. Haftada 20, 25 ve 30 ders olmak üzere üç farklı yoğunluk seçenekleri bulunmaktadır. Ayrıca öğrenciler, Akademik İş İngilizcesi ve Aksan Düzeltme gibi seçmeli ders olanaklarından da faydalanabilmektedir.

SINAVLARA HAZIRLIK PROGRAMI

Öğrencileri TOEFL veya IELTS sınavlarına hazırlamak için tasarlanmıştır. Haftada 15 veya 35 ders olmak üzere iki farklı yoğunluk seçenekleri sunulmaktadır.

OHLA L.I.F.E

Herkes için Dil Gelişimi Programı (Linguistic Improvement For Everyone), öğrencilere seçmeli ders olanakları sunmaktadır. Bunlardan bazıları Konuşma Topluluğu, Telaffuz, Aksan Düzeltme, İş İngilizcesi, Günlük Yaşam İngilizcesi, İş Yaşamı İngilizcesi’dir.

OHLA UNİVERSİTY PATHWAY PROGRAM

OHLA Üniversite Yolu Programı, üniversiteye Amerika Birleşik Devletlerinde gitmek isteyen uluslararası öğrenciler için tasarlanmıştır. Program içeriğinde, Yazma & Konuşma, APA Yazım Stili, Makale Yazımı, Zaman Yönetimi, Sözlü Sunum ve Eleştirel Düşünme becerilerini geliştirmek bulunmaktadır. ABD’deki 65’ten fazla üniversite, İngilizce yeterliliği için OHLA programlarını kabul etmektedir, böylece öğrencilerin TOEFL ve/veya IELTS gibi sınavlara girmesine gerek kalmamaktadır. OHLA’nın anlaşmalı olduğu üniversiteler:

Adelphi University,

American University,

American Collegiate at Washington DC,

American Collegiate at UCLA,

Arkansas State University,

Auburn University,

Auburn University at Montgomery,

Baylor University,

Cleveland state University,

Colorado State University,

College of San Mateo,

DePaul University,

Drew University,

Florida Atlantic University,

Florida International University,

Florida Institute of Technology,

Full Sail University,

George Mason University,

Hofstra University,

Illinois State University,

James Madison University,

LIM College,

Lipscomb University,

LIU Post,

LIU Brooklyn,

Lynn University,

Louisiana State University,

Lower Columbia College,

Marshall University,

MCPHS University,

Millennia Atlantic University,

Montana State University,

Ohio Northern University,

Oregon State University,

Paris Air Flight Academy,

Rocky Mountain College of Art & Design,

Saint Norbert College,

Saint Louis University,

Saint Michael’s College,

Seattle Central College,

Suffolk University,

Texas A&M University,

Texas Wesleyan University,

The University of Kansas,

University of Alabama at Birmingham,

University of Central Florida,

University of Colorado Denver,

University of Dayton,

University of Hartford,

University of Idaho,

University of Illinois-Chicago,

University of Massachusetts UMASS,

University of Massachusetts Lowell,

University of Massachusetts Dartmouth,

University of Mississippi,

University of New Hampshire,

University of North Alabama,

University of South Carolina,

University of South Florida,

University of the Pacific,

University of Utah,

University of Vermont,

Washington state University,

Wayman American Flight Training,

Western Washington University,

Westcliff University.

AİLE YANI

Florida, Amerika Birleşik Devletlerindeki en çok kültürel çeşitliliğe sahip eyaletlerden biri olduğu için ev sahibi aileler de farklı kültürlere sahiptir. Haftaiçi kahvaltı ve akşam yemeği, haftasonları ise üç öğün yemek sunulmaktadır. Lokasyonlara göre değişmekle birlikte tek veya çift kişilik oda bulunmaktadır. Aynı evde en fazla iki adet uluslararası öğrenci yaşayabilmektedir. OHLA ile ev arasındaki mesafe, lokasyona göre değişiklik göstermektedir. Evler ile tüm lokasyonlar arasında toplu taşıma imkanı bulunmaktadır. Ayrıca sadece OHLA Metrowest, OHLA Celebration ve OHLA Boca Raton kampüslerinin aile yanı konaklama seçeneğinde ev sahibi aileler, öğrencilerin ev ve okul arasındaki ulaşımını sağlayabilmektedir.

REZİDANSLAR GENEL

OHLA, kampüslerine göre değişiklik göstermekle birlikte farklı rezidans seçenekleri sunabilmektedir. Oda özellikleri seçeneklerinden bazıları; tek kişilik veya paylaşımlı odalar, haftada bir veya iki defa oda temizlik hizmeti, mini mutfak veya ortak mutfak, kablosuz internet ve kablolu televizyondur. Tesis olanaklarından bazıları; sosyal alanlar, gel-al kahvaltı, okula ve/veya toplu taşıma duraklarına yürüme mesafesi, okul ve konaklama arasında ücretsiz ulaşım servisidir.

DOUBLETREE RESIDENCE

Downtown Boca Raton’un kalbindeki birinci sınıf alışveriş mağazalarına sadece birkaç dakika mesafededir. Sawgrass Mills’deki başlıca outlet mağazalarına kısa bir otomobil yolculuğu mesafesindedir.Doğu yakası sahillerine sadece 4 km mesafededir. Fort Lauderdale Uluslararası Havalimanı sadece 20 dakika mesafededir. Rezidanstan; OHLA Boca Raton Kampüsü, sahiller, alışveriş, yemek, gece hayatı, sinemalar vb 8 km mesafedeki herhangi bir yere ücretsiz ulaşım servisi hizmeti sunulmaktadır. Tüplü dalış veya şnorkel, kıyı içi yat gezileri vb etkinliklerinizi planlamanıza yardımcı olabilecek danışmanlık hizmeti sunulmaktadır.

Tesisin sunduğu imkanlardan bazıları; ısıtmalı açık hava havuzu, fitness merkezi, çok dilli personel, 24 saat açık market, otomatik para çekme makinesi (ATM), bar alanı, hediyelik eşya dükkanı, oda servisi, güvenlik kasası, asansörler, çamaşır yıkama/vale hizmeti, valiz emanet odasıdır.

Misafir Odaları: The DoubleTree by Hilton, hem ders çalışma hem de serbest zamanlar için oldukça uygun fiyatlara konaklama hizmeti sunmaktadır. Dinamik gezgin öğrencilerin yaşam tarzlarına ve ihtiyaçlarına uygun tasarlanmış 150 adet modern misafir odalarında duş, balkon veya veranda, modern iç tasarım ve ücretsiz internet sunmaktadır. Her odada 55” düz ekran televizyon, buzdolabı ve mikrodalga fırın mevcuttur.

Tesiste sunulan kahvaltı ve diğer öğün seçenekleri: Restoranda self servis veya masaya servis seçenekleriyle günlük hazırlanan taze kahvaltı sunulmaktadır. Pavilion Pantry Market’ten çeşitli içecekler, odanızdaki mikrodalga fırında pişirmeye hazır veya buzdolabında saklayabileceğiniz yemekler alabilirsiniz. Gün boyunca hizmete açık olan iç ortam barı bulunmaktadır. 11:00 ile 23:00 arasında öğle yemeği ve akşam yemeği Stag Gastro Pub’ta yiyebilirsiniz. Lobide soğuk içecekler, sıcak sohbet ve sakin ortam sunulmaktadır.

AKREDİTASYONLAR

FOTOĞRAFLAR

#iguru_button_663f745a3e653 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_663f745a3e653 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_663f745a3e653 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_663f745a3e653 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_663f745a40bdc .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_663f745a40bdc .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_663f745a40bdc .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_663f745a40bdc .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_button_663f745a43144 .wgl_button_link { color: rgba(255,255,255,1); }#iguru_button_663f745a43144 .wgl_button_link:hover { color: rgba(255,115,61,1); }#iguru_button_663f745a43144 .wgl_button_link { border-color: transparent; background-color: rgba(136,196,79,1); }#iguru_button_663f745a43144 .wgl_button_link:hover { border-color: transparent; background-color: rgba(102,144,61,1); }#iguru_soc_icon_wrap_663f745aac8c7 a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_663f745aac8c7 a:hover{ background: transparent; border-color: #00bda6; }#iguru_soc_icon_wrap_663f745aac8c7 a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_663f745aac8c7 a:hover{ color: #ffffff; }